Co zrobić z buzią? Może oczyszczanie manualne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-16, 16:19   #1
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie

Co zrobić z buzią? Może oczyszczanie manualne?

Hej!
Zastanawiam się ostatnio bardzo nad tym, jak oczyścić swoją cerę. Jedyne, co przychodzi mi do głowy to oczyszczanie manualne, ale może idę złym tropem?
Zaczynając od początku: coś dziwnego stało się ostatnio z moją cerą mimo tego, że nie zmieniłam pielęgnacji - zawsze była normalna w kierunku suchej, a teraz w strefie T potrafię mieć prawdziwy przetłuszczający się koszmar. Stawiam tutaj na podkład, który ostatnio zmieniłam - zużyłam dwa opakowania Colorstaya do cery suchej, który na początku działał dobrze - a potem koszmarnie mnie zapchał.
W efekcie: nasilenie wągrów na nosie i w zagłębieniach płatków nosa - to jakiś koszmar! Mam wrażenie, że niedługo będą widoczne gołym okiem. Robię peeling enzymatyczny 2 razy w tygodniu, usuwam dokładnie makijaż aż do "białego" płatka kosmetycznego, a tu taki klops.
Dodatkowo podobne niespodzianki zaczęły pojawiać mi się na czole - jestem dość piegowata i na początku myślałam, że to nasilenie piegów. Naciskam jednak - a tutaj wychodzi pryszcz Generalnie mam pełno (nawet pod oczami) takich jakby... grudek? Nie jest to wyczuwalne pod palcami, nie ma żadnego stanu zapalnego, po prostu zauważam łepek i wychodzi mi z tego "suchy" pryszcz. Ilość jak dla mnie powalająca, nigdy nie miałam jakichś specjalnych problemów z cerą, ewentualnie przed miesiączka.
Generalnie moja cera dość mocno poszarzała i jest po prostu nieładna - a już tak blisko byłam osiągnięcia efektu "ja na codzień tylko krem, podkład od wielkiego dzwonu"... Teraz mam wrażenie, jakbym dosłownie wszystkie pory miała zapchane. W okolicach brwi (na mostku) czasami wygląda to, jak odrastający włosek, a jednak to wągier.
Chciałam jakoś buzię oczyścić - mam cerę ze skłonnością do pękania naczynek (szczególnie w okolicy super cienkiej skóry w miejscu, gdzie zaczyna się policzek a kończy strefa pod oczami) dlatego nie używam peelingów mechanicznych. Na co dzień krem Emolient z Dermedica, oczyszczanie jak mówiłam - peeling enzymatyczny, od czasu do czasu maseczka z glinki zwężająca pory na hydrolacie aloesowym, generalnie raz w tygodniu zapodaję mojej skórze coś ekstra. Różne to są rzeczy
Ale jak pozbyć się tych wszystkich wągrów? Oczyścić dobrze buzię, nawilżyć jakoś ekstra, żeby nie była taka poszarzała i szorstkawa? (tragedii nie ma, ale potrafiłam mieć o wiele gładszą buzię).
O wągrach myślałam o oczyszczaniu manualnym, ale czy dobrze myślę? Naprawdę mi to mocno przeszkadza, chociaż przykryte pdokładem jest niezauważalne (poza nosem). Chcę wygładzić buzię, pozbyć się wągrów i ujednolicić cerę.
Czy dobrze robię, zwalajac winę na CS? Może zbytnio przesuszył mi buzię, skoro zrobiła się taka tłusta?
Liczę na jakąś poradę i sugestię - na co wybrać się do kosmetyczki i na co wymienić kosmetyki
hrabinadesroutoutou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 16:47   #2
201605090958
Konto usunięte

Dot.: Co zrobić z buzią? Może oczyszczanie manualne?

Ja tu widzę konsekwentnie złą pielęgnację, a nie wine jednego podkładu. Nie uwierzę, że podklad spowodowal wysyp wągrów na całej twarzy z poszarzeniem skóry. Podkład nie sprawi, że kolor skóry się zmienia. To jest zależne od zupełnie innych czynników, takich jak stres, zła dieta, klimatyzacja, papierosy, alkohol, etc. Co możesz zrobić najpierw porządnie nawilżyć, bo czasem taki wysyp to objaw skrajnego wysuszenia. Wprowadzic do diety oleje zwłaszcza te z 6 i 9, częściej robić maseczki i spróbować zacząć używać tłustego kremu-wbrew pozorom przy suchej skórze świetnie działa, na twarz przydałby się także preparat z witaminą C. A jak witamina C to filtry. Maseczka zwężajaca pory nie jest wlaściwa przy suchej skórze. Oczyszczania manualnego nie polecę nikomu-chyba że chcesz się leczyc po nim parę miesięcy
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 17:29   #3
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie

Ok - polecę w ekstremalne nawilżenie, ale nie usunie mi to wągrów. Same też nie wyjdą.
Sama też czuję, że moja buzia potrzebuje dobrej dawki złuszczenia - może kawitacja? Dobry pomysł?
I co zrobić z mocno przetłuszczającą się strefą T? Mogę liczyć na to, że nawilżenie zniweluje problem?
Szybki program pielęgnacji:
Oczyszczanie:
Pianka Estee Lauder do cery suchej i wrażliwej (różowa) na co dzień
Peeling enzymatyczny Perfecta 2x w tygodniu

Demakijaż:
Loreal Ideal Glow mleczko
Płyn micelarny Ziaja

(swoją drogą ciągle szukam dobrego zmywaka do makijażu, mleczka - polecacie coś? Mam aktualnie to, ale średnio się sprawdza szczerze mówiąc)

Tonizowanie:
Tonik z nagietkiem Ziaja

Nawilżanie:
Krem Vichy Hydrain2 lub Ziaja Med do skóry suchej i atopowej (zobaczymy, na co starczy pieniądza) na dzień

Coś na noc? Ale co? Nie mam pomysłu.

Dodatkowo:
2x w tygodniu maseczka z glinką zieloną Ziai
1.5% kwas hialuronowy, hydrolat aloesowy i mleczko pszczele nałożone na pół godziny na twarz w formie maseczki

Czegoś mi tu brakuje, ale obmyśliłam krótki plan za pomocą sprawdzonych dla mnie kosmetyków, których używałam już kiedyś i które mocno nawilżyły mi skórę. Nie wiem tylko, czy sprawdzi się to przy zwiększonym wytwarzaniu sebum no i przy tych wągrach :/ Jeżeli wynajdziecie jakieś błędy albo macie lepsze pomysły, podrzućcie tutaj

Co do poszarzenia skóry to rzeczywiście, może to być najbardziej (jak dla mnie) wina klimatyzacji - pracuję w miejscu gdzie NIGDY nie dociera świeże powietrze - mianowicie na sali operacyjnej Niby dbają o czystość klimatyzacji i tak dalej, ale w powietrzu na milion procent lata pełno grzybów, zanieczyszczeń i bakterii - nie da się inaczej przy zamkniętym systemie nawiewu. No i to powietrze jest ekstremalnie suche - po godzinie śluzówki WSZĘDZIE wyschnięte na wiór.

Edytowane przez hrabinadesroutoutou
Czas edycji: 2014-04-16 o 17:32
Stary 2014-04-16, 18:06   #4
201605090958
Konto usunięte

Tak na sprinta, to ziaje i l'oreal bym szybciej winiła ze względu na skład. Estee nie znam. I jeszcze super mocno wysuszahaca zielona glinka...przecież ona jest tylko do tłustych grubych skór... Przerzuc się na ghassoul jest delikatniejsza i nie masakruje twarzy. Spróbuj na wieczór po zmyciu makijażu myć buzię płatkami owsianymi-są delikatne, nie podrażniają, a skory suche i podrażnione pieją z zachwytu. Płatki się rozmiękcza w garści a potem myje.
Stary 2014-04-17, 01:16   #5
Lirriel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Tak na sprinta, to ziaje i l'oreal bym szybciej winiła ze względu na skład. Estee nie znam. I jeszcze super mocno wysuszahaca zielona glinka...przecież ona jest tylko do tłustych grubych skór... Przerzuc się na ghassoul jest delikatniejsza i nie masakruje twarzy. Spróbuj na wieczór po zmyciu makijażu myć buzię płatkami owsianymi-są delikatne, nie podrażniają, a skory suche i podrażnione pieją z zachwytu. Płatki się rozmiękcza w garści a potem myje.
Zgadzam się. I jeszcze peeling perfecty bym obadała pod kątem składu. A nawet krem Vichy!
Ogólnie rzuć okiem na składy - bardzo często jest w nich parafina i podobne (parrafinum liquidum, petrolatum, mineral oil), które stosowane w pojedynczych razach działają nieźle, zatrzymując wodę przy naskórku, ale na dłuższą metę bardzo wysuszają i dewastują skórę. Poczytaj tu: http://www.czystekosmetyki.pl/parafi...smetykach.html i na przykład tu http://www.phenome.pl/pl/main/baza-w...ykach/parafina
Główny problem z parafiną jak dla mnie polega na tym, że ona jest niezmywalna wodą - a weź pod uwagę, że parafina wraz z silikonami bywa też składnikiem podkładów. Więc jeśli nie zadbasz o jej odpowiednie usunięcie ze skóry (czymś tłustym), to ona tam po prostu zostaje i zapycha. Ja jej podziękowałam w 100% - po prostu nie nałożę już na twarz czegoś, co ją ma w składzie, i od momentu, kiedy podjęłam taką decyzję, stan mojej cery poprawił się znacząco. Więc polecam zacząć od przyjrzenia się składom. Nie tylko tanich kosmetyków - tych drogich też, bo ja na przykład z aptecznych stosuję tylko uriage, bo LRP, Vichy, Avene czy Bioderma ładują parafinę na potęgę. I to mnie ciekawi. Skoro krem w największej mierze składa się właśnie z (taniej!) parafiny, to z jakiej paki mam za niego płacić 50, 70 czy 90 złotych? Przemyśl temat. Powodzenia.
Lirriel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:20   #6
ckin2u
Zakorzenienie

moze te wagry i zanieczyszczenia sa z powodu zlego demakijazu? Ja woda nie lubie myc buzi, i zmywam mleczko - micel i teraz tak mysle, ze to z tego powodu mam tyle wagrow. Moze musisz zmienic sposob oczyszczania twarzy?

danusiaes - poleca platki i ja chyba tez sprobuje
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 10:27   #7
blackdaisy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
moze te wagry i zanieczyszczenia sa z powodu zlego demakijazu? Ja woda nie lubie myc buzi, i zmywam mleczko - micel i teraz tak mysle, ze to z tego powodu mam tyle wagrow. Moze musisz zmienic sposob oczyszczania twarzy?

danusiaes - poleca platki i ja chyba tez sprobuje
Tez nie lubilam myc woda twarzy bo wyczytalam gdzies, ze wysusza i podraznia naczynkowa cere. I przestalam jej uzywac.
W koncu jednak wrocilam (po paru latach!) do zuywania wodyi zauwazylam, ze cala tajmenica wysuszania polegala na zle dobranym zelu/piance, ktorego uzywalam.

Musi to byc cos delikatnego. Zaczelam od Cetaphilu, jest bardzo fajny, wydajny i deliktany dla skory.
Przy podkladach/BB kremach jakich uzywamy bardzo wanze jest oczyszczanie.
Teraz uzywam 1. plynu micelarnego do zmycia pierwszej wartstwy makijazu, a nastepnie olejku z BU lub zelu oczyszczajacego z kwasami AHA/BHA do wieczornego makijazu.
Rano juz tylko pianka.

O wysuszaniu nie ma mowy i naczynka maja sie dobrze
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 10:37   #8
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Tez nie lubilam myc woda twarzy bo wyczytalam gdzies, ze wysusza i podraznia naczynkowa cere. I przestalam jej uzywac.
W koncu jednak wrocilam (po paru latach!) do zuywania wodyi zauwazylam, ze cala tajmenica wysuszania polegala na zle dobranym zelu/piance, ktorego uzywalam.

Musi to byc cos delikatnego. Zaczelam od Cetaphilu, jest bardzo fajny, wydajny i deliktany dla skory.
Przy podkladach/BB kremach jakich uzywamy bardzo wanze jest oczyszczanie.
Teraz uzywam 1. plynu micelarnego do zmycia pierwszej wartstwy makijazu, a nastepnie olejku z BU lub zelu oczyszczajacego z kwasami AHA/BHA do wieczornego makijazu.
Rano juz tylko pianka.

O wysuszaniu nie ma mowy i naczynka maja sie dobrze
Dziekuje za rade, skorzystam

Ja uzywam tylko mleczka i plynu micelarnego i mam czasem wrazenie, ze blokuje mi to wszystkie pory. Mam wagry na nosie, pod nosem. O brodzie nie wspomne bo jest tam istne szalenstwo.
A czy mycie buzi mieszanka : Olejek 80 % + rycyna 20 % to dobry pomysl? Czy to sie sprawdza tylko w metodzie z goracym recznikiem? Tego boje sie juz zupelnie poniewaz mam cere naczynkowa.

Lubie oczyszczanie mleczkami, bez uzycia wody bo mam wrazenie, ze to nie podraznia mojej cery, za to chyba ja po prostu zapycha.. bledne kolo.
Stary 2014-04-17, 10:57   #9
blackdaisy
Rozeznanie

Cytat:

Ja uzywam tylko mleczka i plynu micelarnego i mam czasem wrazenie, ze blokuje mi to wszystkie pory. Mam wagry na nosie, pod nosem. O brodzie nie wspomne bo jest tam istne szalenstwo.
A czy mycie buzi mieszanka : Olejek 80 % + rycyna 20 % to dobry pomysl? Czy to sie sprawdza tylko w metodzie z goracym recznikiem? Tego boje sie juz zupelnie poniewaz mam cere naczynkowa.

Lubie oczyszczanie mleczkami, bez uzycia wody bo mam wrazenie, ze to nie podraznia mojej cery, za to chyba ja po prostu zapycha.. bledne kolo.
Zdecydowanie odradzam metode goracego recznika.
Z daleka trzymam sie od wszelkich mechanicznych szczoteczek. Za mocne to dla cery naczynkowej.
Uyzwam tego olejku teraz:http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Hydro...ery-migdal/199
Bez goracego recznika, po prostu jako zwyklego preparatu do mycia twarzy.
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 12:38   #10
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie

Ja już od dawna zauważyłam, że mycie wodą i pianką jest najlepsze - po użyciu samego mleczka i micela mam wrażenie tłustej, w ogóle nie umytej buzi więc pod prysznicem zawsze używam tej pianki z Estee Lauder - jest rewelacyjna jak dla mnie, naprawdę dobrze oczyszcza buzię, jest delikatna i nie wysusza skóry. I cena rekompensuje wszystko - do umycia dokładnie całej buzi wystarcza kropla wielkości połowy ziarnka grochu.

Jakie więc polecacie kremy bez parafiny? Na co wymienić te wyżej wymienione? Nie ukrywam, mleczka z Loreala nie lubię - zmywa okropnie niedokładnie a przetestowałam już tyyyyyle, że kompletnie się gubię i nie pamiętam, co jeszcze mogłabym użyć, czego w mojej kosmetyczce nie było.
Potrzebuję czegoś co dokładnie oczyści buzię nie pozostawiając na niej tłustej warstwy i dobrze domyje tusz do rzęs - jeszcze czegoś takiego mi się nie udało znaleźć. Sam płyn micelarny nie wchodzi w grę - potrzebuję jakiegoś mleczka jeszcze czy czegoś w tym stylu Dobrze byłoby jeszcze, gdyby było hipoalergiczne, bo moja buzia umęczona klimą w pracy potrafi zareagować zaczerwienieniem i suchymi plackami na coś do ogólnego stosowania - o dziwo po Lorealu nie mam tego, ale po Borjuois już tak.

Zdziwiona jestem waszą opinią o Vichy - stosowałam go jakiś czas temu, gdy miałam pełno suchych skór na twarzy i działa świetnie, używa go też moja siostra z atopową skórą i u niej też sprawdza się idealnie - nie zapychał nas wtedy. Jego formuła idealnie nadaje się na dzień - jest leciutka, nie pozostawia tłustej warstwy i czuję, jakby ktoś wstrzyknął mi wodę pod skórę, tak dobrze nawilżona jest. Ale spróbujemy czegoś innego...

Swoją drogą: lotion z 3 kroków Clinique nadałby się?

Edytowane przez hrabinadesroutoutou
Czas edycji: 2014-04-17 o 13:50
Stary 2014-04-18, 00:29   #11
Lirriel
Zadomowienie

Cytat:

I możesz mieć dobre wrażenie. Ja po samym micelu czuję się brudna. Dlatego zmywam najpierw makijaż micelem (mleczek unikam, zwykle mają parafinę), a potem normalnie wodą, z użyciem delikatnej gąbeczki i mydła (ja akurat korzystam z mydeł naturalnych, nie odpowiadają mi często składy żeli - SLS i tym podobne śmieci).

Z kremów aptecznych polecam Uriage (dobrane według potrzeb - ja korzystałam z kremu na łojotokowe zapalenie skóry i służył mi świetnie, a nie mam łzs, tylko łojotok - i kremów oraz maseczki z serii nawilżającej, zużyłam po dwie tubki każdego rodzaju), z nieaptecznych krem-fluid Planeta Organica, korzystam od chwili przeniesienia się na naturalną pielęgnację. Ogólnie polecam odstawić najwięcej chemii jak się da.

Lotion z clinique nie jest fajny :< Stosowałam, ma zły skład, nie nawilża. Absolutnie nie jest wart swojej ceny. Więc moje typy są jak wyżej.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2014-04-18 o 11:35
Lirriel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 14:15   #12
201605090958
Konto usunięte

Zmywam makijaż micelem, potem myję płatkami lub dudu shealife. Po dudu skóra aż skrzypi z czystości.
Stary 2014-04-18, 14:24   #13
ckin2u
Zakorzenienie

ja chyba sprobuje znow z aleppo kiedys pamietam mi nie pasowalo, ale postaram sie co kilka dni go uzywac tylko mam w domu to 40 % nie wiem czy nie za mocne
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości