Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-08-02, 12:25   #31
anulka1234567
Raczkowanie

Dot.: szczotka z włosia dzika

Szczotki z włosia dzika są najlepsze, nie wyrywają włosów, delikatnie je przygładzają i nie niszczą się, trzeba jednak celować w takie z "wyższej półki"
anulka1234567 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 10:56   #32
Grell
Przyczajenie

Dot.: szczotka z włosia dzika

I znowu kupiłam w Rossmannie szczotkę z dzika.
Tym razem inną, już bez plastiku, wielką okrągłą szczotę Franck Provost. W 100% naturalną, drewnianą z włosiem z dzika.

Poprzednia, o której pisałam tu dawno temu, nie sprawdziła się przy dłuższym stosowaniu. Owszem, dobrze rozczesywała włosy, ale w kompletne siano, no i niszczyła włosy jak każda inna zwykła szczotka.

Nowej używam od około tygodnia. Moje dotychczasowe spostrzeżenia to:
- dobrze rozczesuje, ale nie radzę hodować zbytnich kołtunów, bez grzebienia wtedy ani rusz
- im częściej czeszemy, tym lepiej; włosy stają się bardziej gładkie i mniej się plączą
- nie wiem, jak sprawdzi się u innych, ale moich włosów nie puszy; sprawia, że są miękkie, wygładzone i lepiej się układają (możliwe że jest to po części zasługa nowej maseczki, która świetnie sprawdziła się na moich włosach oraz podcięcia suchych końcówek).

Dodam, że moje włosy nie są bardzo kręcone. Tzn. nie mam drobnych loczków, ale do prostych też nie należą. Są bardzo gęste i lubią się puszyć. Przez niewłaściwą pielęgnację są też wysokoporowate, co znacząco wpływa na stopień ich plątania.

Używając opisaną tu szczotkę z Rossmanna, rzadko wspomagałam się przy czesaniu psikawką z wodą, co jest dla mnie prawdziwą ulgą. Grzebień używam, jak już wspomniałam, tylko przy większym splątaniu. Czesząc się, odgarniam pasmo po paśmie, jak przy prostowaniu włosów. Inaczej nie dałabym rady. Czesanie trwa przez to dłużej.
Szczotkę z dzika polecam na pewno tym bardziej cierpliwym. Ta z Rossmanna jest dobrą opcją dla tych, którzy nie chcą wydać zawrotnej sumy za rzecz, która może kompletnie nie sprawdzić się na ich włosach (za moją zapłaciłam 35 zł). Jak widać, opinii jest wiele i są różne. Trzeba po prostu przetestować samemu, to kwestia indywidualna.
Grell jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości