Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-03-29, 11:11   #721
Pjerniczek
Zadomowienie

Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy V. - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Kurde nie pamiętam :-( czasem mam ochote zapisywać sobie Wasze włosy w jakimś folderze bo się zachwycam a potem wszystkie mi się mieszają xd

Masz rację, musiałabym to dokładnie przeliczyć
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...metrics=gemius.

Tutaj focie z poprzednich postów Ja sobie zawsze zapisuję fajne rzeczy, od lat. Przez to mam tysiące zdjęć na kompie i potem weź to przenoś przed reinstalką systemu

Na ile Ci Sesa starczyła? Ja miałam 180-tkę, jakieś 3 miechy wyszło. Teraz ta Oilmedica - 200 ml, zaczęłam bodajże 10 marca, a już mi się kończy Dziwny ten olej, włosy go piją, rano jakby go nie było (a daję sporo, bo dużo włosów mam), a efektów za bardzo nie ma. Chyba go nie kupię ponownie

77 58 50
Pjerniczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 15:35   #722
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość

Tutaj focie z poprzednich postów Ja sobie zawsze zapisuję fajne rzeczy, od lat. Przez to mam tysiące zdjęć na kompie i potem weź to przenoś przed reinstalką systemu

Na ile Ci Sesa starczyła? Ja miałam 180-tkę, jakieś 3 miechy wyszło. Teraz ta Oilmedica - 200 ml, zaczęłam bodajże 10 marca, a już mi się kończy Dziwny ten olej, włosy go piją, rano jakby go nie było (a daję sporo, bo dużo włosów mam), a efektów za bardzo nie ma. Chyba go nie kupię ponownie

Noo teraz pamiętam powiem Ci, że masz szansę zostać moją włosową siostrą bo włosy mam praktycznie identyczne tylko czarne
Identycznie mi się falują na końcach jak je rozczeszę, bo z loków już dawno zrezygnowałam, bo odkąd są zdrowe to się wcale nie kręcą.
Do jakiej porowatości kwalifikujesz swoje włosy?

Sesę zamówiłam 90ml i myślałam, że będzie jej więcej, a to okazała się taka tyci buteleczka Szczerze mówiąc nie pamiętam na ile dokładnie, starczyło dosłownie na "kilka skalpów i długości". Chyba zbyt hojną rękę mam ale ta buteleczka była serio mała.

Kupiłam dzisiaj nową pakę pokrzywki.

Soupir bordeaux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 16:14   #723
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Noo teraz pamiętam powiem Ci, że masz szansę zostać moją włosową siostrą bo włosy mam praktycznie identyczne tylko czarne
Identycznie mi się falują na końcach jak je rozczeszę, bo z loków już dawno zrezygnowałam, bo odkąd są zdrowe to się wcale nie kręcą.
Do jakiej porowatości kwalifikujesz swoje włosy?

Sesę zamówiłam 90ml i myślałam, że będzie jej więcej, a to okazała się taka tyci buteleczka Szczerze mówiąc nie pamiętam na ile dokładnie, starczyło dosłownie na "kilka skalpów i długości". Chyba zbyt hojną rękę mam ale ta buteleczka była serio mała.

Kupiłam dzisiaj nową pakę pokrzywki.
Hehe, jak fajnie
Obecnie są średniej porowatości zmierzającej do niskiej. Dążę do niskoporowatych, ciężkich i śliskich - takie miałam w dzieciństwie, 'zimne' w dotyku Jako nastolatka długo rozjaśniałam na jasny blond. Od kilku lat mam już naturalny kolor, nigdy nie prostowałam ani nie farbowałam. Kiedyś spróbuję je kręcić

Ano, 90 ml jest malutka, z tego co widziałam i czytałam. Jedyny jej plus to chyba poręczność przy pakowaniu bagażu na wyjazd Chciałabym dla picu kupić sobie taką słodziutką malutką 30 ml, ale szkoda mi kasy - nie opłaca się

No proszę, ja dzisiaj też poczyniłam ziołowe zakupy - przed snem zamówiłam 200 g skrzypu, 100 g korzenia mydlnicy i 50 g lukrecji Zrobię sobie domowy szampon z nawilżającą lukrecją i suszem z pokrzywy

77 58 50
Stary 2016-03-29, 16:52   #724
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Hehe, jak fajnie
Obecnie są średniej porowatości zmierzającej do niskiej. Dążę do niskoporowatych, ciężkich i śliskich - takie miałam w dzieciństwie, 'zimne' w dotyku Jako nastolatka długo rozjaśniałam na jasny blond. Od kilku lat mam już naturalny kolor, nigdy nie prostowałam ani nie farbowałam. Kiedyś spróbuję je kręcić

Ano, 90 ml jest malutka, z tego co widziałam i czytałam. Jedyny jej plus to chyba poręczność przy pakowaniu bagażu na wyjazd Chciałabym dla picu kupić sobie taką słodziutką malutką 30 ml, ale szkoda mi kasy - nie opłaca się

No proszę, ja dzisiaj też poczyniłam ziołowe zakupy - przed snem zamówiłam 200 g skrzypu, 100 g korzenia mydlnicy i 50 g lukrecji Zrobię sobie domowy szampon z nawilżającą lukrecją i suszem z pokrzywy
"słodziutka malutka"

No proszę jakie zakupy, ja to się będę musiała przyczaić w tym roku na świeżą pokrzywę i zrobić zapas. Daj znać jak wyjdzie ten szampon.

Dokładnie tak samo określiłabym swoje włosy, ciągle tylko się nie mogę przyzwyczaić, bo jak były jeszcze zniszczone i wysokoporowate, to było ich (niby, tak naprawdę były już bardzo przerzedzone) tak dużo, już nie wspomnę o moich kokach, które bosko się trzymały, a teraz bywa, że nie mogę ich spiąć bo się ześlizguje.
Ja miałam proste jak druty, grube, śliskie włosy mniej więcej w wieku 6-11. Potem ścięłam i ścieniowałam i zaczęły się robić "fale puchu".
Jakbyś miała sekund kilka to napisz proszę jakie kosmetyki Ci się bardzo sprawdziły, a jakie nie. Mogłoby to być bardzo pomocne

Stary 2016-03-29, 19:27   #725
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
"słodziutka malutka"

No proszę jakie zakupy, ja to się będę musiała przyczaić w tym roku na świeżą pokrzywę i zrobić zapas. Daj znać jak wyjdzie ten szampon.

Dokładnie tak samo określiłabym swoje włosy, ciągle tylko się nie mogę przyzwyczaić, bo jak były jeszcze zniszczone i wysokoporowate, to było ich (niby, tak naprawdę były już bardzo przerzedzone) tak dużo, już nie wspomnę o moich kokach, które bosko się trzymały, a teraz bywa, że nie mogę ich spiąć bo się ześlizguje.
Ja miałam proste jak druty, grube, śliskie włosy mniej więcej w wieku 6-11. Potem ścięłam i ścieniowałam i zaczęły się robić "fale puchu".
Jakbyś miała sekund kilka to napisz proszę jakie kosmetyki Ci się bardzo sprawdziły, a jakie nie. Mogłoby to być bardzo pomocne
Bo piękna taka. Tyci tyci. W ogóle mi się opakowanie Sesy podoba.

Dzisiaj kupiłam sobie sok jabłkowy z pokrzywą. Strasznie mnie suszyło, a nie chciałam byle czego z koncentratu. Bardzo dobry był

U mnie w wizualnym efekcie zmieniło się wszystko na plus, już nigdy ich nie rozjaśnię. Jeśli kiedyś zechcę zmiany koloru, to tylko henna Nadal pamiętam, jakie zniszczone i szeleszczące były, fuj I wiecznie rozdwojone Myślę jeszcze nad tym, żeby zapuścić włosy z przodu. Trudno w to uwierzyć, ale całe życie noszę grzywkę

Opiszę Ci pielęgnację, muszę tylko dłużej się zastanowić

77 58 50
Stary 2016-03-29, 20:07   #726
xMayx
Raczkowanie

Cytat:
Ojaaa, koniecznie daj znać jak szampon będzie się sprawował! Jeśli dobrze, to proszę o przepis, od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupienia mydlnicy i zrobienia szamponu

Kurczę, czyli to nie tylko u mnie stało się tak, że w wyniku "uzdrowienia" włosów zrobiły się z nich druty Kiedyś jakoś się układały w takie miękkie, delikatne fale. Jak zaczęłam olejować i ogólnie szaleć - wyprostowały się. Przedtem zrobiłam ombre, nie jakieś platynowe tylko rudo-blond i to pewnie też miało wpływ. Teraz się go pozbywam, w piątek ścięłam z 5 cm i mało co go zostało

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux
już nie wspomnę o moich kokach, które bosko się trzymały, a teraz bywa, że nie mogę ich spiąć bo się ześlizguje.
Skąd to znam Nie raz kilka razy poprawiam ułożenie wsuwek zanim odchodzę od lustra, bo czuję że włosy lecą w dół. Niby powinno cieszyć, ale czasem irytuje

Kubeczek pokrzywy na dzisiaj wypity Stwierdziłam, że będę częściej sadzić rzeżuchę i ją jeść albo robić wcierkę, bo tak to przypominam sobie o tej roślince tylko na wielkanoc

Picie pokrzywy od 25.03.2016
Pantotenian wapnia od 25.03.2016
xMayx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 13:04   #727
201607040946
Konto usunięte

Zaraz idę wypić swój
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 13:19   #728
LadyChatterbox
Wtajemniczenie

Ja wlasnie sobie soczku nieco wypilam
LadyChatterbox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 21:58   #729
Pjerniczek
Zadomowienie

Za chwilę kubasek zielska, potem olejowanie włosów na noc, Capitavit na skronie i do łóżeczka

Ziółka w drodze, w przyszłym tygodniu będzie eksperymentowanie w kuchni z mydlnicą i lukrecją

77 58 50
Stary 2016-04-03, 15:33   #730
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Ja mam nowy kubeł pokrzywy, teraz kawa, ale o pokrzywie też pamiętam.

Stary 2016-04-04, 15:46   #731
Smerfetka696969
Zakorzenienie

No kupiłem dziś dwa opakowania bratka ale sypanego na pewno inny smak będzie miał niż w torebce zaraz idę parzyć xd

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:11   #732
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
No kupiłem dziś dwa opakowania bratka ale sypanego na pewno inny smak będzie miał niż w torebce zaraz idę parzyć xd
Elegancko! Smak inny i bogactwo wartości

A mnie InPościk dostarczył wodę różaną z Krymu. Prawdziwy hydrolat, nie badziew perfumowany olejkiem z konserwantami. I wcale nie tak drogo! Pachnie przepięknie.

Za chwilę skrzypokrzywa Dostałam oficjalne błogosławieństwo od endokrynologa XD

77 58 50
Stary 2016-04-05, 07:23   #733
xMayx
Raczkowanie

Cytat:
A mnie InPościk dostarczył wodę różaną z Krymu. Prawdziwy hydrolat, nie badziew perfumowany olejkiem z konserwantami. I wcale nie tak drogo! Pachnie przepięknie.

Ile dałaś za wodę różaną? Co prawda swoje hydrolaty zamawiam też całkiem naturalne, bez konserwantów, ale ta woda z Krymu mnie zafrapowała

O, a co Ci jest jeśli mogę spytać? Bo jeszcze się okaże że i ja powinnam się skonsultować z lekarzem w tej kwestii

Niedługo minie dwa tygodnie od kiedy piję pokrzywę. Zauważam mniej włosów na szczotce

Picie pokrzywy od 25.03.2016
Pantotenian wapnia od 25.03.2016
xMayx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 09:43   #734
201607040946
Konto usunięte

Moje od lutego wypadają na potęgę, ale chyba zaczęły szybciej rosnąć. Paradoks
Stary 2016-04-05, 11:28   #735
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez xMayx Pokaż wiadomość
Ile dałaś za wodę różaną? Co prawda swoje hydrolaty zamawiam też całkiem naturalne, bez konserwantów, ale ta woda z Krymu mnie zafrapowała

O, a co Ci jest jeśli mogę spytać? Bo jeszcze się okaże że i ja powinnam się skonsultować z lekarzem w tej kwestii

Niedługo minie dwa tygodnie od kiedy piję pokrzywę. Zauważam mniej włosów na szczotce
14 zł z groszami za 250 ml w butelce z atomizerem. Ten zapach jest cudowny, ogromna różnica między tanią wodą Dabur, perfumowaną po prostu. Jeszcze długo po przemyciu twarzy czułam zapach na skórze Przedtem chciałam kupić hydrolat z Maroka, ale kosztował 32 zł bez przesyłki, więc coś mnie tknęło i porównałam oferty i udało się znaleźć perełkę o połowę tańszą

Mam nadmiar insuliny i problemy z androgenami. Dopiero od dwóch lat regularnie miesiączkuję, więc chciałam się upewnić co do pokrzywy

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Moje od lutego wypadają na potęgę, ale chyba zaczęły szybciej rosnąć. Paradoks
Zmiana futerka z zimowego na letnie

77 58 50
Stary 2016-04-05, 11:57   #736
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
14 zł z groszami za 250 ml w butelce z atomizerem. Ten zapach jest cudowny, ogromna różnica między tanią wodą Dabur, perfumowaną po prostu. Jeszcze długo po przemyciu twarzy czułam zapach na skórze Przedtem chciałam kupić hydrolat z Maroka, ale kosztował 32 zł bez przesyłki, więc coś mnie tknęło i porównałam oferty i udało się znaleźć perełkę o połowę tańszą

Mam nadmiar insuliny i problemy z androgenami. Dopiero od dwóch lat regularnie miesiączkuję, więc chciałam się upewnić co do pokrzywy

Zmiana futerka z zimowego na letnie
Podalabys linka skąd zamawialas tę wodę? super sprawa

Mi pokrzywa opoznia @ znowu o jakieś 4 dni, nie wiem kiedy się w końcu doczekam...

Stary 2016-04-05, 12:04   #737
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Podalabys linka skąd zamawialas tę wodę? super sprawa

Mi pokrzywa opoznia @ znowu o jakieś 4 dni, nie wiem kiedy się w końcu doczekam...
http://allegro.pl/woda-rozana-z-krym...055509881.html
Trzeba poczekać na dostawę, już się ślinię na zapasik
Śmieszna buteleczka, taka klimatem z PRLu Ale fajna i dobrze psika.

Ja też się bałam, że mi opóźni, a jest u mnie odwrotnie - już trochę uregulowała, z czego się bardzo cieszę

77 58 50
Stary 2016-04-05, 12:21   #738
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
http://allegro.pl/woda-rozana-z-krym...055509881.html
Trzeba poczekać na dostawę, już się ślinię na zapasik
Śmieszna buteleczka, taka klimatem z PRLu Ale fajna i dobrze psika.

Ja też się bałam, że mi opóźni, a jest u mnie odwrotnie - już trochę uregulowała, z czego się bardzo cieszę
W domu przejrzę spokojnie, a powiedz jak często używasz? Bo już któryś raz mi się słowo 'hydrolat' w oczy rzuca a dalej nie wiem co to

Stary 2016-04-05, 12:31   #739
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
W domu przejrzę spokojnie, a powiedz jak często używasz? Bo już któryś raz mi się słowo 'hydrolat' w oczy rzuca a dalej nie wiem co to
Hydrolaty to taki korzystny efekt uboczny pozyskiwania olejków eterycznych w procesie destylacji z parą wodną całych roślin lub ich części Tak na poważnie zaczęłam używać od wczoraj Jeszcze jako nastolatka używałam 'wód różanych', ale nie zwracałam uwagi na składy i wiem, że to z hydrolatem nie miało nic wspólnego Czasem do tonizowania twarzy używam naparów z ziół, ale nie zawsze mi się chce to przygotowywać. Także ten nowy nabytek mnie cieszy - psik psik rano i na noc bez wysiłku

77 58 50
Stary 2016-04-05, 13:41   #740
201607040946
Konto usunięte

Też bardzo lubię hydrolaty. Niestety, po różanym dostałam wysypki. A pachniał obłędnie teraz mam bławatkowy. Najlepszy był jednak oczarowy. Świetnie nawilżał, oczyszczał pory, nie przesuszał. Cerę mam mieszaną, zapchaną, odwodnioną.
Ten z kwiatu bławatka jest chyba lepszy dla suchej, dla mnie trochę za tłusty (tzn. nie sam hydrolat, tylko efekt - cera mi się przetłuszcza po nim).
Stary 2016-04-05, 14:48   #741
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Elegancko! Smak inny i bogactwo wartości

No smak lepszy :P postaram się pić dwa razy dziennie xd

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:10   #742
Pjerniczek
Zadomowienie

Tak paczam na wątek olejowy i coś widzę, że sporo dziewczyn dostało punkty karne za to, że były zdjęcia w cytowaniu

77 58 50
Stary 2016-04-06, 21:08   #743
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Tak paczam na wątek olejowy i coś widzę, że sporo dziewczyn dostało punkty karne za to, że były zdjęcia w cytowaniu
O kurde nie wiedziałam, że nie można a czemu?

Ja mam cerę idealną... jak się wyśpię. W innym wypadku co bym nie nałożyła wyglądam jak zombie.

Stary 2016-04-06, 21:48   #744
201607040946
Konto usunięte

Zdjęcia czego?

ja na 5 dni żegnam się z pokrzywą, bo wybielam teraz zeby i unikam barwiących napojów.
Stary 2016-04-07, 11:28   #745
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
O kurde nie wiedziałam, że nie można a czemu?

Ja mam cerę idealną... jak się wyśpię. W innym wypadku co bym nie nałożyła wyglądam jak zombie.
Ja też nie bardzo, tzn. coś mi się obiło o oczy, jak widziałam groźne przypomnienia od moderatorki, że nie cytujemy przy odpowiedzi razem ze zdjęciami, ale mało kto (łącznie ze mną) o tym pamięta. Mod powiedziała, że to bardzo przeszkadza przy czytaniu.

Ano sen, tyle cudów robi

Cytat:
Zdjęcia czego?

ja na 5 dni żegnam się z pokrzywą, bo wybielam teraz zeby i unikam barwiących napojów.
Zdjęcia pazurków

Dobrych efektów życzę

77 58 50
Stary 2016-04-07, 14:21   #746
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Cytat:
Ja też nie bardzo, tzn. coś mi się obiło o oczy, jak widziałam groźne przypomnienia od moderatorki, że nie cytujemy przy odpowiedzi razem ze zdjęciami, ale mało kto (łącznie ze mną) o tym pamięta. Mod powiedziała, że to bardzo przeszkadza przy czytaniu.

Ano sen, tyle cudów robi

Zdjęcia pazurków

Dobrych efektów życzę
Coś w tym jest, u mnie z pamięcią też kiepsko ale będę się mieć na baczności

Stary 2016-04-08, 14:58   #747
Pjerniczek
Zadomowienie

Cytat:
Też bardzo lubię hydrolaty. Niestety, po różanym dostałam wysypki. A pachniał obłędnie teraz mam bławatkowy. Najlepszy był jednak oczarowy. Świetnie nawilżał, oczyszczał pory, nie przesuszał. Cerę mam mieszaną, zapchaną, odwodnioną.
Ten z kwiatu bławatka jest chyba lepszy dla suchej, dla mnie trochę za tłusty (tzn. nie sam hydrolat, tylko efekt - cera mi się przetłuszcza po nim).
Czy oczar mnie oczaruje? Chciałabym A jak z zapachem?

77 58 50
Stary 2016-04-08, 19:29   #748
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Czy oczar mnie oczaruje? Chciałabym A jak z zapachem?
Oczarowy jest dobry do cery tłustej (albo mieszanej, ja taką mam), odwodnionej na pewno (nawilża; bo np. taki różany albo bławatkowy jest dla mnie zbyt ciężki), koi zaczerwienienia i pryszcze, pięknie nawilża, ale też ściąga pory; latem nie potrzebuję nawet kremu, bo bardzo odświeża, oczyszcza i nawilża.
U mnie to po prostu strzał w dziesiątkę.
Stary 2016-04-08, 21:10   #749
Soupir bordeaux
Zadomowienie

Przeglądałam dzisiaj toniki z Planeta Organica podobno niezłe są, ale nie kupiłam.
Mam takiego lenia dzisiaj, że od 3 godzin wstaję z fotela żeby zaparzyć pokrzywę i dalej tego nie zrobiłam.

Stary 2016-04-08, 21:16   #750
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Dziewczyny, czy któraś z Was je rzeżuchę regularnie?

Chciałam wyszukać konkretne posty, ale wyszukiwarka wywala mi wszystkie posty z wątku, ctrl+f to samo

Zastanawiałam się, czy ktoś widział efekty jedzenia tej zieleniny i jeśli tak, to jak często jadł i w jakich ilościach.
Mam na parapecie już niezłą hodowlę, ale zastanawiam się, czy nie posiać więcej. Kupiłam 80g za niecałe 3zł (czyli dużo i tanio), więc mogę szaleć

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
pokrzywa, skrzyp, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości