Zestaw do makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-06, 18:38   #1
magnus3
Przyczajenie

Zestaw do makijażu

Drogie panie,

jestem kompletnie nieobeznany ze sztuką makijażu. Traf chciał, że będę potrzebować w najbliższym czasie charakteryzacji mojej własnej osoby.

Efekt, który mam uzyskać to pokolorowanie zarostu z brązowego na czarny, podobnie z brwiami, rzęsami itp.

Ponadto będę chciał nieco wpłynąć na widok rysów twarzy.

Mam do Was pytanie - co konkretnie będzie mi potrzebne, aby przeprowadzić taką charakteryzację i następnie żeby ją w łatwy sposób usunąć?

Proszę o odpowiedzi, włącznie ze sprzętem typu jakiś pędzelek, czy coś takiego, będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo sporo się nauczę.

Pozdrawiam,
Magnus
magnus3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 21:18   #2
magnus3
Przyczajenie

Dot.: Zestaw do makijażu

Proszę o zamknięcie tematu, bo nie otrzymałem odpowiedzi.
Pozdrawiam, Magnus
Stary 2014-04-09, 11:04   #3
Megi_87
Raczkowanie

Chętnie ci doradze ale dobrze by było gdybyś napisał ( a najlepiej wstawił zdjęcie) jak duży (gęsty) jest twój zarost. Brwi na czarno nie jest ciężko zrobić - większość kobiet je przyciemnia. Proponuję zakup cienia o kolorze który cię interesuje ( czarny matowy - Inglot ma bardzo dobrze napigmentowane cienie w formie wkładów do paletki za 12 zł ) i małego skośnie ściętego pędzelka (obojetnie jaka firma, ponieważ nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu kup taki który będzie po prostu odpowiedni cenowo) i po prostu nałożenie cienia drobnymi ruchami, tak jakbyś dorysowywał sobie pojedyńcze brwi lub włoski. Mojemu facetowi kiedyś przyciemniałam zarost w podobny sposób, ale staraj się nakładac ten kolor stopniowo, żeby nie stworzyc czarnej plamy. Najlepiej gdyby udało ci sie znaleźć kogos kto ci pomoże to zrobić albo powiczyc nieco przed dniem kiedy masz tej charakteryzacji dokonać. Przy odrobinie umiejętości można uzyskać naturalny efekt. Rzęsy najlepiej przyciemnić odrobina tuszu do rzęs. Nie jest tu istotne jaki tusz wybierzesz, chyba że zależy ci aby rzęsy wydłużyć albo podkręcić do nadania koloru nada się każdy. Do zmiany rysów twarzy użyj bronzera, matowego brązowego cienia albo pudru w kolorze brązowym ( nie wiem czy chcesz uzyskac efekt demoniczny czy naturalny więc konkretnie ci nie doradzę). Nakładaj go pod kością policzkową (mniej więcej na środku policzka ) Miejsca na które będzie nałożony bronzer mają wydawać się optycznie bardziej "wklęsłe". Załączam foto z moim makijażem gdzie widać efekt po nałożeniu brązowego cienia i roztarciu go przy użyciu nieco czerwieni i bieli- żeby efekt był mocny i diaboliczny ( nie w celu instruktażu ale po to żeby pokazać gdzie mniej więcej nakładać ).Najlepiej nakładaj pędzlem do pudru albo specjalnym do bronzera - nawet w rossmanie taki dostaniesz. Tutaj też musisz pokombinować żeby wiedzieć jak uzyskać zadowalający cię efekt. Jeśli bronzer po nałożeniu stworzy plame ( co się zdarza jesli zrobi sie to nieumiejętnie) to rozetrzyj tym samym pędzlem jego granice uzywając pudru w odcieniu podobnym do twojego koloru skóry. Najchętniej sama bym cię ucharakteryzowała bo nie jest łatwo opisać to tutaj, ale mam nadzieję że moje drobne rady na coś się przydadzą (Dodaję jeszcze jedno foto na którym widać jak użyc bronzera żeby wyostrzyć rysy. Makijażem można też dorobic cienie pod oczami, sprawic aby cera była ziemista, ale ponieważ nie wiem czy ci się to przyda to się juz nie rozpisuje na ten temat ). powodzenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1377516935373.jpg (31,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000140.jpg (122,4 KB, 20 załadowań)
Megi_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 20:21   #4
magnus3
Przyczajenie

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś.

Mój zarost jest dość jasny. Teraz już sobie poradzę!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości