Czym zmywać krem nawilżający - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-06, 21:12   #1
ReExtender
Raczkowanie

Czym zmywać krem nawilżający

Mam krem nawilżający, muszę na noc dużo nakładać przez kilka dni bo dużo suchych skórek się zrobiło. Problem w tym, że jak rano zmywam krem żelem do twarzy effaclar to wysusza mi skóre. Ten żel mogę max 1 dzień w tygodniu używać a więcej nie potrzebuję.

Czym krem rano zmyć? Na dzien sie nie kremuje, jestem facetem. Czy samą wodą zmyję krem dokładnie by nie zalegał w porach ?

Ten krem stosuje:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...ane-riche.html
ReExtender jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 23:53   #2
201605170931
Konto usunięte

Dot.: Czym zmywać krem nawilżający

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Mam krem nawilżający, muszę na noc dużo nakładać przez kilka dni bo dużo suchych skórek się zrobiło. Problem w tym, że jak rano zmywam krem żelem do twarzy effaclar to wysusza mi skóre. Ten żel mogę max 1 dzień w tygodniu używać a więcej nie potrzebuję.

Czym krem rano zmyć? Na dzien sie nie kremuje, jestem facetem. Czy samą wodą zmyję krem dokładnie by nie zalegał w porach ?

Ten krem stosuje:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...ane-riche.html
Rano warto myć twarz nie ze względu na krem, ale na brud, który pokrywa twarz po nocy (z poduszki itd), najlepiej użyj czegoś delikatnego (np hipoalergiczny z Białego Jelenia). A przy suchych skórkach pomoże peeling, żeby pomóc złuszczyć się temu naskórkowi, bo krem nawilżający nic nie da, jeśli już się pojawiły
201605170931 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 10:52   #3
Puszyslawa
Rozeznanie

Albo na przykład żelem Sylveco można myć. Mam i lubię, krążą plotki, że likwiduje zaskórniki i wygląda na to, że coś w tym jest. Albo Ziają Med antybakteryjną. Albo tym: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...szczajacy.html Tylko ten krem, on się tak do końca tak łatwo nie zmyje (prawdopodobnie, bo ja mam lekkiego hopla na tym punkcie i dlatego to wyciągam), ze względu na silikon, PEG i pochodną parafiny w składzie.

Zastanawiam się... Skoro myjesz Effeclarem raz w tygodniu, to czym myjesz w pozostałe dni?
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 17:45   #4
pinki33
BAN stały

polecam żele do mycia twarz dla mężczyzn, w drogeriach jest naprawdę duży wybór.
pinki33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 22:17   #5
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pinki33 Pokaż wiadomość
polecam żele do mycia twarz dla mężczyzn, w drogeriach jest naprawdę duży wybór.
No, pewnie nawet o prostych składach, patrząc na to, czego używa mój tata: SLeS, alko, gliceryna, silikon, zapach, koniec.
Stary 2014-05-08, 08:24   #6
Father of Dragons
Raczkowanie

A nie lepiej rano przecierać tylko twarz delikatnym tonikiem nawilżającym?
Po co zdzierać z naszej twarzy jej ochronny płaszcz
Stary 2014-05-08, 22:44   #7
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
A nie lepiej rano przecierać tylko twarz delikatnym tonikiem nawilżającym?
Po co zdzierać z naszej twarzy jej ochronny płaszcz
Ale tonik nawilżający ani nie myje, ani antybakteryjny nie jest. I kremu z porów nie wymyje. Trzeba by znaleźć coś takiego, co myje i nie niszczy warstwy. I najlepiej jeszcze krem, który nie zostaje w porach, przynajmniej nie w dużych ilościach.
Stary 2014-05-08, 23:21   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie

Kup sobie płyn micelarny. Taki do cery wrażliwej, np. Garnier w Rossmanie
To bardzo delikatny kosmetyk, dobry do oczyszczania i nawilżania twarzy.
Nasączasz nim wacik (taki jak do demakijażu) i przecierasz twarz i tyle.
Są też do cery mieszanej.

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2014-05-08 o 23:23
MissChievousTess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 21:53   #9
Pantegram
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Ale tonik nawilżający ani nie myje, ani antybakteryjny nie jest. I kremu z porów nie wymyje. Trzeba by znaleźć coś takiego, co myje i nie niszczy warstwy. I najlepiej jeszcze krem, który nie zostaje w porach, przynajmniej nie w dużych ilościach.
Jeżeli zawiera np. ocet jabłkowy, może być antybakteryjny. A do mycia twarzy to nie wiem, czy najlepsza zwykła woda nie jest.
Wydaje mi się, że fundowania skórze twarzy takich ciągłych jazd typu: zdzieranie detergentem, kwasowanie tonikiem, nawilżanie potencjalnie komodogennym/uczulającym/tworzącym okluzyjną (uniemożliwiającą swobodne oddychanie skóry) warstwę kremem (aha, jeszcze mejkup i demakijaż po drodze) i tak w kółko może sprawić więcej szkód niż zysku z pielęgnacji.
Pantegram jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 09:00   #10
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Jeżeli zawiera np. ocet jabłkowy, może być antybakteryjny. A do mycia twarzy to nie wiem, czy najlepsza zwykła woda nie jest.
Wydaje mi się, że fundowania skórze twarzy takich ciągłych jazd typu: zdzieranie detergentem, kwasowanie tonikiem, nawilżanie potencjalnie komodogennym/uczulającym/tworzącym okluzyjną (uniemożliwiającą swobodne oddychanie skóry) warstwę kremem (aha, jeszcze mejkup i demakijaż po drodze) i tak w kółko może sprawić więcej szkód niż zysku z pielęgnacji.
Jeszcze pytanie, ile tego octu potrzeba, żeby był antybakteryjny. Już myślałam, że piszesz, że zwykła woda nie, to akurat bardzo popularne teraz. Ja tam wodę lubię. Ale sebum z twarzy nie zmyje, no jak? Nie próbowałam też wyganiać z mojej bakterii wodą z octem, chociaż miałam zamiar.

Czyli że jak, że w ogóle bez niczego?

Od pewnego czasu stosowałam tylko olejek z kwasem HA do nawilżania, delikatny, ekologiczny żel do mycia twarzy, makijaż mineralny i coś do demakijażu, micel. No i tonik tonizujący, nie kwasowy. Czyli o tym pH mniej więcej 5-6. No i muszę powiedzieć, że mojej cerze to nie służy. Nałożyłam dziś na noc chemiczne serum i po jednej nocy wygląda lepiej. Ale czy ja wiem, czy wytworzyło warstwę okluzyjną? Można bez, ja tam warstw nie lubię, dlatego wspomniałam o tym, że krem, który nie zostaje w porach. Tego, który ma kolega raczej bym nie używała. Żelu też, niby ma odpowiednie pH i nawet toniku nie trzeba, ale bardzo mocny jest.

No, ogólnie wracam do tych jazd. Przy czym rzeczywiście kolega założyciel wątku nie pisał o tym, żeby miał trądzik. No ale tonik tego kremu nie wymyje, a pytają o ten. Prędzej micel, tylko trzeba by znaleźć jakiś niezostawiający warstwy właśnie. Żel też może nie zmyć. Ja bym zmieniła krem i kupiła delikatny żel i po problemie. Ew. coś po goleniu, ale facetem nie jestem, więc się na tym nie znam.
Stary 2014-05-10, 13:48   #11
Pantegram
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Czyli że jak, że w ogóle bez niczego?
Tak sobie tylko gdybam
Pantegram jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 15:23   #12
Mo_niczka
Raczkowanie

Spróbuj użyć do zmywania twarzy delikatnego produktu. Ja ostatnio odkryłam emulsję micelarną firmy Anida. Jest naprawdę łagodna i na pewno nie będzie wysuszała Ci twarzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02135.jpg (89,9 KB, 1 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości