Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-02-08, 06:03   #241
milkimary
Przyczajenie

Dot.: Klub Pijaczek Pokrzywy V. - Skrzyp, rzeżucha i inne zielska ;)

Ja popijam pokrzywę od jakiegoś czasu, ale od dziś będzie regularnie
Apropo rzeżuchy:
Cytat:
Napój regenerujący: 15 dag soku z rzeżuchy rozcieńczonego wodą. Pić na czczo 1 szklankę.
Rozjaśnianie piegów: przemywać twarz mieszaniną 3 części soku z rzeżuchy i 1 części miodu, po wyschnięciu zmyć wodą.
Wzmacnianie włosów: pół szklanki soku z rzeżuchy wetrzeć w mokre, umyte włosy, owinąć głowę folią, na to założyć ręcznik. Trzymać pół godziny. Spłukać letnią wodą.
Czy ktoś testował?
milkimary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 14:14   #242
Jazgotek
Rozeznanie

Można dołączyć?

Długo nosiłam się z zamiarem picia pokrzywy, ponieważ drożdże już próbowałam pić z paskudnym skutkiem. Przez co najmniej kilka miesięcy chodziłam i szukałam ziółka do zaparzenia (wiadomo, zdrowsze niż herbata w torebkach), niestety w kraju w którym mieszkam zioła postrzegane są niemal jako staroświecki wymysł, którego używały tylko czarownice. Przestałam więc nawet pytać w sklepach bo się bałam, że mnie jeszcze na stosie spalą Niestety, herbaty pokrzywowej w torebkach również nie znalazłam, więc pomysł upadł. Niedawno jednak otworzyli mi tutaj sklep z "egzotycznymi" towarami, a w nim znalazłam naszego polskiego Herbapolka z pokrzywą właśnie

Właśnie siedzę nad świeżo zaparzonym kubeczkiem bez dodatków Jak tylko będę w Polsce kupię sobie zapas "prawdziwej" herbatki, ale mam nadzieję, że ta również cosik da. W smaku mi nawet pasuje, bo po czerwonej prasowanej w kostki i drożdżach chyba już nic mnie nie odstraszy

68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 08:27   #243
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Ja od dziś zaczynam

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 15:16   #244
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Zaczynam jak odbiorę zamówienie z DOZ xd

Nie używamy cukru
Stary 2015-02-17, 08:39   #245
Elle88dw
Raczkowanie

A ja piję od czerwca
Najpierw herbatę w saszetkach, a od grudnia przerzuciłam się na ziółka i na razie testuję, myślę, że efekty będą o niebo lepsze
Elle88dw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 10:17   #246
MsZet25
Raczkowanie

Ja ostatnio zaczęłam pić suszoną pokrzywę, nie z saszetki ale prosto z pola Ma zupełnie inny smak niż ta sklepowa, ale nie jest gorsza

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 16:26   #247
__Veronique
Wtajemniczenie

witam wszystkie ziołopijaczki można się przyłączyć?

Zaczynam przygodę z pokrzywą, właśnie kończę pić pierwszy kubek. Pokrzywę piłam już wcześniej, ponad rok temu. Najpierw przez trzy miesiące, potem zrobiłam sobie miesięczną przerwę i znowu przez trzy miesiące. A potem miałam przerwę na ciążę (nie zaleca się jej w czasie ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie ma badań na jej wpływ na dziecko, ponoć bzdura, ale wolałam nie ryzykować) i teraz znowu rozpoczynam kurację. Z racji tego, że wypłukuje witaminę B z organizmu (dobrze pamiętam?) chce też wrócić do picia drożdży (genialne efekty! niesamowity wysyp bejbików), ale nie wiem czy robić to równocześnie, czy odczekać np miesiąc? Jeśli będę piła równocześnie, to wolny miesiąc przypadać będzie na ten sam okres, a jak odczekam, to zawsze będą coś pić

A jak u was efekty?

Szczęśliwa mama małej R. 10.2014
i małej L. 05.2016

No one's gonna take my soul away.
__Veronique jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 17:06   #248
Elle88dw
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez __Veronique Pokaż wiadomość
witam wszystkie ziołopijaczki można się przyłączyć?

Zaczynam przygodę z pokrzywą, właśnie kończę pić pierwszy kubek. Pokrzywę piłam już wcześniej, ponad rok temu. Najpierw przez trzy miesiące, potem zrobiłam sobie miesięczną przerwę i znowu przez trzy miesiące. A potem miałam przerwę na ciążę (nie zaleca się jej w czasie ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie ma badań na jej wpływ na dziecko, ponoć bzdura, ale wolałam nie ryzykować) i teraz znowu rozpoczynam kurację. Z racji tego, że wypłukuje witaminę B z organizmu (dobrze pamiętam?) chce też wrócić do picia drożdży (genialne efekty! niesamowity wysyp bejbików), ale nie wiem czy robić to równocześnie, czy odczekać np miesiąc? Jeśli będę piła równocześnie, to wolny miesiąc przypadać będzie na ten sam okres, a jak odczekam, to zawsze będą coś pić

A jak u was efekty?
Ja piję jednocześnie, a jeśli nie chcesz- łykaj chociaż witaminę B, bo pokrzywa wypłukuje ją z organizmu.
Poza tym w wolnym miesiącu możesz brać CP albo coś wcierać, pić siemię lniane itp. Zawsze coś się znajdzie
Elle88dw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 17:15   #249
__Veronique
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Elle88dw Pokaż wiadomość
Ja piję jednocześnie, a jeśli nie chcesz- łykaj chociaż witaminę B, bo pokrzywa wypłukuje ją z organizmu.
Poza tym w wolnym miesiącu możesz brać CP albo coś wcierać, pić siemię lniane itp. Zawsze coś się znajdzie
Masz rację - jest tyle różności, zawsze można coś przetestować

i małej L. 05.2016

Stary 2015-02-23, 11:34   #250
MsZet25
Raczkowanie

Dziewczyny a ja zapomniałam się pochwalić! Od pół roku miałam niedobór żelaza, dostawałam rożne diety bogate w żelazo, ale nie jestem w stanie przełknąć ani wątróbki, ani żołądków więc po prostu uznałam, że no może jakoś przeżyję z tym niedoborem. Potem postanowiłam wrócić do picia pokrzywy, głównie ze względu na włosy i cerę. Trochę poczytałam o tym w necie i znalazłam, że pokrzywa uzupełnia poziom żelaza. Piłam przez 1,5 miesiąca, po tym czasie poszłam do centrum krwiodawstwa, chciałam oddać krew (od 8 miesięcy nie mogłam tego robić). Okazało się, że moje żelazo powoli wraca do normy! Jest słabe, ale na takim poziomie że mogę oddać nawet osocze!
Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 17:54   #251
olencja kwiatencja
Rozeznanie

A pił ktoś skrzyp? Kupiłam sobie susz ze skrzypu, zaparzyłam, ale był tak potwornie gorzki, że nie byłam w stanie dopić kubka Pokrzywę mam w jakiejś mieszance i smakowo jest całkiem całkiem ;D
olencja kwiatencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 10:38   #252
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
A pił ktoś skrzyp? Kupiłam sobie susz ze skrzypu, zaparzyłam, ale był tak potwornie gorzki, że nie byłam w stanie dopić kubka Pokrzywę mam w jakiejś mieszance i smakowo jest całkiem całkiem ;D
No sam skrzyp jest fu xd ale da się wypić

Nie używamy cukru
Stary 2015-02-24, 11:00   #253
olencja kwiatencja
Rozeznanie

A jakiś sposób na polepszenie jego waloru smakowego? xd
olencja kwiatencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 11:26   #254
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
A jakiś sposób na polepszenie jego waloru smakowego? xd
Może dodaj sok jakiś? ja tam mieszam z pokrzywa.

Nie używamy cukru
Stary 2015-02-24, 19:59   #255
Efkakam
Rozeznanie

Cześć Ja też bym chciała dołączyć
Pije pokrzywę od dwóch dni, 2 szklanki dziennie i nie jest źle. Traktuję ją jako poranną herbatę Ciekawe czy zobaczę jakieś efekty po kilku tygodniach.
Efkakam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:47   #256
Kamea2000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Piłam przez pewien czas trzy razy dziennie, nawet lubię smak, tzn. jest dla mnie neutralny, da się wypić, ale ostatnio robiło mi się po jej spożyciu zimno, więc chwilowo ograniczyłam i od dzisiaj zaczynam od początku
Kamea2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 14:41   #257
gosiawow
Raczkowanie

Piję tą pokrzywę i piję a dokładniej to 100% niesłodzony sok z pokrzywy, zakupiony w aptece i jednak stwierdzam, że włosy jak wypadały, tak wypadają, trudno mi stwierdzić czy są gestsze, na pewno nie tracą na objętości, są długie wiec może stad wypadanie i optycznie wydaje się, że wypada ich duzo bo są ciemne, grube i długie....
Mam w planach zacząć pić drożdże, ale nie jest to zbyt zachęcająca metoda
gosiawow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 10:18   #258
Efkakam
Rozeznanie

Dla mnie pokrzywa niewiele różni się od herbaty, więc rano robię sobie 2 kubki: pokrzywę i herbę I chyba moje nerki się rozbudziły, bo wczoraj w drodze na uczelnię już miałam parcie na pęcherz XD
Efkakam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 11:30   #259
Kamea2000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez gosiawow Pokaż wiadomość
Piję tą pokrzywę i piję a dokładniej to 100% niesłodzony sok z pokrzywy, zakupiony w aptece i jednak stwierdzam, że włosy jak wypadały, tak wypadają, trudno mi stwierdzić czy są gestsze, na pewno nie tracą na objętości, są długie wiec może stad wypadanie i optycznie wydaje się, że wypada ich duzo bo są ciemne, grube i długie....
Mam w planach zacząć pić drożdże, ale nie jest to zbyt zachęcająca metoda
Mi niby wypadały, ale fryzjerka powiedziała ostatnio, że mam dużo nowych.
Kamea2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 14:41   #260
gosiawow
Raczkowanie

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Mi chyba jednak też trochę rosną, bo związując włosy w kok, mam na dole wkurzający meszek krótkich włosków, szkoda, że na zakolach nie rosną tak chętnie
Stary 2015-02-26, 20:29   #261
__Veronique
Wtajemniczenie

Dziewczyny powiedzcie, czym w działaniu różni się herbatka pokrzywowa od soku z pokrzywy? Czy któreś ma "mocniejsze" działanie?? Orientuje się któraś? Zaintrygowałyście mnie tym sokiem

i małej L. 05.2016

Stary 2015-03-03, 08:23   #262
gosiawow
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny powiedzcie, czym w działaniu różni się herbatka pokrzywowa od soku z pokrzywy? Czy któreś ma "mocniejsze" działanie?? Orientuje się któraś? Zaintrygowałyście mnie tym sokiem
Jak dla mnie to sok jest o wiele mniej smaczny, ale można go rozcieńczać z wodą, po takim zabiegu jest w miarę, wypijam taką miksturę duszkiem.
Herbatkę z pokrzywy lubię, ale więcej z nią zabawy, trzeba zaparzyć itp. Pijąc herbatkę czasami zapominałam o tym, a picie soku wpadło w mi codzienną poranną czynność. I osobiście wydaje mi się, że lepsze efekty przynosi sok, ale nie jest do do końca obiektywna opinia, bo tak jak wspominałam herbatki nie piłam regularnie w przeciwieństwie do soku z pokrzywy.
I uwaga na wypłukiwanie witaminy B, czytałam ostatnio o tym i muszę wprowadzić jakiś suplement z witaminą B bo boję się, że narobię sobie więcej problemu niż pożytku.
Stary 2015-03-03, 09:35   #263
Smerfetka696969
Zakorzenienie

B6 może być przy braniu pokrzywy?

Nie używamy cukru
Stary 2015-03-03, 13:19   #264
gosiawow
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
B6 może być przy braniu pokrzywy?
Znalazłam taką wypowiedź dietetyka w sieci:
''Mgr Aneta Kościołek Dietetyk, Dąbrowa Górnicza

Witam! Pokrzywa zawiera cenne składniki mineralne oraz witaminy, które korzystnie wpływają na organizm człowieka, w tym porost włosów. Pokrzywa działa również moczopędnie i w związku z tym nadmierne jej spożywanie wypłukuje witaminy i sole mineralne z organizmu. Pokrzywa również poprawia metabolizm. U niektórych osób picie pokrzywy może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, ale nie są one regułą. Jeżeli będziesz piła codziennie przez okres 1 miesiąca 1 kubek naparu z pokrzywy nie powinny wystąpić niedobory składników mineralnych. Po tym okresie możesz pokrzywę zastąpić skrzypem i również pić go przez około miesiąc. Skrzyp zawiera krzemionkę, która wzmacnia włosy i paznokcie. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek''
Stary 2015-03-09, 07:28   #265
__Veronique
Wtajemniczenie

Cytat:
Jak dla mnie to sok jest o wiele mniej smaczny, ale można go rozcieńczać z wodą, po takim zabiegu jest w miarę, wypijam taką miksturę duszkiem.
Herbatkę z pokrzywy lubię, ale więcej z nią zabawy, trzeba zaparzyć itp. Pijąc herbatkę czasami zapominałam o tym, a picie soku wpadło w mi codzienną poranną czynność. I osobiście wydaje mi się, że lepsze efekty przynosi sok, ale nie jest do do końca obiektywna opinia, bo tak jak wspominałam herbatki nie piłam regularnie w przeciwieństwie do soku z pokrzywy.
I uwaga na wypłukiwanie witaminy B, czytałam ostatnio o tym i muszę wprowadzić jakiś suplement z witaminą B bo boję się, że narobię sobie więcej problemu niż pożytku.
Tak tak, o wypłukiwaniu wiem, dlatego piję też drożdże

Cytat:
Znalazłam taką wypowiedź dietetyka w sieci:
''Mgr Aneta Kościołek Dietetyk, Dąbrowa Górnicza

Witam! Pokrzywa zawiera cenne składniki mineralne oraz witaminy, które korzystnie wpływają na organizm człowieka, w tym porost włosów. Pokrzywa działa również moczopędnie i w związku z tym nadmierne jej spożywanie wypłukuje witaminy i sole mineralne z organizmu. Pokrzywa również poprawia metabolizm. U niektórych osób picie pokrzywy może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, ale nie są one regułą. Jeżeli będziesz piła codziennie przez okres 1 miesiąca 1 kubek naparu z pokrzywy nie powinny wystąpić niedobory składników mineralnych. Po tym okresie możesz pokrzywę zastąpić skrzypem i również pić go przez około miesiąc. Skrzyp zawiera krzemionkę, która wzmacnia włosy i paznokcie. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek''
No proszę bardzo Pokrzywa wpływa też na miesiączki, ale o tym powszechnie wiadomo, natomiast dodam taką ciekawostkę, że pokrzywa wpływa na odpowiednią produkcję śluzu w pochwie i pracę jajników, więc jest takim naturalnym wspomagaczem płodności. Tak więc trzeba uważać

i małej L. 05.2016

Stary 2015-03-09, 08:46   #266
Jazgotek
Rozeznanie

Cytat:

No proszę bardzo Pokrzywa wpływa też na miesiączki, ale o tym powszechnie wiadomo, natomiast dodam taką ciekawostkę, że pokrzywa wpływa na odpowiednią produkcję śluzu w pochwie i pracę jajników, więc jest takim naturalnym wspomagaczem płodności. Tak więc trzeba uważać

To dlatego cieknie ze mnie jak z kranu! A ja chciałam już do lekarza iść

Stary 2015-03-09, 14:59   #267
__Veronique
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Jazgotek Pokaż wiadomość
To dlatego cieknie ze mnie jak z kranu! A ja chciałam już do lekarza iść
Naturalny lubrykant

i małej L. 05.2016

Stary 2015-03-09, 21:10   #268
Klaudia929
Raczkowanie

Ojoj to trzeba uważać jeśli nie chce się narazie bejboszka
Dziewczyny co sądzicie o herbatkach pokrzywa w torebkach rodem z Biedronki?

01.12.2014r. Włosomaniaczka

Czytamy
Ćwiczymy
Klaudia929 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 07:56   #269
gosiawow
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
Nie analizowałam składu, ale moim zdaniem w smaku są mniej intensywne, nie wiem jak to przekłada się na rzeczywisty obraz
Stary 2015-03-10, 09:28   #270
Jazgotek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Klaudia929 Pokaż wiadomość
Ja taką piję, tzn. nie z Biedronki, ale jakąś inną , Herbapol czy coś w tym stylu, nie wiem bo wyrzuciłam opakowanie I parzę ją po prostu bardzo długo, nie tak jak zwykłą herbatę 30 sekund. Nie mam na razie możliwości kupna prawdziwego zioła (haha ) więc muszę ratować się tym. Zważywszy jednak na to, że siusiam często i mam mocniejsze paznokcie to chyba działa

Odpowiedz

Tagi
pokrzywa, skrzyp, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości