Trwałość makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-16, 19:16   #1
Madzialena7
zniemczona peema

Trwałość makijażu

Nie wiem czy mogę tu zamieścić ten wątek i czy był już taki temat, więc proszę o wyrozumiałość w razie w . Patrzyłam w wyszukiwarce jednak nic nie znalazłam.

Tak więc: Jutro idę na wesele i jak wiadomo- chciałabym jak najdłużej przedłużyć trwałość makijażu. I nie chodzi mi o podkład, bo jako tako nie używam, bo nie potrzebuję, tylko o cienie. Bowiem po jakimś czasie, że tak powiem "zbierają mi sie" w załamaniu powieki i to nieestetycznie wygląda. I chciałabym dowiedzieć się jak temu zapobiec. Słyszałam o nakładaniu na powieki podkładu przed nałożeniem cieni, jednak i tak te cienie się w tym załamaniu zbierają. Bazy pod cienie nie mam.
Więc chodzi mi bardziej o technike nakładania cieni, bo gdzieś czytałam, że od sposobu nakładania cieni wiele zależy. Jak należy to robić?
A cienie są chyba raczej dobrej jakości, długo utrzymują się na powiece, ale właśnie chodzi o to zbieranie się ich w załamaniu. Może ja coś źle robię, staram się rozcierać jednak może robię to za mało..

I jeszcze jak ogólnie przedłużyć trwałość makijażu? Próbowałam nie raz lakierem do włosów spryskać twarz, ale jakiś efektów to nie dało. Żadne specjalne spreje do przedłużania nie wchodzą w grę, bo mam nawet jeden w domu, ale jest kompletnie beznadziejny jak dla mnie, pamiętam jak chciałam właśnie spryskać się nim przed studniówką i powieki mi się że tak powiem posklejały i musiałam malować się od nowa..
Proszę o pomoc.

"..i że Cię nie opuszczę aż do śmierci.."-> 27.08.2016
,,Bo magia jest wtedy gdy splatamy dłonie,
a nasze spojrzenia mówią więcej niż słowa"
Madzialena7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 20:11   #2
kasiaj85
Moderator

Dot.: Trwałość makijażu

Cytat:
Napisane przez Madzialena7 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy mogę tu zamieścić ten wątek i czy był już taki temat, więc proszę o wyrozumiałość w razie w . Patrzyłam w wyszukiwarce jednak nic nie znalazłam.

Tak więc: Jutro idę na wesele i jak wiadomo- chciałabym jak najdłużej przedłużyć trwałość makijażu. I nie chodzi mi o podkład, bo jako tako nie używam, bo nie potrzebuję, tylko o cienie. Bowiem po jakimś czasie, że tak powiem "zbierają mi sie" w załamaniu powieki i to nieestetycznie wygląda. I chciałabym dowiedzieć się jak temu zapobiec. Słyszałam o nakładaniu na powieki podkładu przed nałożeniem cieni, jednak i tak te cienie się w tym załamaniu zbierają. Bazy pod cienie nie mam.
Więc chodzi mi bardziej o technike nakładania cieni, bo gdzieś czytałam, że od sposobu nakładania cieni wiele zależy. Jak należy to robić?
A cienie są chyba raczej dobrej jakości, długo utrzymują się na powiece, ale właśnie chodzi o to zbieranie się ich w załamaniu. Może ja coś źle robię, staram się rozcierać jednak może robię to za mało..

I jeszcze jak ogólnie przedłużyć trwałość makijażu? Próbowałam nie raz lakierem do włosów spryskać twarz, ale jakiś efektów to nie dało. Żadne specjalne spreje do przedłużania nie wchodzą w grę, bo mam nawet jeden w domu, ale jest kompletnie beznadziejny jak dla mnie, pamiętam jak chciałam właśnie spryskać się nim przed studniówką i powieki mi się że tak powiem posklejały i musiałam malować się od nowa..
Proszę o pomoc.
niestety, moim zdaniem cudów nie zdziałasz. Jeśli przy użyciu samych cieni rolują Ci się one po czasie, to żadna inna technika nakładania tego nie zmieni, bo to nie jest kwestia nakładania, tylko przetłuszczania się powiek. Podkład - dla mnie jeszcze gorzej.
Jedyne logiczne rozwiązanie to dobra baza pod cienie. Tylko ona, i to taka dobrze dopasowana i współgrająca akurat z Twoją skórą, może pomóc. Moje powieki są bardzo przetłuszczające się i nie ma takiej opcji, żebym zrobiła makijaż oka bez bazy. Ale na bazie się wszystko trzyma bez zmian od nałożenia do zmycia, nieważne czy jest -20st czy +35.

Jeśli chodzi o przedłużenie trwałości makijażu - można spróbować pudrem fiksującym, ale trzeba go używać mocno puchatym pędzlem i w niewielkich ilościach. Natomiast spraye fixujące są różne, i trzeba je dobrze stosować. Ja osobiście nie zawiodłam się jeszcze na tym z Kryolanu. Podstawą zadziałania takiego sprayu jest odpowiednia aplikacja i dobrze działający rozpylacz. Musi dawać mgiełkę a nie pryskać no i trzeba go rozpylać z jak najdalszej odległości. ja wręcz tworzę z niego mgiełkę "w powietrzu" i pod nią podkładam twarz.

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości