Woody Allen filmografia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-21, 14:47   #1
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907

Woody Allen filmografia


Z całym szacunkiem dla autora, wspaniałego twórcy filmowego i dokładnego obserwatora naszych dziwnych czasów. Zapomnijmy na chwilę o aferze jaka wokół kilkunastu lat wokół niego krąży. Porozmawiajmy o jego filmach, wymieńmy się opiniami, skojarzeniami, odczuciami.Jestem bardzo ciekawa Waszych spostrzeżeń nt. jego imponujacej twórczosci. Stad powołanie do zycia tego wątku ;-) zapraszam do wymiany myśli ;-)

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Moje ukochane filmy to Manhattan, Inna kobieta, Poznasz przystojnego bruneta, Jej wysokość Afrodyta, Zelig, Annie Hall, Hannah i jej siostry, Zycie i cała reszta, Melina i Melinda, Celebrity oraz Danny Rose z Broadwayu ;-)

najwieksze rozczarowanie to Co nas kreci co nas podnieca, O północy w Paryżu, Zakochani w Rzymie, Miłosć i śmierć, Scoop gorący temat.

Do koniecznego obejrzenia Blue Jasmine, Tajemnica morderstwa na Manhattanie, Mężowie i żony, Strzały na Broadwayu, Słodki drań, i Sen Kassandry.

A ja to jest u Was?
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 18:41   #2
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Woody Allen filmografia

ooo... ja nie widzialam az tylu filmow allena, ale o polnocy w paryzu podobalo mi sie bardzo! i poznasz przystojnego bruneta tez. za to zakochanych w rzymie nie ujechalam i nie ubejrzalam do konca, to samo z blue jasmine - znudzil mi sie po 20 minutach!
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 19:22   #3
blueblue now
Rozeznanie
 
Avatar blueblue now
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 566
Dot.: Woody Allen filmografia

Obejrzałam tylko 6 filmów Allena i jakoś za nim nie szaleję

Najbardziej pamiętam film Wszystko gra, który bardzo mi się podobał, trzymał w napięciu i był po prostu interesujący i zaskakujący, z fajną obsadą.

Sen Kasandry też był spoko, miejscami zabawny, poza tym bardzo lubię McGregora

Vicky Christina Barcelona - byłam na tym w kinie i bawiłam się dobrze

Co nas kręci, co nas podnieca - za chorobę nie pamiętam o czym to było i dlaczego ma 8 na moim filmwebie

O północy w Paryżu - mogło być dużo lepsze, przyjemne, ale czuć brak i niedosyt

Purpurowa róża z Kairu - w sumie może być, ale bez szału

chciałabym obejrzeć jeszcze kilka jego filmów, m.in. Annie Hall, Jej wysokość Afrodyta, Przejrzeć Harrego i jeszcze kilka innych, ale jak do tej pory ogromną miłośniczką Allena nie jestem.

przypomniało mi się jeszcze, że widziałam kawałek filmu Celebrity (tak, ten kawałek z DiCaprio ) i mi się podobało
blueblue now jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 23:09   #4
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Dot.: Woody Allen filmografia

Cytat:
Napisane przez blueblue now Pokaż wiadomość
Obejrzałam tylko 6 filmów Allena i jakoś za nim nie szaleję

Najbardziej pamiętam film Wszystko gra, który bardzo mi się podobał, trzymał w napięciu i był po prostu interesujący i zaskakujący, z fajną obsadą.

Sen Kasandry też był spoko, miejscami zabawny, poza tym bardzo lubię McGregora

Vicky Christina Barcelona - byłam na tym w kinie i bawiłam się dobrze

Co nas kręci, co nas podnieca - za chorobę nie pamiętam o czym to było i dlaczego ma 8 na moim filmwebie

O północy w Paryżu - mogło być dużo lepsze, przyjemne, ale czuć brak i niedosyt

Purpurowa róża z Kairu - w sumie może być, ale bez szału

chciałabym obejrzeć jeszcze kilka jego filmów, m.in. Annie Hall, Jej wysokość Afrodyta, Przejrzeć Harrego i jeszcze kilka innych, ale jak do tej pory ogromną miłośniczką Allena nie jestem.

przypomniało mi się jeszcze, że widziałam kawałek filmu Celebrity (tak, ten kawałek z DiCaprio ) i mi się podobało
Celebrity, Jej wysokość Afrodytę, Annie Hall i Manhattan polecam na 100%
Wczoraj obejrzałam Blue Jasmine, kurcze dla mnie super, ale wiem, że kinomaniacy mają mieszane odczucia, wg mnie obowiązkowa pozycja dla każdej kobiety

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez poldzik Pokaż wiadomość
ooo... ja nie widzialam az tylu filmow allena, ale o polnocy w paryzu podobalo mi sie bardzo! i poznasz przystojnego bruneta tez. za to zakochanych w rzymie nie ujechalam i nie ubejrzalam do konca, to samo z blue jasmine - znudzil mi sie po 20 minutach!
Zakochani w Rzymie mega rozczarowanie wg mnie
O północy w Paryżu nie rozumiem fenomenu, mnie i TZ wynudził straszliwie
Blue Jasmine obejrzałam wczoraj, nie wiem ile masz lat ale tak koło 40stki każda kobieta musi ten film obejrzeć, niezła jazda hehe
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 23:48   #5
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Woody Allen filmografia

Manhattan, Zelig, Annie Hall, Zagraj to jeszcze raz, Sam - najlepsze
Najgorsze są te nowsze produkcje: Vicky Cristina Barcelona (zdecydowanie nr1 od końca)


O Północy w Paryżu jest na dobrym poziomie z tych najnowszych, no ale tutaj kłania się spora wiedza o postaciach, które się pojawiają, nie wszyscy zrozumieją
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 06:49   #6
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Woody Allen filmografia

Cytat:
Napisane przez Oshin1 Pokaż wiadomość
Manhattan, Zelig, Annie Hall, Zagraj to jeszcze raz, Sam - najlepsze
Najgorsze są te nowsze produkcje: Vicky Cristina Barcelona (zdecydowanie nr1 od końca)


O Północy w Paryżu jest na dobrym poziomie z tych najnowszych, no ale tutaj kłania się spora wiedza o postaciach, które się pojawiają, nie wszyscy zrozumieją

Możliwe ale mi bardziej chodzi o sama fabule i głównego bohatera granego przez Owena Wilsona , dlatego dla mnie to zdecydowanie jeden z gorszych filmów . To samo moge powiedzieć o Zakochanych w Rzymie-rozczarowanie.
Zagraj to jeszcze raz , Sam - nie miałam okazji obejrzeć , niestety .
No i bardzo chciałabym zobaczyć Tajemnice morderstwa na Manhattanie oraz Mężowie i zony.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez 201701051337
Czas edycji: 2014-05-15 o 06:50
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 12:48   #7
Oshin1
Raczkowanie
 
Avatar Oshin1
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 155
Dot.: Woody Allen filmografia

Cytat:
Napisane przez maljozmaz Pokaż wiadomość
Możliwe ale mi bardziej chodzi o sama fabule i głównego bohatera granego przez Owena Wilsona , dlatego dla mnie to zdecydowanie jeden z gorszych filmów . To samo moge powiedzieć o Zakochanych w Rzymie-rozczarowanie.
Zagraj to jeszcze raz , Sam - nie miałam okazji obejrzeć , niestety .
No i bardzo chciałabym zobaczyć Tajemnice morderstwa na Manhattanie oraz Mężowie i zony.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gdybym nie wiedziała, jakim machem był Ernest Hemingway, jego postać w ogóle by mnie nie śmieszyła, ale to taka luźna refleksja, żaden przytyk w twoim kierunku
Moim zdaniem pomysł na film bardzo dobry.
Ale Wilsonowi daleko do uroczych bohaterów wykreowanych przez samego Allena- to prawda
Oshin1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 13:12   #8
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 749
Dot.: Woody Allen filmografia

Po rozmowie ze znajomym, który jest fanem Allena zdecydowałam się sięgnąć do jego filmów. Na razie obejrzałam Zakochani w Rzymie, Vicky, Christina, Barcelona i O północy w Paryżu.

Muszę przyznać że potrafi tworzyć świetny klimat, taki urokliwy nastrój płynący z ekranu. Ale wydaje mi się że te filmy to momentami przerost formy nad treścią. Wnioski z nich płynące są czasami banalne, czasami oczywiste i proste, ale bohaterowie muszą się tak nagadać żeby do nich dojść. Część dialogów i monologów to takie inteligentne, filozoficzne wywody, które właściwie nic nie znaczą. Takie słowa wypowiadane dla samych słów.

Póki co będę kontynuować tą przygodę z Allenem, bo w jego filmach panuje taki poetycki nastrój, który mnie przyciąga i zatrzymuje na dłużej przy ekranie. Następny do obejrzenia to Drobne cwaniaczki.
Flashdance jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:16   #9
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Woody Allen filmografia

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Po rozmowie ze znajomym, który jest fanem Allena zdecydowałam się sięgnąć do jego filmów. Na razie obejrzałam Zakochani w Rzymie, Vicky, Christina, Barcelona i O północy w Paryżu.

Muszę przyznać że potrafi tworzyć świetny klimat, taki urokliwy nastrój płynący z ekranu. Ale wydaje mi się że te filmy to momentami przerost formy nad treścią. Wnioski z nich płynące są czasami banalne, czasami oczywiste i proste, ale bohaterowie muszą się tak nagadać żeby do nich dojść. Część dialogów i monologów to takie inteligentne, filozoficzne wywody, które właściwie nic nie znaczą. Takie słowa wypowiadane dla samych słów.

Póki co będę kontynuować tą przygodę z Allenem, bo w jego filmach panuje taki poetycki nastrój, który mnie przyciąga i zatrzymuje na dłużej przy ekranie. Następny do obejrzenia to Drobne cwaniaczki.
O północy w Paryżu to moim zdaniem najlepszy z nowych filmów Allena
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-12 13:16:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.