krem z mocznikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-20, 14:30   #1
belu
Raczkowanie

krem z mocznikiem

Witam : )
Zabijcie mnie jak xle umieściłam watek ale nie miałam już pojęcia gdzie go wcisnąć :P
Ze względu na rogowacenie okołomieszkowe uzywam kremu z mocznikiem 10 %, taki z rossmana z Isany, kosztuje koło 8 zł jakby ktoś pytał
Działa on super na moją skóre, naprawdę wygląda ona lepiej, ale jest cos co doprowadza mnie do szału. Mianowice, gdy sie zabalsamuje już kremem, to mam wrażenie ( z tego co czytałam na kwc nie tylko ja ) że jestem brudna. Zaśnięcie nawet w takim stanie jest straszne. Wchłania się to wolno, ale głównym problemem jest struktura tego kremu - to co sprawia ze czuje sie jakbym się z rok nie myła :P rano pierwsze co robie, to biegne wrecz pod prysznic, bo to uczucie jest nie do wytrzymania.

I tu rodzi sie moje pytanie, czy Któraś z Was uzywała może/może zna krem z mocznikiem, który wchlania się lepiej i nie pozostawia tego uczucia na ciele? proosze
Stary 2014-03-20, 14:44   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee

Dot.: krem z mocznikiem

Każdy krem z 10% stężeniem mocznika ma taką konsystencję - Isana, Xerial, Numis Med, Cerkobalm. Próbowałaś wersji z niższym stężeniem, 5,5%?
kawa_zmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:55   #3
belu
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Każdy krem z 10% stężeniem mocznika ma taką konsystencję - Isana, Xerial, Numis Med, Cerkobalm. Próbowałaś wersji z niższym stężeniem, 5,5%?
właśnie sie zastanawiam, czy by nie sięgnąć po taki z zmniejszym stężeniem. bo oszaleje
Stary 2014-03-22, 18:32   #4
Sweetty
Rozeznanie

Mocznik w zależności od stężenia ma różne właściwości przy 5% tylko nawilża 10% i wyżej również złuszcza

osobiście używam cerkoderm 15% z dodatkiem AHA na noc a na dzień kremuren plus 5% (rogowacenie okołomieszkowe na ramionach) niestety oba mają taką 'tempom' konsystencję jednak 5% wchłania się u mnie prawie całkowicie w jakieś 20min

Od 16.10.2014 Aparatka

Sweetty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 00:12   #5
Geastine
Przyczajenie

GG do Geastine Send a message via Skype™ to Geastine

Dziewczyny czym sie objawia to rogowacenie okolomieszkowe?? Bo pierwszy raz spotykam sie z taka diagnoza... Ja testuje krem MIXA 40% z rosmana ale ten nie zawiera mocznika tylko gliceryne i mleczko z platkow owsianych i super zmiekcza zrogowaciale partie na skorze(lokcie, piety) troche wolno sie wchlania ale jak juz sie wchlonie nie ma uczucia nieprzyjemnego filmu na skorze....
Geastine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 09:15   #6
vicious_parsley
Raczkowanie

@belu - kurcze, chciałam polecić krem PILARIX, ale on ma aż 20% stężenia, więc jeżeli po 10% czujesz sie źle, to co dopiero po nim.
Faktycznie, pilarix ma tępą konsystencję, wręcz okleja nogi, ale ja to w nim lubię, bo czuję, że mam taką "osłonkę" na nogach, która mocno zmiękcza skórę i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia.
Proszę, napisz jak sprawuje sie u Ciebie krem ze stężeniem 5% (jeżeli go oczywiście kupisz), jestem bardzo ciekawa.
P.s. Jak mocno doskwiera Ci rogowacenie? Jest to u Ciebie rozległy problem?
vicious_parsley jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości