Dłonie zniszczone pracą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-12, 02:26   #1
AlDzamal
Raczkowanie

Dłonie zniszczone pracą

Witam,
jestem frezerem, w pracy przez cały czas mam do czynienia z opiłkami metali, które czasem wbijają się w moje dłonie. Do tej pory jakoś sobie z tym radziłam, ale ostatnio moje ręce wyglądają naprawdę koszmarnie: powbijane wióry, które często powodują stan zapalny, dookoła stwardniały naskórek, często nie dający się domyć Oczywiście używam w pracy rękawic, staram się na bieżąco usuwać opiłki, kilkakrotnie w czasie pracy myję ręce i smaruję je kremem Avon z mleczkiem pszczelim (świetnie się u mnie sprawdzał zimą, ma dużo silikonów, dlatego myślę, że jakoś powinien chronić skórę przed niesprzyjającymi czynnikami), na noc smaruję dłonie kremem Pilarix. Co jeszcze mogę zrobić aby moje dłonie wyglądały przynajmniej w miarę 'normalnie'?

Edytowane przez AlDzamal
Czas edycji: 2014-04-12 o 02:28
AlDzamal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 08:29   #2
piniata
Rozeznanie

Dot.: Dłonie zniszczone pracą

peelingi,maski na dlonie,kapiele parafinowe, dobre porzadne kremy.
piniata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 19:51   #3
krissk
Przyczajenie

2 rzeczy przychodzą mi na myśl od razu: regeneracja i ochrona. Można przetestować setki kremów i wydać majątek i trafić w końcu ten właściwy... Ja mam "styrane" dłonie i długo szukałam i znalazłam coś co mogę polecić z czystym sumieniem. Jeśli są właśnie teraz poranione, spękane a nawet ze stanem zapalnym to: (moje metody)
1. Cicalfate avene krem do rąk (tak wiem że drogi ale wydajny i duża tuba 100ml) + jeśli stan zapalny to punktowo maść tormentiol lub tranowa (niestety ta pierwsza tłusta i nieco brudzi- wiec do stos w domu, a druga niestety jak nazwa sugeruje " pachnie tranem").
2. aby zabezpieczyć przed kolejnymi otarciami, pęknięciami, zranieniami, czynniki drażniącymi etc. - krem barierowy i tu już możemy w kilku wybierać (kremy te nie tylko ochronią naskórek przed ponownym zniszczeniem poprzez zostawienie powłoczki na skórze, ale moim zdaniem pomagają podtrzymać efekt regenerujący z nocy - po kremach gojących). Pierwszej kolejności polecę LA Roche-Posay Cicaplast kr do rąk ( niektórzy mówią że jest bardzo podobny do kremu Avene Cicialfate- ja się z tym absolutnie nie zgadzam, bo LRP zostawia bardzo wyraźną powłoczkę ochronną), drugi wybór to A-Derma krem barierowy, trzeci to Emolium kr barierowy.

Co do zgrubień na dłoni to polecam raz na jakiś czas łagodny peeling hipoalericzny np. LRP, albo tańsze naturalne z łupiną z orzecha (oczywiście wtedy kiedy dłonie są "podgojone") , można stosować kremy z mocznikiem min 30% (bo takie i wyższe stężenia powodują łagodne mikrozłuszczanie bez podrażnień np.: Cerkoderm, SVR Xerial, oxedermil itp.

To są moje sposoby mam nadzieję że pomogą
krissk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:24   #4
MonikaMonia
BAN stały

na początku proponuję regenerację u kosmetyczki, ponieważ ona chyba najlepiej będzie wiedziała jak pomóc zniszczonym dłoniom. Mój mąż też miał bardzo brzydnie dłonie jednak zmieniło się gdy będą u kosmetyczki zapytałam co mi doradza w takim wypadku.(zapytałam przy swojej wizycie, ponieważ mój mąż nie dał się namówić) Zakupiłam profesjonalne kremy regeneracyjne oraz przyrządy kosmetyczne. Po kilku zabiegach dłonie zaczęły powracać do normalnego wyglądu.
MonikaMonia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości