kolejna z kompleksami... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-06-16, 14:41   #1
Dorota230
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

kolejna z kompleksami...

Witajcie!
Chcę zmienić swoje życie, staram się je przewartościować. Dużo by pisać dlaczego co i jak...
Jestem osobą grubszą (żeby nie napisać grubą) i od jakiegoś czasu staram się więcej ruszać i zdrowiej odżywiać. Ogólnie rzecz biorąc - o siebie dbać. Styl mam raczej wyrobiony, wiem co mam nosić do swojej figury aby tuszować swoje niedoskonałości. Tylko zostaje twarz.
Nie wiem jak się malować aby nie wyglądać jak ''pokraka''. Próbowałam już robić przydymione oko ale tak jakoś to niezbyt wygląda... Na co dzień to raczej tylko tusz stosuje... Makijaż oczu jest trudniejszy ze względu na kolor oczu - zdjęcia niżej. Mam wrażenie że co pasuje do jednego oka nie pasuje do drugiego.
I może coś zmienić z włosami?
Jakby jakaś dobra dusza mogła ocenić czy da coś się zrobić z tą moją 'gębą' byłabym niezmiernie wdzięczna.
Dziękuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0125.jpg (128,0 KB, 386 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0142.jpg (15,1 KB, 333 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0177.jpg (129,5 KB, 373 załadowań)
Dorota230 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 15:50   #2
tysienka23
Raczkowanie

Dot.: kolejna z kompleksami...

Oczy masz świetne! Podkreślałabym je jedynie jakimiś kolorami nude, żeby nie przyćmić ich wyjątkowości

Co do koloru włosów - zafarbowałabym na blond. Jasny kolor złagodzi nieco rysy twarzy, zapuściłabym również włosy, bo to optycznie wysmukli twarz.
tysienka23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:30   #3
Efkakam
Rozeznanie

Niestety zdjęcia są mało wyraźne, ale mam kilka pomysłów co można poprawić.

Zabiegi kosmetyczne: regulacja brwi + maseczki na twarz
Czy wyrywasz brwi? Jeśli nie to koniecznie idź do kosmetyki na pierwszą regulację brwi. Lekka henna też nie zaszkodzi. Nikt nie zwraca na nie uwagi, ale one naprawdę modelują oko. Kosmetyczka nada im ładny kształt, potem będziesz musiała tylko wyrywać odrastające włoski
Co jeszcze możesz zrobić to regularne maseczki. Trochę poprawią to i owo. Tu już będziesz musiała dobrać do Twojej cery i ewentualnego problemu jaki z nią masz. Dużo osób mówi, że domowe maseczki działają lepiej niż drogeryjne, może faktycznie coś w tym jest, ale najważniejsze jest to, że domowa maseczka będzie praktycznie za darmo

Makijaż: nałóż korektor, dobierz cienie, i zastanów się nad nakładaniem różu
Wydaje mi się, że masz małe cienie pod oczami. Dobrze by było, gdybyś zamaskowała je korektorem. Ale nakładaj go ostrożnie, bo jak dużo nawalisz to będzie strasznie wyglądało Jaką masz cerę? Jeśli Ci się przetłuszcza to może lepiej zamiast podkładu daj puder? I tu kolejna sprawa, nie nakładaj go gąbką tylko pędzlem (i nie "pod włos"). Jak się szybko nakłada gąbką to wychodzą na twarzy plamy
Czy mi się wydaje, czy masz jedno oko zielone, a drugie bardziej brązowe? Może spróbuj nakładać lekko różowy/liliowy cień? Taki kolor mniej więcej pasuje do zielonego i brązowego. Tylko to zależy jaki to odcień brązowego. Poprzeglądaj palety kolorów, może znajdziesz taki kolor, który będzie pasował do jednego i drugiego oka.
Sama technika malowania oka też jest ważna, możesz np. nałożyć jasny cień na wewnętrzną stronę powieki i im dalej na zewnątrz tym ciemniejszy cień nakładaj
I jeśli chcesz wymodelować kształt twarzy pomyśl o różu lub perełkach. Tylko znowu nie nakładaj dużo, bo będziesz dziwnie wyglądać. I dobierz naturalny kolor zgodny z Twoją cerą - żadnego mocnego różu czy śliwki :P

Tu masz poradnik jak malować się różem: http://lula.pl/lula/1,95647,6623407,...ie_twarzy.html Wydaje mi się, że masz twarz okrągłą.
A tu masz artykuł poświęcony błędom w makijażu: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,..._makijazu.html Dodatkowo do każdego tematu jest dodany filmik z recenzjami kosmetyków. Te babki często polecają kosmetyki za 100 zł... ale czasami dają też makijażowe porady
Co Ci mogę jeszcze poradzić to dużo czytaj o kosmetyce i makijażach. Im więcej się nauczysz, tym większe będziesz miała wyczucie co by tu jeszcze ze swoim wyglądem pokombinować

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Co powiesz na taką metamorfozę? http://polki.pl/we-dwoje/twarz;okrag...kul,22056.html
Może zaczerpniesz z niej jakąś inspirację
Efkakam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:33   #4
charsi
Zadomowienie

Myślę, że masz zbyt rumianą cerę na blondy, zostałabym przy brązie.
Zadbaj też o kondycję włosów, nie będę się tu produkować, na wizażu jest mnóstwo porad na ten temat, odżywki, oleje itd. Jakbyś nieco zapuściła, byłoby bardzo ładnie Nie jestem pewna co do tej grzywki, na pierwszym zdjęciu nie wygląda korzystnie.
Oczy masz intrygujące, podkreślaj je! Może spróbuj delikatnych kresek eyelinerem i tuszu na początek?
Stary 2014-06-16, 20:22   #5
avokia
Raczkowanie

Co z tego , że dziewczyna ma zaróżowioną twarz ? Blond będzie pasował , wystarczy spojrzeć na Cameron Diaz http://bi.gazeta.pl/im/2/6071/z6071052X.jpg . A co do makijażu proponowałabym coś klasycznego http://2.bp.blogspot.com/-FVM8nTn06Z...0/IMG_6448.jpg a na wieczór czerwone usta
avokia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 20:43   #6
charsi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez avokia Pokaż wiadomość
Co z tego , że dziewczyna ma zaróżowioną twarz ? Blond będzie pasował , wystarczy spojrzeć na Cameron Diaz http://bi.gazeta.pl/im/2/6071/z6071052X.jpg . A co do makijażu proponowałabym coś klasycznego http://2.bp.blogspot.com/-FVM8nTn06Z...0/IMG_6448.jpg a na wieczór czerwone usta
Ależ nic, mi się podoba taki typ urody, natomiast uważam, że bardziej podkreśli ją brązem
Stary 2014-06-17, 11:14   #7
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
[...]Co powiesz na taką metamorfozę? http://polki.pl/we-dwoje/twarz;okrag...kul,22056.html
Może zaczerpniesz z niej jakąś inspirację
Ja powiem, że na zdjęciach w makijażu twarz jest obrócona tak, żeby wyglądała na szczuplejszą, ale to pewnie zasługa bronzera

Autorko, przejdź się do dietetyka, to wiele Ci ułatwi na początek. Co do makijażu - próbuj wprowadzać jeden nowy element na tydzień - dwa, mniej więcej tyle czasu potrzeba, żeby wyćwiczyć perfekcyjnie używanie kosmetyku. Masz śliczne oczy, nie baw się w smoky, ale na początek powicz kreskę - cieniem, kredką, a na koniec eyelinerem. Możesz naszkicować zarys cieniem i na to poprowadzić kredkę. Idź do inglota, tam chętnie dobiorą Ci róż (nawet, jeśli nie trafią z kolorem, to sama się na spokojnie przyjrzysz i coś wybierzesz, a wkłady nie są drogie)wybierz ze dwa-trzy nowe kosmetyki i ucz się powoli obsługi, wyjdź z lusterkiem na dwór, zobacz, jak wszystko prezentuje się w różnym nasłonecznieniu. Makijaż ma być zabawą i przyjemnością, jeśli nie lubisz używać cieni, to nie musisz, sama kreska przy nasadzie rzęs będzie wyglądała równie ładnie.

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

No i koniecznie podkreśl brwi, bo takie ładne oczy wymagają mocniejszej oprawy - kredka z catrice "dating with ashton" ma neutralny, ładny kolor i szczoreczkę do przeczesywania.
Masz bardzo ładną twarz i regularne rysy, pozwól sobie na kolorowe, wyraźne usta. Kolor - tu też polecam próbować w inglocie, bo zdjęcia mogą przekłamywać kolor Twojej cery. Obejrzyj filmiki na youtube nt. testów pomadek golden rose, https://www.youtube.com/watch?v=bvvgFKEis_g tu dziewczyna konkretnie mówi o uniwersalnych twarzowych, ale wyrazistych kolorach
mpt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 11:24   #8
kamissia1
Raczkowanie

Jak dla mnie też blond będzie ok Rozjaśni Cię, złagodzi rysy, jak zapuścisz włosy, to rzeczywiście wysmukli Oczy masz przepiękne! Tak więc koniecznie musisz zrobić porządek z brwiami Polecam udanie się do kosmetyczki - ona Ci dobierze odpowiedni kształt brwi i zrobi hennę
kamissia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 13:26   #9
danusiak
Przyczajenie

Podobnie jak inne dziewczyny polecam Ci podkreślenie oczu. Zapuszczenie włosów to także dobry pomysł, z pewnością będziesz wyglądała bardziej zmysłowo.
danusiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 13:45   #10
tysienka23
Raczkowanie

O brwiach nie napisałam, ale dziewczyny widzę już nadrobiły )
tysienka23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 21:04   #11
Dorota230
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

Dziękuję serdecznie za wszystkie rady
Jutro lecę do kosmetyczki na regulację brwi, zazwyczaj to regulowałam tylko przed większym wyjściem tylko, teraz będę dbała o to na bieżąco.
Włosy będę hodowała, zobaczymy co z tego wyjdzie
Co do cery - zajmę się w końcu swoimi rozszerzonymi porami... Cerę mam z tendencją do zaczerwieniania się na policzkach więc trochę się boję blondu... Póki co chyba pozostanę przy naturalnym kolorze - w sumie to nawet nigdy się nie farbowałam
Dziękuję jeszcze raz
Ps. 7 kg już poleciało
Dorota230 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 21:48   #12
Kaminka24
Rozeznanie

Też jestem za blondem i zapuść koniecznie
Kaminka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 15:55   #13
panna tofu
Raczkowanie

broń boże nie utleniaj! Nie masz bujnej grzywy a blond by Ci dodatkowo "uszczuplił" ilość włosów , zniszczył i wypalił. Ładnie Ci w tym kolorze Jak już dziewczyny wspomniały podkreśl oczy, brwi- chna, regulacja widzę, że byłaśD Gratuluje minusów w kg Zazdroszczę Ci cery))
panna tofu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 20:47   #14
201607131028
Konto usunięte

jakie cudne oczy! jak dla mnie powinnaś zapuścić włoski i postarać się o jakiś ładny brąz z mega połyskiem
201607131028 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 22:12   #15
Goshia
Rozeznanie

Świetne masz te oczy
Goshia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 15:04   #16
PaulaPaulinka
Przyczajenie

zapusc wlosy bo te sa mega do dupy, na taka babcie zrobione, a propos babci, moja babcia zawsze mowila, ze nie ma nic bardziej podkreslajacego kobiecosc niz dlugie zadbane wlosy i to jest prawda, oczy masz sliczne ale bez malowania wygladasz nijako, prponuje dobry tusz, eyeliner, bezowe cienie, poza tym lekki podklad i troszke rozu, ogolnie cere tez masz ladna wiec nie szukaj w niej defektow, jeszcze przyjdzie na to czas, poza tym wyzsza samoocene pomoze ci osiagnac schudniecie, wtedy makijaz to bedzie tylko dodatek a nie kamuflaz
PaulaPaulinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:13   #17
201708160922
Konto usunięte

Mega do dupy to taki profesjonalny, rzeczowy argument.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez PaulaPaulinka Pokaż wiadomość
zapusc wlosy bo te sa mega do dupy
.
201708160922 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 21:45   #18
petroniuszowna
Raczkowanie

dorzucę co nieco odnośnie makijażu. na policzki zielony korektor, żeby zneutralizować czerwień. spróbuj konturować je idąc po skosie nieco w dół.
oczy masz niesamowicie ciekawe na pewno i bez makeupu przyciągają uwagę. w związku z tym sprawdzą się odcienie nude, neutralne, ale nie tylko. skup się na odpowiednim konturowaniu powieki i załamania bardziej niż na szaleństwach kolorystycznych(na co dzień). kolor tęczówki podbiją odcienie morelowe, ciepłe brązy, i ogólnie z nutą pomarańczy. oczywiście fiolety też są wskazane. raczej jednak te cieplejsze.
tak przy okazji to wydaje mi się, że jesteś ciepłym typem. ale ręki nie dam uciąć.
Stary 2014-07-01, 09:43   #19
bitterhoneyy
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
Myślę, że masz zbyt rumianą cerę na blondy, zostałabym przy brązie.
Zadbaj też o kondycję włosów, nie będę się tu produkować, na wizażu jest mnóstwo porad na ten temat, odżywki, oleje itd. Jakbyś nieco zapuściła, byłoby bardzo ładnie Nie jestem pewna co do tej grzywki, na pierwszym zdjęciu nie wygląda korzystnie.
Oczy masz intrygujące, podkreślaj je! Może spróbuj delikatnych kresek eyelinerem i tuszu na początek?

Uważam tak samo, odnośnie blondu, pisze, że jest grubsza!
Różowe policzki + blond włosy, co Wy chcecie zrobić z niej Świnkę Piggi?!
Niech zostanie przy brązach, a może jakieś rudości? Na pewno nie blondy!
Stary 2014-07-12, 13:18   #20
Martiza3346
Raczkowanie

Też uważam, że powinnaś zapuścić włosy Chociażby lekko za ramiona i ewentualnie dopiero wtedy pomyśl o koloryzacji. Moim zdaniem naturalny kolor włosów najlepiej podkreśla naszą urodę a z farbowaniem bywa różnie, a rozjaśnianie już w ogóle źle wpływa na kondycję włosów.
Co do brwi to polecam hennę, lub jakiś zestaw do podkreślania brwi.
Martiza3346 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości