jak pielęgnować taką cerę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-01, 12:15   #1
lusialucyna
Przyczajenie

jak pielęgnować taką cerę?

Witam, potrzebuję porady w jaki sposób pielęgnować moją skórę, jaki krem kupić, ewentualnie żel o mycia. Mam rozszerzone naczynka, krostki , zaskórniki i rozszerzone pory, blizny (dołączyłam zdjęcia). Często robią mi się ropne, bolące krostki. Moja skóra nie ma tendencji do błyszczenia się ale za to bardziej do łuszczenia. Często mam suche skórki na policzkach i czole a na nosie to praktycznie cały czas. Po kąpieli albo prysznicu moja twarz przez co najmniej 10 min jest czerwona. Chodziłam na mikro, oczyszczanie ale to daje krótkotrwałe efekty. Może pomożecie? Zbliża się lato i chciałabym w tym czasie nie używać ciężkich kryjących podkładów. Jaki krem powinnam używać? Zastanawiałam się nad jakimś kremem z kwasami na noc ale co wtedy na dzień? Czy mogę używać peeling? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00533.jpg (38,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00536.jpg (43,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00538.jpg (27,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00543.jpg (25,0 KB, 31 załadowań)
lusialucyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:29   #2
asiunia_28
Raczkowanie

Dot.: jak pielęgnować taką cerę?

nie wolno lączyc peeling z kwasem. Cos mi się wydaje że masz je rozdrapane? czy się mylę ?
asiunia_28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:37   #3
lusialucyna
Przyczajenie

Tak, mam rozdrapane niektóre. Wiem, że nie powinnam sama wyduszać ale chyba nie potrafię trzymać rąk z daleka Postaram się już tak nie robić.
Stary 2014-04-01, 16:00   #4
asiunia_28
Raczkowanie

no to po pierwsze nie drap bo zrobi się gorzej i powstaną blizny. Ja przestaniesz je dotykac to zacznij pielęgnacje bo na rany nie wolno nakładac kremów przeciwtrądzikowych bo jeszcze mogą skóre wypalić
Stary 2014-04-01, 17:08   #5
lusialucyna
Przyczajenie

Obiecuję, że już nie będę A jakich kremów powinnam używać? Do cery mieszanej, naczynkowej czy tłustej? A może żel do mycia do cery naczynkowej a krem do tłustej? Nie wiem jakich powinnam używać kosmetyków.
Stary 2014-04-01, 17:13   #6
sasanka92
Raczkowanie

Nie wiem, czy pomoże, ale jak mi coś wyskoczy to stosuję maść alantan plus i szybciej mi się goją krostki. Zazwyczaj na noc.
sasanka92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 19:43   #7
lusialucyna
Przyczajenie

A poradzi ktoś jakie kremy powinnam używać? Ewentualnie jakieś przykłady, bo ja kompletnie nie wiem...
Stary 2014-04-01, 21:09   #8
AniaLB
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lusialucyna Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuję porady w jaki sposób pielęgnować moją skórę, jaki krem kupić, ewentualnie żel o mycia. Mam rozszerzone naczynka, krostki , zaskórniki i rozszerzone pory, blizny (dołączyłam zdjęcia). Często robią mi się ropne, bolące krostki. Moja skóra nie ma tendencji do błyszczenia się ale za to bardziej do łuszczenia. Często mam suche skórki na policzkach i czole a na nosie to praktycznie cały czas. Po kąpieli albo prysznicu moja twarz przez co najmniej 10 min jest czerwona. Chodziłam na mikro, oczyszczanie ale to daje krótkotrwałe efekty. Może pomożecie? Zbliża się lato i chciałabym w tym czasie nie używać ciężkich kryjących podkładów. Jaki krem powinnam używać? Zastanawiałam się nad jakimś kremem z kwasami na noc ale co wtedy na dzień? Czy mogę używać peeling? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Proponuję, abyś do mycia twarzy uzywała olejku hydrofilnego.Dostaniesz go z Bielendy lub z Biochemii Urody. Olejek nie wysusza, swietnie oczyszcza zanieczyszczenia, łój i toksyny, a nie powoduje zapychania porów.
I bardzo ważne. Po każdym myciu stosuj tonik lub hydrolat. Zarówno tonik jak i hydrolat przywracają równowagę skórze po myciu, zapobiegają tworzeniu się krostek i grudek i wspomagają działanie innych kosmetyków.
Przypuszczam, ze twoja skóra jest odwodniona i stąd się złuszcza. Na ten moment powinnaś ją bardziej nawilżyć i zregenerować, np lekkim kremem nagietkowym Sylveco. Ma właściwości gojące, bakteriobójcze i przeciwzapalne.
Co do kremu z kwasami to niezły pomysł, ale dopiero w momencie, gdy skóra przestanie się łuszczyć.
Możesz również wprowadzić do pielęgnacji 2 razy w tygodniu naturalne maseczki z glinki, najlepiej białej lub ghassoul.
A co do peelingu, to zdecydowanie lepszy będzie enzymatyczny, gdyż ziarnisty może roznieść krostki po całej twarzy i zaognić zmiany. Możesz go używać 2 razy w tygodniu.
AniaLB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 21:30   #9
lusialucyna
Przyczajenie

Dzięki wielkie Z łuszczeniem skóry mam problem już bardzo długo, na pewno kilka lat. Próbowałam wielu kremów, peelingów ale z marnym skutkiem. Nie jest to bardzo duże łuszczenie, najbardziej schodzi mi na nosie i okolicach. Dopiero mikrodermabrazja mi pomogła ale tez nie na długo. A co do toniku, to rozumiem, że mam używać bezalkoholowego. A tak na przyszłość, do jakiego typu cery powinnam kupować kosmetyki? Czym się kierować, bo zawsze mam z tym problem, nie wiem na co zwracać uwagę.
Stary 2014-04-02, 11:02   #10
blenda2007
Przyczajenie

idz najlpiej do dermatologa zastosuje spejalnie dla Ciebie przeznaczoną kuracje
blenda2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 11:38   #11
asiunia_28
Raczkowanie

kosmetyki do cery trądzikowej. Makijaż usuwaj płynem micelarnym do cery wrażliwej, potem przemywaj tonikiem, oczywiście wszystko bez alkoholu. W dzień używaj kremy nawilżające dla cery tłustej/mieszanej a na noc krem przeciwtrądzikowej, ja polecam brevoksyl ale nie nakładaj go na rany i miejsca gdzie nie ma zmian trądzikowych
Stary 2014-04-04, 14:30   #12
lilia8843
Raczkowanie

Moim zdaniem brevoksyl Bedze w tym przypadku za mocny. Skora jest za sucha , jeszcze bardziej będzie się łuszczyc i podrażni się.
lilia8843 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 23:37   #13
landryna90
Raczkowanie

Ajć też to przerabiałam...Ze swojej strony polecam nie tykać krostek łapkami , bo będzie coraz gorzej, okłady z aloesu, mi pomógł Epi duo, odradzam Sudocrem (mnie bardzo zapchał).
landryna90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 11:59   #14
martus17k
Przyczajenie

Dołączam się z moim problemem. Mam 24 lata, a moja cera wygląda gorzej niż jak byłam nastolatką. Na nosie mam dużą liczbę wągrów, natomiast na czole i wokół brody tworzą mi się takie podskórne krostki wypełnione białą substancją, widać je bardziej kiedy naprężę skórę. Co jakiś czas zaogniają się i rosną, tworząć bolesną gulę. Mam też parę bliznek/przebarwień bo "wygojonych problemach".
Nie wiem co mam zrobić, jak pielęgnować twarz, czy pójść do kosmetyczki na jakiś zabieg? Obecnie używam do mycia twarzy żelu La Roche, wcześniej z AA. Po mycia skóra jest bardzo ściągnięta, więc rano nakładam Nivea Soft, a na wieczór Krem Bielenda Antybakteryjny http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,61...ik-na-noc.html
Podkład itp stosuję bardzo rzadko, bo wtedy sprawa się tylko pogarsza, jeszcze więcej czerwonych ktostek.
Dołączam zdjęcia. Błagam doradźcie coś, bo już sama nie wiem co robić. Jestem całkowicie zielona w tych sprawach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140405_113116.jpg (76,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140405_113139.jpg (97,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140405_113158.jpg (82,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140405_114756.jpg (119,8 KB, 10 załadowań)
martus17k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 21:47   #15
CzarnaMaciejka
Raczkowanie

Spróbuj tak jak koleżanka wyżej napisała: olejków myjących lub mega łagodnych żeli do mycia, hydrolatów lub łagodnych toników. polecam wizytę u dermatologa i retinoid na receptę-atrederm, pomoże na zaskórniki otwarte i zamknięte(wągry), równie dobrze działają toniki z kwasami z Biochemi Urody, przy czym trzeba stosować filtr uv. Nawilżaj lekkimi olejkami (lnianym, słonecznikowym) wsmarowywanymi w wilgotną twarz lub łagodnym kremem może być z sylveco. Polecam podforum Biochemia. Odradzam kremów do cer trądzikowych, matujących.
CzarnaMaciejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 14:50   #16
Pantegram
Wtajemniczenie

lusialucyna, bardzo dobry do odkażania ran po rozdrapanych wągrach jest ocet jabłkowy Jak Cię zapiecze to już nie będziesz chciała drapać
A tak poważniej tonik z octu jabłkowego bardzo pomaga na wypryski (szybciej się goją), a nawet wydaje mi się, że zapobiega ich powstawaniu
Pantegram jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 17:23   #17
lusialucyna
Przyczajenie

Dzięki wszystkim za porady Postanowiłam jednak, że wybiorę się do dermatologa. Już umówiłam się na wizytę (18.04). Zobaczymy co mi powie
Pozdrawiam wszystkich
Stary 2014-04-06, 20:36   #18
jeux
Przyczajenie

ja z domowych sposobów których jestem fanem polecam ci przemywanie twarzy rumiankiem i wodą pietruszkową przepis na nia jest łatwy wystarczy wpisac w googe :--) i Acne Derm polecam na przebarwienia tyle z mojej strony Powodzenia na pewno będzie dobrze!

photoblog.pl/kosmetykiblog

beautyandwine.blogspot.co m

na fotoblogu w komentarzach można zadawać pytania :--)

jeux jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości