Prawda o liposomach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-15, 15:09   #1
Lui1234
Zadomowienie

Prawda o liposomach

Jak to jest z liposomami? Twierdzi sie, ze przenikają przez naszą skóre.
Znajduje coraz wiecej artykułow obalających tę tezę.
http://kosmetologia.com.pl/component...lab-skory.html

http://www.jaworek.net/kosmetyki/obalanie_mitow.php

Jak to naprawde z nimi jest?
Lui1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 21:33   #2
miska189
Zadomowienie

Dot.: Prawda o liposomach

Też jestem ciekawa, mógłby się wypowiedzieć ktoś kto ma na ten temat "głębszą" wiedze? Czy to oznacza że kremy przeciwzmarszczkowe, serum z antyoksydantami itp. nie działają bo nie mają zdolności przenikania w głąb skóry?
miska189 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 12:11   #3
viva252
Przyczajenie

A właśnie, dobrze, że ktoś temat poruszył. W zeszłym roku, kiedy jeszcze studiowałam (kosmetologia), prowadząca od technologii form kosmetyku powiedziała, ze w tym momencie są prowadzone badania nad liposomami, bo wszyscy myślą,że jest ładnie i pięknie, bo liposomy są świetnymi nośnikami, a teraz naukowcy się zastanawiają czy to nie pic na wodę fotomontaż, bo liposomy przy wcieraniu kosmetyku w skórę są podobno niszczone... Prowadząca jednak hipotezy nie rozwinęła, sama nie wiedziała jak to naprawdę jest...
viva252 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:08   #4
Wojowniczka_
Rozeznanie

Bardzo ciekawy temat - chętnie poczytam jak to naprawdę jest
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 07:46   #5
nandadevir
Raczkowanie

dla mnie ciekawy temat bo dodaję liposomy z ZSK do kremu. Ujędrniające i z koenzymem, i jak dla mnie jest różnica w stosowaniu samego baby dream i baby dream z liposomami. A tu klops.
nandadevir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 08:02   #6
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
dla mnie ciekawy temat bo dodaję liposomy z ZSK do kremu. Ujędrniające i z koenzymem, i jak dla mnie jest różnica w stosowaniu samego baby dream i baby dream z liposomami. A tu klops.
Widzisz jakąś róznicę?

Tez sie zastanawiałam nad zakupem liposomów z ZSK, ale po przeczytaniu kilku artykułow dałam sobie spokój.
Pisze sie, ze skora na tyle ma silna barierę obronną, ze niestety nie przepuszcza nic a nic, nawet liposomów, inaczej przepuszczałabym tez niekorzystne dla siebie rzeczy.

Ale jak to naprawdę jest?
Stary 2014-05-08, 14:24   #7
nandadevir
Raczkowanie

różnicę widze, ale jeśli ekstrakty ujądrniające nie wnikają to działają pop prostu na powierzchni a nie w środku skóry, stąd efekt. Ja raczej jestem skłonna wierzyć naukowcom.
nandadevir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:23   #8
Lui1234
Zadomowienie

[QUOTE=nandadevir;46359256]różnicę widze, ale jeśli ekstrakty ujądrniające nie wnikają to działają pop prostu na powierzchni a nie w środku skóry, stąd efekt. Ja raczej jestem skłonna wierzyć naukowcom.[/QUOte

Czyli cos w tym jest ??
Naukowcy pisza ze liposomy to sciema.
Stary 2014-05-10, 09:54   #9
viva252
Przyczajenie

[QUOTE=Lui1234;46371666]
Cytat:
Napisane przez nandadevir Pokaż wiadomość
różnicę widze, ale jeśli ekstrakty ujądrniające nie wnikają to działają pop prostu na powierzchni a nie w środku skóry, stąd efekt. Ja raczej jestem skłonna wierzyć naukowcom.[/QUOte

Czyli cos w tym jest ??
Naukowcy pisza ze liposomy to sciema.
W przypadku naukowców to jest tak, że najpierw podają takie wiadomości a za parę lat tym wiadomościom zaprzeczają... Ale to przecież nic złego, w końcu cały czas pracują i badają różne rzeczy, technologia się rozwija i jeszcze parę lat temu coś było pewne, a dziś już nie jest. Skoro naukowcy w tym momencie twierdzą, że liposomy to ściema, to ok, wszystko więc działa tylko na powierzchni skóry. jeśli chcemy głębiej dostarczyć składniki aktywne z kosmetyków, to chyba pozostaje nam mezoterapia igłowa... Chyba, że ktoś kiedyś wynajdzie dobry sposób na lepsze przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry
viva252 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 15:42   #10
miska189
Zadomowienie

[QUOTE=viva252;46386425]
Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
W przypadku naukowców to jest tak, że najpierw podają takie wiadomości a za parę lat tym wiadomościom zaprzeczają... Ale to przecież nic złego, w końcu cały czas pracują i badają różne rzeczy, technologia się rozwija i jeszcze parę lat temu coś było pewne, a dziś już nie jest. Skoro naukowcy w tym momencie twierdzą, że liposomy to ściema, to ok, wszystko więc działa tylko na powierzchni skóry. jeśli chcemy głębiej dostarczyć składniki aktywne z kosmetyków, to chyba pozostaje nam mezoterapia igłowa... Chyba, że ktoś kiedyś wynajdzie dobry sposób na lepsze przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry
Ale co to oznacza w praktyce? czyli nie warto wydawać kilka stów na serum SkinCeuticals bo działa podobnie jak inne tego typu produkty ze stabilną wiamina c , czyli tylko na powierzchni skóry?

Poza tym jedna rzecz mnie zastanawia, jeżeli skóra faktycznie wzbrania się przed wchłanianiem substancji aktywnych w jej głąb, to dlaczego niektóre substancje stosowane w kremach, są zabronione w europie ze względu na ich przenikanie i szkodliwe działanie np. niektóre filtry, czego dowodem miały być badania krwi użytkowników. Może je zjadali? Nic już nie rozumiem...

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2014-05-10 o 15:50
miska189 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 10:23   #11
Lui1234
Zadomowienie

[QUOTE=miska189;46390548]
Cytat:
Napisane przez viva252 Pokaż wiadomość

Ale co to oznacza w praktyce? czyli nie warto wydawać kilka stów na serum SkinCeuticals bo działa podobnie jak inne tego typu produkty ze stabilną wiamina c , czyli tylko na powierzchni skóry?

Poza tym jedna rzecz mnie zastanawia, jeżeli skóra faktycznie wzbrania się przed wchłanianiem substancji aktywnych w jej głąb, to dlaczego niektóre substancje stosowane w kremach, są zabronione w europie ze względu na ich przenikanie i szkodliwe działanie np. niektóre filtry, czego dowodem miały być badania krwi użytkowników. Może je zjadali? Nic już nie rozumiem...
Dokładnie. Tak jak np. hydrochinon. Chodzi mi konkretnie o krem Neostraty. W EU jest to zabronione, podczas gdy w Stanach krem jest dopuszczony do uzytku.
To chyba kwestia wenwnetrznych regulacji. W UE przeginaja troche z bezpieczenstwem.
Ale czy składniki dostaja sie do krwi? Np parabeny czy konserwanty?
Ja osobiscie to nie wierzę, ale pewnosci nie mam.
Tak czy owak, jestesmy atakowani ogromna iloscią sprzecznych informacji.
A ja nadal zastanawiam sie czy kupić te liposomy czy nie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości