Golenie nóg, sposoby? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-26, 17:40   #1
nets
Przyczajenie

Golenie nóg, sposoby?

Witam wszystkich! Od razu chcę zaznaczyć, że jestem tu nowa i nie umiem w pełni obsługiwac się forum, a zarejestrowałam się tutaj, bo mam problem jeśli chodzi o golenie nóg..
Mam 16 lat. Gdy miałam 14 lat, to powiedziałam sobie dość! Byłam wściekła, że inne koleżanki chodza w spodenkach, a ja muszę chować się pod długimi spodniami, bo mam długie, ciemne włosy na nogach Wziełam maszynkę i ogoliłam od łydek po uda. Byłam szczęśliwa, bo w końcu mogłam ubrać krótkie spodenki bez obawy, że ktoś się będzie na mnie dziwnie patrzał. Ale teraz mam problem, mianowicie mam teraz dużo gęstych włosów na nogach, musze golić sie co 3 dni i jest to dość uciążliwe. Używałam kremu do depilacji Veet, ale na udach podrażnił mi skórę, tzn. jest trochę za mocny. Chciałabym coś w końcu zrobić z tymi nogami, bo wyglądam troche jak małpa Myslałam o rozjaśnieniu włosów na nogach, no ale czym? Słyszałam o wodzie utlenionej, ale jest coś jeszcze?
Depilatorem spróbowałam raz, nigdy więcej, całe nogi podrażnione, z woskiem tak samo, a po maszynce po 2 dniach znowu trzeba sie ogolić.
Jestem na siebie wsciekła, po co ja goliłam uda
Prosze pomózcie mi, chciałabym je jakoś rozjaśnić, ale nie wiem jak, pomocy
nets jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 18:12   #2
zlooosnica89
Raczkowanie

Dot.: Golenie nóg, sposoby?

I tak masz dobrze, że maszynką możesz co 3 dni golić - w moim przypadku muszę codziennie.

Na mnie znowu nigdy żadne kremy nie działały, a po depilatorze wrastały włosy, a efekt i tak utrzymywał się z tydzień.

Co do rozjaśniania to nie wiem, czy to taki dobry pomysł. Jeśli to są długie i gęste włoski to i tak będzie je widać, tylko będą jasne Rozjaśnianie sprawdza się raczej w przypadku takiego 'meszku'. Ale jakbyś bardzo chciała to podsyłam link, w którym nissiax83 dokładnie pokazuje jak i czym rozjaśniać włoski:
http://www.youtube.com/watch?v=t81Y9...TuVNh2PWm-o8Ww

A z innych opcji to pasta cukrowa. Podobno jest lepsza niż wosk i delikatniejsza, ale mi nigdy nie udało się zrobić zdatnej do użytku

Jeśli wosk, to raczej tylko taki podgrzewany, nie sklepowe plastry.

Z droższej zabawy na pewno skuteczna jest depilacja laserowa, ale właśnie jest niestety droga i nie na teraz, jeśli chcesz się w tym roku opalać.
zlooosnica89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 00:50   #3
kamilunia25
Przyczajenie

Hej, ja używam maszynkę firmy Wilkinson Intuition Naturals (to jest ta z "mydełkiem" dookoła maszynki) i jestem bardzo zadowolona ze sposobu golenia oraz z efektów po depilacji. Nie muszę używać pianki do golenia, moje nogi są gładkie, ładnie zdepilowane. Depiluję nogi raz na tydzień bo częściej nie widzę potrzeby i sensu. Polecam spróbować.

Pozdrawiam!
Kamila
kamilunia25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:08   #4
emma-e4
Wtajemniczenie

co 3 dni? ja jeśli chcę mieć idealnie gładkie nogi to golę codziennie...
co prawda nie widać wtedy włosków, ale mam fioła na tym punkcie - albo idealna gładkośćalbo nic
nie mam ciemnych włosów, ale szybko odrastają i są twarde
nie masz wyjścia - depilator albo wosk
depilator boli za pierwszym, drugim razem, potem jest coraz lepiej
tylko trzeba wybrać dobry moment na rozpoczęcie depilacji, żebyś mogła te 2-3 dni nogi schować w spodniach - ja mam wtedy pełno czerwonych kropek i nogi są nie do pokazania
po 2-3 depilacjach mogę robić to co 7-10 dni i nogi są idealnie gładkie
emma-e4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 14:40   #5
mpt
Zakorzenienie

Witaj w dorosłym świecie Nawet jeśli nic byś nie goliła, to i tak wyrosłyby Ci włosy, kwestia genów. Masz do wyboru różne metody depilacji, wypróbuj pastę cukrową, ona mniej podrażnia.
mpt jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości