dłonie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-14, 23:16   #1
Wherever_I
Przyczajenie

dłonie

mam zaniedbane dłonie, a dokładniej paznokcie, nie umiem się nimi zajmować, czasem odsuwam skórki po kąpieli ale efekt w sumie nijaki, jeśli maluję to bardzo rzadko i bezbarwnym. Chciałabym się nauczyć jak o nie dbać, nie mam jakiejś przyjaciółki której mogłabym się poradzić, matka ma ładne paznokcie chociaż nic z nimi nie robi, próbowałam odstawić nożyczki i piłować je ale tylko się jakby rozdwajały, do tego mam białe plamki na płytkach, lepiej iść do kosmetyczki czy macie jakieś rady, bądź linki do poradników?
Wherever_I jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 23:33   #2
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie

Dot.: dłonie

Cytat:
Napisane przez Wherever_I Pokaż wiadomość
mam zaniedbane dłonie, a dokładniej paznokcie, nie umiem się nimi zajmować, czasem odsuwam skórki po kąpieli ale efekt w sumie nijaki, jeśli maluję to bardzo rzadko i bezbarwnym. Chciałabym się nauczyć jak o nie dbać, nie mam jakiejś przyjaciółki której mogłabym się poradzić, matka ma ładne paznokcie chociaż nic z nimi nie robi, próbowałam odstawić nożyczki i piłować je ale tylko się jakby rozdwajały, do tego mam białe plamki na płytkach, lepiej iść do kosmetyczki czy macie jakieś rady, bądź linki do poradników?
Skoro zupełnie nie wiesz jak się do tego zabrać na pierwszą wizytę lepiej udać się do kosmetyczki, podpatrzysz jak przygotowuje paznokcie do malowania, usuwa skórki i piłuje paznokcie, możesz też zawsze się trochę dopytać i potem będzie łatwiej samej zająć Ci się paznokciami w domu.
Piszesz, że rozdwajają Ci się paznokcie od piłowania pilniczkiem, jakiego pilniczka używasz? kiedyś słyszałam, że metalowe mogą powodować rozdwajanie paznokci. Ja ze swojej strony mogę polecić szklany, sama używam i nic się nie dzieje. Co do usuwania skórek najlepiej zaopatrz się w dobre cążki i drewniane patyczki do osuwania skórek.
Stary 2014-05-15, 14:13   #3
delfix10
Zakorzenienie

a dobrze się odżywiasz?białe plamki mogę świadczyć o niedoborach witamin itp
radze postawić na dobre zdrowe odzywianieja odżywiam się zdrowo więc paznokcie mam tak twarde że nie mogę obciąć ich cążkami w ogolę mi się nie lamią nie rozdwajają itp
a do pielęgnacji paznokci używam kapsułek -rybek Gal tych niebieskich (keratynowa odżywka)wciewram wieczorem w paznokcie , na dłonie zaś co kilka dni daję kilka kropel serum Auriga flavo c .Od czasu do czasu smaruje też balsamem z masłem shea ( na wagę) i dłonie mam ,,śliczne'' pomimo że myje gary,sprzątam ,szoruje wanny i inne takie
delfix10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 14:59   #4
Wherever_I
Przyczajenie

jeśli chodzi o dietę, odżywiam się zdrowiej niż moje rodzeństwo jednak u nich nie zauważyłam takich plamek, czasem mam skurcze więc niedobór magnezu. pilnik papierowy
Wherever_I jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 20:37   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie

Cytat:
jeśli chodzi o dietę, odżywiam się zdrowiej niż moje rodzeństwo jednak u nich nie zauważyłam takich plamek, czasem mam skurcze więc niedobór magnezu. pilnik papierowy
Pilnik papierowy raczej nie powinien powodować rozdwajania paznokci. Spróbuj pielęgnacji olejkami: rycynowy, arganowy, jojoba, albo jak wizazanka wyżej napisała masło shea. Warto też mieszać masło shea z wybranym olejem.
Stary 2014-05-16, 14:58   #6
bianeczkaa
Zakorzenienie

Cytat:
papierowy pilnik to połowa sukcesu, paznokcie powinno się też piłować w jednym kierunku. Zastosuj jakiś suplement diety, witaminy albo preparaty specjalnie przeznaczone do włosów, skóry i paznokci. Plamki i rozdwajające końce to ewidentny znak braków w organizmie. Może jednak Twoja dieta nie jest taka dobra Bardzo dobrze na dłonie robią zabiegi parafinowe, które mozna wykonać u kosmetyczki. Na paznokcie możesz stosować olejek rycynowy, odżywki do paznokci.

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031

bianeczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 23:01   #7
adri_
BAN stały

tez wydaje mi sie ze na peirwszy raz lepiej udac sie do kosmetyczki. mozesz sobie zrobic krzywde, dłubiac sama przy dloniach. u mnie czesto leje sie krew co do skorek- ja nakladam na paznokcie troche oliwki dla dzieci- wtedy latwiej odsuwa mi sie skorki i latwiej sie je wycina
adri_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 15:41   #8
Patrycjaa99
Raczkowanie

Też słyszałam że parafina bardzo dobrze wpływa na skórę na dłoniach, ostatnio zaczęłam uzywać kremu do rąk Kuracaja Parafinowa Bielendy, i jestem zadowolona. W końcu moje dłonie nie są takie przesuszone, wystarczy jak posmaruje tym kremem rano i i wieczorem, i przez cały dzień mam gładką skórkę
Patrycjaa99 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości