Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-01-20, 22:21   #2971
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lana Del Rey Pokaż wiadomość
Ja biorę DermoSkrzyp Forte - jest tam duża zawartość skrzypu polnego. Do tego Oeparol z olejem wiesiołkowym i witaminę A+E.
Ok to robię małe podsumowanie dla siebie i może inne osoby też skorzystają, biorę ceny z DOZu:
dla mnie mega ważny jest skład oraz ILE RAZY DZIENNIE trzeba brać tabletkę, bo jak widzę np drovit który bierze się 3 x dziennie po 3-4 tabletki to mi słabo

1) DermoSkrzyp Forte (60 szt)
, 1 tabletkę dziennie
Wyciąg ze skrzypu polnego (103,5 mg),
wyciąg z pokrzywy zwyczajnej (43,5 mg),
wyciąg z wiesiołka dwuletniego (10 mg),
cynk (10 mg),
biotyna (50 µg).

2) Silica (100 szt)
23.03 zł, 1-2 tabletki dziennie
wyciąg ze skrzypu polnego (Eguisetum arvense) 30 mg,
wyciąg z alg (workoliść członowaty) (Ascophyllum nodosum) 20 mg.
cynk (siarczan cynku) 6 mg (60%*),
krzem (dwutlenek krzemu) 5 mg,
żelazo (fumaran żelaza (II)) 3 mg (21,4%*),
selen (selenian (IV) sodu) 27,5 mcg (50%*)

3) Olimp Bio-Silica,(30 szt)
22.74 zł, 2 kapsułki dziennie
Ekstrakt skrzypu polnego 200 mg
Krzemionka: 37,5 mg
w tym: krzem 17,5 mg
Ekstrakt pokrzywy 100 mg
Hydrolizat białek kolagenowych 50 mg
L-metionina 100 mg
Cystyna 50 mg
+ witaminy

4) Olimp Skrzyp Plus, kapsułki, 30 szt.
12.24 zł, 2 kapsułki dziennie podczas posiłków
Ekstrakt skrzypu polnego 250 mg
w tym związki krzemowe 20 mg
Biotyna 50 mcg

5) Vitapil, biotyna + bambus, 60 szt
40.58 zł,
Dwuwinian choliny 125 mg**
Kwaspantotenowy (D-pantotenian wapnia) 100 mg (1666,7%)*
Proteiny sojowe 100 mg**
Inozytol 50 mg**
Niacyna (amid kwasu nikotynowego) 35 mg (218,8%)*
PABA (kwas paraaminobenzoesowy) 30 mg**
Sproszkowane pędy bambusa 20 mg**
w tym krzem 7 mg**
Żelazo (fumaran żelaza(II)) 15 mg (107,1%)*
Cynk (glukonian cynku) 15 mg (150%)*
Mangan (glukonian manganu) 5 mg (250%)*
Drożdże 5 mg**
Miedź (glukonian miedzi) 2 mg (200%)*

6) SkrzypStrong, 30 szt
10.71 zł, 1 tabletkę w ciągu dnia
Ekstrakt ze skrzypu polnego (50 mg),
witamina C (30 mg),
ekstrakt z liści pokrzywy (27 mg),
cynk (4,95 mg),
tiamina (witamina B1) (0,55 mg),
biotyna (D-biotyna) (25 µg).

7) Olimp Bio-Silica Max (30szt)
21.62 zł, 1 tabletka
Ekstrakt skrzypu polnego 400 mg
Krzemionka 40 mg
w tym krzem 18,7 mg
Ekstrakt pokrzywy 100 mg
Cystyna 50 mg

8) Drożdże z bratkiem, 60 szt
13.20 zł, 1 tabletka 2 razy dziennie.
ekstrakt drożdżowy (Saccharomyces cerevisiae) 500 mg
Wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego 50 mg
Witamina E 6 mg

9) Drovit, tabletki, drożdże piwne, 400 mg, 200 szt
7.99 zł, 3-5 tabl. 3 razy dziennie

10) Humavit Z, tabletki, drożdże ze skrzypem i z pokrzywą, 150 szt
9.57, 2 razy dziennie po 2 tabletki w trakcie lub po posiłku,
Drożdże piwne 1,1 g
Skrzyp polny (ekstrakt) 50 mg
Pokrzywa (ekstrakt) 30 mg

11) Drożdże z pokrzywą, kapsułki, 120 szt, 15.89 zł
3 razy dziennie po 2 kapsułki,
Drożdże piwne – 50% (105 mg/kaps.),
ziele pokrzywy – 50% (105 mg/kaps.)
oraz składniki kapsułki (żelatyna, barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki żelaza).

Jeśli znacie coś co ma fajny skład i Wam pomogło, proszę dodajcie do tej listy
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 06:58   #2972
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Dot.: Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY

Chciałabym ostrzec wszystkie dziewczyny biorące suplement SILICA.

Brałam Silicę bardzo nieregularnie od połowy (chyba) listopada, później od początku grudnia już regularnie - 1 tabletkę dziennie.

Od 3 lat biorę pigułki antykoncepcyjne. We wrześniu zeszłego roku z pigułek dwuskładnikowych, przeszłam na jednoskładnikowe (Cerazette). Tabletki jednoskadnikowe mają to do siebie, że jednym z popularnych negatywnych skutków są krwawienia (nie, nie jest to miesiączka - w końcu owulacji brak i nie jest to krwawienie z odstawienia, bo tabl, bierze się w trybie ciągłym). Przez 3 miesiące nie miałam z tym problemu, po czym w połowie grudnia zaczęło się. Brałam inne tabletki specjalnie, żeby te krwawienia powstrzymać (Exacyl) zalecone mi przez Panią ginekolog. Pomogło tylko na czas ich przyjmowania + na kilka dni po. Później sprawa się powtórzyła.

Coś mnie tknęło i kilka dni temu odstawiłam Silkę. Problem zniknął prawie natychmiast. Poczekam jeszcze tydzień dwa i napiszę czy taki stan się utrzymuje.

Wiem, że tego typu reakcje organizmu są sprawą bardzo indywidualną i to, że wystąpiły u mnie nie znaczy, że mogą u kogoś innego, ale chciałam to napisać, żeby kolejna dziewczyna miałą możliwość szybciej zdiagnozować winowajcę
Wolha wRedna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 07:43   #2973
xox
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Chciałabym ostrzec wszystkie dziewczyny biorące suplement SILICA.

Brałam Silicę bardzo nieregularnie od połowy (chyba) listopada, później od początku grudnia już regularnie - 1 tabletkę dziennie.

Od 3 lat biorę pigułki antykoncepcyjne. We wrześniu zeszłego roku z pigułek dwuskładnikowych, przeszłam na jednoskładnikowe (Cerazette). Tabletki jednoskadnikowe mają to do siebie, że jednym z popularnych negatywnych skutków są krwawienia (nie, nie jest to miesiączka - w końcu owulacji brak i nie jest to krwawienie z odstawienia, bo tabl, bierze się w trybie ciągłym). Przez 3 miesiące nie miałam z tym problemu, po czym w połowie grudnia zaczęło się. Brałam inne tabletki specjalnie, żeby te krwawienia powstrzymać (Exacyl) zalecone mi przez Panią ginekolog. Pomogło tylko na czas ich przyjmowania + na kilka dni po. Później sprawa się powtórzyła.

Coś mnie tknęło i kilka dni temu odstawiłam Silkę. Problem zniknął prawie natychmiast. Poczekam jeszcze tydzień dwa i napiszę czy taki stan się utrzymuje.

Wiem, że tego typu reakcje organizmu są sprawą bardzo indywidualną i to, że wystąpiły u mnie nie znaczy, że mogą u kogoś innego, ale chciałam to napisać, żeby kolejna dziewczyna miałą możliwość szybciej zdiagnozować winowajcę
antykoncepcja hormonalna zepsuła mi zdrowie, skórę (zrobił mi się na całej twarzy bolący i zaostrzony trądzik różowaty) i włosy - prawie wszystkie wypadły… radzę się dwa razy zastanowić nad braniem, bo skutki uboczne w trakcie i po odstawieniu są fatalne i później latami trzeba to leczyć
xox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 09:31   #2974
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
antykoncepcja hormonalna zepsuła mi zdrowie, skórę (zrobił mi się na całej twarzy bolący i zaostrzony trądzik różowaty) i włosy - prawie wszystkie wypadły… radzę się dwa razy zastanowić nad braniem, bo skutki uboczne w trakcie i po odstawieniu są fatalne i później latami trzeba to leczyć
Skutków ubocznych w takcie brania nie mam żadnych, dosłownie żadnych. Na skórę nigdy nie mogłam narzekać i tak jest do dziś ( nie używam nawet podkładów), a włosy wypadają mi w takim samym tempie jak kiedyś (sporo - ale kucyk ma tę samą grubość). Zaczynając brać pigułki zrobiłam o nich porządny wywiad, to była moja świadoma decyzja. Niestety na chwilę obecną nie wyobrażam sobie powrotu do czasów sprzed - wiecznej anemii, nieregularnych cyklów. No i oczywiście komfort psychiczny związany z właściwym zastosowaniem

Nie wiem oczywiście jak to będzie przy odstawieniu, ale nie demonizuję hormonów. Pamiętajmy o tym, że ich działanie (po za oczywiście głównym zadaniem) bywa dla każdej z nas bardzo różne.

Zgodnie z tematem wątku opisałam dość niespodziewane działanie suplementu - i tego się trzymajmy
Stary 2015-01-24, 00:41   #2975
Brydzia_
Organizatorka

szwagierka bardzo sobie chwali tabletki duostea osobiście się nie wypowiem ograniczam się do olejków/wcierek

Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...

mikroREKLAMA
Produkty licencyjne :) Minionki, Mickey Mouse & Minnie, Frozen, Psi Patrol, Spiderman, Star Wars i wiele innych...
Napisz do mnie PW - dla wizażanek rabat %%%

Ta reklama pokazywana jest pod 12 840 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Brydzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 10:50   #2976
KiniaaxD
Rozeznanie

Ponawiam pytanie
Czy któraś z wizażanek piła "herbatki" amocon forte? Przypisała mi je dermatolog, ale nie wiem czy włosy zaczną szybciej rosnąć, i wypadać. Pozdrawiam

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:58   #2977
rzesa20
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez KiniaaxD Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie
Czy któraś z wizażanek piła "herbatki" amocon forte? Przypisała mi je dermatolog, ale nie wiem czy włosy zaczną szybciej rosnąć, i wypadać. Pozdrawiam
Ja zaczęłam 3 opakowanie amocon forte. Piję je dodatkowo przy walce z wypadaniem włosów (poza tym: marz special, Alpicort E, szampon Vichy Densilogy) i normowaniem hormonów tarczycy. Od niedawna dopiero zaczynam widzieć lekką poprawę z wypadaniem i pojawia się małe włoski czy amocon będzie powodować szybszy wzrost a potem wypadanie to nie wiem...

Nie można być jak Prince Polo i smakować wszystkim...
rzesa20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 19:31   #2978
KiniaaxD
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rzesa20 Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam 3 opakowanie amocon forte. Piję je dodatkowo przy walce z wypadaniem włosów (poza tym: marz special, Alpicort E, szampon Vichy Densilogy) i normowaniem hormonów tarczycy. Od niedawna dopiero zaczynam widzieć lekką poprawę z wypadaniem i pojawia się małe włoski czy amocon będzie powodować szybszy wzrost a potem wypadanie to nie wiem...
Okej dzięki wielkie
Stosowałam marz special 2 razy po 3 miesiące, raz efekt był, raz nie było żadnej różnicy, ani na długości, ani z ilością wypadania włosów...
Szczerze mogę polecić sok z czarnej rzepy, ciężko czasem ją kupić, stroszkę smrodu, i delikatnego szczypania ale efekty gwarantowane. (Mam na myśli warzywo, nie sam sok, obierasz ze skórki, tarkujesz i wyciskasz przez szmateczkę, sok polewasz na skórę głowy, robisz masaż, worek foliowy ręcznik i starasz się wytrzymać chociaż godzinkę :p )

Zapuszczaaam kłaczki

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
Stary 2015-01-26, 22:43   #2979
ekan89
Przyczajenie

Silca zdecydowanie pomaga!
ekan89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 06:37   #2980
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Okej dzięki wielkie
Stosowałam marz special 2 razy po 3 miesiące, raz efekt był, raz nie było żadnej różnicy, ani na długości, ani z ilością wypadania włosów...
Szczerze mogę polecić sok z czarnej rzepy, ciężko czasem ją kupić, stroszkę smrodu, i delikatnego szczypania ale efekty gwarantowane. (Mam na myśli warzywo, nie sam sok, obierasz ze skórki, tarkujesz i wyciskasz przez szmateczkę, sok polewasz na skórę głowy, robisz masaż, worek foliowy ręcznik i starasz się wytrzymać chociaż godzinkę :p )
Już kiedyś myślałam o rzepie. Niestety jakoś wszelkie gotowe preparaty (Seboradin Niger, Joanna Rzepa) nic u mnie nie działały. W sumie dobrze, że najpierw zdecydowałam się na nie, bo z samą rzepą jest trochę roboty i paprania, a efekt jeśli byłby taki jak po w/w kosmetykach... Raczej byłabym wściekła.

Zazdroszczę osobom, którym takie proste jednoskładnikowe produkty przynoszą efekty.
Stary 2015-01-27, 09:45   #2981
Brydzia_
Organizatorka

Cytat:
Okej dzięki wielkie
Polecam użyć sokowirowki i wlać sok do woreczka na lód i zamrozić. Za jednym balaganem można zrobić większy zapas. Potem tylko rozmrazac

Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...

mikroREKLAMA
Produkty licencyjne :) Minionki, Mickey Mouse & Minnie, Frozen, Psi Patrol, Spiderman, Star Wars i wiele innych...
Napisz do mnie PW - dla wizażanek rabat %%%

Ta reklama pokazywana jest pod 12 840 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Brydzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 17:49   #2982
KiniaaxD
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
Polecam użyć sokowirowki i wlać sok do woreczka na lód i zamrozić. Za jednym balaganem można zrobić większy zapas. Potem tylko rozmrazac
Można i tak
Nie lecą mi włosy w gigantycznych ilościach, więc jak na razie jej nie używam :p
Ale wracam do niej, mimo swojego zapachu, bałaganu okropnemu szczypaniu na skórze głowy nie mogę powiedzieć nic złego na rzepkę

Na moje włosy również nie działa wielka ilość produktów, a przetestowałam już wiele, i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest ich malusio :/

Zapuszczaaam kłaczki

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
Stary 2015-01-28, 02:21   #2983
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
mi po odstawieniu pigulek zaczely bardzo wypadac wlosy i wyspalo na twarzy pryszczami ze o masakra.
do tego ogromny bol brzucha podczas miesiaczki

wrocilam do pigulek po 1 miesiacu przerwy bo zycie z nimi jest bardziej komfortowe.
ale fakt - po odstawieniu wlosow masa mi wypadala....

- - - - - - - -
od wczoraj biorę
tabletki a+e oraz beauty hair - zobaczymy

mam problem z wypadającymi wlosami, nie jakos mega ilosci ale jednak sporo odkad mieszkam w Korei i jem koreanskie jedzenie - moze to mialo wplyw na moje wlosy bo w Polsce nie wypadaly mi az tak jak tutaj
Stary 2015-02-02, 15:28   #2984
Leili
Rozeznanie

Dziewczyny czy może od VITAPILU miałyście opuchniętą twarz i szyję?? Mnie to ostatnio spotkał, ale też zażywałam inne lekarstwa w tym samum czasie i byłam na masażu Tajskim z gorącym masłem shea... i ciągle nie wiem co było powodem opuchlizny. spuchła mi twarz, powieki i szyja... nie tak bardzo ale widać było. Teraz trochę wydaje mi się przeszło, ale odstawiłam wszystko powyżej.
Leili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 17:07   #2985
Disnejova
Zadomowienie

Dobrze pić herbate ze skrzypu + pokrzywa ale trzeba pamiętac ze wypłukują one magnez i inne witaminy wiec należy łykać septycznie podchodze do tych tabletek lykałam vitapil nie pomógł za dużo . Ale wcieram olejek khadi widze wieksza poprawę odrastają malutkie włoski .

Nina Zilli - Mi Hai Fatto Fare Tardi
Ascolta Ti Amo Italia

Unconditional love
Disnejova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 18:29   #2986
Nameria
Zadomowienie

Ja od siebie polecam MERZ Specjal. Na moje włosy działa najlepiej. Brałam też silice ale merz zdecydowanie lepiej, zachamował mi wypadanie
Stary 2015-02-03, 01:07   #2987
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy może od VITAPILU miałyście opuchniętą twarz i szyję?? Mnie to ostatnio spotkał, ale też zażywałam inne lekarstwa w tym samum czasie i byłam na masażu Tajskim z gorącym masłem shea... i ciągle nie wiem co było powodem opuchlizny. spuchła mi twarz, powieki i szyja... nie tak bardzo ale widać było. Teraz trochę wydaje mi się przeszło, ale odstawiłam wszystko powyżej.
brałam i NIE spuchłam

obstawiam że te inne lekarstwa Cię uczuliły, np antybiotyki albo nawet głupia tabletka od bólu potrafi zrobić dużo krzywdy, moja koleżanka po wzięciu ibuprom zatoki spuchła i dostała wysypki na całym ciele
Stary 2015-02-03, 11:20   #2988
201607111632
Konto usunięte

Ja biorę od ponad miesiąca CP ( Calcium Panthothenicum o ile dobrze napisałam) i prawie całkowicie przestały wypadać mi włosy, a wcześniej leciały garściami.
201607111632 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:22   #2989
Leili
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
brałam i NIE spuchłam

obstawiam że te inne lekarstwa Cię uczuliły, np antybiotyki albo nawet głupia tabletka od bólu potrafi zrobić dużo krzywdy, moja koleżanka po wzięciu ibuprom zatoki spuchła i dostała wysypki na całym ciele
Dzięki, wydaje mi się że to przez Olfen Uno lek przeciwzapaly, odstawiłam go, poczekam kilka dni i spróbuje wrócić do Vitapilu
Stary 2015-02-03, 20:21   #2990
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Dzięki, wydaje mi się że to przez Olfen Uno lek przeciwzapaly, odstawiłam go, poczekam kilka dni i spróbuje wrócić do Vitapilu
Może to być interakcja między obydwoma środkami. Nie znam Twoje sytuacji, ale jednak wybierając między lekiem, a suplementem wybrałabym lek, bo jednak z jakiegoś powodu go zarzywasz. Suplement zawsze możesz zmienic na inny. Najlepeiej skonsultuj się z lekarzem.

Sama ostatnio zrezygnowałam z Silici (o czym pisałam na tym wątku) i nie żałuję decyzji.

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2015-02-03 o 20:22
Stary 2015-02-04, 00:54   #2991
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Ja biorę od ponad miesiąca CP ( Calcium Panthothenicum o ile dobrze napisałam) i prawie całkowicie przestały wypadać mi włosy, a wcześniej leciały garściami.
wow! świetnie że podziałało

ja jestem w szoku bo mi przestały wypadać też a leciały garściami od paru miesięcy i wpadłam dopiero niedawno na to by zacząć czegoś używać i wcieram KHADI na porost + szampon i odżywka HairBell na porost włosów na 20 min każde w skalp i potem spłukuję + łykam BeautyHair = wypadanie zmniejszyło się nieprawdopodobnie, teraz mam parę włosków tylko przy myciu a tak była cała garść

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2015-02-04 o 00:55
Stary 2015-02-04, 10:07   #2992
Leili
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Może to być interakcja między obydwoma środkami. Nie znam Twoje sytuacji, ale jednak wybierając między lekiem, a suplementem wybrałabym lek, bo jednak z jakiegoś powodu go zarzywasz. Suplement zawsze możesz zmienic na inny. Najlepeiej skonsultuj się z lekarzem.

Sama ostatnio zrezygnowałam z Silici (o czym pisałam na tym wątku) i nie żałuję decyzji.
Możliwe. Może faktycznie spróbuje najpierw z lekiem dziś go wezmę i zobaczę czy jutro będę pączkiem Jak tak poproszę o zmianę leku
Stary 2015-02-04, 21:08   #2993
lrozek
Przyczajenie

W jednym ze sklepów ze zdrową żywnością znalazłam sok z czarnej rzepy (bez cukru)- jak myślicie nada się do wcierek?
I jeszcze jedno- jaki wpływ ma kwas pantotenowy na zahamowanie wypadania włosów- zastanawiam sie nad zakupem wspomnianego Calcium pantothenicum, a boję się, że będzie miało takie działanie jak stosowana niedawno przez mnie odżywka do rzęs- w trakcie rosły jak dzikie, po zakończeniu kuracji niemal do cna wypadły

Edytowane przez lrozek
Czas edycji: 2015-02-04 o 21:09
lrozek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 21:44   #2994
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lrozek Pokaż wiadomość
W jednym ze sklepów ze zdrową żywnością znalazłam sok z czarnej rzepy (bez cukru)- jak myślicie nada się do wcierek?
I jeszcze jedno- jaki wpływ ma kwas pantotenowy na zahamowanie wypadania włosów- zastanawiam sie nad zakupem wspomnianego Calcium pantothenicum, a boję się, że będzie miało takie działanie jak stosowana niedawno przez mnie odżywka do rzęs- w trakcie rosły jak dzikie, po zakończeniu kuracji niemal do cna wypadły
To proste: jeśli masz niedobory danej witaminy, po jej uzupełnieniu możesz zauważyć szybszy porost włosów, zmniejszenie wypadania, twardsze i mniej łamliwe paznokcie itd. Jeśli tego niedoboru nie ma - nic się nie stanie. Po zakończeniu kuracji CP po prostu wrócisz do wczesniejszej normy np. przy tempie wzrostu. Supelementacja nie powinna mieć skutków ubocznych wynikających z odstawienia. Oczywiście zawsze zdarzają sie przypadki jakichś zaburzeń.

W ogóle wydaje mi się, że suplementacja jest bezpieczniejsza jeśli chodzi o efekty dotyczące sfery naszego wyglądu.

Taki przykład: ile razy przeczytałaś, że komuś wyleciały włosy, bo zarzywał suplement? A ile razy włosy lecą po zafundownaiu im wcierki z którą się Twój skalp nie polubi? Oleju?

Z kuracjami wewnętrznymi jest tylko jedne podstawowy problem. Niektóre z nich mogą powodować wysyp niespodzianke na skórze (tzw. oczyszczanie sie organizmu). Np. drożdże, skrzypokrzywa).

A jednak jeszcze coś: ja jestem przeczulona na punkcie "ziółek" i innych domowych sposobów jeśli nie zna się ich wpływu na gosodarkę hormonalna organizmu.

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2015-02-04 o 21:47
Stary 2015-02-05, 02:43   #2995
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lrozek Pokaż wiadomość

sok z cz. rzepy - super, tylko ze powąchaj najpierw to może
ja w wcje śierałam sobie czarną rzepę i tym sokiem wcierałam ale wytrzymałam 2 dni bo to okrutnie dla mnie śmierdzi

jaka jest nazwa tej odżywki do rzęs której używałaś?
bo akurat używam jednej....
Stary 2015-02-05, 12:13   #2996
lrozek
Przyczajenie

Cytat:
sok z cz. rzepy - super, tylko ze powąchaj najpierw to może
ja w wcje śierałam sobie czarną rzepę i tym sokiem wcierałam ale wytrzymałam 2 dni bo to okrutnie dla mnie śmierdzi

jaka jest nazwa tej odżywki do rzęs której używałaś?
bo akurat używam jednej....
FEG- ale za 50 zł, a nie za 200, kupione w sklepie internetowym. Uczciwie przyznaję, ze początki były IMPONUJĄCE, jednak po zaprzestaniu stosowania, posypalo się to co urosło
lrozek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 20:10   #2997
ninka 828
Raczkowanie

A Bio- Silica max, amocon forte/gelacet i Calcium pantothenicum jednocześnie to będzie znaczne przegięcie?
ninka 828 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:27   #2998
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ninka 828 Pokaż wiadomość
A Bio- Silica max, amocon forte/gelacet i Calcium pantothenicum jednocześnie to będzie znaczne przegięcie?

Zamiast gelacetu kup po prostu galaretkę, nie przepłacaj tyle za żelatynę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 11:47   #2999
belgisto
Raczkowanie

Czy któraś z was korzystała z tabletek -> BIOTEBAL?
Jestem ciekawa opinii

Pozdrawiam
belgisto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 12:46   #3000
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:
Ok to robię małe podsumowanie dla siebie i może inne osoby też skorzystają, biorę ceny z DOZu:
dla mnie mega ważny jest skład oraz ILE RAZY DZIENNIE trzeba brać tabletkę, bo jak widzę np drovit który bierze się 3 x dziennie po 3-4 tabletki to mi słabo

1) DermoSkrzyp Forte (60 szt)
, 1 tabletkę dziennie
Wyciąg ze skrzypu polnego (103,5 mg),
wyciąg z pokrzywy zwyczajnej (43,5 mg),
wyciąg z wiesiołka dwuletniego (10 mg),
cynk (10 mg),
biotyna (50 µg).

2) Silica (100 szt)
23.03 zł, 1-2 tabletki dziennie
wyciąg ze skrzypu polnego (Eguisetum arvense) 30 mg,
wyciąg z alg (workoliść członowaty) (Ascophyllum nodosum) 20 mg.
cynk (siarczan cynku) 6 mg (60%*),
krzem (dwutlenek krzemu) 5 mg,
żelazo (fumaran żelaza (II)) 3 mg (21,4%*),
selen (selenian (IV) sodu) 27,5 mcg (50%*)

3) Olimp Bio-Silica,(30 szt)
22.74 zł, 2 kapsułki dziennie
Ekstrakt skrzypu polnego200 mg
Krzemionka: 37,5 mg
w tym: krzem 17,5 mg
Ekstrakt pokrzywy100 mg
Hydrolizat białek kolagenowych50 mg
L-metionina100 mg
Cystyna50 mg
+ witaminy

4) Olimp Skrzyp Plus, kapsułki, 30 szt.
12.24 zł, 2 kapsułki dziennie podczas posiłków
Ekstrakt skrzypu polnego 250 mg
w tym związki krzemowe 20 mg
Biotyna 50 mcg

5) Vitapil, biotyna + bambus, 60 szt
40.58 zł,
Dwuwinian choliny125 mg**
Kwaspantotenowy (D-pantotenian wapnia)100 mg (1666,7%)*
Proteiny sojowe100 mg**
Inozytol50 mg**
Niacyna (amid kwasu nikotynowego)35 mg (218,8%)*
PABA (kwas paraaminobenzoesowy)30 mg**
Sproszkowane pędy bambusa 20 mg**
w tym krzem 7 mg**
Żelazo (fumaran żelaza(II))15 mg (107,1%)*
Cynk (glukonian cynku)15 mg (150%)*
Mangan (glukonian manganu)5 mg (250%)*
Drożdże5 mg**
Miedź (glukonian miedzi)2 mg (200%)*

6) SkrzypStrong, 30 szt
10.71 zł, 1 tabletkę w ciągu dnia
Ekstrakt ze skrzypu polnego (50 mg),
witamina C (30 mg),
ekstrakt z liści pokrzywy (27 mg),
cynk (4,95 mg),
tiamina (witamina B1) (0,55 mg),
biotyna (D-biotyna) (25 µg).

7) Olimp Bio-Silica Max (30szt)
21.62 zł, 1 tabletka
Ekstrakt skrzypu polnego400 mg
Krzemionka 40 mg
w tym krzem 18,7 mg
Ekstrakt pokrzywy100 mg
Cystyna50 mg

8) Drożdże z bratkiem, 60 szt
13.20 zł, 1 tabletka 2 razy dziennie.
ekstrakt drożdżowy (Saccharomyces cerevisiae)500 mg
Wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego 50 mg
Witamina E 6 mg

9) Drovit, tabletki, drożdże piwne, 400 mg, 200 szt
7.99 zł, 3-5 tabl. 3 razy dziennie

10) Humavit Z, tabletki, drożdże ze skrzypem i z pokrzywą, 150 szt
9.57, 2 razy dziennie po 2 tabletki w trakcie lub po posiłku,
Drożdże piwne 1,1 g
Skrzyp polny (ekstrakt) 50 mg
Pokrzywa (ekstrakt) 30 mg

11) Drożdże z pokrzywą, kapsułki, 120 szt, 15.89 zł
3 razy dziennie po 2 kapsułki,
Drożdże piwne – 50% (105 mg/kaps.),
ziele pokrzywy – 50% (105 mg/kaps.)
oraz składniki kapsułki (żelatyna, barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki żelaza).

Jeśli znacie coś co ma fajny skład i Wam pomogło, proszę dodajcie do tej listy
Super podsumowanie, dzięki!

Tagi
choroby skóry włosy, depilacja owlosienie, odbudowa, paznokcie, renovastin, skóra, suplementy, suplementy diety, szybszy wzrost włosów, uroda, wlosy, włosy, włosy wypadające, wypadające włosy, zdrowie i uroda

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (0 użytkowników i 5 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości