Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-03-22, 20:00   #691
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy V. - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ja jem kinowe, ale nie w tych multipleksach, bo tam są strasznie drogie W Kinotece w Pałacu Kultury za 16 zł biere naczoski z sosem serowym i dużą colą. Uwielbiam A sklepowych nie próbowałam jeszcze, muszę spróbować tych o których mówisz

Co do słodyczy, to ostatnio kupiłam dwa nowe batony Wedla z serii karmelowej - mleczny i orzechowy. Ten mleczny jest cudowny, choć ostrzegam, że mocno słodki Orzechowy mnie nie zachwycił.
A mi dzisiaj tatulek pączka zostawił i trochę mnie to dziwi bo potem chodzi i krzyczy, żebym nie jadła slodyczy, bo mi dupa rośnie ;d

Soupir bordeaux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 20:15   #692
LadyChatterbox
Wtajemniczenie

A ja sie zastanawiam czy jak zapomnialam rano porcji pokrzywy to moge sobie teraz podwojna czyli 40ml strzelic
LadyChatterbox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 08:30   #693
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Ja właśnie wypiłam kubek mniam mniam już nawet zapomniałam jaka ona jest dobra
Paznokcie też wam pokrzywa ratuje czy tylko włosy?

Stary 2016-03-23, 08:55   #694
201607040946
Konto usunięte

Powinna, ale u mnie nie ratuje. W ogóle znalazłam na długiej grzywce rozdwojone końcówki a paznokcie miałam niezłe, ale ja niezdara jestem i ciągle się o coś uderzam, no to mam jakie mam
Wczoraj drugie opakowanie pokrzywy kupiłam.
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 10:46   #695
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Ja muszę skoczyć po nową bo mi się kończy

Ja ostatnio też znalazłam, to id razu pobiegłam po nożyczki i ucięłam
Moje paznokcie to jakaś tragedia, ciągle się rozwarstwiają i łamią... :-/

Stary 2016-03-24, 16:02   #696
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Jak tam dziewczęta, zielsko wypite?

Stary 2016-03-24, 16:16   #697
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczęta, zielsko wypite?
Jak co dzień
Stary 2016-03-24, 20:54   #698
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jak co dzień
Ja już drugi kubek dzisiaj piję, bo na zwykłą herbę nie miałam ochoty, to mówią a co tam

Stary 2016-03-24, 21:45   #699
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Ja już drugi kubek dzisiaj piję, bo na zwykłą herbę nie miałam ochoty, to mówią a co tam
Ja dopiero teraz, cały dzień od rana zabiegany I teraz będzie zabiegana noc XD

77 58 50
Pjerniczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 21:53   #700
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Ja dopiero teraz, cały dzień od rana zabiegany I teraz będzie zabiegana noc XD
hahahahha co prawda to prawda

Stary 2016-03-25, 08:06   #701
xMayx
Raczkowanie

Czekam na paczkę, w której ma być między innymi pokrzywa i startuję z piciem Muszę przyznać, że stęskniłam się za tym smakiem..

Ile kubków pijecie dziennie? I pijecie zielska sypane czy w formie herbatek? Poprzednie podejście to były właśnie takie herbatki, a teraz będę miała pokrzywę sypaną.

Picie pokrzywy od 25.03.2016
Pantotenian wapnia od 25.03.2016
xMayx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 11:05   #702
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez xMayx Pokaż wiadomość
Czekam na paczkę, w której ma być między innymi pokrzywa i startuję z piciem Muszę przyznać, że stęskniłam się za tym smakiem..

Ile kubków pijecie dziennie? I pijecie zielska sypane czy w formie herbatek? Poprzednie podejście to były właśnie takie herbatki, a teraz będę miała pokrzywę sypaną.
Ja przed rozpoczęciem kuracji przeczytałam sporo informacji, najbardziej ufam doświadczeniu Różańskiego i piję z uwzględnieniem jego wskazówek - tylko sypane, jeden kubek dziennie (maksymalnie dwa). W jednym z artykułów napisał, że skuteczność skrzypu w torebce jest równa zeru - bo zioło w torebeczce jest miałkie i zwietrzałe. No i trzeba go gotować, żeby wysoko zmineralizowana błona komórkowa zmiękła i wypuściła do wody skarby

77 58 50
Stary 2016-03-25, 11:20   #703
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Ja przed rozpoczęciem kuracji przeczytałam sporo informacji, najbardziej ufam doświadczeniu Różańskiego i piję z uwzględnieniem jego wskazówek - tylko sypane, jeden kubek dziennie (maksymalnie dwa). W jednym z artykułów napisał, że skuteczność skrzypu w torebce jest równa zeru - bo zioło w torebeczce jest miałkie i zwietrzałe. No i trzeba go gotować, żeby wysoko zmineralizowana błona komórkowa zmiękła i wypuściła do wody skarby
Dokładnie tak ja bym herbaty nie kupiła w torebce, a co dopiero zioła
Ja piję szklankę dziennie i też bardzo lubię jej smak <3

Stary 2016-03-25, 11:49   #704
201607040946
Konto usunięte

Z tego, co wiem, to wystarczy jeden kubek dziennie. Z ziołami też trzeba ostrożnie.
Stary 2016-03-25, 12:26   #705
xMayx
Raczkowanie

Wiem, że te torebkowe to miał, szczęśliwie wtedy pomogło - może placebo? Herbaty od pewnego czasu kupuję wyłącznie w ich naturalnej formie, czyli suszu właśnie. Nie raz na stoiskach tracę mnóstwo czasu na wąchaniu, więc panie sprzedające pewnie mnie już nienawidzą Właśnie odebrałam paczkę od kuriera - wzięłam 100 g pokrzywy, więc będzie co pić. Też uważam, że z ziołami nie ma co przesadzać, w końcu to są w jakimś sensie lekarstwa.

Firma z której zamówiłam pokrzywę umieszcza na swoich produktach informację ile sypać na kubek, w jakiej temperaturze i jak długo parzyć. Kurczę, niby nic takiego, a jakoś sprawia wrażenie, że firma poważnie traktuje swoich klientów

Skrzypu nie wzięłam, na tej stronie nie mieli takiego "czystego", bez innych zielsk. Też słyszałam, że trzeba go gotować. Dziękuję za odpowiedzi

Stary 2016-03-25, 15:49   #706
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Wiem, że te torebkowe to miał, szczęśliwie wtedy pomogło - może placebo? Herbaty od pewnego czasu kupuję wyłącznie w ich naturalnej formie, czyli suszu właśnie. Nie raz na stoiskach tracę mnóstwo czasu na wąchaniu, więc panie sprzedające pewnie mnie już nienawidzą Właśnie odebrałam paczkę od kuriera - wzięłam 100 g pokrzywy, więc będzie co pić. Też uważam, że z ziołami nie ma co przesadzać, w końcu to są w jakimś sensie lekarstwa.

Firma z której zamówiłam pokrzywę umieszcza na swoich produktach informację ile sypać na kubek, w jakiej temperaturze i jak długo parzyć. Kurczę, niby nic takiego, a jakoś sprawia wrażenie, że firma poważnie traktuje swoich klientów

Skrzypu nie wzięłam, na tej stronie nie mieli takiego "czystego", bez innych zielsk. Też słyszałam, że trzeba go gotować. Dziękuję za odpowiedzi
W jakimś sensie? Zioła to są lekarstwa, dane nam prosto od matki natury, w lesie mamy całą aptekę.
Są osoby które w życiu nie wzięły ani jednej tabletki i żyją, wystarczy umiejętnie korzystać z tego co nam dała matka natura, oczywiście zdrowo jeść z czym ja ostatnio mam mały problem, bo wszędzie gonię no i mieć odrobinę szczęścia od losu
Z ziołami trzeba bez dwóch zdań uważać, ludzie myślą, że zioła mają słabe działanie to czasem piją na potęgę, a niektóre mają w dużych ilościach różne skutki uboczne, np. wymioty lub można sobie uszkodzić wątrobę.

Teraz piję kawę, ale obiecuję, że następna w kolejce będzie pokrzywa, Wy już piłyście?

Stary 2016-03-25, 16:23   #707
201607040946
Konto usunięte

Tak, kubek wypity
Stary 2016-03-25, 16:26   #708
xMayx
Raczkowanie

Cytat:
W jakimś sensie? Zioła to są lekarstwa, dane nam prosto od matki natury, w lesie mamy całą aptekę.
Są osoby które w życiu nie wzięły ani jednej tabletki i żyją, wystarczy umiejętnie korzystać z tego co nam dała matka natura, oczywiście zdrowo jeść z czym ja ostatnio mam mały problem, bo wszędzie gonię no i mieć odrobinę szczęścia od losu
Z ziołami trzeba bez dwóch zdań uważać, ludzie myślą, że zioła mają słabe działanie to czasem piją na potęgę, a niektóre mają w dużych ilościach różne skutki uboczne, np. wymioty lub można sobie uszkodzić wątrobę.

Teraz piję kawę, ale obiecuję, że następna w kolejce będzie pokrzywa, Wy już piłyście?
Pisząc "w jakimś sensie" miałam na myśli to, że są w innej formie niż znane nam z apteki tabletki, syropki i tak dalej. Wiadomo, że w części lekarstw substancją leczniczą jest właśnie jakieś ziółko Gdybym mogła, miałabym swoją prywatną hodowlę ziółek. Pani doktor na ziołolecznictwie ciągle przytacza nam przykład babki z serialu "Ranczo"
Już kiedyś tu pisałam, że wspomniana wyżej pani doktor tłumaczyła, że przez to, że ludzie zapomnieli o ziołach i zaczęli łykać antybiotyki uodparniając się na nie, za jakiś czas może być tak, że tylko zioła będą mogły nam pomóc bo już żaden antybiotyk nie będzie w stanie.

To prawda, można sobie nieźle zaszkodzić - na dodatek część roślin jest fotouczulająca lub fototoksyczna i niektórzy piją sobie słynnego już dziurawca latem a potem zdziwieni, że ich "spaliło"

Ja właśnie wypiłam kubek Naprawdę brakowało mi tego

Stary 2016-03-25, 16:32   #709
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Pisząc "w jakimś sensie" miałam na myśli to, że są w innej formie niż znane nam z apteki tabletki, syropki i tak dalej. Wiadomo, że w części lekarstw substancją leczniczą jest właśnie jakieś ziółko Gdybym mogła, miałabym swoją prywatną hodowlę ziółek. Pani doktor na ziołolecznictwie ciągle przytacza nam przykład babki z serialu "Ranczo"
Już kiedyś tu pisałam, że wspomniana wyżej pani doktor tłumaczyła, że przez to, że ludzie zapomnieli o ziołach i zaczęli łykać antybiotyki uodparniając się na nie, za jakiś czas może być tak, że tylko zioła będą mogły nam pomóc bo już żaden antybiotyk nie będzie w stanie.

To prawda, można sobie nieźle zaszkodzić - na dodatek część roślin jest fotouczulająca lub fototoksyczna i niektórzy piją sobie słynnego już dziurawca latem a potem zdziwieni, że ich "spaliło"

Ja właśnie wypiłam kubek Naprawdę brakowało mi tego
Zgadzam się ja jestem zdania, że póki nie jest to konieczne to tylko z naturalnych metod powinniśmy korzystać, tylko niestety większość nie ma świadomości, a ta wiedza, która kiedyś przechodziła z pokolenia na pokolenie umiera no i wiadomo, żeby leczyć się ziołami czy domowymi sposobami, trzeba się jednak trochę wysilić, łyknięcie tabletki jest prostsze...

Pokrzywa jest miodzio, a pomyśleć, ze kiedyś mi nie smakowała też tak miałaś?

Stary 2016-03-25, 17:21   #710
xMayx
Raczkowanie

Cytat:
Zgadzam się ja jestem zdania, że póki nie jest to konieczne to tylko z naturalnych metod powinniśmy korzystać, tylko niestety większość nie ma świadomości, a ta wiedza, która kiedyś przechodziła z pokolenia na pokolenie umiera no i wiadomo, żeby leczyć się ziołami czy domowymi sposobami, trzeba się jednak trochę wysilić, łyknięcie tabletki jest prostsze...

Tak, też jestem "maniaczką" jeśli chodzi o wszelkie naturalne metody, choć może to słowo nie jest właściwe
Na początku dodawałam łyżeczkę miodu bo smak był straszny, ale teraz już nie wyobrażam sobie dodawać czegokolwiek, bo naprawdę pokrzywa zaczęła mi smakować

Stary 2016-03-25, 18:44   #711
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:

Ja może się kiedyś bardziej przekonam do smaku pokrzywy, dla mnie jest trochę taka mdła w smaku i zapachu Wolę miętę albo skrzyp Nie przepadam za smakiem rumianku.

Co do dziurawca, to w Warszawie żyje taki słynny schizofrenik, zwany Czarnym Romanem (bo kiedyś chodził ubrany zawsze na czarno) i on nosi ze sobą dziurawca. Ma swoją ulubioną kawiarnię, gdzie prosi o wrzątek i sobie parzy

77 58 50
Stary 2016-03-28, 18:10   #712
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Ja może się kiedyś bardziej przekonam do smaku pokrzywy, dla mnie jest trochę taka mdła w smaku i zapachu Wolę miętę albo skrzyp Nie przepadam za smakiem rumianku.

Co do dziurawca, to w Warszawie żyje taki słynny schizofrenik, zwany Czarnym Romanem (bo kiedyś chodził ubrany zawsze na czarno) i on nosi ze sobą dziurawca. Ma swoją ulubioną kawiarnię, gdzie prosi o wrzątek i sobie parzy
Hahahahhah fajny facet

Zaczynam pić glutka, walczę o wysyp bejbików macie na to swoje sposoby? Kiedyś na mnie tak Jantar działał, a teraz wcale nie działa...

Stary 2016-03-28, 18:22   #713
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Hahahahhah fajny facet

Zaczynam pić glutka, walczę o wysyp bejbików macie na to swoje sposoby? Kiedyś na mnie tak Jantar działał, a teraz wcale nie działa...
Też go lubię, mimo że czasem można się go wystraszyć

Ja też walczę. Najgorzej, że nie mam jeszcze sprawdzonego sposobu. Po Sesie się nie udało (może potrzeba więcej czasu), teraz wcieram Capitavit, ale za wcześnie na jakiekolwiek efekty.

77 58 50
Stary 2016-03-28, 18:25   #714
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:

Ja też walczę. Najgorzej, że nie mam jeszcze sprawdzonego sposobu. Po Sesie się nie udało (może potrzeba więcej czasu), teraz wcieram Capitavit, ale za wcześnie na jakiekolwiek efekty.
Ostatecznie gęstość też od genów zależy, ale pamiętam jakie miałam kiedyś gęste włosy i po torturach które im potem zafundowałam, nie sądzę, żeby udało mi się już osiągnąć tę samą, maksymalną gęstość
choć z drugiej strony nie jest źle no ale wiadomo babie nigdy nie dogodzisz
olejek łopianowy ze skrzypem polnym też u mnie wysyp powodował swego czasu...
Kuszą mnie te wszystkie indyjskie domowe maseczki np. z cynamonem ale boję się, że by mi skalp podrażnił

Stary 2016-03-28, 18:26   #715
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:

Ja właśnie sese wcieram tak dwa razy,trzy razy w tyg(bo tak myje włosy) może coś podziała, oprócz tego staram się codziennie aplikować wcierke Joanna power.

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 18:28   #716
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja właśnie sese wcieram tak dwa razy,trzy razy w tyg(bo tak myje włosy) może coś podziała, oprócz tego staram się codziennie aplikować wcierke Joanna power.
Ja Sesę głównie na długość stosowałam i efekt był boski ten blask... mmm...
A jakbym tak sobie kupiła kilka ziółek indyjskich amlę, neem itp. i mieszała to z olejem i wcierała w skalp? Albo macerat zrobiła? Myślicie że by wyszlo taniej niż taka sesa? Bo jak dla mnie była trochę zbyt droga co do swojej wydajności

Stary 2016-03-28, 22:38   #717
Pjerniczek
Zadomowienie

Ja mam bardzo gęste i grube włosy, jestem z nich dumna. Ale włosomaniaczką zostałam, żeby nauczyć się je poskramiać, bo często borykam się ze spuszeniem. I chciałabym mieć ładną linię czoła, stąd starania o bejbiki

Sesa jest dość droga. Na pewno nie przepłacajcie na Helfach Teraz denkuję Oilmedicę (nie służy mi ), 1 kwietnia zaczynam Heenarę, a potem wracam do Sesy - takich aksamitnych włosów nie da się zapomnieć Strasznie kusi, żeby zamówić już teraz, ale rozsądek wygrywa - mam oleje w kolejce Egzotyczną biere. Podobno zapach ma taki sam, jak klasyczna (szkoda, bo mi Sesa śmierdzi), ale o wiele łagodniejszy.

Ja na pewno kiedyś pomyślę nad jakimiś autorskimi mazidłami. Teraz chodzi za mną stworzenie własnego szamponu - z mydlnicą lekarską i aloesem

77 58 50
Stary 2016-03-28, 22:57   #718
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Ja mam bardzo gęste i grube włosy, jestem z nich dumna. Ale włosomaniaczką zostałam, żeby nauczyć się je poskramiać, bo często borykam się ze spuszeniem. I chciałabym mieć ładną linię czoła, stąd starania o bejbiki

Sesa jest dość droga. Na pewno nie przepłacajcie na Helfach Teraz denkuję Oilmedicę (nie służy mi ), 1 kwietnia zaczynam Heenarę, a potem wracam do Sesy - takich aksamitnych włosów nie da się zapomnieć Strasznie kusi, żeby zamówić już teraz, ale rozsądek wygrywa - mam oleje w kolejce Egzotyczną biere. Podobno zapach ma taki sam, jak klasyczna (szkoda, bo mi Sesa śmierdzi), ale o wiele łagodniejszy.

Ja na pewno kiedyś pomyślę nad jakimiś autorskimi mazidłami. Teraz chodzi za mną stworzenie własnego szamponu - z mydlnicą lekarską i aloesem
Kurcze ja Twoich włosów nie widziałam... jakbyś miała fotę to dawaj

Ja kocham zapachy wszelkich indyjskich kosmetyków
Ja mam włosy raczej gęste, ale niezbyt grube, no nie są jakieś bardzo cienkie, ale takie frywolne, puszyste i ciężko mi je dociążyć, a nie obciążyć

Stary 2016-03-29, 00:00   #719
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Kurcze ja Twoich włosów nie widziałam... jakbyś miała fotę to dawaj

Ja kocham zapachy wszelkich indyjskich kosmetyków
Ja mam włosy raczej gęste, ale niezbyt grube, no nie są jakieś bardzo cienkie, ale takie frywolne, puszyste i ciężko mi je dociążyć, a nie obciążyć
Widziałaś Razem z Kaguya chwaliłyście, zwłaszcza końce

Ja pragnę dociążenia na długości, bo często są za lekkie, a przy skórze łatwo obciążyć

Uwielbiam indyjskie zapachy, takie kadzidlane Oleje firmy Hesh pachną tak jak lubię. Sesa to wyjątek, a szkoda, bo działa genialnie

Co do Twojego wcześniejszego postu, to jednak wydaje mi się, że przy kupowaniu osobno indyjskich ziółek też by wyszło sporo, one są dość drogie Choć pewnie na dłużej by wystarczyło.

77 58 50
Stary 2016-03-29, 09:27   #720
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Widziałaś Razem z Kaguya chwaliłyście, zwłaszcza końce

Ja pragnę dociążenia na długości, bo często są za lekkie, a przy skórze łatwo obciążyć

Uwielbiam indyjskie zapachy, takie kadzidlane Oleje firmy Hesh pachną tak jak lubię. Sesa to wyjątek, a szkoda, bo działa genialnie

Co do Twojego wcześniejszego postu, to jednak wydaje mi się, że przy kupowaniu osobno indyjskich ziółek też by wyszło sporo, one są dość drogie Choć pewnie na dłużej by wystarczyło.
Kurde nie pamiętam :-( czasem mam ochote zapisywać sobie Wasze włosy w jakimś folderze bo się zachwycam a potem wszystkie mi się mieszają xd

Masz rację, musiałabym to dokładnie przeliczyć

Odpowiedz

Tagi
pokrzywa, skrzyp, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości