Zakrzywione paznokcie, bardzo wolno rosną. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-06-02, 22:22   #1
Sunnivaa
Zadomowienie

Zakrzywione paznokcie, bardzo wolno rosną.

Hej Wam,
to już mój kolejny post na wątku paznokciowym. Ponieważ moje paznokcie są po prostu do kitu. Kompletnie. Niedługo będzie rok jak o nie dbam całym moim sercem a one są wciąż okropne. Przez jakieś pół roku nie mogłam ich zapuścić wcale, przede wszystkim łamały się (po 2 dziennie na przykład). Poza tym nie znam nikogo komu paznokcie rosłyby tak wolno. Nie piłuję ich prawie wcale na długość, raz na miesiąc wystarczy by parę razy przejechać jeżeli chodzi o długość. Za to na szerokość idą strasznie, jak łopaty. Teraz jest już trochę lepiej, przestrzegam po prostu wszystkich zasad, piłuję tylko w jedną stronę, nakładam odżywki, myję naczynia tylko w rękawiczkach, ba, od czasu do czasu śpię z kremem na rękach i w rękawiczkach. Udało mi się je odrobine zapuścić, mają ok. 3 mm długości końcówek (biała część). Ale wyglądają tragicznie. Są zakrzywione, nie rosną prosto tylko jakby okalająco, tak jak idą opuszki palców. Widać to głównie na środku paznokcia, gdy się patrzy nie z góry a wprost na opuszkę, że po bokach są proste a na środkach wgniecione. Wygląda to mega brzydko, mam tak na wszystkich paznokciach poza kciukami i małymi, u obu rąk. http://1.bp.blogspot.com/-nb2jaUS--X...ty+(Small).jpg to obrazek nr. 12. Skracanie paznokci nawet do 0 nie pomaga, zakrzywiają się od razu, przy 1 mm. Czy da się coś z tym zrobić? Sprzyja to niezmiernie ich łamaniu i kruszeniu się, bo po prostu łatwiej nimi zaczepić, przeciążają się bardziej itp.
Stary 2014-06-06, 23:12   #2
coco1919
Rozeznanie

Dot.: Zakrzywione paznokcie, bardzo wolno rosną.

A próbowałaś smarować je np olejkiem rycynowym ? Wzmacnia paznokcie i poprawia płytkę. Albo jakieś odżywki
Stary 2014-06-06, 23:43   #3
CzarnaMaciejka
Raczkowanie

Taki kształt paznokci oraz ich łamliwość może wynikać z problemów ze zdrowiem, rzadziłabym pokazać je lekarzowi.
CzarnaMaciejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 00:49   #4
Sunnivaa
Zadomowienie

Smarowałam olejkiem rycynowym, odżywką różową Lovely, Eveline 8 w 1 (kilka razy, nie mogę używać, od razu muszę zmyć, bo tak jakby szczypie, piecze, nie do wytrzymania). Nic nie pomaga. Odżywiam się zdrowo, nie mam problemów z włosami, mam gęste, długie i wszystko z nimi ok. Skórę też mam normalną raczej. Dlatego dziwią mnie moje paznokcie. W czwartek tydzien temu (12czerwca) złamał mi się kompletnie do zera (w sensie cała biała część) mały paznokieć, nawet bardziej, bolało okrutnie... Teraz paznokieć (biała część) ma naciągany 1 mm. Z taką prędkością rosną.
Odpowiedz

Tagi
paznokcie

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości