Krem z filtrem do cery trądzikowej bez parafiny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-17, 14:38   #1
YOxD
Raczkowanie

Krem z filtrem do cery trądzikowej bez parafiny

Część dziewczęta
Słońca coraz więcej, więc pora zaopatrzyć się w jakiś filtr przeciwsłoneczny na buzie. Dlatego chciałabym poznać wasze propozycje sprawdzonych kremów z filtrem. Dermatolog poleciła mi znalezienie czegoś z SPF 30. Myślę, że SPF 20 kilka starczy Niestety mam przebarwienia po trądziku. Sam trądzik już mi tak nie doskwiera. Jednak jest jedno ale: moja cera lubi się zapychać, co nasila trądzik. Mam cerę mieszaną: często ściągniętą i pękającą jak dobrze jej nie nawilżę, a mimo to czoło (które też mnie ściąga) i u nasady nosa się świecę.

Sprawdzone kosmetyki jakie mogę stosować to:
Ziaja AZS krem regenerujący-natłuszczający,
Ziaja Kuracja Lipidowa krem na dzień/na noc, oraz
Avon BB (czarny).

Za to coś, co działa na mnie tragicznie, to:
Nivea, Aqua Effect, Matujący krem nawilżający na dzień,
Under Twenty, Multifunkcyjny krem antybakteryjny BB lekki krem + puder.

Poniżej dorzucam składy, jeżeli ktoś się na tym zna

AZS:
Aqua, Urea,Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetearyl Alkohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Glyceryl Caprylate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Chlorphenesin.

Kuracja Lipidowa:
Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Glycerin, Hexyl Laurate, Macadamia Ternifolia Seed Oil,Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydrogenated Coco Glycerides, Hydrogenated Lecithin, C 12-16 Alcohols, Palmitic Acis, Ceramide 3, Ceramide 6II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide.

Nivea:
Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Ethylhexyl Salicylate, Alcohol Denat., Tapioca Starch, Methylpropanediol, Cetearyl Alcohol, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Myristyl Myristate, Cymbopogon Citratus Extract, Oryza Sativa Extract, Aluminum Chlorohydrate, Octyldodecanol, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Trisodium EDTA , Benzyl Alcohol, Citronellol, Linalool, Geraniol, Parfum.

Edytowane przez YOxD
Czas edycji: 2014-04-19 o 09:53
YOxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 16:33   #2
LilyAllen
Zadomowienie

Dot.: Krem z filtrem do cery trądzikowej bez parafiny

Jedyny krem z filtrem do ceny trądzikowej, jaki stosowałam, to Eucerin. Ogólnie jest w porządku, nie zapycha, chroni przed słońcem. Na składach się nie znam, ale wg. info z internetu nie zawiera parafiny.

Jednak ja używałam go jakoś od jesieni i powoli przerzucam się na SPF50 - jesteś pewna, że chcesz tylko 20-kilka?
LilyAllen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 17:16   #3
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Jedyny krem z filtrem do ceny trądzikowej, jaki stosowałam, to Eucerin. Ogólnie jest w porządku, nie zapycha, chroni przed słońcem. Na składach się nie znam, ale wg. info z internetu nie zawiera parafiny.

Jednak ja używałam go jakoś od jesieni i powoli przerzucam się na SPF50 - jesteś pewna, że chcesz tylko 20-kilka?
Ja go rok temu stosowalam i nie polecam ,powodowal zaskorniaki...czasami dusil skore... naprawde nie polecam ,a mam skore z niedoskonalosciami-tlusta -wrazliwa..

Moze filtr mineralny jakis dobry,przyjazny skorze ?
Czlowiek Istota Marna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 18:03   #4
LilyAllen
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Ja go rok temu stosowalam i nie polecam ,powodowal zaskorniaki...czasami dusil skore... naprawde nie polecam ,a mam skore z niedoskonalosciami-tlusta -wrazliwa..

No nie wiem, u mnie nic złego nie robił, ale w sumie nie dałabym sobie za niego niczego uciąć. A możesz polecić jakieś konkretne filtry mineralne?
Stary 2014-04-17, 18:15   #5
kasika84
Rozeznanie

Ja polecam ten krem: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...30-ppd-25.html świetnie się sprawdza przy mieszanej cerze. Bardzo fajny jest również ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,10...a-ochrona.html tylko ciężko dostępny w Polsce.
Stary 2014-04-17, 19:27   #6
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasika84 Pokaż wiadomość
Ja polecam ten krem: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...30-ppd-25.html świetnie się sprawdza przy mieszanej cerze. Bardzo fajny jest również ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,10...a-ochrona.html tylko ciężko dostępny w Polsce.
Chyba firmie Clarins ufam jak żadnej innej. Moj lancomowy się kończy . Może skusze się na ten .. Filtry z lancome nie zawierają parafin. Mnie nie zapychają tzn mam dokładnie taki http://www.ceneo.pl/12368129 ALE to baaaaaaaardzo indywidualna sprawa.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 10:09   #7
YOxD
Raczkowanie

Zapomniałam dodać, że mam cerę mieszaną: często ściągniętą i pękającą jak dobrze jej nie nawilżę, a mimo to czoło (które też mnie ściąga) i u nasady nosa się świecę. Trądzik mam na policzkach w strefie suchej.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Nigdy nie używałam na twarz większych filtrów niż SPF15, skóra od słońca czasem zrobi mi się czerwona głównie na nosie i policzkach, ale szybko brązowieje. Mam blizny po trądziku - głównie dla tego chce większy filtr, bo podobno nie powinno się ich wystawiać na słońce?

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Nigdy nie słyszałam o filtrach mineralnych. Jak to działa?

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Aaa.... niektóre ceny są zawrotne. Raczej liczę na produkty do max (ale na prawdę max) 50 zł Nie wydam 100 zł za coś, co może mi nie posłużyć :|

Edytowane przez YOxD
Czas edycji: 2014-04-18 o 10:03
Stary 2014-04-18, 10:52   #8
Coben1994
Raczkowanie

Ja również od kilku dni szukam w necie jakiegoś dobrego filtra i jedyne jakie znalazłem z dobrymi opiniami to ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,58...ra-wersja.html i polecano mi również ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,53...-2012.html,ale ten drugi z racji większego filtra może zapychać,aczkolwiek nie powinien
Ja jeśli jakiś kupie to raczej ten pierwszy.
Coben1994 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:48   #9
Lirriel
Zadomowienie

http://allegro.pl/uriage-hyseac-flui...127084261.html
Lirriel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 13:59   #10
LilyAllen
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez YOxD Pokaż wiadomość
Zapomniałam dodać, że mam cerę mieszaną: często ściągniętą i pękającą jak dobrze jej nie nawilżę, a mimo to czoło (które też mnie ściąga) i u nasady nosa się świecę. Trądzik mam na policzkach w strefie suchej.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Nigdy nie używałam na twarz większych filtrów niż SPF15, skóra od słońca czasem zrobi mi się czerwona głównie na nosie i policzkach, ale szybko brązowieje. Mam blizny po trądziku - głównie dla tego chce większy filtr, bo podobno nie powinno się ich wystawiać na słońce?

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Nigdy nie słyszałam o filtrach mineralnych. Jak to działa?

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Aaa.... niektóre ceny są zawrotne. Raczej liczę na produkty do max (ale na prawdę max) 50 zł Nie wydam 100 zł za coś, co może mi nie posłużyć :|
Hmm, ja to zawsze interpretowałam tak, że ochrona przed słońcem równa się też ochronie przed opaleniem. W sumie to nie wiem, jak ocenić działanie filtra, jeśli skóra ma się jednak opalić...
Stary 2014-04-19, 10:24   #11
YOxD
Raczkowanie

Cytat:
Hmm, ja to zawsze interpretowałam tak, że ochrona przed słońcem równa się też ochronie przed opaleniem. W sumie to nie wiem, jak ocenić działanie filtra, jeśli skóra ma się jednak opalić...
I tu pojawia się kolejny problem: czy można opalać przebarwienia po trądziku? Zawsze w lato opalałam buzie mając SPF8 lub SPF15 i zawsze miałam w tym czasie bardzo ładną cerę, a ślady po jakiś pojedynczych pryszczach szybko znikały. Dopiero pod koniec 2013 roku trądzik mocno nasilił się, ale w 2-3 miesiące został opanowany. Pozostało mnóstwo czerwonych kropek na jednym policzku i kilka na drugim.
Dermatolog powiedziała, że zabiegi złuszczające będę mogła mieć dopiero na jesień.
Z jednej strony nie chce sobie zaszkodzić opalając buzie, a z drugiej strony ciężko mi jest się pogodzić z bladziostwem, tym bardziej, że nie cierpię makijażu gdy jest gorąco (więc makijaż opalający odpada). A z pewnością będę dużo na słońcu (prace w ogrodzie, jezioro, rower, spacery, festiwale...).
Więc jak to jest, czy umiarkowane słońce (SPF 20-30) może utrwalić przebarwienia?

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

A i zwykle w lato cera zaczyna produkować więcej sebum Oby i w tym roku tak było. Przez ostatni rok cera wywróciła mi się do góry nogami:/
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości