Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 20:07   #1
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281

Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego


Cześć dziewczyny! Zastanawiałam się ostatnio nad składami kremów pod oczy. Od roku stosuję Shiseido The Skincare Eye Moisture Recharge i już niestety jest na wykończeniu. W związku z tym zastanawiam się czy cena tego kremu rzeczywiście odpowiada jego jakości. Czy ten krem ma naprawdę lepsze działanie niż np. zwykły krem pod oczy z Flosleku (lub ogólnie coś z tego przedziału cenowego). Pod spodem podam skład kremu i jeśli jakaś dobra duszyczka się na tym zna, to czy mogłybyście to ocenić?

Nie ukrywam, że różnica 130 zł za krem pod oczy, a 15 zł jest dla mnie dość znacząca
Ale oczywiście przede wszystkim zależy mi na działaniu, więc jeśli kremy z 'górnej' półki są naprawdę lepsze, to wolę zainwestować w przyszłość

Mam 24 lata, więc zależy mi przede wszystkim na zapobieganiu zmarszczkom i dobrym nawilżeniu. Mam lekkie cienie pod oczami, ale nie liczę na to, że kremy na to pomogą.
Dodatkowo od niedawna noszę soczewki kontaktowe, więc nie dość, że potrzebuję czegoś delikatnego, przeznaczonego dla wrażliwych oczu, to niestety przy zakładaniu soczewek trochę naciągam skórę. A wiadomo, jakie będą tego skutki w przyszłości...

Skład Shiseido:
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Glyceryl Diisostearate, Dipropylene Glycol, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Sd Alcohol 40b (Alcohol Denat.) PEG-20, Xylitol, Sorbitol, Dimethicone, PEG-60 Hydrogenated Castor, Oil, Triisostearin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Tocopherol Acetate, Phenoxyethanol, Behenyl Alcohol, Polysorbate 80, Alcohol, Batyl Alcohol, Erythritol, Trehalose, Fragrance, Mica, Sorbitan Oleate, Trisodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, Thiotaurine, Retinyl Palmitate, Citronellol, Zea Mays (Corn) Oil, Linalool, Limonene, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Cinnamyl Alcohol, Citrus Junos Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Houttuynia Cordata Extract, BHT

Skład przykładowego kremu z Flosleku z arniką:
Aqua, Propylene Glycol, Arnica Montana Flower Extract, Arnica Chamissonis Flower Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben

Floslek ze świetlikiem i luteiną:
Aqua, Propylene Glycol, Tagetes Erecta Flower Extract, Maltodextrin, Euphrasia Officinalis Extract, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Glucose, Salvia Officinalis Leaf Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben.
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 19:17   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Polecam wizytę w rossmanie i ten krem:
http://www.cosmotest.pl/ivr-swissmad...taminami-c-i-e
Mam 32 lata. Ten krem stosuję od kilku lat. Zmarszczek mam mniej niż moja 28 letnia kuzynka, więc raczej działa. Jest bardzo wydajny i nadaje się pod makijaż.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:05   #3
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Polecam wizytę w rossmanie i ten krem:
http://www.cosmotest.pl/ivr-swissmad...taminami-c-i-e
Mam 32 lata. Ten krem stosuję od kilku lat. Zmarszczek mam mniej niż moja 28 letnia kuzynka, więc raczej działa. Jest bardzo wydajny i nadaje się pod makijaż.
Dzięki, jak będę w rossmanie, to poszukam
Chociaż patrząc na cenę (10zł na 7 dni), to jednak Shiseido zdecydowanie bardziej się opłaca.
Chociaż nie, sorki, dopiero teraz doczytałam, że to ma być stosowane jako terapia szokowa przez 2 tygodnie, a nie cały czas...
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 16:23   #4
1mpresja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Jak krem pod oczy, to tylko ten z Bielendy. "7D" bodajże. Nie znam się za bardzo na kosmetykach, skład nic mi nie mówi, ale widzę, że działa - skóra jest napięta, świeża...
1mpresja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 11:02   #5
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Ja używam kremu nivea Q10.Szału nie ma,nawilża dobrze,ale zmarszczokm nie zapobiega.
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 15:22   #6
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Dzięki za propozycje

Ale byłabym bardzo wdzięczna, jakby jednak znalazła się osoba, która zna się na składach kosmetyków i fachowym okiem spojrzała na nie...

No i zdaję sobie sprawę, że żaden krem nie zapobiegnie całkowicie zmarszczkom, ale jednak dobre nawilżenie i odżywienie skóry dłużej zapewni jej jędrność
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 14:03   #7
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

ten krem shiseido nie ma niczego szczególnego w składzie, nie ma sensu płacić za niego 130zł bo płacisz tylko za markę i opakowanie, a nie za składniki. dobry krem można znaleźć za cenę do 50zł

żele floslek mogą pomóc usunąć opuchliznę z oczu (gdy będziesz trzymała tubkę w lodówce i nakładała taki schłodzony żel na skórę) i troche nawilżyć, ale większych efektów bym się po nich nie spodziewała. przy soczewkach polecam uważać na kremy zawierające alkohol - od niego mogą łzawić oczy a to z kolei rozpuszcza makijaż, ew. powoduje tarcie, przez co można uszkodzić lub zabrudzić soczewkę.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry wokół oczu to polecam naturalne oleje - arganowy, z róży, skwalan i masło shea
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 11:17   #8
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ten krem shiseido nie ma niczego szczególnego w składzie, nie ma sensu płacić za niego 130zł bo płacisz tylko za markę i opakowanie, a nie za składniki. dobry krem można znaleźć za cenę do 50zł

żele floslek mogą pomóc usunąć opuchliznę z oczu (gdy będziesz trzymała tubkę w lodówce i nakładała taki schłodzony żel na skórę) i troche nawilżyć, ale większych efektów bym się po nich nie spodziewała. przy soczewkach polecam uważać na kremy zawierające alkohol - od niego mogą łzawić oczy a to z kolei rozpuszcza makijaż, ew. powoduje tarcie, przez co można uszkodzić lub zabrudzić soczewkę.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry wokół oczu to polecam naturalne oleje - arganowy, z róży, skwalan i masło shea
Dzięki wielkie! Właśnie o to mi chodzi Shiseido jest przyjemne w stosowaniu, ale nie jestem w stanie ocenić czy rzeczywiście robi coś szczególnego, bo na razie nie mam zmarszczek i ogólnie problemów z okolicą oczu.

Myślałam o tym, żeby sobie kupić olej arganowy (głównie do twarzy), czyli tym samym kremem mogę smarować okolice oczu tak, jak kremem pod oczy rano i wieczorem? Nie będzie podrażniać oczu (głównie myślę o soczewkach)?

Co do pogrubionego - to jakie ewentualnie kremy do 50zł miałaś na myśli?
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 11:51   #9
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

polecam La roche posay Active C tam jest w składzie 5%wit C, która ma działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające na okolice oczu, przeciwdziała cieniom pod oczami osobiście jestem zadowolona z tego preparatu, choć przeglądając opinie na kwc jest różnie....
__________________



Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....



Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 14:03   #10
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Cytat:
Napisane przez Summer Vine Pokaż wiadomość
polecam La roche posay Active C tam jest w składzie 5%wit C, która ma działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające na okolice oczu, przeciwdziała cieniom pod oczami osobiście jestem zadowolona z tego preparatu, choć przeglądając opinie na kwc jest różnie....

Czytałam recenzje na wizażu i niestety sporo osób skarży się, że szczypie i podrażnia oczy, a ja nie dość, że w ogóle mam wrażliwe oczy, to jeszcze muszę uważać na soczewki
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:46   #11
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Cytat:
Napisane przez zlooosnica89 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie! Właśnie o to mi chodzi Shiseido jest przyjemne w stosowaniu, ale nie jestem w stanie ocenić czy rzeczywiście robi coś szczególnego, bo na razie nie mam zmarszczek i ogólnie problemów z okolicą oczu.

Myślałam o tym, żeby sobie kupić olej arganowy (głównie do twarzy), czyli tym samym kremem mogę smarować okolice oczu tak, jak kremem pod oczy rano i wieczorem? Nie będzie podrażniać oczu (głównie myślę o soczewkach)?

Co do pogrubionego - to jakie ewentualnie kremy do 50zł miałaś na myśli?
no bo w sumie za to płaci się te setki złotych - za markowy znaczek, ładne opakowanie i przyjemność w stosowaniu naprawdę, w tych kremach nie ma takich składników, które usprawiedliwiałyby taką cenę.
jeśli chodzi o 'kremy do 50 zł' to nie chodziło mi o nic konkretnego. ja już dawno nie miałam żadnego 'normalnego' kremu ( czy to do twarzy czy pod oczy), bo przestawiłam się na oleje. O ile nie jesteś uczulona na dany olej (jeśli masz np alergię na orzechy to przy arganowym jest ryzyko) to on nie wywoła podrażnienia. Ja też nosze soczewki i dodatkowo mam atopowe zapalenie skóry a arganowy nigdy mnie nie podrażnił. Możesz nim smarować całą twarz, także okolice oczu. Polecam od siebie też żel hialuronowy - możesz dodać kilka kropel do oleju i wtedy to będzie bardziej nawilżało niż wszystkie kremy. Jeśli jednak nie możesz sie odzwyczaić od kremów to możesz zawsze zmieszać krem z olejem i żelem żeby go 'ulepszyć' (ale nie wlewać je do kremu, tylko zmieszać trochę np na dłoni i posmarować tym twarz)
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 12:01   #12
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
no bo w sumie za to płaci się te setki złotych - za markowy znaczek, ładne opakowanie i przyjemność w stosowaniu naprawdę, w tych kremach nie ma takich składników, które usprawiedliwiałyby taką cenę.
jeśli chodzi o 'kremy do 50 zł' to nie chodziło mi o nic konkretnego. ja już dawno nie miałam żadnego 'normalnego' kremu ( czy to do twarzy czy pod oczy), bo przestawiłam się na oleje. O ile nie jesteś uczulona na dany olej (jeśli masz np alergię na orzechy to przy arganowym jest ryzyko) to on nie wywoła podrażnienia. Ja też nosze soczewki i dodatkowo mam atopowe zapalenie skóry a arganowy nigdy mnie nie podrażnił. Możesz nim smarować całą twarz, także okolice oczu. Polecam od siebie też żel hialuronowy - możesz dodać kilka kropel do oleju i wtedy to będzie bardziej nawilżało niż wszystkie kremy. Jeśli jednak nie możesz sie odzwyczaić od kremów to możesz zawsze zmieszać krem z olejem i żelem żeby go 'ulepszyć' (ale nie wlewać je do kremu, tylko zmieszać trochę np na dłoni i posmarować tym twarz)
Dzięki za rady! Chyba rzeczywiście zaopatrzę się w olej arganowy, bo od dawna mnie kusi.

A co do tego 'ulepszania' kremów, to właśnie jak to? Moja mama ostatnio kupiła sobie (z polecenia koleżanek) taki kwas hialuronowy 1% (http://allegro.pl/kwas-hialuronowy-1...079199022.html) i nie bardzo wiemy jak to zmieszać i w jakich proporcjach. Czy np. nałożyć na rękę odrobinę kremu lub oleju arganowego i dodać określoną ilość kropki kwasu hialuronowego? W jakich proporcjach?

Wiem, że może to brzmieć naiwnie, ale kompletnie się na tym nie znam. Zawsze kupowałam gotowe produkty i byłam szczęśliwa ;p
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 23:20   #13
kasia686
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Witam! Mam problem, a przynajmniej tak mi się wydaje Mam 22 lata i w wakacje zaczęłam używać kremu pod oczy. Wcześniej nie stosowałam żadnego, jedynie z filtrem 50+ na dzień (zawsze od kilku lat, bez względu na porę roku). Zaczęłam od kremu Oftalin Iwostin (łagodzący lipo protektor). Następnie kupiłam łagodzący Avene. Nie wiem, co mnie podkusiło by kupić krem firmy Dermedic Hydrain3 Hialuro (chciałam krem z kwasem hialuronowym). Moim celem było działanie nawilżające i opóźniające proces powstawania zmarszczek... Choć skórę mam w bardzo dobrym stanie ( pod oczami też - nawet bardzo) jednak uparłam się na nawilżanie i kwas hialuronowy. Krem Dermedic stosowałam ok. 2, może trzech tygodni. To był błąd! Skóra po nim stała się dziwnie napięta, wręcz spięta, straciła lekkość, delikatność, miękkość i zauważyłam na niej pionowe zmarszczki! Nie wiem, czy stosowałam zbyt dużo kremu, czy mnie uczulił. W każdym razie jest pachnący... Kupiłam więc La Roche Posay Hydraphase (lekki żel z kwasem hialuronowym). Po tygodniu odstawiłam bo chcę by skóra doszła do siebie.

Powiedzcie, czy jeśli po kremie Dermedic moja skóra faktycznie zmieniła struturę, a kiedy się uśmiecham mam większe zmarszczki mimiczne to jest to spowodowane np. reakcją alergiczną, chwilowym przesuszeniem skóry wierzchniej, czy nieodwracalną zmianą? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edytowane przez kasia686
Czas edycji: 2014-03-31 o 23:21
kasia686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 23:39   #14
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: Krem pod oczy, shiseido kontra ... coś innego

Ja jestem właśnie w trakcie poszukiwania dobrego kremu pod oczy, mam 26 lat, moja skóra nie jest w najgorszym stanie, ale wydaje mi się, że to dobry moment na profilaktykę. Oczywiście kremy pod oczy stosuję już od kilku lat, ale do tej pory były to kremy nastawione na nawilżanie i nic więcej, np. krem AA wrażliwa natura 20+, żele FlosLeku i inne. Teraz stosuję krem Pharmaceris A, który niby ma być kremem przeciwzmarszczkowym, ale wnioskując ze składu i opinii, poza dobrym nawilżaniem raczej wiele nie robi.

Chcę teraz znaleźć dobry krem, który miałby już działanie anti-aging. Nie chodzi mi tu o krem, który wizualnie poprawi stan okolic oczu np. za pomocą silikonów czy jakichś właściwości rozświetlających, tylko taki, który faktycznie zawiera jakieś substancje aktywne i antyoksydanty i jego stosowanie zaprocentuje na przyszłość. Chętnie wydam więcej kasy i zainwestuję w dobry krem, ale szczerze mówiąc - nie mam pojęcia, co wybrać.

Myślałam o Clinique All about eyes, ale podobno to krem, który po prostu dobrze nawilża, a cała reszta to tylko taka wizualna poprawa wyglądu skóry, widoczna tylko na czas używania. Poza tym kremy pod oczy w słoiczku nie sprawdzają się najlepiej, składniki aktywne nie pożyją w takim kremie za długo. Chciałabym znaleźć coś w tubce albo z pompką.

Dodam jeszcze, że mam wrażliwe oczy, szczypie mnie po wszystkim zbyt naperfumowanych kremach albo takich zawierających mocznik.

Z tego co widzę, to kremy wysokopółkowe są nastawione na to, żeby napiąć skórę na czas stosowania i sprawić, żeby była gładka i dobrze nakładało się na nią makijaż, a nie na to, żeby faktycznie poprawić stan skóry, jej zdolności do regeneracji, przepływ limfy itp.
Mi sztuczne napięcie i wygładzenie nie jest potrzebne w tym wieku, ale chcę czegoś, co zatrzyma rozwój fine lines i pozwoli cieszyć się gładką skórę te kilka lat dłużej
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-07 00:39:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.