Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana do鈍iadcze, porady

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2005-10-10, 11:08   #1
dkorotk
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2
Unhappy Dermatoza oko這ustna

Witam wszystkich. Od ok 4 miesiacy walcze z niezwykle upart choroba, ktora zwie sie zapaleniem oko這ustnym (dermatoza okolustna). Jej objawy polegaja na tym iz mam ok 1.5 razy wieksze usta (napuchnieta warga dolna i gorna), z czerwonymi plamkami na obrzezach. Wyglada to tak jakbym uzywal szminki, mimo tego iz nie jestem pania Probowalem juz lekow oparych na sterydzie HYDROCOTISON (stosowany 2 tygodnie) ale tylko zaostrzaly one objawy i nic nie pomagaly. Podobnie bylo w przypadku stosowania masci: METRODINAZOLU, tyle ze ona w zasadzie tylko delikatnie lagodzila objawy, ktore po przerwaniu smarownia (po ok 6 tygodniach) powrocily. Jezeli ktos mial podona chorobe i udalo mu sie ja wyleczyc, badz zna jakies leki bardzo prosze o pomoc.
dkorotk jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-10-10, 11:22   #2
oliczka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 402
Dot.: Dermatoza oko這ustna

Zineryt, Zineryt i jeszcze raz Zineryt!!!
Te cierpie na zapalenie oko這ustne i tylko Zineryt mi pom鏬. To antybiotyk stosowany miejscowo, stosowany przez kika tygodniu zlikwiduje tw鎩 problem.
Nie stosuj sterdy闚,bo zapalenie oko這usten wychodzi w豉郾ie przez nie.
Albo id do M.REGO dermatloga, albo za豉tw recepte na Zineryt, bo metronidazol jest za s豉by.
oliczka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-10-10, 11:42   #3
dkorotk
Przyczajenie

Bardzo dziekuje, jeszcze dzisiaj sie postaram o ten lek. Czy ten Zimeryt jest w kremie czy w innej postaci ?
dkorotk jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-10-10, 13:58   #4
oliczka
Raczkowanie

To jest w postaci p造nu. S dwa pojemiczki kt鏎e si ze sob mieszaj, i wychodzi taki p造n, kt鏎ym smaruje si dermatoze. Pojemiczek jest bardzo por璚zny i dobrze sie nim smaruje, bo on jest w kszta販ie jakby wi瘯szego balsamu do ust.
Stary 2005-10-16, 10:36   #5
czekoladka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 707
GG do czekoladka21
Question Dermatoza Oko這ustna-jaki Krem??

MAM DERMATOZE OKOΜUSTN SPOWODOWAN

STOSOWANIEM MASCI STERYDOWEJ.SMARUJE METRONIDAZOLEM,BRAxM DOUSTNIE TETRACYKLINE I JUZ TROSZKE ZALECZYxM.ALE SK紑A W TYM MIEJSCU JEST MOCNO CZERWONA,SLYSZALAM ZE DOBRE SA KREMY NA NACZYNKA ALE NIE WIEM.DORADZCIE MI PROSZ!!

czekoladka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-10-18, 12:26   #6
berry
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 109
Dot.: Dermatoza Oko這ustna-jaki Krem??

hej, ja tez mam dermatoze, ale po odstawieniu tabletek anty Kiesys juz ja mialam, jak mialam przerwe w tabletkach i cos mi zaczelo wyskakiwac na brodzie i przy ustach. Glupia dermatolog na rejonie przepisala mi Elocom (masc sterydowa) i nie powiedziala ze nie mozna jej dlugo stosowac i smarowane syfy z czasem zamiast sie zmniejszac to sie roznosily.
Teraz po odstawieniu tez mam taki problem (pryszcze w okolicach brody, ust i nosa) ale juz sterydow nie uzywam. Lecze sie homeopatia i jest duzo lepiej, syfy nawiedzaja nie okresowo i wtedy uzywam Acnemycin.
Odnosnie kremu to na noc nic nie uzywam a na dzien Humektan (wpisz sobie w wyszukiwarke, np. google). Bo wyleczone miejsca zostaja zaczerwienione i przesuszone jakis czas.
Napisz mi cos wiecej o swojej dermatozie, bo malo jest informacji na jej temat i malo osob ja mialo (albo nie pisza o tym). U mnie to takie ma貫 czerwone jakby grudki (bardzo czerwone czasem) i tak jakby sie zlewajace ze sob na powierzchni.
Pozdrawiam!
berry jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-10-19, 10:14   #7
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

U mnie zaczelo sie prawdopodobnie od alergii albo opryszczki i lekarz rodzinny przepisal mi na to Cutivate.Nie mialam pojecia ze to masc sterydowa i smarowalam znikalo, znowu smarowalam i tak chyba przez 4 lata.W koncu powiedzialam sobie dosc, i poszlam do dermatologa. Zgrozo jak ta uslyszala o tej masci to az sie za glowe zlapala.Przepisala mi krem Metronodazol i doustnie Tetracykline,jeszcze taka zawiesina robiona ale ze 2 razy posmarowalam i myslalam ze mi skora splonie,wiec odstawilam. Po tygodniu leczenia wydawalo mi sie ze juz wyleczylam to swinstwo ale znowu mam wysyp i tak wkolko,jednego dnia mam gladka buzke to nastepnego koszmar.U mnie wystepuja takie male wypryski czerwone na brodzie, wokol ust i czesciowo na policzkach.Czasem sie zlewaja i wtedy jest taka jedna czerwona plama.Jak troszke podlecze to mam 逝szczaca suche skore w tym miejscu, za tydzien ide do kontroli, zobaczymy co mi powie lekarka.
Mozesz powiedziec jakie leki homeopatyczne zazywasz?
Stary 2005-10-19, 11:32   #8
berry
Raczkowanie

No to objawowo wygl康a tak samo, z tym ze ja nie mam na policzkach, ale za to czasem jakies pojedyncze robia mi sie ko這 oczu (nie幢e co?)

ja posz豉m do homeopaty jako ostatniej deski ratunku, bo 瘸den dermatolog nie umia pom鏂 (opr鏂z zapisywania antybiotyk闚 doustych, kt鏎e pomaga造 tylko na czas ich brania, a potem wszystko wraca這). Pomy郵a豉m ze nie chce wiecej antybiotyk闚, bo one nie likwiduja przyczyny, a tylko sam skutek. I trafi豉m do homeopaty (klasycznego, tzn. ze przyjmuje sie tylko jeden lek na ca這kszta速 dolegliwo軼i, po przeprowadzeniu 1,5 godzinnej rozmowy). I dosta豉m Folliculinum. Jest to wyci庵 z pecherzyk闚 Graafa i dzia豉 na ca造 uk豉d hormonalny, kt鏎y mam rozregulowany przez tabletki anty. Doktor powiedzial, ze nie jest to latwe i szybkie do leczenia, ale da si wyleczy, trzeba tylko cierpliwo軼i i nie za豉mywa sie jak leczenie bedzie przebiegac jak sinusoida (b璠a okresy lepsze i nawroty). organizm potrzebuje sporo czasu, aby dojsc do siebie po tych 8 latach, przez kt鏎e tru豉m do tabletkami. Ale jak zaczyna豉m je brac to nikt mnie nie ostrzega o ewentualnych skutkach ubocznych. Drugi raz bym nie zaczela w og鏊e brac zadnych tabletek.
Ja widac przyczyna naszej derlatozy jest chyba troche inna, choc skutek na twarzy taki sam. Najwazniejsze to poznac przyczyne tej dolegliwosci i j wyeliminowa. Ja Ci polecam wybrac sie do dobrego homeopaty, ci lekarze lecza organizm jako ca這嗆, a nie tylko zaleczaj dany objaw.
Ponizej wklejam Ci link do strony i forum, z kt鏎ej dowiedzialam sie o homeopatii i tam kludzie polecaj dobrych homeopat闚 z roznych region闚 Polski.
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=19760
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23278
I odzywaj sie jak przebiega Twoje leczenie i jaki jest stan nbuzi. U mnie ostatnio troche sie poprawi這, smarowa豉m sobie Acnemycinem. Poza tym min掖 mi okres, by moze te wysypy zwi您ane s z cyklem?
Stary 2005-10-19, 16:34   #9
Milka1981
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 86

Oliczko, mam prosbe - napisz prosze ile razy dziennie stosowalas Zineryt i ile czasu trwalo leczenie. Czy rownoczesnie stosowalas jakies inne lekarstwa?
Milka1981 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-10-19, 21:08   #10
oliczka
Raczkowanie

S這nko, jak mia豉m okropny wysyp, to stosowa豉m dwa razy dziennie. Wieczorem pod krem, a rano pod krem i makija.
A kiedy si podgoi這, to tylko na noc.
Tylko pami皻aj, 瞠by nawil瘸/nat逝szcza te miejsca, bo strasznie ci wyschn.
Stary 2005-10-19, 21:10   #11
oliczka
Raczkowanie

Aha, ile trwa這 leczenie? Nio kiedy mia豉m straszliwy wysyp, to leczenie trwa這 kilka dobrych tygodni. Chyba 6 albo 8.
Nie u篡wa豉m 瘸dnych innych lekarstw, tylko po posmarowaniu to co zwykle, krem, a na dzie krem+makija
Stary 2005-10-20, 09:49   #12
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

Ja te biore tabletki anty juz chyba od 5 lat. Od tego tez czasu mniej wiecej zaczely sie u mnie problemy ze skora, moze to rzeczywiscie wina tabletek. U mnie najgorzej wyglada to na brodzie,co chwila mam nowe krostki.A z tymi policzkami to nie zeby na calych,tylko od nosa w dol kolo ust wyglada to jakbym miala taka czerwona kreske i mam w tym miejscu naczynka widoczne,ale to tez efekt masci sterydowej ktora niszczy skore.Chyba sobie kupie krem Dermedic intensywnie nawilzajacy, on wlasnie jest na takie problemy jak nasze.Pozdrowionka!
Stary 2005-10-20, 11:08   #13
berry
Raczkowanie

ano widzisz Czekoladka, je郵i bierzesz ju tak d逝go tabletki to my郵 ze to jest w豉snie przyczyna tej dermatozy. nawet R騜a雟ki na swojej stronie o tym pisa. Tu o objawach:
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_symptom.html

a tu na ko鎍u strony s w豉郾ie przyczyny dermatozy:
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_ethiopat.html

Przera瘸j帷e jest to 瞠 to nie poddaje sie leczeniu i moze tra kilka lat. Miejmy nadzieje ze nie zawsze tak jest i nied逝go sie to u nas sko鎍zy. Cho u mnie to juz naprawde d逝go trwa, co nie jest optymistyczne
Stary 2005-10-20, 12:36   #14
Milka1981
Raczkowanie

Dzieki za odpowiedz! u mnie zapalenie okoloustne juz jest w zasadzie zaleczone. Ale pojawiaja sie jeszcze gorsze momenty. Zauwazylam, ze mimo smarowania sie kremem z filtrem bardzo niekorzystnie wplywa na cere w moim przypadku przebywanie na sloncu.
Stary 2005-10-20, 13:11   #15
berry
Raczkowanie

Milka, a powiedz mi od czego Ty nabawi豉 si tej sermatozy i w jaki spos鏏 przebuega這 Twoje leczenie?
Stary 2005-10-20, 13:12   #16
berry
Raczkowanie

Dermatozy a nie sermatozy)
Stary 2005-10-20, 23:36   #17
Milka1981
Raczkowanie

Dermatozy nabawilam sie poprzez stosownie Flucinaru (b. silny steryd) bardzo dlugi czas. Czysta glupota - nie wiedzialam ze to moze byc tak szkodliwe. Az w koncu zaczelam szukac informacji na ten temat i wybralam sie do dermatologa, ktory przepisal mi kolejny steryd, ale slaby. Jak sobie z tego zdalam sprawe to juz sie calkiem zalamalam i zaczelam uzywac Rozex (czyli metronidazol). Strasznie mnie jednak podraznial i od paru miesiecy uzywam metroruboril, ktory tez zawiera metronidazol, ale dziala b. lagodnie. Ostatnio wyjechalam no i zabralam ograniczony zestaw kosmetykow+duzo chodzilam po sloncu i znow krostki sie pokazaly - wokol ust i na policzkach. Mysle nad tym zeby rozprawic sie z nimi ostatecznie i zastosowac Zineryt. Najgorsze jest to ze nie znam dermatologa do ktorego mialabym zaufanie. Taka loteria troche a mnie cierpliwosc sie konczy. Poza tym choroba u mnie przebiega w miare lagodny sposob - nie wyglada to w kazdym razie drastycznie wiec na dermatologach robi przecietne wrazenie. Myslalam nad jakims dermatologiem estetycznym...
Stary 2005-10-21, 08:39   #18
oliczka
Raczkowanie

Ja dermatozy nabawi豉m sie mi璠zy innymi dzi瘯i dermatologowi. Przepisa mi sterydy do smarowania na twarz gdy mia豉m stan zapalny. Po幡iej tak to si sko鎍zy這.
Trafi豉m p騧niej do innego dermatologa, kt鏎y na dermatoze przepisa mi ma嗆 zn闚 ze sterydami. Masakra.
P騧niej wreszcie trafi豉m do kochanej pani dermatolog, kt鏎a przepisa豉 mi Zineryt i dzi瘯i temu wszystko mi pi瘯nie zesz這. Oczywi軼ie czasem wyjdzie mi jakie male鎥a chrostka (plamka), ale zaraz ja traktuj Zinerytem i jest ok.
Stary 2009-10-31, 13:13   #19
womynrulz
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

hej, wiem, ze to bylo dawno, ale ja wlasnie cierpie na ta dermatoze mam nadzieje, ze ktos mi pomoze.. sluchajcie, duzo o tym czytalam i ludzie roznie to opisuja, u mnie to wyglada dokadnie tak jak na tych zdjeciach: http://www.dermnetnz.org/acne/perioral-dermatitis.html jesli udalo Wam sie wyleczyc cos takiego to bardzo prosze o porade, czegu uzywaliscie?? ja nie wiem skad sie to wzielo u mnie, nagle sie pojawilo kolo nosa a po tym jak uzywalam masci ze sterydami od dermatologa, rozsypalo mi sie na brode i wokol ust;/ jestem przerazona, prosze o pomoc, najwyrazniej lekarze nie maja pojecia co to, dopiero wczoraj znalazlam te zdjecia na internecie i dowiedziaam sie, ze nei wolno stosowac sterydow;/ pomozcie
womynrulz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-08, 17:43   #20
dkwr
Przyczajenie

Hej.Ja tez mam to od 1.5 roku tzn juz mi zniklo do konca.Ale mialam ropne krosty w okolo ust nosa i czasem wychodzily przy oczach.1.5 tyg temu poszlam do super dermatolog kt鏎a przepisala mi : tabletki Tetrysal, Tabletki Xyzal, Krem Laticort i Zoxiderm Wszystko zeszlo w oka mgnieniu po 1.5 tygodnia mam super piekna cere moze komus to pomoze.
dkwr jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-09, 21:19   #21
womynrulz
Przyczajenie

no tak, ja laticortu tez uzywalam i po tygodniu mialam super poprawe, ale to jest steryd i kiedy przestalam tego uzywac, wszystko powrocilo i wygladalo jeszcze gorzej;/ dkwr, Ty juz skonczylas uzywac tego wszystkiego?? i nie mialas nawrotu?? ja teraz uzywam aknemycinu i srednio mi to pomaga;/ dalej stosuje steryd lacoid clero i po tym mi schodzi, tylko ze jak odstawiam to wraca. masakra.
Stary 2009-11-12, 21:54   #22
dkwr
Przyczajenie

Mi nic nie wrocilo, ale uzywam tego raz na tydzien sobie smaruje.najlepiej na ot pomaga solarium jak nie uzywalam zadnych kremow ani nic , solarium wysuszalo i tak to leczylam zanim nie bylam czarna do przesady ehhe
dkwr jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-12-15, 17:29   #23
panto
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

Witam! zmagam sie z dermatoza juz prawie 3 miesiace.. na poczatku zmiany mialam tylko na brodzie i wygladaly jak alergia.. stosowalam Protopic, wszystko ladnie zeszlo, ale po tyg wrocilo ze zwiekszona sila.. pozniej mialam Elocom- rowniez zniknelo i po kilku dniach wrocilo.. Pozniej mialam Metronidazol - bylo tylko po nim gorzej, wieksze zaczerwienienie.. Nastepnie zmiany pojawily sie pod nosem i utworzyly taki okrag wokol ust.. Teraz od kilku dni stosuje Zineryt, jest znaczna poprawa, jest to antybiotyk, ale stosuje sie go min 2 miesiace.. Przemywam twarz 2 razy dziennie zimna woda(ostatnio mineralna) bez zadnych detergentow tylko czysta woda, nie stosuje zadnych masci - podobno tluste masci moga pogorszyc sprawe tak jak i sterydy czy protopic, tam gdzie nie mam zmian stosuje Physiogel krem(bardzo delikatny hipoalergiczny krem) nie robie makijazu.. U mnie prawdopodobnie przyczyna byla nadmierna dbalosc o zeby.. stosowalam pasty w duzych ilosciach i czesto, plukanki, zele... i stad tak podrazniona skora.. teraz mam paste bez fluoru, uzywam w malych ilosciach, a czasami myje tylko sama szczoteczka.. trzeba tez uwazac na nadmierne naslonecznienie czy wiatr.. do ciala stosuje bardzo delikatne kosmetyki w malych ilosciach, ostatnio kupilam tez proszek do prania hipoalergiczny(dla dzieci) by nie podrazniac skory ubraniami.. podobno trzeba tutaj uzbroic sie w cierpliwosc i pozytywne nastawienie
panto jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-12-16, 21:12   #24
womynrulz
Przyczajenie

jak narazie mi wszystko przeszlo, nie stosuje nic i nic nie wraca, mam nadzieje, ze tak pozostanie oto czego uzywalam, moze Wam sie to przyda: na poczatku stosowalam rzadko i w b. malej ilosci lacoid clero i masc aknemycin(lacoid clero to steryd, musialam go stopniowo odlozyc bo gdybym zrobila to od razu mogloby sie zrobic jeszcze gorzej - sterydow absolutnie nie mozna uzywac a juz w ogole na twarzy), nastepnie stopniowo odkladalam lacoid clero i leczylam sie samym aknemycinem, ku mojemu zdziwieniu wszysko mi po nim przeszlo i to nawet dosc szybko, takze polecam aknemycin no i tez stosowalam tzw. kuracje zero - mylam twarz tylko szarym mydlem i rzadko uzywalam kremu, no i pasta bez fluoru, nie wiem czy to ma jakies znaczenie bo teraz powrocilam do wszystkich kosmetykow i jak narazie nic sie nie dzieje
Stary 2011-12-01, 15:29   #25
Aleksandra1212
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3

Cytat:
Napisane przez oliczka Poka wiadomo嗆
Zineryt, Zineryt i jeszcze raz Zineryt!!!
Te cierpie na zapalenie oko這ustne i tylko Zineryt mi pom鏬. To antybiotyk stosowany miejscowo, stosowany przez kika tygodniu zlikwiduje tw鎩 problem.
Nie stosuj sterdy闚,bo zapalenie oko這usten wychodzi w豉郾ie przez nie.
Albo id do M.REGO dermatloga, albo za豉tw recepte na Zineryt, bo metronidazol jest za s豉by.
Ja te zmagam si ju trzy m-ce z t dermatoz, na pocz徠ku chcia豉m sobie sama z tym poradzi, stosowa豉m te ma嗆 sterydow flucinar, co okaza這 si totaln pomy趾. Chwilowo pomog這 na pocz徠ku i potem zn闚 to samo tylko wi璚ej. W ko鎍u wybra豉m si do dermatologa i dosta豉mROZEX kt鏎y mi nic nie pomaga , wr璚z przeciwnie powodowa wi瘯szy wysyp i wi瘯sze sw璠zenie, na co Pani doktor kaza豉 NAWIL涉 !???. Pani doktor stwierdzi豉 瘸 leczenie to trwa bardzo d逝go i na efekty trzeba poczeka, a na moje argumenty 瞠 po Rozexie pojawi這 si tych krostek wi璚ej 瞠 pon tygodniu stosowania mo瞠 tak by. I na moj pro軸 przepisa豉 mi DUAC One Daily Gel. Prosi豉m o Zineryt, ale powiedzia豉 ze tym nie leczy. Czy kto mia ten DUAC i czy on co pomo瞠 , bo nie chc znowu wydawa pieni璠zy i wyrzuci mas, poza tym to sw璠zenie w trakcie stosowania masci mnie dobija.
Aleksandra1212 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-12-25, 17:26   #26
martini徠ko
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 147

Ja mam od d逝giego czasu tr康zik g堯wnie na brodzie i wok馧 ust. Moje zmiany nie wygl康aj jednak tak, jak na zdj璚iach, bardziej jak zwyk造 tr康zik, dlatego nawet si za bardzo nad tym nie zastanawia豉m. Stosuje ma嗆 sterydow ale wy陰cznie na d這niach, bo tam mam egzem, nie przenosz jej raczej d這闓i na twarz. Czy wy u篡wa造軼ie steryd闚 na twarz i od tego ta dermatoza powsta豉, czy mo瞠 od wch豉niania steryd闚 do og鏊nego obiegu mo瞠 to przej嗆 na twarz?
martini徠ko jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-10, 17:56   #27
bodyshake
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 74

Dziewczyny jak Wasze leczenie dermatozy?jestem ciekawa czy leki Wam pomogly
Ja chyba tez mam dermatoze...
Czerwone krostki pojawiaja mi sie co jakis czas,taki wysyp na raz jedna przy drugiej...rano bledna...3 dni mam spokoj kolejne 4 sie mecze...uzywam masci hydrocortisonum 0,5% poprawa jest na jakais czas ale teraz juz wiem dlaczego...to masc sterydowanie powinnam jej uzywac i tego wlasnie zaprzestaje.Dzis dzwonilam do lekarza to mnie moze przyjac za tydzien w srode superco ja mam zrobic do tego czasu...aha i co najlepsze mieszkam w Uk,wiec pewnie mnie odesla do domu z...Paracetamolem..sory ale tak juz mialam nie razA tu dostac sie do specjalisty to isntne pieklodzownilam dzis do dermatologa to mi powiedzieli ,ze musze miec skierowanie...
Chcialam dodac,ze nie mam pojecia skad mi sie to wzielonigdy wczesniej nie mialam problemow ze skora...nie uzywalam zadnych lekow na tradzik...tab.anty biore od 7 lat i mialam zmiane z Cilestu na Yasmin wlasnie jakies 3 lata temu hmmm moze od tych tablet musze dokladnie sie dowiedziec daty zmiany tab.anty moze to ma zwiazek...nie wiem

Pozdrawiam i mam nadzieje,ze wy TO pokonalyscie

Edytowane przez bodyshake
Czas edycji: 2012-01-10 o 17:59
bodyshake jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-01-26, 16:11   #28
tuchacha
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

Witam. M璚z si z tym od roku. Mnie te niedouczona dermatolog dawa豉 ma軼i sterydowe Elocom, Cutivate i roznios這 mi si po calej twarzy. Teraz mam antybiotyk doustnie Unidox i na to krem Rozex ale to po kilku dniach. Jestem za豉mana. Wstydz si gdziekolwiek wyj嗆. Da si to ca趾owicie wyleczy? I jak piel璕nowa taka sk鏎? Dermatolog kaza豉 mi my sam wod, albo emulsjami cetaphil keidy s strasznie drogie mo瞠 macie jakie sprawdzone preparaty? Mam niedojrza陰 cer i jak b璠 my豉 sam wod to dostan zask鏎nik闚 (wiem bo ju tak pr鏏owa豉m). Pom騜cie...
Stary 2012-01-26, 17:03   #29
cyvetta
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 78
Wpisy w blogu: 1

Witam! Niestety te mam zapalenie oko逝stne- wynik zbytniego nawil瘸nia, kolor闚ki i wszystkiego co holenderskie Od pocz徠ku stycznia stosuj Tetralysal i Klindacin T - leczenie niestety d逝gotrwa貫 i jak narazie zauwa瘸m minimaln popraw. Dermatolog poleci豉 mi te kosmetyki z Biodermy Sebium - niestety 瞠lu do mycia twarzy nie uda這 mi si dosta i stosuj z Iwostinu. Stosuj r闚nie maseczki z glinki 鄴速ej i zielonej a do tego zmiany w od篡wianiu. Mam nadziej, 瞠 za kilka miesi璚y m鎩 wygl康 ulegnie poprawie. Najgorsze s przebarwienia sk鏎y i zastanawiam si ju jak b璠 z nimi walczy豉:/
cyvetta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-02-10, 23:35   #30
tuchacha
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

Jestem po kuracji antybiotykowej - pomog豉 o tyle, 瞠 nie wyskakuj mi kolejne zmiany na sk鏎ze. Natomiast na leczenie tych co ju s polecam galaretk aloesow firmy Forever. 3 tyg., a r騜nica kolosalna. Zosta這 mi tylko kilka czerwonych plack闚 - wszystko si wygoi這.

Nowe w徠ki na forum Dermatologia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a