Czy zabiegi w gabinetach kosmetycznych są w pełni bezpieczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-23, 18:34   #1
Buty w panterke
Przyczajenie

Smile

Czy zabiegi w gabinetach kosmetycznych są w pełni bezpieczne

Witam. Moja przyjaciółka chce wybrać się do gabinetu kosmetycznego, bo ma problemy z trądzikiem. Ja też mam z nim problemy i mam pytanie, czy zabiegi są w pełni bezpieczne? Czy jest jakaś szansa, że coś pójdzie nie tak? No i czy po takim zabiegu nie będzie już w ogóle wyprysków? Proszę o odpowiedź. Ktoś mi kiedyś powiedział, że w gabinetach kosmetycznych nie utrzymuje się higieny.
Buty w panterke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 19:45   #2
Carolinne_90
Przyczajenie

Dot.: Czy zabiegi w gabinetach kosmetycznych są w pełni bezpieczne

Salony są pod stałą kontrolą sanepidu, więc myślę, że nie ma obaw.
Carolinne_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 12:28   #3
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

Nigdy nie masz gwarancji, że wyprysków już nie będzie, nawet po leczeniu dermatologicznym, więc o tu mówić o wizytach u kosmetyczki... Mimo wszystko warto, bardzo często przy odpowiednio dobranych zabiegach i pielęgnacji domowej stan cery się poprawia. Co do bezpieczeństwa-zależy od gabinetu. Zgodnie z prawem higiena musi być na wysokim poziomie, dezynfekcja powierzchni, narzędzi pracy, dłoni, miejsca zabiegowego itd i sterylizacja narzędzi przerywających ciągłość naskórka to konieczność. Ale no niestety różnie jest to przestrzegane. Zawsze możesz popytać gabinecie. Ja kiedyś trafiłam na gabinet gdzie woda w wapozonie miała chyba z miesiąc, a narzędzia do manicure były wielorazowe bez nawet dezynfekcji... Raczej nie idź tam, gdzie cena jest podejrzanie niska lub miałabyś jakiekolwiek wątpliwości.
Takie salony gdzie "nie utrzymują higieny" to raczej mniejszość. W większości bardzo dbają o ni, to wiąże się z bezpieczeństwem, w razie czego odpowiadają za przyczynienie się do zakażenia (przykładowo HIV, wzw typu B/C). Nie wyobrażam sobie, by szanujący siebie i pacjentki kosmetolog/kosmetyczka nie przestrzegała higieny i świadomie narażała je i SIEBIE na zarażenie takimi chorobami. Albo nawet grzybicą, zanokcicą, brodawkami...
W gabinecie musi być czysto, na to też zwróć uwagę.

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2014-03-24 o 12:34
pannaporanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:38   #4
adri_
BAN stały

a na jaki zabieg chcesz sie wybrac? wydaje mi sie ze najlepiej popytac wsrod znajomych i wybrac sie do jakiegos sprawdzonego salonu kosmetycznego ja chodze na mikrodermabrazje od jakichs dwoch miesiecy istan mojej cery zdecydowanie sie poprawil, ale na to nie ma zasady, jednemu cos pomoze, drugiemu juz nie...
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 08:46   #5
ellish
Zakorzenienie

zalezy w jaki jest ten tradzik. Mikrodermabrazji nie zawsze da sie zrobic.
Idz na konsultacje i wtedy kosmetolog Ci dobierze odpowiedni zabieg, np kwas pirogronowy.

Nie lepiej isc do dermatologa?
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości