Cienie pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-09, 16:15   #1
Eweluxxx
Przyczajenie

Cienie pod oczami

Witajcie! Mam problem, od dłuższego czasu mam takie jakby fioletowe 'coś' pod oczami. Nie wiem co to jest ;/ Jakie mogą być tego przyczyny? Na pewno nie od niewysypiania się, chodzę spać zawsze o tej samej porze i śpię mniej więcej 9 godzin. Nie wiem jak przeciw działać temu. Czy mogą to być oznaki jakiejś choroby? Proszę o pomoc Z góry dziękuję
Eweluxxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 16:38   #2
xKlaudja
Zakorzenienie

Dot.: Cienie pod oczami

Też miałam podobnie, wszyscy mówili że dziwnie wyglądam, ale żel arnikowy stosowany pod oczy pomógł
Stary 2014-05-09, 20:32   #3
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Przychodzi taki czas w zyciu kazdego faceta/kobiety ze zaczynamy sie zmieniac,nasz wyglad .to co wczesniej bylo ok,po jakims czasie mamy rozne problemy ,to naturalne nic nie moze przeciez wiecznie trwac

Nieraz mozna zauwazyc ,ze kobieta/mezczyzna ktorych pare lat nie widzielismy,jakis czas ,bardzo sie zmieniaja, niektory sa w soku zdziwieni ,ale to naturalne ...Dziwne by bylo wrecz jakby ktos kto mial 18 lat wygladal tak samo majac 30 lat....

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-05-09 o 20:35
Czlowiek Istota Marna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 21:08   #4
Eweluxxx
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Też miałam podobnie, wszyscy mówili że dziwnie wyglądam, ale żel arnikowy stosowany pod oczy pomógł
Dziękuję Gdzie jest dotępny taki żel i czy mogą go stosować osoby z AZS?
Stary 2014-05-09, 21:27   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie

Warto sprawdzić: tarczycę, stan trzustki i wątroby. I upewnij się, że nie masz wady zgryzu- ucisk szczęki na naczynia limfatyczne też może wywoływać cienie pod oczami. Albo anemia- też badania krwi. Jeśli to żadna z tych przyczyn to taka Twoja uroda. Wtedy można wypełniać obszar pod oczami w gabinecie medycyny estetycznej albo regularnie używać korektorów.
Stary 2014-05-10, 10:00   #6
Eweluxxx
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Warto sprawdzić: tarczycę, stan trzustki i wątroby. I upewnij się, że nie masz wady zgryzu- ucisk szczęki na naczynia limfatyczne też może wywoływać cienie pod oczami. Albo anemia- też badania krwi. Jeśli to żadna z tych przyczyn to taka Twoja uroda. Wtedy można wypełniać obszar pod oczami w gabinecie medycyny estetycznej albo regularnie używać korektorów.
Kiedyś w dzieciństwie zatrułam się lekami i moja wątroba była ' poszkodowana', ale później robiłam badania i jest z nią ok. Gdybym miała coś ze zgryzem dentysta by to zauważył, chyba, a byłam na niedawno wizycie kontrolnej i stwierdził że zgryz jest w porządku. Moja mam też się bała, że mam anemię i musiałam zrobić badania, mam niedobór żelaza może to być powód mojej bladej cery i cieni pod oczami? (
Stary 2014-05-10, 17:05   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie

Tak to może być wina niedoboru żelaza. Czyli jeśli masz anemią, niedobór ferrytyny, złe wchłanianie żelaza to trzeba to leczyć/suplementować pod opieką lekarza.
Stary 2014-05-10, 19:20   #8
Eweluxxx
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za pomoc Co można zrobić, żeby nie mieć problemu z niedoborem, ale bez wizyty u lekarza. Da się tak w ogóle? Bardzo nie lubię lekarzy i staram ograniczać wizyty u nich jak to możliwe
Stary 2014-05-11, 00:39   #9
Patrycjaa99
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Eweluxxx Pokaż wiadomość
Co można zrobić, żeby nie mieć problemu z niedoborem, ale bez wizyty u lekarza. Da się tak w ogóle? Bardzo nie lubię lekarzy i staram ograniczać wizyty u nich jak to możliwe
Znam to doskonale, tez strasznie nie lubię chodzić do lekarzy... Poszukaj w jakic produktach spożywczych jest najwięcej żelaza, i jedz ich dużo wiem że orzechy nerkowca i suszone morele sa dobre na to:P
A póki co może jakiś krem Color Control dla wyrównania kolorytu cery?
Patrycjaa99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 11:31   #10
Eweluxxx
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
Znam to doskonale, tez strasznie nie lubię chodzić do lekarzy... Poszukaj w jakic produktach spożywczych jest najwięcej żelaza, i jedz ich dużo wiem że orzechy nerkowca i suszone morele sa dobre na to:P
A póki co może jakiś krem Color Control dla wyrównania kolorytu cery?
Dzięki za radę. Wracając do tego kremu to gdzie jest dostępny ile mniej więcej kosztuje? No i jeszcze jedno pytanie czy mogą go stosować osoby z AZS?
Stary 2014-05-11, 12:21   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie

Ja radzę jednak iść do lekarza bo jak ktoś ma problem z wchłanianiem żelaza to sama dieta nie pomoże.
Azs chyba nie jest przeciwwskazaniem do suplementacji żelaza, ale wszelkie wątpliwości rozwieje lekarz.
Niedobory żelaza trudno uzupełnić na własną rękę więc radzę przełamać niechęć przed chodzeniem do lekarza. Żelazo jest bardzo ważne dla zdrowia bo ma duże znaczenie dla transportu krwi w całym organizmie, więc warto o siebie zadbać i rozwiązać problem raz a porządnie.
Stary 2014-05-11, 17:41   #12
Eweluxxx
Przyczajenie

Chyba jednak bd musiała się przełamać i pójdę Dziękuję bardzo za pomoc *
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości