Nasze największe wpadki kosmetyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-26, 14:31   #1
koala199
Przyczajenie

Exclamation

Nasze największe wpadki kosmetyczne

Hej, jak wiadomo, każda z nas chce być co dzień piękniejsza, zgrabniejsza itp.
Czasami niestety coś nie wypali i można uzyskać śmieszny lub nawet tragiczny efekt.
A Wy czym sobie zaszkodziłyście ?
Ja na szczęście nie zrobiłam sb nigdy wielkiej krzywdy, ale post zakładam ku przestrodze
koala199 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 14:54   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie

Dot.: Nasze największe wpadki kosmetyczne

Balsam brązujący Johnson& Johnson czyli żółto-brązowe plamy.
Never again!
Poza tym raczej nie zaliczam wpadek.
Stary 2014-04-26, 21:02   #3
kolejna_wizazanka
Raczkowanie

odżywki z proteinami = trwale zniszczone włosy, z którymi już od 4 miesięcy nie mogę dojść do ładu. powinni dawać jakieś ostrzeżenie na opakowaniu.

a i jeszcze oczywiście ten krem bb ze ślimakiem (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,53...spf45-pa-.html). sprowadzałam go zza granicy, bo u mnie niedostępny. wydałam sporo. na twarzy wyglądał faktycznie super. problem? już po pierwszym użyciu zauważyłam jakieś pryszcze na twarzy (a trądziku nie mam już od lat). po drugim użyciu tak samo. i kolejnych. żaden podkład nigdy tak na mnie nie działał. przeszło od razu po zmianie podkładu. koszmar.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-28 o 10:11
kolejna_wizazanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 11:21   #4
Loyd
Zakorzenienie

Maseczka z aloesem by rossman. 2 dni nie widIałam na oczy.
Dermacol kto wgl tego używa??
Kilka razy zrobiłam sobie kuku samoopalaczem ale wynikało z braku wprawy.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:10   #5
koala199
Przyczajenie

Staram się być ostrożna, dlatego też mimo ogromnej chęci nie kupiłam odżywki eveline . Może stosowałyście?
koala199 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:31   #6
Loyd
Zakorzenienie

Wole tradycyjną pielęgnacje typu olejowanie. Miałam eveline ale tylko jedno opakowanie

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Stary 2014-04-27, 17:44   #7
delfix10
Zakorzenienie

w szkole średniej posmarowałam sobie twarz samoopalaczem (w niedzielę ), porobiłam sobie plamy ale najgorsze było to że w poniedziałek wszyscy pytali co mi się stało a ja odpowiadałam że przez weekend piłam dużo soku pomarańczowego ja byłam na prawdę nienormalna,teraz jak sobie to przypominam to normalnie mi głupio,jak ja mogłam gadać takie bzdury?i jeszcze myślałam że mi uwierzyli
delfix10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 19:35   #8
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
w szkole średniej posmarowałam sobie twarz samoopalaczem (w niedzielę ), porobiłam sobie plamy ale najgorsze było to że w poniedziałek wszyscy pytali co mi się stało a ja odpowiadałam że przez weekend piłam dużo soku pomarańczowego ja byłam na prawdę nienormalna,teraz jak sobie to przypominam to normalnie mi głupio,jak ja mogłam gadać takie bzdury?i jeszcze myślałam że mi uwierzyli
Prawie każda z nas miała takie pomysły

Stary 2014-04-27, 20:35   #9
elizka1987
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez koala199 Pokaż wiadomość
Staram się być ostrożna, dlatego też mimo ogromnej chęci nie kupiłam odżywki eveline . Może stosowałyście?
Miałam, ale nie zużyłam całej buteleczki. Przestałam używać, bo strasznie mnie po niej bolały paznokcie. Na szczęście nie skończyło się to tak jak u niektórych dziewczyn.

elizka1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 20:37   #10
Patrycjaa99
Raczkowanie

Jak dla mnie to zakup kremu BB Sorayi i 'lekkiego pudru' Under 20. Oba zupełnie nie kryły, zostawiały jakies smugi na twarzy, strata pieniędzy...
Patrycjaa99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 01:01   #11
Lirriel
Zadomowienie

Maseczka z kurkumy... Nie wiem co zrobiłam źle. Już nawet nie chodzi o żółte zabarwienie skóry, ale po prostu POPARZYŁAM twarz - skóra sucha, czerwona, opuchnięta, a równocześnie niemiłosiernie przetłuszczona w ramach odruchu obronnego. Wszystko spływało, więc o podkładzie musiałam zapomnieć. To samo zrobiłam sobie chyba dwa lata temu nad morzem, tym razem filtrem 50 - w sensie trzymałam go na dnie walizki zamiast na twarzy i skończyło się identycznie jak po kurkumie. Załamka.
Inna to zrobienie sobie kwasu migdałowego u niesprawdzonej kosmetyczki bez konsultacji. W tym samym gabinecie, co zwykle, ale zwykle robiła mi szefowa, inna dziewczyna o nic nie zapytała, więc myślałam, że wszystko ma ugadane z szefową (i tak nie wiedziałam, jakie szefowa robiła dla mnie stężenie). Trzasnęła mi tak mocny, że skóra dosłownie mi popękała po 2-3 dniach. Skończyło się na kolejnym zabiegu, tym razem łagodzącym z serami i kilkoma rodzajami maseczek łagodzących i nawilżających.
A do tego masa nieudanych kosmetyków. Z czego największym rozczarowaniem jest podkład Mac Studio Fix, który po 2-3 użyciach mnie wysypuje kaszą - mimo idealnego oczyszczania, sprawdzającego się przy każdym innym podkładzie.
Lirriel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 10:15   #12
dominikahh
Wtajemniczenie

używanie antytrądzikowych kosmetyków i tych wysuszaczy od dermatologa, pamiętam coś czym się smarowało twarz - taki płyn, który śmierdział alkoholem bardziej niż wódka. no ale człowiek młody był i głupi, myślał że pomoże.

lakier hybrydowy - po co iść do znajomej żeby zmyła skoro można samemu pościągać.... mega zniszczone pazurki...

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1152356
Wymieniam się
Zapisz
dominikahh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 22:31   #13
malyburykot
Przyczajenie

Ja również przesadziłam z samoopalaczem na twarzy-nałożony był co prawda równomiernie, ale wyglądałam jak pomarańcza. Jeżeli chodzi o kosmetyczkę, to kiedyś wybrałam się do takiej, która tak wyregulowała mi brwi, że kiedy zobaczyłam efekt, to myślałam, że padnę-oczywiście nie z zachwytu. Chodziłam do niej przez pewien czas i prosiłam ją, by zostawiała mi brwi nieco szersze. Podczas owej wizyty brwi były nie tylko mocno wyskubane, ale różniły się między sobą kształtem. Co więcej-lewą brew miałam tak na załamaniu tak cieniutką, że przez parę miesięcy nie chciały odrastać mi w tym miejscu włoski. Efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego
malyburykot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 14:23   #14
Mocny Akcent
Dolce vita

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Maseczka z aloesem by rossman. 2 dni nie widIałam na oczy.
Dermacol kto wgl tego używa??
Kilka razy zrobiłam sobie kuku samoopalaczem ale wynikało z braku wprawy.
mozesz coś więcej opowiedzieć, bo ja widziałam tyle ochów i achów nad nim, ze aż dodałam do listy zakupów...Może powinnam przemyśleć jeszcze raz?
Stary 2014-04-30, 14:45   #15
haru_haru
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
mozesz coś więcej opowiedzieć, bo ja widziałam tyle ochów i achów nad nim, ze aż dodałam do listy zakupów...Może powinnam przemyśleć jeszcze raz?

Ja się podpisuję, dermacol to ZŁO!
Mam jasną cerę, dostałam od kuzynki w prezencie dermacol - dwie tubki, w odcieniach które rzekomo według producenta mają być jasne.
Niestety po nałożeniu na twarz ( o zgrozo!) zyskują kolor pomarańczowo-brązowy. Poza tym strasznie zapycha, miałam po nim dużo wyprysków. Jest tłusty i trudno go zmyć z twarzy - w dodatku strasznie plami ubrania ( jasna bluzka? zapomnijcie, do wyrzucenia... ).
Żeby przyprawić tą moją historię dodam, że kuzynka chciała zobaczyć jak będę wyglądała z dermacolem na buzi i zrobiła mi makijaż z jego użyciem. W sztucznym świetle (była wtedy wczesna zima) wyglądało w miarę dobrze, ale jak zobaczyłam w domu jaka jest różnica między kolorem mojej szyi i rąk a twarzą...to nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać.
Tu nawet nie chodzi o zły dobór koloru, bo po wyciśnięciu z tubki był jasny, po prostu to paskudztwo ciemnieje po nałożeniu na skórę.
Nigdy więcej !

Inna moja wpadka kosmetyczna:
Na wakacjach nad morzem skończył mi się olejek do opalania, więc kupiłam pierwszy lepszy w kiosku z pamiątkami. Poszliśmy na plażę, posmarowałam się nim...niestety, nie doczytałam że to jest olejek przyspieszający opalanie (!) a nie ochronny...Skończyło się tym, że byłam spieczona jak rak, nie mogłam nawet podnieść rąk do góry, bo miałam tak poparzone ramiona . Z pomocą przyszedł fenistil i zimne okłady. Miałam wtedy chyba z 11 lat, także jeszcze dziaciak byłam, ale od tego czasu czytam wszystkie wiadomości na temat kosmetyku zanim go kupię .
haru_haru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 15:02   #16
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Chętnie ... Dermacol jest tak zalepiający( pominę to jak wygląda na twarzy bo koleżanka już to objaśniła) że nie sposób go zmyć w zasadzie niczym poza szczotką od Clarsonica.. A jeśli wydawać 180 euro na szcOtkę to lepiej kupić po prostu dobry podkład.

Dermacol nie nadaje się do cer trądzikowych, może znacznie pogorszyć stan skóry bo jest ekstremalnych zapychaczem... Mam go jeszcze odrobinę i pomalowalam się nim raz. Mimo dobrego demakijażu i tego że wacik był już czysty to wspomniana szcOtka nadal była po prostu brudna.

Jeśli ktoś nie odwiedza b.regularnie kosmetyczki , nie robi oczyszczania..będzie miał kłopot. Wiem że ten Maximum Coverage kusi.. Ta buzia z fotoshopa itd ale to jest kosmetyk na sesje... Facjate mamy tylko jedną i lepiej zainwestować w coś lepszego... Już nawet w Revlona CS którego nie lubię bo to przynajmniej jest kosmetyk dostosowany do codziennego użytku. Dermacol moim zdaniem ABSOLUTNIE nie.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-04-30 o 15:03
Stary 2014-04-30, 15:10   #17
Mocny Akcent
Dolce vita

Dzięki dziewczyny za wyczerpujące wyjaśnienia. Mam cerę jasną, w dodatku mieszaną, ze skłonnością do wyprysków. Daruję go sobie... wolę nie ryzykować.

Ja, mając 15 lat, nie wiedziałam, że żel do twarzy służy do mycia, stosowałam przez pół opakowania jako taki..hmm, żel/krem. No i potem dostałam uczulenia, skóra mi schodziła, czerwone plamy (oczywiscie, jak odkryłam jaką byłam idiotką to znajomym mówiłam, ze te plamy to uczulenie na pomidory).
Stary 2014-04-30, 23:37   #18
kaledonia
Zakorzenienie

Maseczka z glinki zielonej do samodzielnego rozrobienia,w saszetkach.
Nie wiem czy ja jestem niezdolna w temacie,ale trzymałam nie dłużej niż inne,a twarz mi się zrobiła jak burak, skóra z nosa zeszła,że wstyd mi się było do najbliższej apteki po ratunek udać Calcium pomogło na szczęście i po tygodniu jakoś już wyglądałam.
kaledonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 00:46   #19
delfix10
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Maseczka z glinki zielonej do samodzielnego rozrobienia,w saszetkach.
Nie wiem czy ja jestem niezdolna w temacie,ale trzymałam nie dłużej niż inne,a twarz mi się zrobiła jak burak, skóra z nosa zeszła,że wstyd mi się było do najbliższej apteki po ratunek udać Calcium pomogło na szczęście i po tygodniu jakoś już wyglądałam.
he he przypomniałaś mi o moim kolejnym wyczynie,dawno temu robiłyśmy sobie z siostrą takie wieczory piękności wiecie domowe SPA
I któregoś wieczoru postanowiłysmy zrobić sobie maseczką na twarz z białka kurzego,no więc ubiłyśmy pianę,nałożyłyśmy na twarz i czekamy na efekty po 10 minutach zmyłyśmy a buzie całe czerwone w plamach jakichś, no strasznie wyglądałyśmy i tak się to trzymało kilka dni.Nigdy więcej domowych maseczek.
delfix10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 01:22   #20
Lirriel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Ja się podpisuję, dermacol to ZŁO!
Mam jasną cerę, dostałam od kuzynki w prezencie dermacol - dwie tubki, w odcieniach które rzekomo według producenta mają być jasne.
Niestety po nałożeniu na twarz ( o zgrozo!) zyskują kolor pomarańczowo-brązowy. Poza tym strasznie zapycha, miałam po nim dużo wyprysków. Jest tłusty i trudno go zmyć z twarzy - w dodatku strasznie plami ubrania ( jasna bluzka? zapomnijcie, do wyrzucenia... ).
Żeby przyprawić tą moją historię dodam, że kuzynka chciała zobaczyć jak będę wyglądała z dermacolem na buzi i zrobiła mi makijaż z jego użyciem. W sztucznym świetle (była wtedy wczesna zima) wyglądało w miarę dobrze, ale jak zobaczyłam w domu jaka jest różnica między kolorem mojej szyi i rąk a twarzą...to nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać.
Tu nawet nie chodzi o zły dobór koloru, bo po wyciśnięciu z tubki był jasny, po prostu to paskudztwo ciemnieje po nałożeniu na skórę.
Nigdy więcej !

Inna moja wpadka kosmetyczna:
Na wakacjach nad morzem skończył mi się olejek do opalania, więc kupiłam pierwszy lepszy w kiosku z pamiątkami. Poszliśmy na plażę, posmarowałam się nim...niestety, nie doczytałam że to jest olejek przyspieszający opalanie (!) a nie ochronny...Skończyło się tym, że byłam spieczona jak rak, nie mogłam nawet podnieść rąk do góry, bo miałam tak poparzone ramiona . Z pomocą przyszedł fenistil i zimne okłady. Miałam wtedy chyba z 11 lat, także jeszcze dziaciak byłam, ale od tego czasu czytam wszystkie wiadomości na temat kosmetyku zanim go kupię .
Cytat:
Dzięki dziewczyny za wyczerpujące wyjaśnienia. Mam cerę jasną, w dodatku mieszaną, ze skłonnością do wyprysków. Daruję go sobie... wolę nie ryzykować.

Ja, mając 15 lat, nie wiedziałam, że żel do twarzy służy do mycia, stosowałam przez pół opakowania jako taki..hmm, żel/krem. No i potem dostałam uczulenia, skóra mi schodziła, czerwone plamy (oczywiscie, jak odkryłam jaką byłam idiotką to znajomym mówiłam, ze te plamy to uczulenie na pomidory).
Bo Dermacol jest na parafinie, to cała tajemnica. Parafina natomiast zmywalna jest tylko silnymi detergentami lub (najlepszy sposób) olejami. Cała tajemnica i lepkości, i spływania, i niedomywania, i wszystkiego.
Ale Dermacol można spokojnie stosować jako korektor-kamuflaż i oczywiście przypudrowując go - tak się sprawdza bardzo dobrze.
Lirriel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 23:08   #21
201610111032
Konto usunięte

Krem Clinique Superdefense SPF25 Age Defense Moisturizer do cery tłustej. Nigdy więcej kombinowania z kosmetykami do twarzy. Musiałam go odstawić po dwóch tygodniach bo pojawiły mi się drobne krostki na całym czole. Długo się męczyłam by twarz wróciła do poprzedniego stanu.
201610111032 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
błędy, kosmetyki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości