Nadmierne owłosienie ciała mężczyzny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-25, 21:12   #1
woj667
Przyczajenie

Nadmierne owłosienie ciała mężczyzny

Witam. Jestem mężczyzną, mam 20 lat. Przeglądałem już setki podobnych tematów, lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na interesujące mnie pytanie. Poza tym znaczna część, to tematy sprzed lat, być może medycyna posunęła się na tyle daleko, że teraz ktoś mi pomoże... ale może od początku. Jak już po tytule można się domyślić - borykam się z nadmiernym owłosieniem ciała. Nie jest to może mój kompleks powodujący, że np. nie zdejmę koszulki w lato... Ale czułbym się zdecydowanie lepiej, gdyby dało się coś na to poradzić. Nadmienię jeszcze, że z takimi miejscami jak klatka czy pachy sobie radzę. Gorzej jest z włosami nóg - tych już nie wydepiluję na zero. I tu rodzi się moje pytanie: czy jest możliwość, by zmniejszyć ilość i 'jakość' włosów na nogach/rękach? Bardzo chciałbym, by było ich mniej, a te co zostaną były krótsze niż kłaki, które mam teraz... Czekam na konstruktywną odpowiedź i z góry za nią dziękuję.
woj667 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 23:34   #2
kolejna_wizazanka
Raczkowanie

Dot.: Nadmierne owłosienie ciała mężczyzny

Można je usunąć np. laserowo. Ale to drogie i wymaga wielu powtórzeń. Woskować pewnie nie chcesz, bo wyglądałoby to nienaturalnie (chociaż umówmy się, dlaczego nie... Jeśli chcesz to twój wybór).

Takie owłosienie wskazuje na wysoki poziom testosteronu a wysoki poziom testosteronu wskazuje na potencję - nie spotkałam się jeszcze z facetem, którego owłosienie uważałabym za zbyt duże. Owłosienie u faceta jest sexy.
kolejna_wizazanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 08:29   #3
bezczegos
Przyczajenie

Dot.: Nadmierne owłosienie ciała mężczyzny

Jeśli nie chcesz dużo inwestować to spróbuj wosku. :p Przez pewien czas będziesz idealnie gładki, ale potem włosy powinny odrosnąć słabsze. Chociaż podobno nie ma na to naukowych dowodów, ale chyba każdy kto miał woskowanie zgodzi się, że nowe włosy nie są już takie same.
Laser lub IPL to też jakieś wyjście. Zwłaszcza że jeden zabieg usuwa tylko część włosów i miałbyś ich mniej. Ale niestety nie wiadomo jaka część zostałaby usunieta. Zastanawiam się czy czasem nie zrobiłyby się łyse placki. Musiałbyś iść do specjalisty o tym pogadać.
Jest też elektrokoagulacja. Ta metoda pozwala na dokładne wybranie włosa, który ma być usunięty. Dlatego jest to bardzo żmudna metoda - włos łapie się pęsetą, która powoduje przepłynięcie prądu przez włos, albo wbija igłę do mieszka włosowego, która wywołuje w mieszku reakcję chemiczną i/lub termiczną.
Żadne inne metody nie przychodzą mi do głowy. ^^

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
bezczegos jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości