Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 22:20   #1
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98

Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym


Witam Wizażanki!

Pozwólcie, że zanim przejdę do sedna sprawy, po krótce opiszę moją sytuację.

Jak zapewne wiele z Was, borykam się od kilku lat z trądzikiem. Mam 23 lata i do pewnego momentu tłumaczyłam to sobie kwestią dojrzewania, ale dopiero od jakiegoś roku inwestuję w lepsze kosmetyki, maści - bez większej poprawy, zapewne po części ze swojej winy, bo przez lata usilnie wyciskałam syfki i niekoniecznie zawsze dbałam o dobry demakijaż i nawilżenie, do tego lubiłam fast foody, słodycze i alkohol.

Zupełnie od niedawna, oprócz kosmetyków dobranych do mojej mieszanej, trądzikowej a do tego wrażliwej i naczynkowej cery, postanowiłam zainwestować w zabiegi dermatologiczne. Otóż 3 dni temu wybrałam się na Medyczne oszczyszczanie twarzy. Szczegóły tego zabiegu znajdziecie tu: http://www.instytutimage.pl/content/view/383/272/

Niby wszystko super, świetnie poszło, najpierw mikrobermabrazja, potem peeling kawitacyjny + laser biostymulacyjny + maska algowa a po tym wszystkim skusiłam się jeszcze na peeling chemiczny, który - jak mówiła Pani kosmetolog - najlepiej wykonać po mikrodermabrazji. Dostałam mały żel i krem łagodzący po takich zabiegach do skóry tłustej (Bruno Vassari) i śmignęłam do domu, zostawiając 350zł z nadzieją poprawy. No ale gdy wróciłam, pierwsze, co zauważyłam to buzia niemiłosiernie zaczęła się świecić . Pomyślałam jednak, że to tylko początkowo, w końcu skóra dostała trochę popalić i nazajutrz wróci do normy. Wieczorem umyłam buzię wg zaleceń P. kosmetolog i nałożyłam krem. Rano - jedna wielka MA-SA-KRA . Na mojej skórze był tłusty, świecący film (można było się prawie przejrzeć), a na czole kilka nowych pryszczy. Nie nakładałam cały dzień makijażu, jak ta Pani zalecała, żeby skóra mogła dojść do siebie.

Mija trzeci dzień i moja cera wciąż wariuje . Wyłazi mi tego więcej, niż przed zabiegiem (ale tu może łączyć się to ze zbliżającą się miesiączką), buzia świeci się strasznie, dla porównania - przed zabiegiem mogłam pozostać matowa przez ok. 4h, teraz - 2h i jest tłusta. Dodatkowo jest zaróżowiona i wrażliwa. Czy miała któraś z Was do czynienia z tym zabiegiem i czy również wasza skóra była w takim stanie przez kilka pierwszych dni po nim?

Będę wdzięczna za wszystkie sugestie i uwagi. Pozdrawiam!
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 23:22   #2
Cynesia
Przyczajenie
 
Avatar Cynesia
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 7
Dot.: Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym

To może byc efekt tych wszytkich oczyszczających zabiegów, ktorych bylo dosyć sporo! łooo naprawde... Skóra musi wrócic do stanu równowagi a to może potrwać. Czy aby nie przedobrzyłaś ? Czy to wszytko odbyło się jednego dnia?
Cynesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 23:36   #3
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym

Tak, wszystko trwało 1,5h. Mam nadzieję że te wszystkie czynności nie koliduja ze sobą, w końcu gabinet istnieje kilkanaście lat i jest renomowany w naszym mieście, zaufalam więc specjalistom. Jutro wrzucę kilka zdjęć, żeby przybliżyć Wam stan mojej buzi.
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 11:17   #4
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym

wygląda na to że została naruszona bariera ochronna skóry.
Pamiętam, że kiedyś byłam na oczyszczaniu manualnym twarzy i zamiast poprawy zaczęły się na mojej twarzy pojawiać zmian skórne. W moim przypadku wszelkie zabiegi kosmetyczne odpadają, bo trądzik się nasila.
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 12:19   #5
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym

Jak więc przywrócić barierę ochronną? Jakieś specjalne kosmetyki regeneracyjne, czy sama musi dojść do siebie?
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 12:38   #6
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym

Moim zdaniem skóra się tak zachowuje, ponieważ miałaś połączone aż 3 rodzaje peelingu. Osobiście przy trądziku nie zastosowałabym mikrodermabrazji, ponieważ ona często nasila zmiany.
W taki wypadku możesz nałożyć maseczkę z glinki białej lub różowej, która nieco złagodzi błyszczenie. Ponadto nie wiem, czy stosujesz tonik, a on właśnie równoważy pracę gruczołów łojowych, przywraca neutralny odczyn skóry i barierę ochronną, dzięki czemu skóra mniej się błyszczy. Bardzo ważne, aby tonik był bezalkoholowy. W roli toniku regulującego pracę gruczołów łojowych świetnie sprawdza się hydrolat oczarowy http://mazidla.com/kategorie-poprodu...category_id=12

Edytowane przez AniaLB
Czas edycji: 2014-04-24 o 13:01
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 15:53   #7
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym

Jaki miałas robiony peeling chemiczny? Po peelingu Jessnera np. skora po zabiegu i kilka dni po jest napięta i błyszcząca, a przez następne kilka dni intensywnie/bądź nie (zalezy od aplikacji kwasu) łuszczy się. Ja polecam krem Zinalfat, ktory zregeneruje skórę (uwaga, troszkę bieli poniewaz zawiera tlenek cynku). Ewentualnie Avene Cicalfate chociaż jest on cięższy.
Zrezygnowalabym z mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego

Edytowane przez chindarella
Czas edycji: 2014-04-24 o 16:07
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 09:23   #8
kejt0707
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym

Przy naczynkach coś takiego Ci zrobili? Hmmm, to dość hardkorowe podejście. Musisz czekać i łagodzić, są specjalne kremy apteczne łagodzące podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (np. avene). Ale ja bym poszła do tej baby, co Ci wykonywała zabieg i się pokazała. Niech sprawdzi, czy to jest normalne czy przypadkiem to nie jest reakcja alergiczna lub zakażenie. I niech Ci coś da na złagodzenie dolegliwości. Za taka kasę, to chyba powinna.
kejt0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 22:16   #9
marihaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marihaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 98
Dot.: Pogorszenie cery po oczyszczaniu medycznym

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Miałyście rację, skóra po około dwóch tygodniach wróciła do normy, a obecnie mam faktycznie ładniejszą buzię, niż przed zabiegiem.

Jestem na etapie próbowania nowych zabiegów i zastanawiam się nad Neodermą - peelingiem ziołowym. Słyszał ktoś coś o tym zabiegu? Może któraś z Was go przeszła?

Pozdrawiam,
Mary
marihaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-13 22:16:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.