JAKA JEST ROZNICA MIEDZY PUDREM ELIZABETH ARDEN A INNYM - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-06-13, 20:05   #1
method1
Przyczajenie

GG do method1

JAKA JEST ROZNICA MIEDZY PUDREM ELIZABETH ARDEN A INNYM

Witam!
Chcialabym sie dowiedziec, bo dreczy mnie to pytanie. Czy zwykly puder w kamieniu ma jakies inne wlasciwosci niz ten Elizabeth Arden za powiedzmy 150zl. Czy skora starzeje sie szybciej po ktoryms z nich, czy wogle sie starzeje. Prosilabym o odpowiedz bo naprawde jestem w kropce. A moze polecicie mi jakies pudry ktore nie niszcza twarzy(o ile takie sa)
pozdrawiam
method1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 20:19   #2
Komanka
Rozeznanie

Re: JAKA JEST ROZNICA MIEDZY PUDREM ELIZABETH ARDEN A INNYM

Jak dla mnie puder to wykończenie makijażu, wygładzenie buźki. Jesli chodzi o ochronę przed starzeniem skóry, to najlepiej kupic odpowiedni do cery podkład z filtrami, a puder ma być taki, żeby ładnie wykańczał i długo sie trzymał na podkładzie. Ja używam pudru sypkiego Lumene (około 45-50 zł) i to mój ulubiony puder.

PS. Nie stać mnie na drogie kosmetyki, ale nawet gdyby tak było, to i tak uważam, że powyżej pewnej granicy cenowej cena zalezy głównie od logo na opakowaniu , a nie od jakości produktu.
Komanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:16   #3
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

oczywiście, że różnice mogą być (i zapewne będą)

chociażby w wielkości ziarenek pudru

najprościej porównać porównując składy obu pudrów

i nie zgodzę się z tym, że powyżej pewnej granicy cenowej nie ma różnicy - diabeł tkwi w szczegółach
Stary 2004-06-13, 21:37   #4
młodaa
Wtajemniczenie

Ja zgodze sie z Tomkiem-jest chyba jednak roznica. Inne skladniki beda w pudrze za 20zl a inne w tym za 150zl.
Takie male kobiece ( ) porownanie (moze nie idealne ale jednak cos odzwierciedlajace)-wystarczy porownac samochody. Przeciez ten za 20tys rozni sie od tego za 150tys... a przeciez oba jezdza

Jesli jednak szkoda pieniedzy na najwyzsza polke, mozna kupowac z tej sredniej.

pozdarwiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:41   #5
Komanka
Rozeznanie

TomekG napisał(a):
> oczywiście, że różnice mogą być chociażby w wielkości ziarenek pudru
Aaa, tu sie zgodzę, bo puder Isadory jest wg mnie cięższy (większe drobinki) niż mojego drobniutkiego Lumene Sprawdzenie choćby na ręce przed zakupem to konieczność.
>
> najprościej porównać porównując składy obu pudrów
To w przypadku ew. uczulenia na jakiś składnik.
>
> i nie zgodzę się z tym, że powyżej pewnej granicy cenowej nie ma różnicy - diabeł tkwi w szczegółach
O tak, diabeł tkwi, ale w portfelu klientki
Wiadomo, że lepsze i większe firmy stosują lepsze składniki, ale wielkie koncerny wypuszczają na rynek swoje produkty pod różnymi markami i ceny są rozpięte dosć szeroko w zależności od napisu na pudełeczku.

Komi- może nie do końca znająca się na diabłach
Stary 2004-06-13, 21:44   #6
joannea
Zadomowienie

Komi napisał(a)
> Komi- może nie do końca znająca się na diabłach

hehehhee
to ja tez z tej grupy niedouczonych . na dzień dzisiejszy mam Clarinsa i Viperę, i nieśmiało chciałam zaznaczyć, że Vipera jest wprost proporcjonalnie do róznicy w cenie - korzystniejsza . Tzn kosztuje 10 razy mniej, i jest o tyle samo lepsza

Ale to moja subiektywna opinia.
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 21:50   #7
Komanka
Rozeznanie

I jeszcze jedno. Gdyby jakość była wprost proporcjonalna do ceny kosmetyku, to KWC można by zlikwidować. A skoro tak nie jest, to wnioski same się nasuwają
Stary 2004-06-13, 21:53   #8
joannea
Zadomowienie

a ja jeszcze wtrącę, że Elizabeth Arden to dla mnie dość średnia firma (zaznaczam, nie znam ich kolorówki) - miałam od nich kilka rzeczy do pielęgnacji, i nic mnie nie powaliło na kolana, a czasami wrecz przeciwnie... Na KW tez nie prezentuje sie zachwycająco.
Stary 2004-06-13, 22:10   #9
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

a ja mam dwa składy pudrów

Skład: Talc, Nylon-12, Silica, Lauroyl Lysine, Magnesium Myristate, Boron Nitride, Aluminum Hydroxide, Phenyl Trimrthicone, Methylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Parfum. [+/- (May Contain) CI 77491, CI 77492, CI 77499(Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide), Mica]

oraz

Skład: /Odcień: Nr.01 Beige Diaphane/ Talc, Nylon-12, Titanium Dioxide, Silica, Dimethicone, Magnesium Carbonate, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Trimethylsiloxysilicate, Propylparaben, Isobutylparaben, Cetyl Dimethicone, Methylparaben, Butylparaben, Lauroyl Lysine, Alumina, Glycerin, (+/- May Contain, CI 77492, CI 77499, CI 77491/Iron Oxides, CI 77007/Ultramarines, Mica)

być może różnice są mało zauważalne, ale jednak są

pierwszy ponad 150 zł, drugi poniżej 100 zł

pozdrawiam
Stary 2004-06-13, 22:16   #10
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

joannea napisał(a):
> to ja tez z tej grupy niedouczonych . na dzień dzisiejszy mam Clarinsa i Viperę, i nieśmiało chciałam zaznaczyć, że Vipera jest wprost proporcjonalnie do róznicy w cenie - korzystniejsza . Tzn kosztuje 10 razy mniej, i jest o tyle samo lepsza
>
> Ale to moja subiektywna opinia.

o właśnie, bardzo możliwe, że dla kogoś innego będzie dokładnie odwrotnie więc jakby nie było cenę trzeba podzielić przez skład, wyciągnąć pierwiastek z firmy i dodać do tego subiektywne odczucia pomnożone przez efekt
Stary 2004-06-13, 22:30   #11
Justy
Zakorzenienie

joannea napisał(a):
> na dzień dzisiejszy mam Clarinsa i Viperę, i nieśmiało chciałam zaznaczyć, że Vipera kosztuje 10 razy mniej, i jest o tyle samo lepsza

też ostatnio znalazłam taką perełkę: puder sypki matujący Hean za 10,50zł o niebo lepszy od IsaDory za 64zł
innymi słowy: nie mozna uogólniać.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 22:46   #12
Szarada
Wtajemniczenie

Mam już drugi puder Estee Lauder So Ingenious (w kamieniu) i śmiem twierdzić, że żaden inny mu do pięt nie dorasta. W tym przypadku wydanie 165 zł. absolutnie się opłaca. Powód: jest jak druga skóra. Tańsze pudry mi tego nie zapewniały.
Szarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-13, 22:54   #13
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Zgadzam się z Szaradą... ja w ogóle na codzień używam tylko podkładu, bez pudru. Jesli zalezy mi na trwałości to sypki, za to ponieważ jestem duzo poza domem jestem skazana na sprasowany do poprawek. Nie używam pudrów ze średniej nawet półki. Po prostu widzę gołym okiem różnicę - próbowałam kilkakrotnie przesiąść się na tansze ale nic z tego, źle się czuję bo mam wrażenie że tapetę widać na kilometr. Ponieważ mam problematyczną cerę, często też wyskakują mi krostki. Wolę wydać więcej i mieć spokój przez dość długi czas (powoli je zużywam).

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 17:40   #14
method1
Przyczajenie

GG do method1

Witam ponownie!
Zadalam pytanie, moze niezbyt konkretne ale chodzilo mi glownie o to czy puder sypki powoduje szybsze starzeenie sie skóry? Jesli tak to w jakim stopniu. Czy pudry drozsze przez to, że maja inny sklad powoduja ze skora mniej sie starzeje niz po uzyciu pudrow z najnizszej i sredniej polki? Nie moge sie zdecydowac, a mlodosc mojej skory jest dla mnie najwazniejsza. Dlatego chcialabym wiedziec czy np. po 10 latach moja skora bedzie wygladala jakby miala 10 lat wiecej czy np. 15 lat wiecej. Jakie sa roznice w tych pudrach nie zaglebiajac sie w ich sklad czy tez firme??
pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za odpowiedz
method1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-14, 19:52   #15
joannea
Zadomowienie

method1 napisał(a):
> Witam ponownie!
> Zadalam pytanie, moze niezbyt konkretne ale chodzilo mi >glownie o to czy puder sypki powoduje szybsze starzeenie >sie skóry? Jesli tak to w jakim stopniu.

chyba nie pierwsze słyśzę, żeby pudry powodowały starzenie skóry zatykanie porów, szczególnie dawniej, owszem, ale dlaczego starzenie?

>Czy pudry drozsze przez to, że maja inny sklad powoduja ze >skora mniej sie starzeje niz po uzyciu pudrow z najnizszej >i sredniej polki?

eee? hmmm, przyznam, ze na pudry akurat patrzę pod kątem ich właściwości makijażowych, a nie pielęgnacyjnych; w składzie pudrów nie ma składników opóźniających starzenie (a jeżeli nawet, to ich ilośc jest minimalna). Przecież puder kładzie się na krem i podkład (lub krem, bloker, podkład), stąd jego styczność ze skóra jest niewielka...

>Nie moge sie zdecydowac, a mlodosc mojej skory jest dla >mnie najwazniejsza.

no, to nawilżanie i przede wszystkim blokerki, i nie martw się pudrami .
a ile Ty masz latek, ze tak spytam? bo profil pusty...

>Dlatego chcialabym wiedziec czy np. po 10 latach moja skora >bedzie wygladala jakby miala 10 lat wiecej czy np. 15 lat >wiecej.

kotku, gdyby którakolwiek z nas to wiedziała, nie siedziała by na forum Wizażu, tylko odbierała właśnie nagrode Nobla

>Jakie sa roznice w tych pudrach nie zaglebiajac sie w ich >sklad czy tez firme??

? tzn w jakich pudrach? i jaka w zasadzie moze byc różnica poza wymienionymi czynnikami?
Stary 2004-06-20, 10:53   #16
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

wracając jeszcze do początku

puder w kamieniu - stosowany także jako podkład, może lekko wysuszać skórę

puder w pudrze - nie powinien w żaden sposób szkodzić.

puder to głównie kwestia tego, jak wygląda na twarzy... a nie każdy wygląda dobrze wg mnie pudrowe są lepsze jako pudry a w kamieniu - do torebek

pozdrawiam

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości