Ratujcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-02, 21:34   #1
udu12334
Przyczajenie

Unhappy

Ratujcie!

Mam straszny problem, jeśli mi nie pomożecie to chyba się załamę.
A mianowicie...
Kilka dni temu jakieś trzy może cztery na moim nosie pojawił się pryszcz. Wycisnęłam go (wiem, że źle zrobiłam ale nie mogłam się powstrzymać) zapytałam się mamy czy dobrze wycisnełam podobno źle to mama mi docisneła, miałam kompleksy i zaczełam się w nim dłupać powstała z tego wielka rana na pół nosa . Wszystko już się ładnie zaczyna goić pojawił się już strup i nie widać jakby tam był pryszcz tylko jakbym się zadrapała, albo coś takiego. Moje pytanie: czy maść cynkowa przyspieszy odpadanie tego strupa? I przez ile dni będę go miała? Mama mówi, żebym się nie dupała bo będzie mi się miesiącami goiło
udu12334 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 22:13   #2
elizka1987
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Ratujcie!

Spróbuj posmarować tormentiolem - przyspiesza gojenie ran.

elizka1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 08:54   #3
udu12334
Przyczajenie

Angry Dot.: Ratujcie!

Próbowałam już Tormentiolu - nie pomaga Mama mi dziś kupuję Maść cynkową zobaczymy jak ona się sprawdzi...

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Spróbuj posmarować tormentiolem - przyspiesza gojenie ran.
No i to nie jest rana tylko strup na środku nosa
Stary 2014-03-03, 16:21   #4
Puszyslawa
Rozeznanie

Mi maść cynkowa bardzo, bardzo przyśpiesza gojenie, tylko później przez kilka dni zostają suche skórki, po całkowitym zagojeniu się zazwyczaj traktuję skórę peelingiem i maseczką nawilżającą. Ale jest jedna sprawa. Jeżeli nakładam maść na zbyt świeży strupek, rana lubi podchodzić ropą ponownie, to nie jest fajne. Lepiej poczekać, aż troszkę przyschnie sam z siebie.
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:04   #5
udu12334
Przyczajenie

Angry Dot.: Ratujcie!

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Mi maść cynkowa bardzo, bardzo przyśpiesza gojenie, tylko później przez kilka dni zostają suche skórki, po całkowitym zagojeniu się zazwyczaj traktuję skórę peelingiem i maseczką nawilżającą. Ale jest jedna sprawa. Jeżeli nakładam maść na zbyt świeży strupek, rana lubi podchodzić ropą ponownie, to nie jest fajne. Lepiej poczekać, aż troszkę przyschnie sam z siebie.
No wiesz już przysechł oderwałabym Go gdyby nie był po pryszczu, ale nie oderwę bo zostanie blizna a tego nie chcę
Stary 2014-03-04, 22:01   #6
_Hanka_
Przyczajenie

ja też kiedyś miałam problem z pryszczami i wągrami. Tak jak Ty próbowałam je wyciskać ale to nigdy dobrze sie nie kończyło (czerwona buzia, strupki i bolesne rany). jakis czas temu zobaczyłam reklame <reklama> Codzienna sensowna pielegnacja jest lepsza niz maltretowanie twarzy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-03-05 o 15:31 Powód: reklama
_Hanka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 13:26   #7
panna lucy
Raczkowanie

Zgłaszam użytkownika przede mną za spam:-]

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez udu12334 Pokaż wiadomość
Mam straszny problem, jeśli mi nie pomożecie to chyba się załamę.
A mianowicie...
Kilka dni temu jakieś trzy może cztery na moim nosie pojawił się pryszcz. Wycisnęłam go (wiem, że źle zrobiłam ale nie mogłam się powstrzymać) zapytałam się mamy czy dobrze wycisnełam podobno źle to mama mi docisneła, miałam kompleksy i zaczełam się w nim dłupać powstała z tego wielka rana na pół nosa . Wszystko już się ładnie zaczyna goić pojawił się już strup i nie widać jakby tam był pryszcz tylko jakbym się zadrapała, albo coś takiego. Moje pytanie: czy maść cynkowa przyspieszy odpadanie tego strupa? I przez ile dni będę go miała? Mama mówi, żebym się nie dupała bo będzie mi się miesiącami goiło
Może spróbuj pudru leczniczego Dermatol? Jest w saszetce, też kosztuje grosze, postać żółtego proszku. Dobry zasuszacz; im bardziej to zasuszysz, tym szybciej powinno się zagoić i w końcu samo odpadnie
Każdemu pomaga co innego- dla mnie np. maść cynkowa jest właściwie bezużyteczna.
panna lucy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości