Apel do dziewcząt umieszczających swoje fotki na MM. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Notka

Galeria Makijażu - Moje Makijaże Forum prezentujące galerie makijażu Wizażanek. Zapraszamy do prezentowania tutaj swoich makijaży jak też wymiany doświadczeń i opinii na ich temat.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-25, 10:54   #361
miskowa
Zakorzenienie

Dot.: Apel do dziewcząt umieszczających swoje fotki na MM.

Cytat:
Napisane przez agnieszka.m.j Pokaż wiadomość
Ale takie zabezpieczenia akurat nic nie daja mozna to przeskoczyc przez "Print Screen" i juz kopia zdjecia gotowa. A zabezpieczenie o ktorym tutaj jakis czas temu zaczela sie dyskusja dotyczy czesciowego zamkniecia MM. Chodzi o to zeby udostepnic ta czesc forum tylko "zaufanym" wizazankom.
a "zaufane wizażanki" to jakie?
miskowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 10:59   #362
agnieszka.m.j
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
a "zaufane wizażanki" to jakie?
To jest dobre pytanie, wczesniej byla juz o tym dyskusja strone lub dwie wczesniej. Dostep do MM mialby byc przyznawany przez moderatorow, po wczesniejszym sprawdzeniu danej wizazanki (jej wypowiedzi itp). Takze kazda wizazanka ktora by chciala miec dostep do MM zostanie wzieta pod lupe

O ile oczywiscie dojdzie do zamkniecia MM....
agnieszka.m.j jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 11:04   #363
miskowa
Zakorzenienie

Cytat:
To jest dobre pytanie, wczesniej byla juz o tym dyskusja strone lub dwie wczesniej. Dostep do MM mialby byc przyznawany przez moderatorow, po wczesniejszym sprawdzeniu danej wizazanki (jej wypowiedzi itp). Takze kazda wizazanka ktora by chciala miec dostep do MM zostanie wzieta pod lupe

O ile oczywiscie dojdzie do zamkniecia MM....
ojojoj, czyli totalna inwigilacja , no nic, będziemy się martwić, jak już się tak stanie, póki co można dalej bez skrępowania podziwiać zdjęcia dziewczyn na MM
miskowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 21:21   #364
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

przykro mi ale Szefostwo nie wyraziło zgody na wprowadzenie jakichkolwiek zabezpieczeń ...

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 22:11   #365
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
przykro mi ale Szefostwo nie wyraziło zgody na wprowadzenie jakichkolwiek zabezpieczeń ...
to szkodanie ukrywam,że właśnie z tego powodu nie umieszczam juz nic na MM
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 11:31   #366
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
to szkodanie ukrywam,że właśnie z tego powodu nie umieszczam juz nic na MM
wiesz ze ja tez sie zastanawiam nad tym? Ostatnio znowu walczyłam z kradzieżą moich zdjęc i umieszczeniem ich gdzieś w necie

Stary 2008-05-18, 19:38   #367
dzwoneczek186
Rozeznanie

GG do dzwoneczek186

Cytat:
Ale takie zabezpieczenia akurat nic nie daja mozna to przeskoczyc przez "Print Screen" i juz kopia zdjecia gotowa. A zabezpieczenie o ktorym tutaj jakis czas temu zaczela sie dyskusja dotyczy czesciowego zamkniecia MM. Chodzi o to zeby udostepnic ta czesc forum tylko "zaufanym" wizazankom.
A co dokladnie oznacza "zaufana wizazanka"? Ja zarejestrowalam sie moze pol roku temu, czyli nie za dlugo. A mimo to chcialabym ogladac makijaze na MM.
Edit: Przeskoczylam do strony 10 i juz mniej wiecej wiem jak wygladalaby selekcja...
dzwoneczek186 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 19:44   #368
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
wiesz ze ja tez sie zastanawiam nad tym? Ostatnio znowu walczyłam z kradzieżą moich zdjęc i umieszczeniem ich gdzieś w necie
przykre to jest,ale ludzie naprawdę nie mogą za siebie.Czasem robiłam tak,że jak umiesciłam makujaz to patrzyłam kto wchodzi na strone to częto był niki, bez żadnych wiadomości,tacy potencjalni oberwatorzy. Ty i Twoje makijaże są o wiele bardziej zagrozone kradzieża zdjęć..niestety
Stary 2008-05-18, 22:06   #369
Doris Day
Mroczyca

A moze rozwiązaniem byłoby wprowadzenie takich ograniczeń jak są zdaje się na Makeuptalk lub MakeupAlley - musisz mieć minimum 10 postów żeby mieć dostęp do zdjęć?
Doris Day jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 14:56   #370
agnieszka.m.j
Zadomowienie

Cytat:
Ostatnio znowu walczyłam z kradzieżą moich zdjęc i umieszczeniem ich gdzieś w necie
Pamietam ze kiedys juz pisalas o podobnej sprawie, poinformowala Ciebie ktoras wizazanka o kradziezy, rozumiem ze to sie zdarzylo Tobie juz kilka razy... Boje sie o wlasne zdjecia, ale nie licze na to ze jak ktos je zobaczy gdzies w necie to mnie poinformuje. Ty jednak jestes tutaj od poczatku i mnostwo ludzi ktorzy mieli mniej czy wiecej do czynienia z mm po prostu Ciebie kojarza... Moglabys napisac gdzie sie pojawialy Twoje ukradzione fotki? Chcialabym miec troche wieksze rozeznanie do jakich celow moglyby ewentualnie byc uzyte kradzione zdjecia makijazy. Wiem, ze nie jestem w stanie przeszukac wszystkiego ale chcialabym chociaz troche czasu temu poswiecic, moze akurat natkne sie na kradzione zdjecia, jak nie swoje to moze innej wizazanki...
Stary 2008-05-21, 15:03   #371
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
Pamietam ze kiedys juz pisalas o podobnej sprawie, poinformowala Ciebie ktoras wizazanka o kradziezy, rozumiem ze to sie zdarzylo Tobie juz kilka razy... Boje sie o wlasne zdjecia, ale nie licze na to ze jak ktos je zobaczy gdzies w necie to mnie poinformuje. Ty jednak jestes tutaj od poczatku i mnostwo ludzi ktorzy mieli mniej czy wiecej do czynienia z mm po prostu Ciebie kojarza... Moglabys napisac gdzie sie pojawialy Twoje ukradzione fotki? Chcialabym miec troche wieksze rozeznanie do jakich celow moglyby ewentualnie byc uzyte kradzione zdjecia makijazy. Wiem, ze nie jestem w stanie przeszukac wszystkiego ale chcialabym chociaz troche czasu temu poswiecic, moze akurat natkne sie na kradzione zdjecia, jak nie swoje to moze innej wizazanki...
w sumie pomysł ok
Stary 2008-05-21, 15:08   #372
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
fotka. pl, allegro, różne fora w sieci nieznane mi wcale (najczęściej moja twarz w avatarze), grono, nawet jakieś strony ze zbiorami różnych avatarów...
Aga, to nawet nie było kilka razy a kilkanaście regularnie raz na kilka miesiecy walczę z kradzieżą i wykłócaniem się z adminami jakiejś strony że są u nich moje zdjecia ukradzione przez kogoś z www.wizaz.pl ...

Stary 2008-05-21, 15:39   #373
phdwao
Zakorzenienie

Cytat:
fotka. pl, allegro, różne fora w sieci nieznane mi wcale (najczęściej moja twarz w avatarze), grono, nawet jakieś strony ze zbiorami różnych avatarów...
Aga, to nawet nie było kilka razy a kilkanaście regularnie raz na kilka miesiecy walczę z kradzieżą i wykłócaniem się z adminami jakiejś strony że są u nich moje zdjecia ukradzione przez kogoś z www.wizaz.pl ...
porażka
Stary 2008-05-21, 15:40   #374
agnieszka.m.j
Zadomowienie

Cytat:
To mnie jeszcze bardziej zmartwilas ze az kilkanascie razy ale dziekuje za odpowiedz A i tak podziwiam ze wciaz umieszczasz swoje prace po tylu nieprzyjemnych sytuacjach... No ale nic, teraz juz wiem co bede robic jak bede sie nudzic...
Stary 2008-05-21, 17:37   #375
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

dlatego bardzo liczyłam na jakieś zabezpieczenia naszych zdjęc tu na MM
Na razie nic nie zamieszczam gdyż rozważam rezygnację z pokazywania swoich makijaży na MM

Stary 2008-05-21, 18:56   #376
jazmine
Zadomowienie

ja nie umieszczam fotek właśnie z tego powodu,ze boję sie o ich losy....uważam że system zabezpieczeń powinien istnieć.
zadne zabezpieczenia nie chronią w 100% ale czasami wystarczy spiętrzyć trudności bo potencjalny złodziej pójdzie kraść tam gdzie ich nie ma ....

jazmine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 19:04   #377
AsikS
Zakorzenienie

Cytat:
Na razie nic nie zamieszczam gdyż rozważam rezygnację z pokazywania swoich makijaży na MM

Szkoda, że Szefostwo nie zgodziło się by wprowadzić zabezpieczenia. Jeśli Agusiu podejmiesz taką decyzję (którą w pełni uszanuję i rozumiem Cię) to będzie to wielka strata dla nas.
AsikS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 19:12   #378
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Szkoda, że Szefostwo nie zgodziło się by wprowadzić zabezpieczenia. Jeśli Agusiu podejmiesz taką decyzję (którą w pełni uszanuję i rozumiem Cię) to będzie to wielka strata dla nas.
Asieńko
nie chcę nikomu robic na złosc, po prostu dużo myślałam po ostatniej walce o skasowanie mojego zdjęcia na jakiejś stronie. Od jakiegoś czasu zdjęcia umieszczam tylko na wizażu i wiem że generalnie to miejsce jest źródłem z którego wyciekają moje fotki przykro bardzo, ale może jesli zdecyduję sie nic tu nie umieszczac postaram się o jaką stronę gdzie będę wklejac makijaże i na pewno podam namiary bliskim mi osobom na razie nie podejmuję pochopnych decyzji gdyż chcę to na spokojnie przemyślec

Stary 2008-05-21, 19:20   #379
AsikS
Zakorzenienie

Cytat:
Asieńko
nie chcę nikomu robic na złosc, po prostu dużo myślałam po ostatniej walce o skasowanie mojego zdjęcia na jakiejś stronie. Od jakiegoś czasu zdjęcia umieszczam tylko na wizażu i wiem że generalnie to miejsce jest źródłem z którego wyciekają moje fotki przykro bardzo, ale może jesli zdecyduję sie nic tu nie umieszczac postaram się o jaką stronę gdzie będę wklejac makijaże i na pewno podam namiary bliskim mi osobom na razie nie podejmuję pochopnych decyzji gdyż chcę to na spokojnie przemyślec
Wiem Agusiu że ciężko podjąć taką decyzję. I wiem też że podejmiesz tę decyzję z bólem serca bo wiele pracy i czasu poświęciłaś tworząc to forum. To dzięki takim osobom jak Ty, forum Makijaże jest tak piękne i barwne.
Ręce opadają jak czytam że stale "walczysz" z kradzieżą własnych fotek. A to jest niestety jak walka z wiatrakami. Ech
Stary 2008-05-21, 19:31   #380
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Aga, zgadzam się z Asią, niemniej jednak doskonale Cię rozumiem i również uszanuję Twoją decyzję. Ale faktycznie ja też jestem na tak, jeśli chodzi o zabezpieczanie forum MM.
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 20:47   #381
AsikS
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Aga, zgadzam się z Asią, niemniej jednak doskonale Cię rozumiem i również uszanuję Twoją decyzję. Ale faktycznie ja też jestem na tak, jeśli chodzi o zabezpieczanie forum MM.

Dziękuję Super - Mamo

Wprowadzenie zabezpieczeń na forum ułatwiłoby sprawę a przede wszystkim ukróciło nerwy takich osób jak Agusia, która stale zmaga się z osobami które kradną Jej własność.
Stary 2008-05-21, 20:51   #382
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Tak się zastanawiam...wiem, że Aga i Złoś często zgadzają się z wolą większości, mimo, ze mają np. inne plany. Tak było z domeną i nazwą serwisu, ale w sumie zgodzili się z większością. Może i tu zdać się na demokrację - jeśli nawet większość będzie przeciw zabezpieczeniom, to efekt będzie dokładnie taki jak teraz. Natomiast jeśli jednak zadecydowałybyśmy o zabezpieczeniach (demokratycznie), być może byłaby taka możliwość.
Co Wy na to?
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:13   #383
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=255658 zajrzyjcie

Myślę że warto o tym jeszcze podyskutowac i wypracowac jakiś kompromis. Robienie makijaży na MM jest świetną zabawą z której chyba żadna z nas nie chce zrezygnowac ale w świetle licznych kradzieży zdjęc czasami jesteśmy zmuszone niejako do zaprzestania pokazywania siebie w necie. Myślałam by pokazywac tylko oczy, ale makijaż na tym wiele traci. Sama już nie wiem co robic.

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2008-05-21 o 21:37
Stary 2008-05-21, 22:25   #384
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Powtórzę się z postu technicznego. To bardzo trudny problem. I rozumiem Wasze argumenty. Gdyby to było takie proste to już dawno byśmy ograniczyli dostęp do forum poprzez liczbę postów. Ale to absolutnie nie gwarantuje bezpieczeństwa MM. Jeśli ktoś jest zdeterminowany to nabicie 50 czy 100 postów zajmie mu chwilę.

Dodatkowo z punktu widzenia portalu, takie ograniczenia mogą w dłuższej perspektywie być niezmiernie niebezpieczne. Tworzymy portal społecznościowy, gdzie wszystkie funkcje, wiedza mają być ogólnie dostępne. Mają czemuś służyć.
Ograniczenie dostępu wiąże się z hamowaniem rozwoju. A kto się nie rozwija ten się cofa. Ile kobiet zniechęci takie zamknięte, niedostępne forum? Ile kobiet nie zasięgnie Waszych rad? Ile nie odważy się zmienić czegoś w sobie czerpiąc inspirację z Waszych makijaży?
Nie mogę i nie chcę nikogo zmuszać do pokazywania swoich prac, czy makijaży. Technicznie nie da się zabezpieczyć przed skopiowaniem. Ale może warto by było wypracować i dopracować takie zabezpieczenia, żeby nikomu się nie opłacało ściągać tych zdjęć?
Na przykład:
- znajdziemy darmowy program, który umożliwia oznaczanie zdjęć;
- przygotujemy instrukcję krok po kroku jak zrobić takie zabezpieczenia;
- dodamy dodatkowe ostrzeżenia na temat ich kopiowania czy wykorzystywania;

Jak to Wam się podoba? Bo trzeba znaleźć jakiś środek, ale skuteczny, a nie tylko trudniejszy do obejścia.

Zapraszam może do dyskusji na technicznym. Ten wątek bardzo Wam się rozrósł.
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 21:36   #385
poisonous kiss
Przyczajenie

O tak nie brakuje! Jest ich o dużo za dużo!
poisonous kiss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:40   #386
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

nie bardzo rozumiem
Cytat:
Napisane przez poisonous kiss Pokaż wiadomość
O tak nie brakuje! Jest ich o dużo za dużo!

Stary 2008-07-04, 21:52   #387
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Ja Was rozumiem ale z drugiej strony udostepnienie ogladania pewnym osobom pewnie nie jednej osobie sprawilo by hmm przykrosc? nie wiem jak nazwac

nie udzielam sie regularnie, za to uwielbiam makijaze agabil i innych dziewczyn. I co tu zrobic.Licze ze rozwiazanie napewno bedzie dobre dla wszytskich. Nie wyobrazam sobie wizazu bez MM, to pierwsze podforum na ktore wchodze czasem komentuje czasem nie, chcialabym dalej ogladac

a nie mozna po prostu zabronic kopiowania? pmietam jak kiedys szukalam obrazow czy cos - nie moglam skopiowac. Ludzie na blogach tez tak maja. Ale domyslam sie ze to za trudne bo juz dawno cos takiego by bylo
Stary 2008-07-16, 00:02   #388
dzwoneczek186
Rozeznanie

GG do dzwoneczek186

Moze dostep do ogladania zdjec z MM powinny miec osoby z jakas tam iloscia postow, ale rowniez osoby same zamieszczajace makijaze. I tu pojawia sie problem debiutantow... Oni musieliby miec inne kryteria. Albo! Zamieszczenie wlasnego pierwszego watku byloby mozliwe (bez udostepniania zdjec innych) i automatycznie po zalozeniu watku, ta bariera bylaby zniesiona.
Czy ktos mnie rozumie?
Polnoc jest, pozno... ja sama siebie nie rozumiem.
Pozdrawiam!

P.S. Ja sama uwielbiam ogladac makijaze, sama niewiele zamiescilam, ale kazdy zalozony watek podnosil mi poziom adrenaliny. To super zabawa! Przykro mi, ze zdjecia sa kradzione. I mam nadzieje, ze Aga jednak nie zrezygnuje z zamieszczania nowych.
Stary 2008-07-16, 06:37   #389
czarna_maciejka
Wtajemniczenie

GG do czarna_maciejka

Kurcze, ja sama nie wiem.
Rozumiem jak moze zdenerwowac i jaka przykrosc sprawic wlascicielce zdjec umieszczanych na MM znalezienie ich potem na roznych stronach, ale mimo wszystko...
Lubie ogladac MM, duzo sie dzieki nim ucze, lecz mimo to, i mimo ze maluje sie codziennie-nie czuje sie na silach do zalozenia wlasnego watku i pokazania czegokolwiek, bo moje makijaze nie sa zbyt efektowne i po prostu nie bylyby ciekawe Czy dlatego mialabym nie miec dostepu do MM?
Z drugiej strony tez-cos za cos.
Pomysl z jakas tam iloscia postow zeby moc je ogladac wydaje sie dobry, ale tez z drugiej strony moze przybyc na wizazu bezsensownych wypowiedzi, tematow itd. bo niektorzy beda sobie te posty zwyczajnie nabijac -to jesli chodzi o np. 100 postow. A 500? Jestem tu juz dlugo, ale wypowiadam sie rzadko, totez zeby osiagnac te 500 postow to musialoby minac strasznie duzo czasu
Najlepsze rozwiazanie upatruje w zablokowaniu kopiowania zdjec-podobnie jak wizazanka wypowiadajaca sie wyzej spotkalam sie z czyms takim na wielu stronach i blogach, i podobnie jak ona mysle po cichu, ze gdyby taka mozliwosc byla-juz dawno zostala by wykorzystana, wiec pewnie nic z tego
I rozwiazania nijak nie ma.

Zapraszam na wschód Polski
czarna_maciejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:24   #390
dzwoneczek186
Rozeznanie

GG do dzwoneczek186

blokowanie kopiowania zdjec mozna latwo ominac uzywajac opcji PrintScrean
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości