kompakty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-06-15, 22:26   #1
nale
Przyczajenie

kompakty

Nigdy nie byłam zwolenniczką kompaktów, ale tym razem postanowiłam sobie kupić coś na lato. Ma być przede wszytskim matujący, niekoniecznie kryjący i ma nie robić maski (czy to możliwe przy kompakcie? - zawsze używałam fluidów i nie mam pojęcia). Wczoraj wypróbowałam shiseido pureness, ale wyglądałam jak stuletnia pudernica, chociaz kolor był ładny, a mat niewzruszony przez kilka godzin. Co myślicie o clarifying cliniqua? Czy to prawdziwy kompakt, czy jednak bardziej puder? A może jeszcze jakieś typy? Potrzebuje ppilnej pomocy, bo mój stary podkład jest na absolutnym "wykończniu" i muszę prędko coś kupić, a jako że i tak mam całą szufladę nietrafionych podkładów (niby zawsze wypróbowuję...) to wolałabym tym razem kupić coś naprawdę fajnego. A może jeszcze shiseido spf 32 kompakt?
nale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 10:54   #2
Sam
Zadomowienie

Re: kompakty

hmm- wydaje mi się że na lato byłby lepszy jakiś lekki, płynny fluid - matujący. POrzetestuj sobie jeszcze Chanel-double perfection i Guerlaina, Divinora. Estee Lauder wprowadziło niedawno matujący, lekko kremowy podkład

pozdrawiam
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 11:12   #3
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Ja bardzo nie lubię kompaktów/sprasowanych pudrów, zawsze mi się wydaje że widać je na twarzy. Mo ale nieraz jestem w pracy od świtu do nocy, trzeba to lico czymś zmatowić...
Przetestowałam:
- Shiseido Pureness - matuje świetnie, nie powoduje wypryskow, nie wysusza - ale najjaśniejszy kolor lekko ciemnieje mi na twarzy,
- Clinique Clarifying - świetny, pisze że kompakt - ale to zwykly sprasowany puder. Jasny odcień jest naprawdę jasny (ja mam o1), dobrze wyrównuje koloryt cery. Delikatny, całkiem całkiem - ale uwaga przy nim trzeba dobrze nawilżać cerę. Dobry i trwały mat.
- Chanel Double perfection kompakt - kupiłam jakiś czas temu i tak jak nie lubię fluidu z tej serii za bardzo, tak kompakt uważam za genialny! Mat jest najlepszy dla mnie, bo nie jest taki płaski jak w innych tego typu pudrach. Naprawdę widać że twarz zyje i wygląda naturalnie. Nie wierzyłam ze uda się połączyć mat plus rozświetlenie, ale ten kompakt jest najbliższy ideałowi mam bardzo jasna skórę i najjaśniejszy odcien - aurore 30 wydawał mi sie ciemny - ale jest super, idealnie wtapia sie w skórę. Wreszcie nic nie ciemnieje na twarzy! Tak jak wspomniałam, kompaktów nie lubię - to raczej konieczność poprawek - ale tego uzywam z dużą przyjemnością!

Kompakt Guerlaina z serii Divnora odradzam (dopiero się wygląda jak pudernica... moim zdaniem to największy bubel w całej linii, a skądinąd bardzo lubię tę firmę i zaliczam do ulubionych).

Całusy!

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 13:50   #4
nale
Przyczajenie

dziękuję za wiadomości. Z polecanych przez Samantę mam wszytskie (lub miałam) i z żadnego nie byłam do końca zadowolona. DP strasznie przesusza skórę dając przy tym wcale nie za dobry mat, Ideal Matte spływa zaciekami, najlepsza jest już Divinora. Pójdę przetestować DP w kompakcie. Jednak kompakt mnie kusi, bo nie mogę sobie pozwolić na brak makijażu, a mam już po prostu, przepraszam za określenie, odruchy wymiotne na myśl o nakładaniu normalnego fluidu. To pewnie kwestia przemęczenia, ale teraz w ogóle ograniczam się do naniezbędniejszego minimum tj. podkład, puder i rzęsy. Nawet mój ukochany levres scintillantes nr 19, którego używanie zawsze było dla mnie małą prywatną przyjemnością teraz leży odłogiem zaszufladkowany jako przykry obowiązek... I stąd te, głupi być może, pomysł na kompakt - bo mi się wydaje, że będzie szybciej...
nale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 14:17   #5
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

A próbowałaś Manhattan - Soft Compact Powder, Natural Look

jest bez lusterka. Ładnie matuje i daje naturalny efekt.
idalny do poprawek w ciągu dnia. Wystarczy cienka warstewka.

Są jeszcze kompakty:
Isa DOry - obiecujący
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6929

L'oreala
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=619
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 14:19   #6
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

A próbowałaś Manhattan - Soft Compact Powder, Natural Look

jest bez lusterka. Ładnie matuje i daje naturalny efekt.
idalny do poprawek w ciągu dnia. Wystarczy cienka warstewka.

Są jeszcze kompakty:
Isa DOry - obiecujący
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6929

L'oreala
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=619
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-20, 10:04   #7
tomaszeg
Zadomowienie

GG do tomaszeg

z moich obserwacji wynika, że kompakty zawsze lekko wysuszają skórę...

inna sprawa, że można ich używać także w ciągu dnia, jako pudru, do zmatowienia.

ale na lato - poprę Sam - polecam transparentne podkłady, które wyglądają bardzo delikatnie

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości