termoochrona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-10-09, 20:00   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

termoochrona

Który kosmetyk do prostowania bardzo zniszczonych włosów przy pomocy prostownicy bedzie lepszy- pantene termoochrona czy Loreal Studio Line Hot Liss?? Czy Pantene również wspomoga prostowania czy tylko chroni włosy? I czy Loreal również je regeneruje?
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 20:25   #2
sara17
Raczkowanie

GG do sara17 Send a message via Skype™ to sara17
Dot.: termoochrona

Moja koleżanka ma taki spray z Welli (kupila w salonie fryzjerskim za ok. 50 zl) i jest naprawde świetny. Pomaga prostowac a przy okazji włosy sie nie niszczą (końcówki nie wyglądaja tragicznie przy częstym prostowaniu ) i nie elektryzują sie

sara17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 20:48   #3
Martus87
Raczkowanie

ja mam serum termoochronne z Pantene Pro-V z aminokwasami i jestem zadowolona po pierwszym użyciu wysuszylam wlosy i ku mojemu zdziwieniu były one proste działanie serum uaktywnia się pod wpływem ciepła. Jednak to czy ten kosmetyk Tobie też będzie pasował zależy od rodzaju Twoich włosów. Ja szczerze polecam bo jest nie drogi (płaciłam 13,49 zł w TESCO)
Stary 2005-10-10, 17:37   #4
asia-dt
Przyczajenie

Ja mam hot lisa. Jest fajny ale nie radze nakładać więcej niz 2 porcje bo bedzie masakra. W zasadzie to nie obciaza włosów choc ja niebardzo moge sie tu wypowiedziec bo myje włosy co drugi dzień czasem rzadziej. Jesli chodzi o produkty nieprofesjonalne do prostownic jak narazie ten okazał sie najlepszy, a juz napewno o niebo lepszy od mleczka z babyliss, które notabene jest kosmetykiem profesjonalnym. Mleczko naprewno chroni przed wysokimi temperaturami ale czy pielegnuje tego nie jestem w stanie powiedziec. Włoski sa nieco przyklapniete jesli przedobrzy sie z kosmetykiem ale ogolnie hot lis jest git. Powiem szczerze jesli spray z joico, który zamierzam sobie kupic nie sprawdzi sie to pozostane przy hot lisie bo przynjamniej nie ma problemu z kupnem i jest naprawde niedrogi. Przy odpowiednim zastosowaniu (a nie przesadzaniu jak to u mnie bywa :P) włosy sa naprawdę miękkie i lsniace, choc nie jestem pewna czy to lsnienie nie wynika przypadkiem z tego ze mam ogolnie lsniące włosy. JA polecam hot lisa z ręka na sercu. Pozdrawiam
asia-dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 17:39   #5
asia-dt
Przyczajenie

aha i z hotlisem osiągnęłam prawie efekt sypkich włosów
Stary 2005-10-11, 08:23   #6
madzia.a

Mnie ten hot liss jakoś nie bardzo przypadl do gustu, mam po nim jakies takie matowe włosy. Za to kupiłam sobie odzywkę termoregeneracyjną z gliss kura. Myślicie, że nada sie do postowania włosów prostownica?
Stary 2005-10-13, 09:29   #7
asia-dt
Przyczajenie

Kurcze cięzko powiedzieć. Hmm na odżywce pisze ze jej składniki są aktywowane ciepłem. Wydaje mi msie z e chronic bedzie ale raczej nie lepiej niz te wszystkie srodki do prostownic. Kiedys widziałam taki lotion do układania wosów aktywowany termicznie. Dokładnie na takiej zasadzie jak twoja odzywka tyle ze n raczej nie odzywiał był chyba z welli. Poszukaj i poczytaj moze to ci przypadnie do gustu?? I daj nam oczywiscie znac jak działa odzywka Pozdrawiam
Stary 2005-10-13, 16:49   #8
madzia.a

Cóż mogę powiedzieć, moje włosy sa bardzo wybredne. Nawet po zachwalanych Loreal Hot Liss były jakies matowe, suche... Narazie nie mam pieniedzy na próbowanie nowych kosmetyków i może to głupio zabrzmi, ale po zwykłym mleczku z bielendy są błyszczące, gładkie i miłe w dotyku. Niestety mleczko nie jest termoochronne, a ja mam bardzo zniszczone i suche włosy, dlatego szukam czegoś innego, oczywiście na moją kieszeń.
Stary 2005-10-13, 17:00   #9
gizela
Raczkowanie

Witam

Ja przed prostowaniem włosów używam najczystszego jedwabiu Biosilk ,do kupienia w salonach fryzjerskich lub w hurtowniach jest to doskonałe zabezbieczenie przed wysoką temperaturą prostownicy ,nadaje włosom piękny połysk no i pięknie pachnie dodam jeszcze że ten jedwab można stosować do pielęgnacji ciała.
gizela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 18:36   #10
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez Martus87
ja mam serum termoochronne z Pantene Pro-V z aminokwasami i jestem zadowolona po pierwszym użyciu wysuszylam wlosy i ku mojemu zdziwieniu były one proste działanie serum uaktywnia się pod wpływem ciepła. Jednak to czy ten kosmetyk Tobie też będzie pasował zależy od rodzaju Twoich włosów. Ja szczerze polecam bo jest nie drogi (płaciłam 13,49 zł w TESCO)
czy moglabys podac link z fota tego kosmetyku??? jestem fanatyczka pantene pro-v ale w zyciu o nim nie slyszalam))inne wizazanki tez prosze o pomos jesli o nim cos slyszaly
Stary 2005-10-14, 20:33   #11
patitcz
Zadomowienie

słuchajcie bo ja robie tak ze wieczorem myje włosy ..schna normalnie ..a rano prostuje ..i potrzebuje takiego kosmetyku, który by chronił przed wysoką temp, ale mozna go bedzie uzywac na suche włosy
patitcz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 22:00   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl

Olejek do prostowania Renne Blanche - można go stosować na sucho Jest w dużej butelce (300 ml) i jest wydajny (mam go już 2 miesiące i niewiele ubyło - prostuję włosy mniej więcej 2 razy w tygodniu, są długie do łopatek)
Lexie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 10:35   #13
patitcz
Zadomowienie

ale ten olejek to chyba troche drogi ..bym wolała cos tanszego..moze ktos ma cos z tanszych kosmetyków na suche włoski
Stary 2005-10-15, 20:04   #14
asia-dt
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Martus87
powiem tylko tyle... silikon. Jakos sie boje tych pantenów wszytkich wiem ze fachowcy raczej ich nie polecaja...http://www.hair-news.com/hair-grow-long.html punkt 4 i http://www.hair-news.com/are-salon-p...s-better.shtml punkt 6... ale jeśli komus to słuzy to oki

Cytat:
Napisane przez madzia.a
Cóż mogę powiedzieć, moje włosy sa bardzo wybredne. Nawet po zachwalanych Loreal Hot Liss były jakies matowe, suche... Narazie nie mam pieniedzy na próbowanie nowych kosmetyków i może to głupio zabrzmi, ale po zwykłym mleczku z bielendy są błyszczące, gładkie i miłe w dotyku. Niestety mleczko nie jest termoochronne, a ja mam bardzo zniszczone i suche włosy, dlatego szukam czegoś innego, oczywiście na moją kieszeń.
ja też szukam. Jak wymieniałam prostownice to musiałam dokupić spray z matrixa. Niestety on tez jest na silikonie i hmmm chce sie go pozbyc ale nikomu nie polecam...

Cytat:
Napisane przez patitcz
ale ten olejek to chyba troche drogi ..bym wolała cos tanszego..moze ktos ma cos z tanszych kosmetyków na suche włoski
może spróbuj jakiejś maski regeneracyjnej. Ja mam włosy przesuszone i niedawno kupiłam szampon z gliss kura z serii aroma taki różowy. Kosztuje ok 8 zła le włosy sa po nim fajne i miękkie. No i wywal jakas konkretniejsza kase na maske regeneracyjną lub nawilzajacą jakas, najlepiej z salonu fryzjerskiego. Mysle ze to poprawi kondycje twoich włosów jak tak robie i jest znaczna poprawa. Niewarto oszczędzać na włosach bo jeszcze skalp odpadnie i co potem

pozdrawiam
Stary 2005-10-16, 11:39   #15
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

mi po pantene wlosy fantastycznie blyszcza a sylicon dziala swietnie na wlosy dlugie i porowate robi sliska otoszce na wlosach ktora chroni przed plataniem i czynnnikami zewnetrznymi dla mnie jest ten szampodi odrzywka z serii zlota linia wybawieniem po dluzszym stosowaniu mozna nie poznac swoich wlosow. ale dla cienkich moze byc zla.moze ta otoczka zbyt obciazyc weloski
Stary 2005-10-16, 15:21   #16
ewelina_k
Rozeznanie

Hej! Próbowałam róznych (nieco tańszych) środków do prostowania włosów i efekty były mierne. Przy fluidzie prostujacym Joanny włosy były proste ale ciężkie i jakby posklejane. Za namową mojej fryzjerki postanowiłam "zainwestować" i kupić profesjonalny specyfik. Poleciła mi "Silker - jedwab w płynie" i jestem BAAAARDZO zadowolona włosy są prościutkie do następnego mycia i nawet wilgoć im nie straszna
ewelina_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 19:22   #17
asia-dt
Przyczajenie

No własnie mi chodzi o te obciazenie. Wiesz bo pozniej mozna tego swistwa nie zyc i włosy sie zrobią takie nijakie. Ewelina co do tego silkera to kurka ja go tez na polce widzialam tylko czase reakcji był za krotki i baba mi wbiła tego matrxa eeehhh ale teraz chce kupic te dwa srodki do prostownic z joico zobaczymy
Stary 2005-10-16, 19:40   #18
patitcz
Zadomowienie

a czy jedwab biosilk moge uzywac przed prostowaniem na suche włosy ??
Stary 2005-10-17, 15:28   #19
patitcz
Zadomowienie

hej..to jak mozna uzywac na suche włosy i wtedy prostowac??
Stary 2005-10-17, 17:34   #20
asia-dt
Przyczajenie

możesz i na suche i na mokre ale w małych ilosciach (kilka kropel) ale nie jestem przekonana czy zapewni ci własciwa ochrone przed ciepłem prostownicy. Napewno włoski ci sie poprawią pozdrawiam
Stary 2005-10-17, 17:35   #21
asia-dt
Przyczajenie

ps. niektóre dziewczyny robia tak ze daja 2 kropelki po umyciu włosów na jeszcze wilgotne, potem suszą i po wyprostowaniu znow kropelke bo biosilk ładnie nabłyszcza
Stary 2005-10-17, 19:38   #22
patitcz
Zadomowienie

aha ok.dzieki...a co bym jeszcze mogła uzyc do prostowania włosów...zebym mogła to nalozyc na włosy suche ..zeby chroniło przed wysoka temp i było nie za drogie
Stary 2005-10-18, 09:06   #23
madzia.a

Dziewczyny naprawdę polecam Pantene Pro-V serum termoochronne! Jest rewelacyjne! Włosy po wyprostowaniu prostownicą są gładkie, nawilżone, błyszczące i sypkie! Ale trzeba pamiętać, że należy nakładać go na włosy w bardzo małych ilościach bo w przeciwnym razie włosy będą wyglądały jakby były tłuste. Na półdługie włosy (takie za ramiona) wystarcza jedna aplikacja! Serum jest bardzo wydajne! To jest mój KWC! Naprawdę polecam!!!
Stary 2005-10-18, 11:36   #24
asia-dt
Przyczajenie

ja ci niestety nic nie polece bo sama testuje i jestem przed zakupem Straight Edge oraz Instant Smoother pierwszy kosztuje ok 40 a drugi 25 więc do tanich nie należa.moze spróbuj tego serum termoochronnego. Prawda jest taka ze dopoki sama nie przetestujesz tony kosmetykow (a to kosztuje) nie znajdziesz niczego co bedzie ci pasowało bo kazdy ma inne włosy nawet jak nam sie wydaje ze są takie same Pozdrawiam

Madzia co masz na mysli mowiąc jedna aplikacja?? Nieznosze tego określenia bo nigdy nie wiem ile ta aplikacja wynosi!!! Ja przewaznie wszelkie srodki do stylizacji pod tytułem mleczko krem itd staram sie dozowac w ilosci płaskiej łyzeczki ale moze 1 aplikacja to pol plaskiej łyzeczki?? :P
Stary 2005-10-18, 13:43   #25
madzia.a

Pisząc jedna aplikacja, mam na myśli jedno naciśnięcie pompki, którą posiada to serum.
Stary 2005-10-18, 17:00   #26
patitcz
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madzia.a
Dziewczyny naprawdę polecam Pantene Pro-V serum termoochronne! Jest rewelacyjne! Włosy po wyprostowaniu prostownicą są gładkie, nawilżone, błyszczące i sypkie! Ale trzeba pamiętać, że należy nakładać go na włosy w bardzo małych ilościach bo w przeciwnym razie włosy będą wyglądały jakby były tłuste. Na półdługie włosy (takie za ramiona) wystarcza jedna aplikacja! Serum jest bardzo wydajne! To jest mój KWC! Naprawdę polecam!!!
a mozna je uzywac na suche włosy ?? I ile kosztuje ??
Stary 2005-10-18, 18:17   #27
madzia.a

Niestety mozna go używać tylko do mokrych włosów (wysuszonych ręcznikiem). Ja myje włosy wieczorem (nie lubie w dzień) nakładam serum, a nastepnie rano, kiedy są już całkowicie suche, prostuje je prostownicą! Tutaj znajdziecie więcej informacjii o tym serum http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11082
Tylko pamiętajcie, że to serum należy uzywać bardzo, bardzo oszczędnie!!!! Jeszcze raz polecam!
Stary 2005-10-18, 20:37   #28
patitcz
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madzia.a
Niestety mozna go używać tylko do mokrych włosów (wysuszonych ręcznikiem). Ja myje włosy wieczorem (nie lubie w dzień) nakładam serum, a nastepnie rano, kiedy są już całkowicie suche, prostuje je prostownicą! Tutaj znajdziecie więcej informacjii o tym serum http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=11082
Tylko pamiętajcie, że to serum należy uzywać bardzo, bardzo oszczędnie!!!! Jeszcze raz polecam!
hm ..to chyba mi sie nie przyda ..bo ja myje włosy wieczorem (to wtedy bym musiała uzyc tego serum) a mi włosy schna same ..a rano prostuje prostownica ..i własnie bym chciała uzyc cos do prostownicy ..chroniące przed wysoką temp ..ale na suche włosy
Stary 2005-10-19, 09:14   #29
Nogala1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez madzia.a
zgadzam się w 100% bardzo dobry kosmetyk!!!!!
Nogala1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:33   #30
madzia.a

Paticz to robisz dokładnie jak ja. Ja tez wieczorem po umyciu włosów nakładam serum a rano prostuje włosy. Przeciez to serum chroni przed wysoka temperatura, to dlaczego chcesz cos na suche włosy?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości