Metamorfoza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-05-21, 18:57   #1
szostyzmysl
Przyczajenie

Unhappy

Metamorfoza

Dzień dobry wszystkim.

Od wczesnego dzieciństwa zawsze biegałam z chłopakami za piłką, a sprawy, które interesowały moje koleżanki były dla mnie czarną magią. Pozostało mi to do dziś, a minęło już kilkanaście lat. Często wyglądam jak chłopczyca, nie przykładam wagi do wyglądu. Mam zamiar to zmienić, mam nadzieję, że mi pomożecie, bo zupełnie nie znam się na tych wszystkich magicznych sprawach, które sprawiają, że wyglądacie prześlicznie.

Jestem przed dwudziestką. Mierzę 169cm- czuję się z tym wzrostem okropnie, wolałabym być niższa, ale jestem w stanie to zaakceptować, ważę ok. 52kg. Jestem raczej szczupła (tak mi się wydaje), ale nie podoba mi się moja sylwetka. Jestem bardzo wąska w talii, ale mam okropnie szerokie biodra i ramiona. Pytanie brzmi: co powinnam nosić, żeby jakoś wyglądać? Nie lubię spódniczek i sukienek.

Mam jasną karnację. Często miewam czerwone plamki na twarzy, nigdy nie jest jednolitego koloru, a tego bardzo bym chciała. Kierując się tym -> link , mój kształt twarzy to diament. Moje oczy są zielono-niebiesko-żółte (heterochromia). Mam wąskie, różowe usta i piegi na nosie. Pytanie brzmi: Jakich kosmetyków powinnam używać na co dzień (coś lekkiego, tuszującego) i jaki makijaż pasowałby mi na szczególne okazje? (Proszę, podajcie chociaż nazwy kosmetyków, moja wiedza ogranicza się do tuszu, podkładu, korektora i cieni do powiek- więcej nie jestem w stanie wymienić. )

Kilka tygodni temu ścięłam włosy. Są puszyste, podatne na wszelkie zabiegi, często się kręcą, przetłuszczają. Mam grzywkę na bok. Koloru nie zamierzam zmieniać, podoba mi się mój kasztanowy (naturalne). Długość- przed ramiona. Postopniowane. Jak o nie dbać? Czym myć, żeby się nie przetłuszczały i układały ładniej? (Bardzo często mam na głowie coś, co okala moją twarz, jest przyklapiętne i wygląda jak ''nocnik'').

Mam też okropne blizny na nogach po licznych wypadkach, da się coś z tym zrobić?

Mam nadzieję, że mi pomożecie chociaż trochę. Pozdrawiam, chłonę wszelkie rady, Julia.
szostyzmysl jest offline  
Stary 2014-05-21, 19:30   #2
201704240951
Konto usunięte

Dot.: Metamorfoza

Cześć Julio, proszę zapoznaj się z naszym regulaminem metamorfoz i dostosuj się do niego. ;-) Krótko mówiąc - dodaj zdjęcie. Bez tego jest trudno cokolwiek doradzić.
201704240951 jest offline  
Stary 2014-05-23, 15:51   #3
monissio
Raczkowanie

Jedynie co do blizn mogę Ci doradzić - bio oil jest dobry, ja się pozbyłam z nim rozstępów. A co do reszty - zdjęcie, zdjęcie, zdjęcie!
monissio jest offline  
Stary 2014-05-24, 09:18   #4
lilith691
Zadomowienie

Bez zdjęcia trudno jest cokolwiek powiedzieć, ale czuję że nie jest tak źle jak sądzisz.

Ja też raczej nie przejmowałam się dbaniem o siebie, ale od ponad 1,5 roku to zmieniam. Jeśli czegoś nie wiem - szukam w internecie, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Na wizażu i blogach kosmetycznych znajdziesz pewnie odpowiedź na każde pytanie.

No i najważniejsze - nie poddawać się i wyrobić dobre nawyki. Na przykład ze smarowaniem się balsamem - przez miesiąc codziennie ZMUSZAJ się do tego, po tym czasie powinno Ci to już wejść w krew i nawet nie będziesz musiała pamiętać, po prostu odruchowo zaczniesz sięgać po kosmetyk.

Powodzenia!
lilith691 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
metamorfoza, twarz, włosy, wygląd, zmiany

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości