Jaki fluid/podkład etc. powinnam wybrać do jasnej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-14, 20:38   #1
DiablicaM
Przyczajenie

Jaki fluid/podkład etc. powinnam wybrać do jasnej cery?

Witam. Chciałabym was zapytać jaki podkład powinnam dobrać do mojej cery. Mam bardzo jasną cerę o ciepłym (nie żółtym) odcieniu. Do tego na policzkach, nosie i czole mam wiele zaskórników i blizn po nich. Prowadzę aktywne życie sportowe i potrzebuję czegoś co nie będzie się za łatwo ścierać. Wolałabym, aby wszystkie ślady były dobrze zakryte a skora matowa i rozświetlona. Zapomniałam powiedzieć, że moja cera jest sucha i miejszcami się złuszcza, szczególnie na nosie. nie wiem czy nie mam za dużych wymagań, pomużcie Przy okazji, czy możecie polecić mi jakiś dobry krem do mojej cery?
z góry dziekuję
DiablicaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 21:40   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie

Dot.: Jaki fluid/podkład etc. powinnam wybrać do jasnej cery?

szukaj średnio kryjącego fluidu nawilżającego i bardzo delikatnego drobno zmielonego pudru- inaczej makijaż nie wytrzyma sportu i nie da efektu zmatowienia.
Powinnaś używać 2 kremów- na dzień nawilżającego i odżywiającego/lipidowego albo z ceramidami na noc.
U mnie sprawdza się kombinacja: krem-żel Hydra Vegetal Yves Rocher, krem Elixir 7.9 na noc, podkład Pure Light Yves Rocher i puder albo matujący YR albo moje odkrycie pryzmy Givenchy (ja mam najjaśniejszy odcień Rose Cashmere- super drobno zmielony. Jedyny minus to cena- 200 zł. Ale jest bardzo wydajny).
No i przypudrować chwilę po tym jak podkład się nieco wchłonie. Wtedy makijaż się lepiej i dłużej trzyma. No i grunt to porządny duży pędzel do pudru.

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2014-05-14 o 21:46
MissChievousTess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 10:56   #3
Loyd
Zakorzenienie

Super trwałe podklady nie lubią się z suchą cerą.... A już szczególnie jesli cera ma wyraźne skórki. Z podkadów polecam Clarins Everlasting - powinien dać sobie radę.. Na to puder. Krem powinien być mocno nawilżający...ja nie polecę bo aktualnie używam kremu do skóry mieszanej.

Ja teź prowadzę mocno aktywny tryb źycia ale poza szczególnymi sytuacjami ( gdy miałam np sińce po operacji) nie mogę sobie wyobrazić ćwiczeń w makijazu.
To czas dla ciała.. Skóra też musi odpoczywać.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 17:44   #4
DiablicaM
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Super trwałe podklady nie lubią się z suchą cerą.... A już szczególnie jesli cera ma wyraźne skórki. Z podkadów polecam Clarins Everlasting - powinien dać sobie radę.. Na to puder. Krem powinien być mocno nawilżający...ja nie polecę bo aktualnie używam kremu do skóry mieszanej.

Ja teź prowadzę mocno aktywny tryb źycia ale poza szczególnymi sytuacjami ( gdy miałam np sińce po operacji) nie mogę sobie wyobrazić ćwiczeń w makijazu.
To czas dla ciała.. Skóra też musi odpoczywać.
normalnie ja też ćwiczę bez "tapety" chodzi mi o to, że mam jeszcze wf w szkole, a raczej nie będe zmywać wszystkiego na 30 min, a później nakladać drógi makijarz.
DiablicaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 17:54   #5
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DiablicaM Pokaż wiadomość
normalnie ja też ćwiczę bez "tapety" chodzi mi o to, że mam jeszcze wf w szkole, a raczej nie będe zmywać wszystkiego na 30 min, a później nakladać drógi makijarz.
Clarins da radę. Jest też delikatny. Nie powinien Cię zmasakrować ( w sensie zaskórników np)

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 22:59   #6
adri_
BAN stały

ja mam krem cc bielendy 10 w 1. mysle ze powinnas postawic na cos lekkiego skoro chcesz spedzic w makijazu caly dzien, w tym np. w-f. mi ten krem odpowiada- wygladam naturalnie i nie zapycha mojej cery. mysle ze z doborem koloru rowniez nie bedziesz miala problemow
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 10:56   #7
katrina1991
Zadomowienie

Ja polecam Bourjois Healthy Mix, jest to najlepszy podkład jakikolwiek używałam do tej pory, i na pewno do niego wrócę. Bardzo długo trzymał się na mojej twarzy, biorąc pod uwagę, że mam skórę mieszaną i co najważniejsze nie wysuszał jej.
Obecnie używam L'oreal True Match, niestety na mojej mieszanej cerze szybko szybko się ściera.
A do skóry suchej polecam krem Pharmaceris A Lekki krem głęboko nawilżający.
katrina1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 21:59   #8
Florence999
Raczkowanie

Najjaśniejszy jaki dotąd znalazłam to Nars Sheer Glow Siberia. Wkrótce zrobię recenzję na blogu, więc zapraszam zainteresowanych
Florence999 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości