Zapuszczanie paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-10, 14:59   #1
AngelikaSabina
Raczkowanie

Zapuszczanie paznokci

Mysle ze to dobry pomysl zalozyc watek o zapuszczaniu paznokci bo napewno jest nas mnostwo! A zapuszczanie paznokci to okres ktory kazda znas ma wiele razy w swoim zyciu i tak mozna dostac troche otuchy i opowiedziec o naszych paznokciach i kazda znas moze dac rady innej i opowiedziec o swoich paznokciach bo paznokcie to ozdoba kobiety! Ja aktualnie zapuszczam paznokcie uzywam odzywki Sally Hansen nail growth miracle i uzywam olejku rycynowego, arganowego, ze slodkich migdalow i oliwy z oliwek. Mialam problem z paznokciami od kiedy pierwszy raz uzylam eveline 8 w 1 jak zdjelam tipsy i od tego czasu caly czas uzywam olejkow juz prawie cale paznokcie mi odrosly ale nadal sa lamliwe i chce zeby szybciej rosly i sie nie lamaly.Moze i wy moglybyscie opowiedziec o waszych paznokciach
AngelikaSabina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 23:00   #2
Sunnivaa
Zadomowienie

Dot.: Zapuszczanie paznokci

Ja mam całkiem inny problem. Moje paznokcie jak sie na nie spojrzy to wyglądają ok, dosyć krótkie, ale całkiem ładne, lakier itp. Chyba że sie wie o co z nimi chodzi. Mi paznokcie prawie nie rosną. Zaczęłam je zapuszczać we wrześniu i wtedy też odkryłam że inni od niemal 0 do długich paznokci przechodza w 2-4 tygodnie. Ja np. ostatni raz piłowałam wszystkie paznokcie na długość około połowy stycznia. Większość się już połamała ale tak czy inaczej, chyba nie wszystkie, a żaden nie ma więcej niż 3 mm (odrostu). Oczywiscie czasem ja piłuje na kształt co powoduje że z długości też tracą ale to jest tragedia. Chyba u stóp mi rosną tak samo jak nie syzbciej. A na dłonie używam a) odżywki DIY z olejkiem rycynowym, witaminą E i oliwą, tak ok 1-2 w tygodniu nakładam i siedze z nimi a potem wcieram b) odżywki Eveline 8w1, nakładam warstwy, tak codziennie lub co drugi dzien, co jakis czas zmywam i do nowa c) kremuje rączki, 1-3 razy dziennie, dobrym kremem do rąk i paznokci d) używam pilniczka szklanego lub papierowego, zmywacz bez acetonu z olejkiem arganowym i witaminami A i E.
Możliwe że stan moich paznokci zepsuł się pod wpływem Izoteku, który brałam przez jakieś 4 miesiące, ale kurację zakończyłam na przełomie grudnia/stycznia a moje paznokcie jak były straszne tak są. Żebyście widziały jak one sie łamią, przeróżne sposoby, na skos, na przełaj, rozwarstwiają się, kruszą, rysują, łamią się tuż przy paznokciu właściwym (tej niby ,,różowej" części), że aż boli.
I do tego ich kolor... Są żółto-szaro-przeźroczyste. Bleh... Help me
Stary 2014-03-10, 23:35   #3
AngelikaSabina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Ja mam całkiem inny problem. Moje paznokcie jak sie na nie spojrzy to wyglądają ok, dosyć krótkie, ale całkiem ładne, lakier itp. Chyba że sie wie o co z nimi chodzi. Mi paznokcie prawie nie rosną. Zaczęłam je zapuszczać we wrześniu i wtedy też odkryłam że inni od niemal 0 do długich paznokci przechodza w 2-4 tygodnie. Ja np. ostatni raz piłowałam wszystkie paznokcie na długość około połowy stycznia. Większość się już połamała ale tak czy inaczej, chyba nie wszystkie, a żaden nie ma więcej niż 3 mm (odrostu). Oczywiscie czasem ja piłuje na kształt co powoduje że z długości też tracą ale to jest tragedia. Chyba u stóp mi rosną tak samo jak nie syzbciej. A na dłonie używam a) odżywki DIY z olejkiem rycynowym, witaminą E i oliwą, tak ok 1-2 w tygodniu nakładam i siedze z nimi a potem wcieram b) odżywki Eveline 8w1, nakładam warstwy, tak codziennie lub co drugi dzien, co jakis czas zmywam i do nowa c) kremuje rączki, 1-3 razy dziennie, dobrym kremem do rąk i paznokci d) używam pilniczka szklanego lub papierowego, zmywacz bez acetonu z olejkiem arganowym i witaminami A i E.
Możliwe że stan moich paznokci zepsuł się pod wpływem Izoteku, który brałam przez jakieś 4 miesiące, ale kurację zakończyłam na przełomie grudnia/stycznia a moje paznokcie jak były straszne tak są. Żebyście widziały jak one sie łamią, przeróżne sposoby, na skos, na przełaj, rozwarstwiają się, kruszą, rysują, łamią się tuż przy paznokciu właściwym (tej niby ,,różowej" części), że aż boli.
I do tego ich kolor... Są żółto-szaro-przeźroczyste. Bleh... Help me
Na zoltawy kolor dobre jest smarowanie paznokci cutryna albo pasta do zebow i lagodna szczoteczka. Ja uzywam sally hansen nailgrowth miracle po niej paznokcie rosna troche szybciej i sa o wiele twardsze mniej sie lamia ja od kiedy jej uzywam szybciej mi rosna i nie zlamal mi sie ani jeden paznokiec ( odpukac ) ja tez uzywam szklanego pilniczka itp kremy do rak olejki itp mysle ze trzeba troche poczekac na efekty albo musza ci paznokcie odrosnac calkowicie. Juz i tak ci urosly od stycznia ale moze zostal kawalek od kiedy uzywalas izoteka.
Stary 2014-03-11, 16:26   #4
Sunnivaa
Zadomowienie

Moczyłam je w cytrynie kilka razy, nie przyniosło to efektów. Taki kompletnie żółty kolor czasem mam na połowie paznokcia (od nasady do połowy) i to nie schodzi nawet przy polerce (której staram sie nie używać). Odżywkę kupujesz w sklepach czy na allegro? Bo droga troche jest
Stary 2014-03-11, 17:05   #5
AngelikaSabina
Raczkowanie

Cytat:
Moczyłam je w cytrynie kilka razy, nie przyniosło to efektów. Taki kompletnie żółty kolor czasem mam na połowie paznokcia (od nasady do połowy) i to nie schodzi nawet przy polerce (której staram sie nie używać). Odżywkę kupujesz w sklepach czy na allegro? Bo droga troche jest
Ja w sklepie ale widzialam ze mnostwo osob kupuje na allegro ale u dobrych sprzedawcow. Ja kupuje w sklepie bo mieszkam w Hiszpanii i tutaj nie jest tak droga jak w Polsce.Tutaj sa takie tabletki musujace w HIszpani ktore wzocasz do letniej wody i rozpuszczaja sie i wkladasz rece na 10 min i ladnie nawilza i wybiela paznokcie moze poszukac gdzies tutaj albo na allegro albo na google czy w polsce takie maja.
Stary 2014-03-13, 12:57   #6
Regista
Meravigliosa creatura

Cytat:
Zaczęłam je zapuszczać we wrześniu i wtedy też odkryłam że inni od niemal 0 do długich paznokci przechodza w 2-4 tygodnie.
Podaje się, że zdrowe paznokcie rosną około 1 mm na 10 dni. U stóp zazwyczaj trochę wolniej rosną.
Dziewczyny na wątku olejowym na zażółcone płytki polecają częste moczenie je w oliwie z oliwek. Można do niej dodać kilka kropli soku z cytryny. Ale moczenia w samej cytrynie ja osobiście nie polecam. Może to dać odwrotny skutek, bo taka czysta jest zbyt mocna (taką to można łokcie nacierać lub w niej moczyć, ślicznie wybiela i zmiękcza, tylko potem trzeba ją zmyć, żeby nie podrażniła i porządnie nakremować czymś tłustawym )
Bardzo możliwe, że leki pogorszyły stan Twoich paznokci. Zanim się zregenerują i odrosną zdrowe może minąć więcej czasu, niż miesiąc czy dwa.

Szukam filmiku z Doctora Who The Doctor's message to South Africa w rozdzielczości większej niż 360p, a najchętniej w Full HD

Kot(y), Doktor i Spółka
Instagram

Edytowane przez Regista
Czas edycji: 2014-03-13 o 13:06
Regista jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:07   #7
AngelikaSabina
Raczkowanie

A ja zapuszczam od nowa wczoraj mi sie zlamal jeden a dzisiaj drugi musialam spilowac na zero...teraz mam nie pomalowane i mysle ze dam im troche oddetchnac i pare dni bede tylko olejowac
Stary 2014-03-16, 02:02   #8
dzikihamster
Raczkowanie

Ja dopiero zaczynam dbać bo zawsze miałam w nosie, kupiłam złotą SH i pogrubiacz (który w zasadzie niewiele działa) i olejek arganowy, i z rozpaczy zamówiłam eveline diamond. Co nie zabije to wzmocni teraz mam na zero, jutro może fotkę cyknę i będę pisać jak mi idzie

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
dzikihamster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 15:21   #9
AngelikaSabina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dzikihamster Pokaż wiadomość
Ja dopiero zaczynam dbać bo zawsze miałam w nosie, kupiłam złotą SH i pogrubiacz (który w zasadzie niewiele działa) i olejek arganowy, i z rozpaczy zamówiłam eveline diamond. Co nie zabije to wzmocni teraz mam na zero, jutro może fotkę cyknę i będę pisać jak mi idzie

Ja tez mam na zero, ja tez mam zlota Sally Hansen.Teraz czekam az wkoncu odrosna bo mam dosyc juz krotkich paznokci haha
Stary 2014-03-17, 18:59   #10
Merllyss
Raczkowanie

No to do watku zapisuje sie tez ja. Mam mocne trzy postanowienia na ten rok. Miedzy innymi zapuszczenie ladnych, dlugich paznokci.
Niestety od zawsze jestem uzalezniona od obgryzania skorek wokol nich przez co nie wyglada to dobrze
Dlonie staram sie nawilzac kremami. Mam wrazenie, ze wtedy o wiele ladniej goja mi sie skorki. Poza tym regularnie sa potraktowane olejkiem z jojoba i slonecznikiem, ktory nakladam na wlosy. Mam tez w planach zaopatrzenie sie w olejek rycynowy.
Trzymam kciuki za nas wszystkie, ze juz niedlugo bedziemy dumnie pokazywac swoje pazurki
Merllyss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 22:42   #11
AngelikaSabina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Merllyss Pokaż wiadomość
No to do watku zapisuje sie tez ja. Mam mocne trzy postanowienia na ten rok. Miedzy innymi zapuszczenie ladnych, dlugich paznokci.
Niestety od zawsze jestem uzalezniona od obgryzania skorek wokol nich przez co nie wyglada to dobrze
Dlonie staram sie nawilzac kremami. Mam wrazenie, ze wtedy o wiele ladniej goja mi sie skorki. Poza tym regularnie sa potraktowane olejkiem z jojoba i slonecznikiem, ktory nakladam na wlosy. Mam tez w planach zaopatrzenie sie w olejek rycynowy.
Trzymam kciuki za nas wszystkie, ze juz niedlugo bedziemy dumnie pokazywac swoje pazurki
Ja tez kiedys zrywalam sobie skorki najbardziej to na kciukach przestalam bo sama sie kaleczylam a pozniej chcialam zeby szybko sie zagoily... przestalam jak zaczelam bardziej dbac o paznokcie ale zawsze duzo dbalam ale te skorki to byl koszmar dlugie ladnie pomalowane paznokcie a tutaj skorki czerwone jak nic cos okropnego. Najlepszy na paznokcie jest wlasnie olejek rycynowy i na skorki.Ma najszybsze i najlepsze efekty. Dobra jest tez oliwa z oliwy.
Stary 2014-03-23, 10:29   #12
Merllyss
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AngelikaSabina Pokaż wiadomość
Ja tez kiedys zrywalam sobie skorki najbardziej to na kciukach przestalam bo sama sie kaleczylam a pozniej chcialam zeby szybko sie zagoily... przestalam jak zaczelam bardziej dbac o paznokcie ale zawsze duzo dbalam ale te skorki to byl koszmar dlugie ladnie pomalowane paznokcie a tutaj skorki czerwone jak nic cos okropnego. Najlepszy na paznokcie jest wlasnie olejek rycynowy i na skorki.Ma najszybsze i najlepsze efekty. Dobra jest tez oliwa z oliwy.
No wlasnie to boli najbardziej. Zadbane, pomalowane paznokcie i czesto zakrwawione skorki
Ale postanowilam, ze w wakacje bede miala piekne, zadbane i dlugie paznokcie. Mam 3 miesiace xD
Dlatego tez zastanawiam sie nad kupieniem odzywki eveline 8w1 ale troszke sie boje, ze moze mi zaszkodzic...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-03-24, 17:33   #13
Marlena_pole_dance
Raczkowanie

Dołączam! Choć w moim przypadku nie tyle o zapuszczanie co o utrzymanie długości raczej walczę bo w mojej pracy długie paznokcie niestety bardzo przeszkadzają. Z przetestowanych odżywek, które najbardziej polecacie? Ja używałam kiedyś jednej z FM i 8w1 Eweline i do niej absolutnie nie jestem przekonana szczególnie po jej odstawieniu
Marlena_pole_dance jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:46   #14
Merllyss
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Marlena_pole_dance Pokaż wiadomość
Dołączam! Choć w moim przypadku nie tyle o zapuszczanie co o utrzymanie długości raczej walczę bo w mojej pracy długie paznokcie niestety bardzo przeszkadzają. Z przetestowanych odżywek, które najbardziej polecacie? Ja używałam kiedyś jednej z FM i 8w1 Eweline i do niej absolutnie nie jestem przekonana szczególnie po jej odstawieniu
Witamy, witamy
Jeżeli chodzi o odżywki to jestem zupełnie początkująca, ale może warto spojrzeć na te odżywki z Lovely? Mają bardzo dobre opinie na KWC, a na dodatek teraz są promocje na kupony w rossmannie.
Sama czekam do kwietnia żeby następny kupon wykorzystać właśnie na jedną z nich. Zastanawiam się tylko między tą przyspieszającą rośnięcie paznokci a tą wzmacniającą.
Merllyss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 02:53   #15
Marlena_pole_dance
Raczkowanie

Hmmmm w sumie nawet nie brałam ich pod uwagę bo kiedyś nie przyniosły efektu ale w sumie też nie stosowałam tej odżywki systematycznie więc w sumie może warto przetestować
Marlena_pole_dance jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:37   #16
AngelikaSabina
Raczkowanie

Ja po malu sie szykuje z przeprowadzka dlatego teraz nie stosuje odzywek bo nie mam czasu tak ale uzywalam Saly Hansen nailgrowth miracle i byla bardzo dobra.
Stary 2014-03-27, 19:21   #17
_Magdalenaa_
Przyczajenie

dziewczyny i ja mam odżywkę SH nailgrowth miracle i takie moje pytanie, czy moge to serum nakładać na pomalowany paznokieć?
Bo nie uśmiecha mi się mieć 'gołych' paznokci.
Napiszcie jak Wy ją stosujecie

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w zapuszczaniu

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Jeśli te z lovely to polecam tą różową!
_Magdalenaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 06:52   #18
Isfet
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 3

Hejka,
chciałabym się przyłączyć do zapuszczania pazurków. Zazwyczaj specjalnie się nimi nie przejmowałam, ale ostatnio zapragnęłam mieć dłuższe, a nie zawsze ścięte na krótko. Z natury moje paznokcie są bardzo kruche i skłonne do rozdwajania (częściowo zniwelowałam ten problem, ale do ideału daleko). Plusem jest to że szybko rosną.

3 dni temu opitoliłam je na króciutko, tym bardziej że jeden mi się naderwał. Teraz aplikuję im wzmożoną pielęgnację i na kolorowo pomalują dopiero jak będą ładne i długie

Aktualnie używam:
- Eveline SOS dla kruchych i łamliwych - codziennie 1 warstwa
- Oliwka do paznokci Viper Cosmetics - 3x dziennie (rano i po południu w samochodzie, wieczorem przed snem)
- Isanna, krem z aloesem - prawie po każdym myciu rąk

Polecicie jakąś dobrą tanią odżywkę? Czytałam że odżywki Eveline mają formaldehyd i nie zaleca się ich długiego stosowania, ja chciałam wymieniać odżywki co 2 tyg. co o tym myślicie?

W weekend cyknę fotkę żeby pokazać jak teraz wyglądają
Stary 2014-04-06, 00:47   #19
dzikihamster
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Magdalenaa_ Pokaż wiadomość
dziewczyny i ja mam odżywkę SH nailgrowth miracle i takie moje pytanie, czy moge to serum nakładać na pomalowany paznokieć?
Bo nie uśmiecha mi się mieć 'gołych' paznokci.
Napiszcie jak Wy ją stosujecie

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w zapuszczaniu

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Jeśli te z lovely to polecam tą różową!
Ja stosuję na goły lub pomalowany, jak wyjdzie działa tak samo, czyli może chwilowo bez szału, ale na efekty trzeba poczekać. Ja dodatkowo jeszcze olejuję oliwką z SH. Tylko uważaj, żeby nie zalać skórek! Bo wtedy może nie "przejść". Powodzenia

Stary 2014-04-06, 13:02   #20
E lenna
Raczkowanie

Dopisuję się także i ja. Stosuje ciemnoniebieską SH miracle cure (od tygodnia).
Nie mogę utrzymać długich paznokci. Co podrosną to się złamią.
Nie mam już do nich sił.

"Kobieta poniża siebie samą, kiedy porównuje się z inną kobietą. " Sherry Argov
E lenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 15:00   #21
AngelikaSabina
Raczkowanie

Ja tez tak mam i tez mam tego dosyc ale olejki na paznokcie bardzo pomagaja ja mam kokosowy z oliwy arganowy...

Stary 2014-04-07, 16:26   #22
_Magdalenaa_
Przyczajenie

[QUOTE=dzikihamster;459104 09]Ja stosuję na goły lub pomalowany, jak wyjdzie działa tak samo, czyli może chwilowo bez szału, ale na efekty trzeba poczekać. Ja dodatkowo jeszcze olejuję oliwką z SH. Tylko uważaj, żeby nie zalać skórek! Bo wtedy może nie "przejść". Powodzenia

Ufff to fajnie, że na pomalowany też można ;d
ja między malowaniem paznokci uzywam tej różowej z lovely i faktycznie jest bardzo fajna

Tobie również życzę powodzonka ;d
Stary 2014-04-07, 17:10   #23
dzikihamster
Raczkowanie

[QUOTE=_Magdalenaa_;459295 02]
Cytat:
Napisane przez dzikihamster Pokaż wiadomość
Ja stosuję na goły lub pomalowany, jak wyjdzie działa tak samo, czyli może chwilowo bez szału, ale na efekty trzeba poczekać. Ja dodatkowo jeszcze olejuję oliwką z SH. Tylko uważaj, żeby nie zalać skórek! Bo wtedy może nie "przejść". Powodzenia

Ufff to fajnie, że na pomalowany też można ;d
ja między malowaniem paznokci uzywam tej różowej z lovely i faktycznie jest bardzo fajna

Tobie również życzę powodzonka ;d
Dzięki ja dzielnie zapuszczam i jeszcze nie widzę mierzalnych efektów, ale doszły już do długości na której zwykle się łamią i na razie nic! Odpukać w niemalowany pazur

Stary 2014-04-08, 13:47   #24
_Magdalenaa_
Przyczajenie

U mnie wielka awaria, stosowałam to serum SH przez dwa tyg i było ok, potem kupiłam taką żelową z avonu i tą różową z lovely. Wszystko było ok. W piątek jako bazę nałożyłam odżywkę z avonu, pomalowałam paznokieć kolorem w poniedziałek zmywam, a tam na małych palcach paznokieć odchodzi mi od łóżyska. Jestem spokojna bo wiem co z tym robić, ale nie wiem od jakiej to odżywki. U nóg miałam też tą avonową jako bazę i jest wszystko ok. Stan moich paznokci był dobry, a nie wiem, która mi je skrzywdziła.
Stary 2014-04-08, 23:52   #25
AngelikaSabina
Raczkowanie

Magdalenaa zobacz na skladnikach w kazdej odzywce ktora uzywalas i tym lakierze czy nie ma tam formalehydu bo jezeli ma to jest duzo wieksza mozliwosc ze wasnie od tego odchodzi ci paznokiec od lozyska ja tak mialam z eveline 8 w 1 i zrobilo mi sie to przez formalehid czy cos takiego i musialam moczyc paznokciec w goracej wodzie w sola i obciac do prawie konca i przestalo i pomagalam sobie z olejkami np. Rycynowy zeby mi sie ta czesc ktora odeszla "przeczepila" sie znowu ale musialam obciac prawie do konca i wtedy ten kawaleczek mi pomalu sie zrosl z paznokciem znowu

Stary 2014-04-09, 16:42   #26
_Magdalenaa_
Przyczajenie

W odzywce Sally Hansen nie ma, na tej z avonu nie mogę znaleźć składu, a z tą lovely czytałam gdzieś coś o utleniaczu,czy pochodnej formalehidu, ale nie pamiętam co tam dokłądnie było. To może właśnie od tej z lovely, hm?
Stary 2014-04-09, 22:08   #27
AngelikaSabina
Raczkowanie

Ja naprzyklad tylko moge uzyeac tych ktore nie maja formaleydu ja uzywam zlota sally hansen bo nie ma tego. Chyba ta z lovely..tez tak mysle..nie ktore osoby maja delikatne paznokcie np. Ja i chyba ty i nie mozemy uzywac lakierow z mocnymi skladami.

Stary 2014-04-09, 22:26   #28
Cuddly
Zakorzenienie

ja tez zapuszczam paznokcie. Wspomagam sie odzywka NailMagic

73/2017

Cuddly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 16:12   #29
_Magdalenaa_
Przyczajenie

AngelikaSabina to na 98% ta z lovely. A miał być taki hit, a tu dupa, że tak powiem ;p
Mam też olejek z drzewa herbacianego i wspomagam się
Stary 2014-04-10, 19:14   #30
Merllyss
Raczkowanie

Nawet mnie nie straszcie. Dopiero co kupiłam odżywkę z lovely, skuszona opiniami na wizażu. Mam tylko nadzieję, że chodzi o jakąś inną i mi ta odżywka pomoże...

Tagi
paznokcie, paznokcie naturalne, paznokcie odżywki

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości