Jaki krem do golenia/maszynka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-25, 13:11   #1
Aguu_111
Przyczajenie

Cool

Jaki krem do golenia/maszynka?

Od razu mówię, że nie wiem czy dodaje wątek w dobrym miejscu, bo ciężko mi się tu połapać.
Otóż jestem dosyć młoda i chciałabym zacząć depilować nogi. Włoski mam białe i cienkie ale trochę długie. Być może nie widać ich z daleka, ale mi przeszkadzają, szczególnie że zbliża się lato.
Nie wiem co wybrać do depilacji. Chciałabym żeby nie kosztowało to zbyt dużo więc zabiegi u kosmetyczki, depilator itp. odpada.
Myslalam o kremie do depilacji ale naczytalam sie ze słabo dziala i jedna tubka starcza na 1-2 razy (!) A przeciez nie będę co chwilę wydawała 20 zł na krem... Poza tym jesli nie wyrywa wszystkich wloskow to musialabym dodatkowo uzywac maszynki. No więc pomyślałam o samej maszynce i tu pojawia sie pytanie - jaka? Tez nie chcialabym zeby byla droga, ale jednoczesnie zeby dobrze sie nia golilo. Boje sie że przypadkiem się zatnę...
Poza tym przy maszynce chyba trzeba uzywac jakiegos kremu? Tak?
Powiedzcie jak to z wami bylo na poczatku, i czy wloski na pewno odrosna dluzsze i czarne? (Mam wlosy wszedzie raczej cienkie i jasno blond/rude)
Wiem, że się rozpisałam, ale mam nadzieje ze komus bedzie sie chcialo odpowiedziec na te wszystkie pytania.,
Aguu_111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 15:39   #2
LilyAllen
Zadomowienie

Dot.: Jaki krem do golenia/maszynka?

1) Włosy nie ciemnieją dlatego, że je się goli. Nie odrastają też bujniejsze - ale za to mają nowe, świeżo podcięte końcówki
2) Dużo maszynek i kremów znajdziesz na KWC. Osobiście polecam te maszynki, zresztą poczytaj opinie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...et.html&next=1
Jeśli chodzi o kremy/pianki, to sama nie pomogę - wystarcza mi zwykły żel pod prysznic.
LilyAllen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 19:59   #3
Aguu_111
Przyczajenie

No dobra ale te maszynki sa dosyc drogie (moze akurat te z linku nie). Nie ma jakis tanszych a dobrych? Nie wyobrazam sobie kupowac dwoch maszynek za 20zl, przeciez to chore. A bardzo chcialabym dobra maszynke zebym sie nie zacinala..
I jeszcze przeczytalam gdzies ze mozna uzyc mydla normalnie zamiast tej pianki, to trzeba tak posmarowac nogi mydlem poprostu? Czy nalozyc na rece i dopiero wsmarowac? Jakos sobie nie wyobrazam tego
Stary 2014-04-25, 20:38   #4
nynka_1987
Zadomowienie

Normalnie, spieniasz mydło w dłoniach ( z wodą), nakładasz na nogi przesuwając po nich dłońmi i golisz.
Ja polecę maszynkę z wymiennymi ostrzami, wystarcza na duuużo dłużej niż jednorazowa, np. ta http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51...et.html&next=1.
Za jednorazowymi idź najlepiej do Rossmanna, poczytaj opinie w KWC, coś dla siebie wybierzesz
Stary 2014-04-25, 20:42   #5
LunatyczkaBB
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aguu_111 Pokaż wiadomość
No dobra ale te maszynki sa dosyc drogie (moze akurat te z linku nie). Nie ma jakis tanszych a dobrych? Nie wyobrazam sobie kupowac dwoch maszynek za 20zl, przeciez to chore. A bardzo chcialabym dobra maszynke zebym sie nie zacinala..
I jeszcze przeczytalam gdzies ze mozna uzyc mydla normalnie zamiast tej pianki, to trzeba tak posmarowac nogi mydlem poprostu? Czy nalozyc na rece i dopiero wsmarowac? Jakos sobie nie wyobrazam tego
Ja używam zwykłych, męskich jednorazowych maszynek i nic im nie brakuje . Nie musisz kupować drogich, damskich maszynek. Szczególnie, że masz cienkie, jasne włoski, więc nie powinny sprawiać większych problemów .
Mydła Ci nie polecam, bo wysusza skórę. Ale wystarczy żel pod prysznic/odżywka do włosów lub najtańsza pianka z Rossmanna, która kosztuje około 3 zł na promocji .

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Normalnie, spieniasz mydło w dłoniach ( z wodą), nakładasz na nogi przesuwając po nich dłońmi i golisz.
Ja polecę maszynkę z wymiennymi ostrzami, wystarcza na duuużo dłużej niż jednorazowa, np. ta http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51...et.html&next=1.
Za jednorazowymi idź najlepiej do Rossmanna, poczytaj opinie w KWC, coś dla siebie wybierzesz
Wydaje mi się, że dziewczyna ma około 13-14 lat, skoro dopiero zaczyna golić nogi, więc wątpię, że jest w stanie przeznaczyć na maszynkę 44zł (cena wg KWC)

LunatyczkaBB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 20:49   #6
nynka_1987
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez LunatyczkaBB Pokaż wiadomość
Ja używam zwykłych, męskich jednorazowych maszynek i nic im nie brakuje . Nie musisz kupować drogich, damskich maszynek. Szczególnie, że masz cienkie, jasne włoski, więc nie powinny sprawiać większych problemów .
Mydła Ci nie polecam, bo wysusza skórę. Ale wystarczy żel pod prysznic/odżywka do włosów lub najtańsza pianka z Rossmanna, która kosztuje około 3 zł na promocji .

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Wydaje mi się, że dziewczyna ma około 13-14 lat, skoro dopiero zaczyna golić nogi, więc wątpię, że jest w stanie przeznaczyć na maszynkę 44zł (cena wg KWC)

Zdaję sobie z tego sprawę, mówię tak na przyszłość
Stary 2014-04-25, 21:22   #7
Aguu_111
Przyczajenie

O, dzięki za pomoc dziewczyny
A są moze jakies maszynki nie jednorazowe i tez nie za drogie? Np. pakowane po kilka, zeby nie trzeba bylo ciagle kupowac tych jednorazowych.. (chodzi o te zwykle, żolte?)
Na razie nie ma u mnie Rossmana niestety, ale podobno maja otworzyc wiec poczekam cierpliwie
Stary 2014-04-25, 21:29   #8
LunatyczkaBB
Zakorzenienie

Cytat:
O, dzięki za pomoc dziewczyny
A są moze jakies maszynki nie jednorazowe i tez nie za drogie? Np. pakowane po kilka, zeby nie trzeba bylo ciagle kupowac tych jednorazowych.. (chodzi o te zwykle, żolte?)
Na razie nie ma u mnie Rossmana niestety, ale podobno maja otworzyc wiec poczekam cierpliwie
Nie bierz tak bardzo do siebie słowa "jednorazowe". W praktyce one starczają na kilka razy . Poszukaj w marketach takich opakowań np 10 sztuk tych "jednorazówek"

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Dodam jeszcze, żebyś nie kupowała różowych maszynek w Biedronce. Fakt, że kosztują około 5zł za 10 sztuk, ale są beznadziejne i tępe.

Stary 2014-04-26, 15:01   #9
koala199
Przyczajenie

W twoim wypadku spokojnie możesz kupować kremy do depilacji. Gdy ja zaczynałam, okazały się najlepszym produktem do usuwania włosków. Depilacja jest o tyle lepsza, bo usuwasz też cebulki, a nie skracasz włos
Mi starczały na więcej niż tylko 2 użycia. Rozprowadzając krem plastikowym ( eee jak to się zowie ??? ) patyczkiem nałożysz za dużo kremu lepiej to zrobić jedną reką i bardzo dokładnie ją umyć.
Jest tylko jedna wada- jak mnie w lato pokąsały komary musiałam bardzo ostrożnie się z tym obchodzić bo krem dostając się na rankę piecze.
Polecam krem zamiast maszynki po tygodniu po kremie miałam takie włoski jak koleżanki po dniu po goleniu.
koala199 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 15:24   #10
Aguu_111
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez koala199 Pokaż wiadomość
W twoim wypadku spokojnie możesz kupować kremy do depilacji. Gdy ja zaczynałam, okazały się najlepszym produktem do usuwania włosków. Depilacja jest o tyle lepsza, bo usuwasz też cebulki, a nie skracasz włos
Mi starczały na więcej niż tylko 2 użycia. Rozprowadzając krem plastikowym ( eee jak to się zowie ??? ) patyczkiem nałożysz za dużo kremu lepiej to zrobić jedną reką i bardzo dokładnie ją umyć.
Jest tylko jedna wada- jak mnie w lato pokąsały komary musiałam bardzo ostrożnie się z tym obchodzić bo krem dostając się na rankę piecze.
Polecam krem zamiast maszynki po tygodniu po kremie miałam takie włoski jak koleżanki po dniu po goleniu.
A ile taki krem kosztuje? Moze sprobuje i jak sie nie sprawdxi to najwyzej przerzuce sie na maszynke.
Stary 2014-04-26, 16:27   #11
LunatyczkaBB
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez koala199 Pokaż wiadomość
Krem nie usuwa cebulek. Rozpuszcza tylko włoski .

Szpatułka

Stary 2014-04-26, 21:11   #12
Aguu_111
Przyczajenie

To ile taki krem moze kosztowac?
Stary 2014-04-26, 21:27   #13
LunatyczkaBB
Zakorzenienie

Cytat:
To ile taki krem moze kosztowac?
Około 10-15zł

Stary 2014-04-26, 22:06   #14
lovebird
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LunatyczkaBB Pokaż wiadomość
Około 10-15zł
Nie wiem, jak się sprawdzają te tańsze, ale za 10zł już chyba spokojnie się kupi, a wydaje mi się nawet, że tańsze też są, koło 6-8zł, ale głowy nie dam.
Autorko, ja bym Ci też poleciła maszynki jednorazowe, jak już któraś z moich poprzedniczek zauważyła, najlepiej kupić większą paczkę, pakowane po 10, czy 15 sztuk, wydasz na to jakieś 15 zł, ale masz zapas na kupę czasu Bo, znowu którąś powtórzę, ich można używać kilka razy Ale na początek możesz wziąć jedną na próbę i zobaczysz, czy Ci taka metoda odpowiada i najwyżej następnym razem weźmiesz dużą paczkę. No i ja zawsze biorę męskie - są tańsze, a tak samo dobre (kilka razy czytałam, że są lepsze, ale ja nie zauważyłam jakiejś specjalnej różnicy).
Jeśli chodzi o kremy, to ja mam zawsze podrażnioną skórę i czerwone krosty, no i nie są usuwane wszystkie włoski. Jeśli się jednak zdecydujesz na krem, to przeczytaj dokładnie instrukcję - zawsze musisz zrobić sobie próbę uczuleniową wcześniej (chyba 24 godziny, ale ja tam tyle nigdy nie czekałam. Albo Cię piecze skóra lub robi się czerwona po jakimś czasie, albo nie. No ale nie namawiam do tego, prawidłowo powinno się robić ją tyle wcześniej, ile pisze w instrukcji ).
A, i któraś napisała, że włoski nie ciemnieją od golenia - nie wiem, czy pisała to z własnego doświadczenia, bo jeśli tak, to najwidoczniej zależy. Bo u mnie odrastały ciemniejsze, niestety. Też kiedyś miałam na udach białe i prawie niewidoczne i jak zaczęłam golić, to zrobiły się ciemniejsze, to samo na rękach.

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.

Wymiana książkowa
Wymienię sukienki S-M
Wish

lovebird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:06   #15
koala199
Przyczajenie

Tak wydawało mi się, że z czymś się mylę
Ale i tak zauważyłam, że włoski odrastają wolniej
Ja kupowałam za jakieś 8 zł
koala199 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 22:05   #16
Kirenne
Zadomowienie

Cytat:
Dodam jeszcze, żebyś nie kupowała różowych maszynek w Biedronce. Fakt, że kosztują około 5zł za 10 sztuk, ale są beznadziejne i tępe.
Ja mam jakieś różowate ze śladami bieli i powiem, że trzeba przy nich na prawdę uważać, bo do tępych nie należą

A co do tego jak golić nogi, żeby się nie zaciąć. Na początku nie ma się co śpieszyć z tą czynnością i trzeba uważać w zgięciach i przy kostkach. Potem się dochodzi do wprawy
Kirenne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 22:49   #17
lovebird
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
A co do tego jak golić nogi, żeby się nie zaciąć. Na początku nie ma się co śpieszyć z tą czynnością i trzeba uważać w zgięciach i przy kostkach. Potem się dochodzi do wprawy

A, i ja zapomniałam dodać ostatnio - osobiście polecam jakieś pianki do golenia, jeśli będziesz maszynką golić nogi, przynajmniej na początek. Z mydłami, czy odżywkami możesz potem popróbować, ale chyba najlepiej Ci będzie zacząć z pianką

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.

Wymiana książkowa
Wymienię sukienki S-M
Wish

lovebird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 23:12   #18
LunatyczkaBB
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Ja mam jakieś różowate ze śladami bieli i powiem, że trzeba przy nich na prawdę uważać, bo do tępych nie należą

To chyba mamy te same, ale moje są tak tępe, że to jakieś nieporozumienie

Odpowiedz

Tagi
depilacja, krem do depilacji, maszynka

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości