Męskie pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-20, 16:03   #1
Hippoo
Przyczajenie

Męskie pytanie

Witam,

drogie koleżanki, mam pewien problem. mam obecnie 26 lat. Paliłem papierosy przez 6 lat. Przestałem. Moja cera na twarzy wygląda fatalnie. Co z tym zrobić...? Wystarczy iść po prostu do kosmetyczki, czy mogę to robić sam, we własnym zakresie? jakieś kremy i inne preparaty.

Z góry dziękuję za odp ;]
Hippoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 16:36   #2
Jaspise
Raczkowanie

Dot.: Męskie pytanie

Cytat:
Napisane przez Hippoo Pokaż wiadomość
Witam,

drogie koleżanki, mam pewien problem. mam obecnie 26 lat. Paliłem papierosy przez 6 lat. Przestałem. Moja cera na twarzy wygląda fatalnie. Co z tym zrobić...? Wystarczy iść po prostu do kosmetyczki, czy mogę to robić sam, we własnym zakresie? jakieś kremy i inne preparaty.

Z góry dziękuję za odp ;]

A to zależy co rozumiesz przez "fatalnie". Podejrzewam że chodzi Ci o to:
-odcień cery jest ziemisty
-masz zatkane pory, takie jakby "mikrodziurki" na twarzy
-skóra jest przesuszona

Radziłabym zacząć coś robić samemu, a jeśli nie przyniesie efektów, możesz iść do kosmetyczki na jakąś kurację (mikrodermabrazja albo coś), albo nawet do dermatologa (chociaż chyba aż tak źle z tobą nie jest )
Więc: możesz kupić sobie i zrobić peeling albo maseczkę peel-off (w drogeriach, w saszetkach, kosztują kilka zł), możesz wypróbować jakąś ziołową mieszankę, np. przemywać twarz ostudzonym naparem z rumianku (rozjaśnia cerę) lub/i nagietka (łagodzi podrażnienia i działa przeciwtrądzikowo), pij soki marchwiowe, bo wyrównują koloryt skóry, ja widzę po sobie efekty. Hmm myślę że jeśli wypróbujesz peeling albo maseczkę regenerująca 1-2 razy w tygodniu plus codziennie jakiś delikatny krem nawilżający (może być nawet zwykły nivea), to będzie jakaś poprawa. A mieszanki ziołowe też są dobre, moze zbytnio sie na tym nie znam ale kilku znajomych stosowało i sobi chwaliło. Mocny napar studzisz, moczysz płatek kosmetyczny, troszkę odsączasz i przemywasz buźkę jak tonikiem. Mam nadzieję ze coś Ci to wszystko pomoże.
Stary 2014-05-21, 07:59   #3
Loyd
Zakorzenienie

Nie napisałeś co dokładnie jest źle z Twoją cerą. Na poprawę stanu takiej cery na 100% wpłynie rzucenie palenia i zdrowa dieta. Kup sobie peeling , najlepiej peeling maskę która złuszczy stary naskórek. Ja używam ( mój spacer też) blue corn z the body shop. Wprowadz do codziennej pielęgnacji krem ( najlepiej z witaminą C) . Skóra powoli ( choćby kolorystycznie) wróci do siebie.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 14:21   #4
Hippoo
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Spodziewałem się raczej, że będzie trzeba udać się do kosmetyczki i zapłacić duże pieniądze

Cytat:
Napisane przez Jaspise Pokaż wiadomość
A to zależy co rozumiesz przez "fatalnie". Podejrzewam że chodzi Ci o to:
-odcień cery jest ziemisty
-masz zatkane pory, takie jakby "mikrodziurki" na twarzy
-skóra jest przesuszona
Dokładnie tak
Najlepiej to przesuszenie widać po goleniu. golę się na mokro i po goleniu używam właśnie zwykłego kremu nivea. Nic lepszego niestety nie ma. Kupowałem różne preparaty, ale się nie sprawdzały. Mam strasznie delikatną skórę. W każdym razie dzień po goleniu twarz strasznie się łuszczy w miejscach, gdzie się goliłem

Myślę, że nie jest na tyle źle, aby chodzić do dermatologa. Natomiast cieszę się, że udało mi się wreszcie odstawić papierosy. Dzięki wielkie jeszcze raz, za odp
Hippoo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości