jak depilować długi meszek na twarzy przy wrazliwej cerze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-27, 09:32   #1
basiarozalia
Przyczajenie

Question

jak depilować długi meszek na twarzy przy wrazliwej cerze?

witam
mam 26 lat i mam długi meszek na twarzy na policzkach prawie już 1 cm będzie miał, jest to dla mnie bardzo krępujące z takim zarostem chodzić, mam jasny mech ale do słonka na złoto się świeci, chciałabym go się pozbyć, ale nie wiem jakie będą dla mnie najlepsze metody depilacji, kilka włosków usunęłam pensetą, czy takie włoski nie odrastają mocniejsze po usunięciu? I jaki jest najlepszy sposób depilacji takiego meszku bo mam wrażliwą cerę, proszę podać mi konkretne nazwy produktów bo nie wiem gdzie szukać pomocy w tej sprawie
basiarozalia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 10:58   #2
PaulinciaKWC
geokeszer

Dot.: jak depilować długi meszek na twarzy przy wrazliwej cerze?

Cytat:
Napisane przez basiarozalia Pokaż wiadomość
witam
mam 26 lat i mam długi meszek na twarzy na policzkach prawie już 1 cm będzie miał, jest to dla mnie bardzo krępujące z takim zarostem chodzić, mam jasny mech ale do słonka na złoto się świeci, chciałabym go się pozbyć, ale nie wiem jakie będą dla mnie najlepsze metody depilacji, kilka włosków usunęłam pensetą, czy takie włoski nie odrastają mocniejsze po usunięciu? I jaki jest najlepszy sposób depilacji takiego meszku bo mam wrażliwą cerę, proszę podać mi konkretne nazwy produktów bo nie wiem gdzie szukać pomocy w tej sprawie
Po pęsecie nie odrosną grubsze, ale to jest mozolne i wcale nie mniej bolesne od wosku. Jeśli boisz sie podraznien najlepiej udac sie do kosmetyczki. Ja uzywam plasterków Joanny do wąsika

Gotta Catch 'Em All
266/356
PaulinciaKWC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 11:08   #3
basiarozalia
Przyczajenie

a czy te plastry z joanny mozna stosowac na policzki , czy tylko na wasik? czy po stosowaniu tych plastrów włoski nie wrastają pod skórę albo robią się ciemniejsze?
Stary 2014-03-27, 11:16   #4
PaulinciaKWC
geokeszer

Cytat:
a czy te plastry z joanny mozna stosowac na policzki , czy tylko na wasik? czy po stosowaniu tych plastrów włoski nie wrastają pod skórę albo robią się ciemniejsze?
one są do twarzy, więc bez problemu. Wloski po takiej depilacji nie robią się ciemniejsze golenie powoduje ze wloski stają się mocniejsze jesli masz dlugi wąsik to dobrze go troche przyciąć przed depilacją żeby wosk dobrze łapał. Oczyscic twarz, mozesz czymś oprószyć żeby wosk kleił się do włosków a nie do skóry i jazda

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Są tanie, więc jak ci nie podejdą to mozesz zużyc do okolic bikini co by z majtaskow nie wystawalo

Gotta Catch 'Em All
266/356
Stary 2014-03-27, 11:26   #5
basiarozalia
Przyczajenie

ok, dzięki za radę,
a czym twarz opruszyć żeby te plastry do twarzy sie nie przykleiły?

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

a czy po stosowaniu tych plastrów nie rośnie dłuższy meszek lub rośnie go więcej niż wcześniej?
Jak długo stosujesz już takie plastry?
Stary 2014-03-27, 11:46   #6
PaulinciaKWC
geokeszer

Cytat:
ok, dzięki za radę,
a czym twarz opruszyć żeby te plastry do twarzy sie nie przykleiły?

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

a czy po stosowaniu tych plastrów nie rośnie dłuższy meszek lub rośnie go więcej niż wcześniej?
Jak długo stosujesz już takie plastry?
nic takiego sie nie dzieje taka depilacja osłabia wloski. Stosuje aaa już z rok, od czasu do czasu. Mozesz jakimś pudrem, ja mam taki dla dzieci

Gotta Catch 'Em All
266/356
Stary 2014-03-27, 11:52   #7
basiarozalia
Przyczajenie

mam obawy do depilacji, że cała zarosnę jak wilkołak
Stary 2014-03-27, 12:06   #8
PaulinciaKWC
geokeszer

Cytat:
nie, no co ty będzie dobrze mam nadzieje, że niezbyt boleśnie

Gotta Catch 'Em All
266/356
Stary 2014-03-27, 12:34   #9
basiarozalia
Przyczajenie

a jak szybko włoski na twarzy odrastają po takiej depilacji plastrami?
Stary 2014-03-27, 12:46   #10
PaulinciaKWC
geokeszer

Cytat:
a jak szybko włoski na twarzy odrastają po takiej depilacji plastrami?
to juz sprawa indywidualna ja depilowalam hm.. z tydzien temu? poki co nie mam po co powtarzac. Ogolnie robię to rzadko

Gotta Catch 'Em All
266/356
Stary 2014-03-28, 13:33   #11
guacamole
Wtajemniczenie

Kto moze woskowac wloski na twarzy, temu zazdroszcze. Ja moge jedynie regulowac tak brwi.
Niestety, jak ktos wrazliwy, to moze dostac potem wypryskow, pecherzykow, ktore sie przerodza w male zapalone grudki, a potem w pryszcze . Mam wasik, ktory mnie dobija, kilka razy robilam woskowe podchody i zawsze sie konczylo krostkami przechodzacymi w zaskorniaki. A co lepsze, miejsca po depilacji przebarwialy mi sie nieco, mimo uzycia filtrow.

Obecnie przymierzam sie do wybielacza do wloskow na zmiane z kremem depilujacym do twarzy. Kiedys znalazlam jakies indyjskie mydlo, co ponoc oslabia wzrost wloskow, ale nie pamietam nazwy i strony.... No, ale wtedy wasa nie mialam
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 17:35   #12
basiarozalia
Przyczajenie

hey
jaki stosujesz kremem do depilacji do twarzy? I czy stosujesz go tylko na wąsik czy na policzki też? Nie wiem co by było lepsze czy wosk czy krem do usuwania włosków, boję się ten meszek ruszyć że będzie gorzej
Stary 2014-03-31, 21:01   #13
kamilkamilka5
BAN stały

A czy próbowałyście fotodepilacji na wąsik i brodę? Ja likwiduję włoski z
twarzy za pomocą domowego urządzenia IPL, który ma taką specjalną nasadkę do
twarzy. Po czwartym naświetleniu włosy mi już nie odrastają i mam spokój.
Zero podrażnień czy nieprzyjemnych efektów ubocznych. Teraz walczę z
owłosieniem na ciele i póki co idzie dobrze.
kamilkamilka5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 13:08   #14
basiarozalia
Przyczajenie

gdzie takie urzadzenie IPL można kupić? czy mozna je stosować również na policzki bo całe policzki mam zrośnięte, nie ma po tej metodzie jakis skutków ubocznych?
Stary 2014-04-05, 13:46   #15
delfix10
Zakorzenienie

dziewczyny ja wam radze zbadać sobie hormony też mam długi meszek na twarzy i niestety okazało się że mam rozregulowane hormony ,za wysoki andostendion i ogólnie jakieś problemy hormonalne,w lipcu ide do szpitala a wszyscy dookoła mówili mi że przesadzam i taki meszek to nic takiego

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2014-04-05 o 13:49
delfix10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 14:08   #16
basiarozalia
Przyczajenie

hey też zamierzam iść do ginekologa i endokrynologa, tylko że na wizytę trzeba 2,5 miesiaca czekać, prywatnie nie bardzo mnie stać bo to koszt wizyty + koszt badań, ty byłaś prywatnie czy na NFZ u lekarza? Jestem zdesperowana nie wiem co robić z tym mechem, mi się wydaje że mój rośnie coraz dłuższy, unikam słońca bo wyglądam obrzydliwie, wstydzę się z domu wyjść.
Czy ty ten meszek usuwałaś czy zostawiłaś? Zmniejszył ci się po lekach?
Stary 2014-04-05, 14:52   #17
delfix10
Zakorzenienie

kochana już ci wszystko mówię
ja byłam najpierw u ginekolga za darmo bo u mnie do gina dostaniesz się od razu nie trzeba czekać
ginekolog odesłał mnie do lekarza rodzinnego (też za darmo),lekarz rodzinny wypisał mi skierowanie na podstawowe badania czyli morfologia,ob itd a także tsh
lekarz wspomniał jeszcze ,że dobrze by było zrobić testosteron (czyli męski hormon który my też mamy w niewielkiej ilości) to już jest płatne ale nie dużo 20zł
wszystko było w normie chociaż tsh miałam na granicy
poszłam znowu do rodzinnego ,ten dał mi skierowanie do endokrynologa
wizyte miałam miec za 2 tygodnie ( w miejscowości oddalonej ode mnie o jakieś 30km) wiec nie czekałabym długo ale ja się strasznie martwiłam tym meszkiem a akurat u mnie na wiosce za kilka dni była endokrynolog ale prywatnie babeczka z Wrocławia wiec poszłam prywatnie (wizyta 100zł w tym miałam zrobione badanie usg tarczycy )
lekarka poprosiła mnie o zrobienie kilku badan ale te juz niestety prywatnie bo większość badań hormonalnych jest wykonywane tylko prywatnie niestety
zrobiłam poziom androstendion,dheas i 17OH progesteron
lekarka obstawiała albo zespół publicystycznych jajników albo coś z nadnerczami i wszystko wskazuje na wadę nadnerczy,ale to jeszcze zostanie potwierdzone w lipcu (idę na badanie- dobowa zbiórka moczu)

idź do lekarza rodzinnego ,zarejestruj się też do ginekologa
lekarz rodzinny da ci skierowanie na tsh może ono na coś wskaże,da ci tez skierowanie do endokrynologa -w razie potrzeby
od siebie mogę ci poradzić żebyś nie jadła w ogolę słodyczy ,wybieraj produkty o niskim indeksie glikemicznym poniżej 70
(to rady od mojej endokrynolog)
lekarka mówiła mi też że u kobiety włosy na nogach,rękach i pod pachami są normalne i tych sie nie sprawdza ale już meszek na twarzy,na brzuchu ,klatce piersiowej ,linia bikini (jedli owłosienie wychodzi poza brzeg majtek)czy wokół sutków są objawem problemów hormonalnych i nie należy tego lekceważyć.

ja nie depiluje tych włosków bo nie chce sobie zrobić jeszcze gorzej niż mam,poza tym lekarka mówiła mi że laser nic by mi nie dał ,bo np na twarzy muszą być na prawdę ciemne mocne włosy żeby laser zadziałał ( a i przy ciemnych włosach nie zawsze laser skutkuje) a ja mam tylko długi meszek
poza tym najpierw trzeba uregulować hormony a dopiero potem działać z laserami

jeśli masz jeszcze jakieś pytania albo czegoś nie zrozumiałaś z tej chaotycznej wypowiedzi to śmiało pytaj
Stary 2014-04-05, 15:05   #18
basiarozalia
Przyczajenie

dziekuje za odpowiedz,
czyli długa droga przede mną za nim się dowiem skąd ten meszek urósł! Nie wiem czy wytrzymam żeby go nie wydepilować, tak się wstydzę że mi głupio w pogodne dni wychodzić na pole a tu słoneczko jak przyświeci to aż mnie serce boli bo marnie z tym owłosieniem wyglądam nawet wąsik mi się wydłużył co miałam wczesniej nie widoczny, mam bardzo przystojnego narzeczonego nic mu nie mówiłam próbuje zasłaniać włosami rozpuszczam je perzy nim wcześniej miałam przeważnie spięte, ale tak mi z tym źle.

Masz moze sprawdzony sposób jak zrobić makijarz, jakiś dobry podkład żeby te włoski się nie rzucały tak w oczy?
Stary 2014-04-05, 15:12   #19
delfix10
Zakorzenienie

niestety z makijażem ci nie doradzę ponieważ ja nie używam podkładu

ja jestem z moim narzeczonym 10lat,nie mam przed nim tajemnic,wie o moich problemach z hormonami nawet chodzi ze mna do lekarza,jemu w ogóle to nie przeszkadza wiec ja już się tym nie martwię tak bardzo,już nawet nie zwracam uwagi na ten meszek

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2014-04-05 o 15:14
Stary 2014-04-05, 15:45   #20
basiarozalia
Przyczajenie

niczym nie zakrywasz tego meszku? masz jakiś sposób żeby był mniej widoczny? Podkład używam tylko jak z domu wychodzę a to 2 razy w tygodniu, a w domu nie używam podkładu chociaż zastanawiam się czy może zacząć w domu stosować żeby narzeczony się nie wystraszył jak mnie do światła zobaczy, masakra boję się pomyśleć

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

a mam takie pytanie produkty o niskim indeksie glikemicznym poniżej 70 to jakie? masz jakąś liste tych produktów?

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

a ile masz lat, zastanawiam czy wzrost meszku uzależniony jest od wieku
Stary 2014-04-05, 15:52   #21
delfix10
Zakorzenienie

nie zakrywam tego meszku niczym bo tego się nie da zakryć,żaden podkład tego nie zakryje a nawet będzie brzydko wyglądał

mam 29lat ale ten meszek mam już od jakiegoś czasu i żałuję że nie poszłam wcześniej, ale wszyscy domownicy cały czas mówili mi że przesadzam i żebym nie szła do lekarza bo mnie wyśmieje

jeśli chodzi o indeks glikemiczny to wpisz sobie google ,,indeks glikemiczny tabela'' i poczytaj o tych co mają poniżej 70

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2014-04-05 o 15:53
Stary 2014-04-05, 16:03   #22
hiss
Raczkowanie

Cytat:

no u mnie niestety nie sprawdza się to, co wiele dziewczyn pisze. PO WYRYWANIU ODRASTAŁY MI MOCNIEJSZE I CIEMNE WŁOSKI, niestety mam problem głównie z wąsikiem, kiedyś włoski były widoczne, ale mimo wszystko jasne, tylko kilka miało ciemny odcień... taka byłam mądra że zaczęłam je depilować woskiem, no i ciągle wyrastały coraz ciemniejsze i mocniejsze... teraz je rozjaśniam, ale nie będę już wyrywać, strach ;/
hiss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 16:36   #23
basiarozalia
Przyczajenie

ja już wyrwałam kilka pensetą, teraz to mnie przestraszyłaś, jak mają odrosnąć ciemniejsze to przestane je depilowac,
a te ciemne włoski to na policzkach też ci odrastają, czy na policzkach nie masz meszku dłuższego?
Stary 2014-04-06, 13:31   #24
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
gdzie takie urzadzenie IPL można kupić? czy mozna je stosować również na policzki bo całe policzki mam zrośnięte, nie ma po tej metodzie jakis skutków ubocznych?
Można np. oparzytc skórę. Nie polecam IPL bo nie są skuteczne na dłuższą metę... Zresztą jak by były to nie byłoby tysięcy wątków i postów na wizazu na ten temat co twój.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 14:27   #25
basiarozalia
Przyczajenie

już miałam nadzieje że jest złoty środek na mój mech, a tak miało być pięknie
Odpowiedz

Tagi
depilacja twarzy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości