Turkusowe końcówki na wakacje - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-09, 15:27   #31
milk_choocoolate
Rozeznanie

Dot.: Turkusowe końcówki na wakacje

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Autorko, jeśli chcesz sprawdzić, jak będziesz wyglądała w takich włosach - idź do sklepu w stylu "wszystko za 2 zł", wygrzeb turkusowy cień do powiek, zwilż włosy i smaruj końcówki ocierając o ten cień. Nawet na ciemnych włosach efekt powinien być widoczny
nie chwyci zresztą na blond włosach inaczej wygląda kolor.
Albo raczej o Tobie we mnie ... '

zapuszczam włosy
pasmo kontrolne: 74 cm
cel pierwszy: 80 cm
milk_choocoolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:09   #32
rockandrollqueen
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no za normalne osoby to nie uchodzą pofarbowane jak tęcza albo z niebieskimi końcówkami studentki na przykład. I tak, ja pamiętam, że właśnie w gimnazjum na wakacje się farbowało bo do szkoły to nie wypada i takie cuda, poza tym badziewne jak nie wiem, kojarzą się tylko z gimnazjum.
To ciekawe, bo ja studia kończę i widuję na uczelni dziewczyny z turkusowymi końcami, czy nawet całymi włosami. A żeby nie było nie jest to ASP, tylko wydział ekonomiczny . Ja w tym nie widzę nic nienormalnego.
Stary 2014-05-10, 16:26   #33
Elladorea
Rozeznanie

Fajne są takie włosy. Kojarzą się z osobą odważną i pozytywną.
Rany, osłabiły mnie sztywniackie komentarze 20latek. Niektórym strasznie brakuje luzu.
Elladorea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 17:08   #34
cire
Raczkowanie

Lubię wchodzić na metamorfozy, ale takiej komedii to się tutaj nie spodziewałam :P

xVealy, rób, rób turkusowe końcówki Myślę, że będą Ci pasować. Widziałabym Cię jeszcze w niebieskich A jakby Ci się jednak nie spodobały, to końcówki zawsze możesz obciąć albo zafarbować na kolor zbliżony do naturalnego Zawsze lepiej coś zrobić niż potem żałować, że się nie odważyło.
Moje kłaki - efekty zapuszczania
Denko: 7/11

Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.
cire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 17:23   #35
pffe
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Rany, osłabiły mnie sztywniackie komentarze 20latek. Niektórym strasznie brakuje luzu.
nie brakuje luzu, tylko mają wystarczająco rozsądku w głowie. Jest różnica. nie wyobrażam sobie iść na egzamin państwowy w niebieskich włosach, tak samo jak w kwiecistej sukience. Może dla mnie to są zbyt ważne sprawy.
pffe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 20:31   #36
milk_choocoolate
Rozeznanie

Cytat:
nie brakuje luzu, tylko mają wystarczająco rozsądku w głowie. Jest różnica. nie wyobrażam sobie iść na egzamin państwowy w niebieskich włosach, tak samo jak w kwiecistej sukience. Może dla mnie to są zbyt ważne sprawy.
pewnie Cie rozczaruje ale kolor włosów wcale nie świadczy o rozsądku czy jego braku. A Twoje komentarze na ten temat pokazują niestety jaka jesteś ograniczona, to przykre w sumie.

zapuszczam włosy
Stary 2014-05-10, 21:03   #37
pffe
BAN stały

Cytat:
Napisane przez milk_choocoolate Pokaż wiadomość
pewnie Cie rozczaruje ale kolor włosów wcale nie świadczy o rozsądku czy jego braku. A Twoje komentarze na ten temat pokazują niestety jaka jesteś ograniczona, to przykre w sumie.
nie napisałam, że kolor ujmuje rozsądku. czytaj ze zrozumieniem
chodziło mi (jak już muszę Ci dobitnie wyjaśnić) o to, że mam na tyle rozsądku żeby nie stawić się na maturę, egzamin, do normalnej, poważnej pracy z kolorowymi włosami. Nie, nie chodziło mi o to, że jak położysz sobie różową farbę to jesteś nierozsądna a o coś zupełnie innego, o umiar w dziwnych pomysłach, które w zasadzie zarezerwowane są dla nastolatek.
Stary 2014-05-10, 22:13   #38
milk_choocoolate
Rozeznanie

Cytat:
nie napisałam, że kolor ujmuje rozsądku. czytaj ze zrozumieniem
chodziło mi (jak już muszę Ci dobitnie wyjaśnić) o to, że mam na tyle rozsądku żeby nie stawić się na maturę, egzamin, do normalnej, poważnej pracy z kolorowymi włosami. Nie, nie chodziło mi o to, że jak położysz sobie różową farbę to jesteś nierozsądna a o coś zupełnie innego, o umiar w dziwnych pomysłach, które w zasadzie zarezerwowane są dla nastolatek.
cały czas prawisz o tym, że ludzie z kolorowymi włosami są niedojrzali, padły słowa o popaprańcach i desperacji a ostatnie zdanie właśnie ukazuje Twoje ograniczenia. To tak jakby powiedzieć, że robienie na drutach zarezerwowane jest dla pań po 50-tce. A ja, tak mam 20 lat, nieco ponad rok temu miałam jeszcze kolorowe włosy i na drutach też robię. I żadna z tych rzeczy nie jest dla mnie dziwna i nie świadczy o niedojrzałości. Uważam, że jeżeli jest się dobrym człowiekiem, to nie zmieni tego ani kolor skóry, ani pochodzenie, ani kolorowe włosy czy milion kolczyków nawet na twarzy. Może mnie dziwić czyjś wygląd, może mi się nie podobać, ale to wolny kraj i każdy może robić co chce. Nie powinno się oceniać czyjejś dojrzałości czy jej braku na podstawie wyglądu. Ja z pewnością nie pokusiłabym się o takie stwierdzenie do człowieka którego nie znam.

zapuszczam włosy
Stary 2014-05-11, 09:49   #39
pffe
BAN stały

Cytat:
Napisane przez milk_choocoolate Pokaż wiadomość
cały czas prawisz o tym, że ludzie z kolorowymi włosami są niedojrzali, padły słowa o popaprańcach i desperacji a ostatnie zdanie właśnie ukazuje Twoje ograniczenia. To tak jakby powiedzieć, że robienie na drutach zarezerwowane jest dla pań po 50-tce. A ja, tak mam 20 lat, nieco ponad rok temu miałam jeszcze kolorowe włosy i na drutach też robię. I żadna z tych rzeczy nie jest dla mnie dziwna i nie świadczy o niedojrzałości. Uważam, że jeżeli jest się dobrym człowiekiem, to nie zmieni tego ani kolor skóry, ani pochodzenie, ani kolorowe włosy czy milion kolczyków nawet na twarzy. Może mnie dziwić czyjś wygląd, może mi się nie podobać, ale to wolny kraj i każdy może robić co chce. Nie powinno się oceniać czyjejś dojrzałości czy jej braku na podstawie wyglądu. Ja z pewnością nie pokusiłabym się o takie stwierdzenie do człowieka którego nie znam.
cały czas nadinterpretujesz.
i cały czas będę powtarzać, że kolor włosów - ok, kolczyki, tatuaże i co tam chcesz to na prawdę ewentualnie u mnie wywołuje uśmiech, że ktoś się pokusił i później będzie narzekał, że przyjęli do pracy normalnie wyglądającą osobę a nie wytatuowanego, z kolorowymi włosami i kolczykami na twarzy chłopaka czy dziewczynę.
Dla mnie mogą ludzie się tak bawić, nie przeszkadza mi to ani trochę, ale dla mnie dojrzałością jest też świadomość tego co się robi i jak to może wpłynąć na życie a takie "upiększanie się" czy próba zwrócenia na siebie uwagi, bycia oryginalnym (w tym nie ma nic oryginalnego swoją drogą).
Bo według mnie takie rzeczy to usilna próba zwrócenia na siebie uwagi, nic więcej.
Stary 2014-05-11, 10:12   #40
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
[...] tylko mam ubaw jak dorosłe, poważne kobiety robią z siebie strach na wróble[...]

Może i mówię jak 70-latka ale dla mnie to jest robienie z siebie pośmiewiska a nie, że nei wypada. [...]
Cytat:
nie, nie jest aż tak ważny, ale po prostu teraz jakoś ludzie zachowują się jak popaprańcy, [...] To też odrobinka desperacji.
Cytat:
cały czas nadinterpretujesz.[...]

Mam wrażenie, że albo masz syndrom obcej ręki, albo problem z pamięcią krótkotrwałą.
I chyba przyjdzie Ci się kiedys mocno zdziwić (o ile nie wiążesz swojej przyszłości z jakimś skostniałym tworem typu urząd skarbowy), jeśli zamiast ułożonej, przyklepanej osoby przyjmą kogoś z czymś szalonym na głowie i tatuażem na pół ciała - choćby dlatego, że taka osoba może mieć mniejsze uprzedzenia i więcej otwartości
mpt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 11:42   #41
anne_mary
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Każdy ma swoje zdanie, komuś wydaje się ono sztywniackie, inny się z nim zgadza I każdemu kojarzy się inaczej, według mnie nic odważnego w tym nie ma. Pozytywnego - zależy kiedy. Ech, moja znajoma farbuje sobie włosy, przekłuwa sobie język, nos, uszy, planuje tatuaż, i to wszystko z desperacji, bo nikt jej nie zauważał i chęci zrobienia na złość matce. Jest sporo takich osób, ale są też takie, którym się to po prostu podoba, więc spoko, każdy robi ze swoim ciałem co chce. Ja też chciałam mieć niebieskie włosy, ale było to w wieku 13 lat. Ta dyskusja nie ma sensu, bo tak naprawdę nic nie da się włożyć w ramy, jedna babka z kolorowym czupiradłem jest genialną, fajną i pozytywną osobą, a druga desperatką z problemami. Każdy wyraża swoje zdanie, podejrzewam, że na podstawie jakichś przykładów, nie ma co kwestionować, bo to w tej chwili nie ma sensu. Nie należy być ograniczonym ani w jedną, ani w drugą stronę. Zdania i tak nikt nie zmieni, a kłócić i obrażać się można w nieskończoność, jak zawsze zresztą....
anne_mary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 13:17   #42
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anne_mary Pokaż wiadomość
Ja osobiście wolałabym zafarbować się na jakiś naturalnie występujący kolor włosów, blond, ciemny brąz, a nie robić sobie na głowie nie wiadomo co, bo w niektórych sytuacjach źle bym się czuła. Po co zwracać na siebie uwagę np. starych babć w kościele, czy obawiać się, co pomyślą krewni na weselu siostry? Jak się komuś podoba to spoko, większości osób jednak kojarzy się z eksperymentami wieku nastoletniego.
Nieumiejętnie zafarbowane włosy na naturalny kolor wyglądają gorzej niż ładnie pomalowane na nienaturalny kolor to po pierwsze. A po drugie co ma ją interesować pogląd starych babć w kościele? Zresztą stare babcie często występują z nienaturalnym kolorem włosów,np. blado fioletowym czy też blado różowym.

Po za tym niektórym starym babciom nie podobają się spodnie u dziewczyn,czy też krótki spódnice. Ma się do nich dopasowywać?

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.

Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 14:36   #43
anne_mary
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Nieumiejętnie zafarbowane włosy na naturalny kolor wyglądają gorzej niż ładnie pomalowane na nienaturalny kolor to po pierwsze. A po drugie co ma ją interesować pogląd starych babć w kościele? Zresztą stare babcie często występują z nienaturalnym kolorem włosów,np. blado fioletowym czy też blado różowym.

Po za tym niektórym starym babciom nie podobają się spodnie u dziewczyn,czy też krótki spódnice. Ma się do nich dopasowywać?
Nic takiego nie napisałam. Ani, czym ma się interesować, ani, do czego ma się dopasowywać "Ja osobiście" A to, że nieumiejętnie zafarbowane włosy wyglądają gorzej niż umiejętnie, bez względu na kolor, to chyba każdy wie.
anne_mary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 17:15   #44
wiktoria90kowalska
Przyczajenie

Będą pasować, tylko pamiętaj, że musisz o te końcówki wyjątkowo dbać po rozjaśnianu, żeby nie wyglądały jak wiór.
wiktoria90kowalska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 22:40   #45
Alice in Underground
Przyczajenie

Cześć pffe, mam niebieskie włosy i tonę kolczyków w różnych miejscach, oraz duże tunele w uszach. Tak, znalazłam pracę. Tak, zarabiam tyle, że ciężko byłoby ci uwierzyć.
Jak to możliwe?
Bo nie wszyscy są tak zaściankowi i ograniczeni, by spoglądać jedynie na to, co mam na głowie. To takie peerelowskie myślenie, on wygląda inaczej, a powinniśmy być wszyscy identyczni. Szara masa roboli. Ponadto moje życie nie kręci się wokół pracy, nie będę zmieniać siebie dla tej czy innej firmy.

A w czasie, gdy ty kłóciłaś się w internecie, ja nauczyłam się kolejnej rzeczy, którą mogę wykorzystać w działalności zawodowej :3 Pozdrawiam!
Alice in Underground jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 11:20   #46
201607040946
Konto usunięte

Przestańcie, to nie Intymne
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 11:36   #47
xVealy
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez wiktoria90kowalska Pokaż wiadomość
Będą pasować, tylko pamiętaj, że musisz o te końcówki wyjątkowo dbać po rozjaśnianu, żeby nie wyglądały jak wiór.
A w jaki sposób, co moge zrobić aby takie potem nie były?
xVealy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 13:36   #48
BasiaSmoter
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Magdalena_Make_up Pokaż wiadomość
Widziałam gdzieś fajne kolorowe spreje, możesz najpierw spróbować ich zanim rozjaśnisz włosy
W sklepach internetowych jest tego masa
Stary 2014-05-16, 14:47   #49
Efkakam
Rozeznanie

Tak jak dziewczyny mówiły, radziłabym Ci rozjaśnić końcówki rozjaśniaczem, żeby włosy były jasne, bo jak będą np. jakieś rudawe to nałożenie turkusowej farby zaowocuje katastrofą
Czy ten brąz, który masz, jest naturalny? Przepraszam, jeśli nie doczytałam o tym informacji, ale pewien troll zaspamował ten wątek i ciężko jest wychwycić informacje odnośnie Twojej metamorfozy
Kiedyś malowałam sobie pasemka farbą Hip-hop (raz na fioletowo, raz na różowo), całkiem dobrze farbują i są bardzo tanie (niecałe 10 zł), zmyły mi się po ok. miesiącu. Tylko nie dam sobie ręki uciąć, że znajdziesz turkusowy. Ale i tak chyba pod koniec wakacji musiałabyś ściąć te końcówki, bo nie wiem czy to fajnie by wyglądało, jak zostaną Ci takie rozjaśnione i sprane końce

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez xVealy Pokaż wiadomość
A w jaki sposób, co moge zrobić aby takie potem nie były?
Jeszcze odniosę się do tej wypowiedzi
Blond farba (a już w szczególności rozjaśniacz) to chyba najgorszy niszczyciel ludzkiego włosa Lepiej nie trzymaj rozjaśniacza na włosach dłużej niż godzinę. Kiedyś moja koleżanka przytrzymała rozjaśniacz przez kilka godzin... nie polecam... :P Najlepiej trzymać tyle, ile podane na opakowaniu.
Rozjaśniacz i blondy (inne farby w sumie też), najprościej rzecz ujmując, niszczą strukturę włosa, dlatego trzeba je odżywiać. Sama z doświadczenia wiem, że po rozjaśniaczu ciężko doprowadzić włosy do normalnego stanu, bo włosy są przesuszone, bardziej podatne na rozdwajanie i łamanie. Jeśli nakładanie odżywki weszło Ci już w krew to nie powinno Ci to nastręczać problemów

A teraz sprawa pielęgnacji: musiałabyś porządnie odżywiać te końce, przy każdym myciu trzeba nakładać odżywkę, żeby łatwo się rozczesywały. Dobrze by było, gdybyś np. raz w tygodniu nakładała maskę na końce i potrzymała trochę dłużej, tak np. z pół godziny. Odżywka i maska powinny pomóc, zależy jaką masz kondycję włosów
Efkakam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 19:03   #50
chwast
Zakorzenienie

Musisz je najpierw rozjaśnić, a to może zaboleć te końcówki ;p

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Musisz je najpierw rozjaśnić, a to może zaboleć te końcówki ;p
jest jeszcze jakaaś kreda do włosów, ale nie wiem jak to działa ;p
Stary 2014-05-21, 14:58   #51
veronikes
Raczkowanie

Wydajesz się bardzo delikatną dziewczyną, jakoś nie pasują do Ciebie tak wymyślne fryzury jak kolorowe końcówki

Jednak jeśli już farbujesz to turkus czy fiolet to lepsze wyjście od rozjaśnienia końcówek tylko na blond czy farbowanie na różowo
Stary 2014-05-21, 15:18   #52
AngeliqDKNY
Raczkowanie

Fajna sprawa z tymi koncówkami
AngeliqDKNY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 12:44   #53
ssdziuniass
Raczkowanie

Mi też się ten pomysł średnio podoba. Ale jak chcesz, to ten odcień będzie ładnie pasował do Twoich włosów.
ssdziuniass jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 11:22   #54
NomadSoul
Rozeznanie

na pierwszy raz ja bym nie robiła tego farbą, bo pod koniec dnia możesz stwierdzić, że to wygląda fatalnie i że Ci się nie podoba. Jak już tutaj ktoś powiedział; zainwestuj w jakiś najtańszy pojedynczy cień albo kredę i tego użyj na lekko zwilżone włosy(efekt do pierwszego mycia). Jak Ci się spodoba wtedy możesz zrobić farbą, bo co osoba to opinia, a włosy są Twoje i Ty w nich będziesz chodzić
Stary 2014-05-25, 15:12   #55
Siostra_Grimm
Przyczajenie

Cytat:
cały czas nadinterpretujesz.
i cały czas będę powtarzać, że kolor włosów - ok, kolczyki, tatuaże i co tam chcesz to na prawdę ewentualnie u mnie wywołuje uśmiech, że ktoś się pokusił i później będzie narzekał, że przyjęli do pracy normalnie wyglądającą osobę a nie wytatuowanego, z kolorowymi włosami i kolczykami na twarzy chłopaka czy dziewczynę.
Dla mnie mogą ludzie się tak bawić, nie przeszkadza mi to ani trochę, ale dla mnie dojrzałością jest też świadomość tego co się robi i jak to może wpłynąć na życie a takie "upiększanie się" czy próba zwrócenia na siebie uwagi, bycia oryginalnym (w tym nie ma nic oryginalnego swoją drogą).
Bo według mnie takie rzeczy to usilna próba zwrócenia na siebie uwagi, nic więcej.

A miałam nadzieję, że wizaż po kilku latach zmienił się na lepsze ...tjaaa.

Masz bardzo dziwne podejście muszę Ci powiedzieć - szczególnie mnie zaskoczyło Twoje stwierdzenie dot. Pracy i kolorowych włosów.
Kilka miesięcy temu musiałam skorzystać z pomocy adwokata a dokładnie była to pani adwokat - kobieta ta miała około 40 lat była bardzo elegancko ubrana i zadbana ( muszę przyznać ze bardzo atrakcyjna kobieta ) kiedy sie pochyliła zauważyłam,że ma sternum ( kolczyk między piersiami ) miała także kilka dziurek w uchu oraz mały kolczyk w nosie. Jej sekretarka zaś miała całkiem pokaźny tatuaż na ręku - uwierz mi,że pani ta pomimo swojego jakże mało "rozsądnego wyglądu" ma kupę klientów. Jest osobą bardzo kompetentną i to było dla mnie najwazniejsze.
Zreszta ja sama biegam " podziurkowana" pomimo swojego wieku ( lat prawie 30) a teraz o zgrozo mam w planie zrobic sobie tatuaż i to nie mały i nie mam problemu z pracą.
Mieszkam w UK wiec może dlatego częściej spotykam ludzi typu " mojej" pani adwokat ale uważam osobiście, że w żadnym wypadku nie powinno sie oceniać kogoś po tym jak jest ubrany lub jaką ma fryzurę.
Siostra_Grimm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 13:56   #56
JadoreFashion
Raczkowanie

Będzie super, bardzo mi się to podoba!
JadoreFashion jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 00:23   #57
paolinka3991
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Tak jak dziewczyny mówiły, radziłabym Ci rozjaśnić końcówki rozjaśniaczem, żeby włosy były jasne, bo jak będą np. jakieś rudawe to nałożenie turkusowej farby zaowocuje katastrofą
Czy ten brąz, który masz, jest naturalny? Przepraszam, jeśli nie doczytałam o tym informacji, ale pewien troll zaspamował ten wątek i ciężko jest wychwycić informacje odnośnie Twojej metamorfozy
Kiedyś malowałam sobie pasemka farbą Hip-hop (raz na fioletowo, raz na różowo), całkiem dobrze farbują i są bardzo tanie (niecałe 10 zł), zmyły mi się po ok. miesiącu. Tylko nie dam sobie ręki uciąć, że znajdziesz turkusowy. Ale i tak chyba pod koniec wakacji musiałabyś ściąć te końcówki, bo nie wiem czy to fajnie by wyglądało, jak zostaną Ci takie rozjaśnione i sprane końce

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Jeszcze odniosę się do tej wypowiedzi
Blond farba (a już w szczególności rozjaśniacz) to chyba najgorszy niszczyciel ludzkiego włosa Lepiej nie trzymaj rozjaśniacza na włosach dłużej niż godzinę. Kiedyś moja koleżanka przytrzymała rozjaśniacz przez kilka godzin... nie polecam... :P Najlepiej trzymać tyle, ile podane na opakowaniu.
Rozjaśniacz i blondy (inne farby w sumie też), najprościej rzecz ujmując, niszczą strukturę włosa, dlatego trzeba je odżywiać. Sama z doświadczenia wiem, że po rozjaśniaczu ciężko doprowadzić włosy do normalnego stanu, bo włosy są przesuszone, bardziej podatne na rozdwajanie i łamanie. Jeśli nakładanie odżywki weszło Ci już w krew to nie powinno Ci to nastręczać problemów

A teraz sprawa pielęgnacji: musiałabyś porządnie odżywiać te końce, przy każdym myciu trzeba nakładać odżywkę, żeby łatwo się rozczesywały. Dobrze by było, gdybyś np. raz w tygodniu nakładała maskę na końce i potrzymała trochę dłużej, tak np. z pół godziny. Odżywka i maska powinny pomóc, zależy jaką masz kondycję włosów

Ja po rozjaśnianiu końcówek oprócz maski np. z keratyną i różnych odżywek, używałam też olejeków np. Alterry? i od czasu do czasu jakiegoś serum z silikonem, żeby zapobiec dalszym uszkodzeniom mechanicznym (raz na jakiś czas nieprzesadzone "oblepianie" włosów silikonami moim zdaniem jest wskazane)
A jeżeli chodzi o kolorowe końce-super sprawa,szczególnie dla młodej dziewczyny... jak najbardziej to pasuje na lato, a co! Trochę luzu
Słyszałam że da się zrobić też takie końcówki bibułą, ale jak to działa na włosy i ich kondycję? Nie mam już pojęcia, ale na necie da się wszystko znaleźć :->
Stary 2014-05-27, 14:30   #58
iwowid
Przyczajenie

Myślę, że świetnie będziesz wyglądać, dlatego nie zastanawiaj się !
Stary 2014-05-27, 14:53   #59
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paolinka3991 Pokaż wiadomość
Słyszałam że da się zrobić też takie końcówki bibułą, ale jak to działa na włosy i ich kondycję? Nie mam już pojęcia, ale na necie da się wszystko znaleźć :->
Ja miałam kiedyś robione bibułą całe włosy,miały być niebieskie,ale wyszły zielone i nie byłam zadowolona,z tym,że w dwa dni udało mi się to zmyć (mycie kilka razy dziennie szamponem przeciwłupieżowym),ale koleżanka robiła sobie tylko końcówki i jej w dwa miesiące nie zeszły,musiała malować na naturalny.

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.

Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 15:36   #60
paolinka3991
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Ja miałam kiedyś robione bibułą całe włosy,miały być niebieskie,ale wyszły zielone i nie byłam zadowolona,z tym,że w dwa dni udało mi się to zmyć (mycie kilka razy dziennie szamponem przeciwłupieżowym),ale koleżanka robiła sobie tylko końcówki i jej w dwa miesiące nie zeszły,musiała malować na naturalny.

Nie jestem profesjonalistką ale z tego co wiem-jaki kolor wyjdzie na włosach zależy od tego jaki pigment zawarty jest w farbie i jaki pigment jest zawarty we włosach... A jak mocno kolor "złapie" zależy od stanu włosów i ich kondycji. Pewnie z bibułą jest to samo, stąd w obu przypadkach mogą wyjść cuda :-D Trzeba uważać przy eksperymentach tym sposobem... :-P
Ale fakt faktem, ryzykowna metoda, może lepiej spróbować inaczej

Tagi
kolorowe, wakacje, włosy

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości