Apel do dziewcząt umieszczających swoje fotki na MM. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Notka

Galeria Makijażu - Moje Makijaże Forum prezentujące galerie makijażu Wizażanek. Zapraszamy do prezentowania tutaj swoich makijaży jak też wymiany doświadczeń i opinii na ich temat.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-11-08, 04:44   #121
marcin.budek
Przyczajenie

Dot.: Apel do dziewcząt umieszczających swoje fotki na MM.

zdjęcia całej postaci

podobnie miniaturka o obniżonej jakości, a na zdjęciu właściwym w miejscu twarzy umieszczamy jakiś element (koło jednolitego koloru, sztuczny rozbłysk flesza, jakiś napis, lub inny efekt graficzny uniemożliwiający odtworzenie całości twarzy) no i oczywiście może być także podpis do kogo należy fotka

PS: któraś z was zgadnie kto jest na zdjęciu?

PS2: miniaturka jest zrobiona ze zdjęcia właściwego (tego ze zniekształconą twarzą) - jak widać na miniaturce ze względu na jej rozmiar nie widać zastosowanego efektu a spróbujcie ją powiększyć to dostaniecie kilka kwadratów zamiast twarzy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (20,1 KB, 158 załadowań)
marcin.budek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 04:56   #122
marcin.budek
Przyczajenie

Jednakże nawet pomimo naszych największych wisiłków nie daje nam to 100% zabezpieczenia, ale im więcej zabezpieczeń tym mniejsza możliwość że ktoś ukradnie waszą pracę, gdyż będzie musiał za dużo pracy poświęcić na naprawę zdjęcia i prawdopodobnie poszuka sobie innego, które nie jest zabezpieczone.

I jeszcze drobna uwaga co do zamykania pop-upów przez kliknięcie - daje to zabezpieczenie jedynie przed lamerami lub osobami które nie chcą się bawić w robienie screenshotów i zapisywanie ich, ale jest także bardzo praktyczne, gdyż oglądający nie musi celować kursorem w miejsce X aby zamknąć wyświetlane zdjęcie. Dobrze jest także zastosować taki sam element target dla wszystkich powiększanych miniaturek, ale nie z wartością rel="nofollow" target=_blank tylko z inną wskazującą na 1 okienko np: rel="nofollow" target=okieko. Co to daje? Oglądając pop-upa nie musimy go zamykać a klikając następną miniaturkę fotka otwiera się we wcześniej otwartym okienku zamiast poprzedniego zdjęcia.

No to narazie na tyle

Pozdrawiam serdecznie
Stary 2005-11-08, 06:58   #123
Aneciak
Zadomowienie

GG do Aneciak

Witam
poczytałam poczytałam...i cieszę się, że ktoś kto "zna się na rzeczy" napisał i co ważniejsze POKAZAŁ sposoby/pomysły zabezpieczeń .
Aneciak jest pod wrażeniem Marcina chęci do wyłuszczenia czarno na białym co i jak podejrzewam jednak,że nie każda wizażanka będzie w stanie to zrobić sama (patrz: Aneciak )
Pozdrawiam i witam na MM
Stary 2005-11-08, 08:21   #124
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez Aneciak
Witam
poczytałam poczytałam...i cieszę się, że ktoś kto "zna się na rzeczy" napisał i co ważniejsze POKAZAŁ sposoby/pomysły zabezpieczeń .
Aneciak jest pod wrażeniem Marcina chęci do wyłuszczenia czarno na białym co i jak podejrzewam jednak,że nie każda wizażanka będzie w stanie to zrobić sama (patrz: Aneciak )
Pozdrawiam i witam na MM
itou patrz: Aga BJ
ale Marcin, jestesmy bardzo wdzięczne za wyłuszczenie problemu

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2005-11-08 o 09:30
agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 09:26   #125
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Dziekujemy Marcinowi!

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 09:52   #126
Kamikitten
Zadomowienie

Marcin - dziękujemy! Nareszcie znalazł się ktoś kto potrafi wytłumaczyć co robić

Edytowane przez Kamikitten
Czas edycji: 2005-11-08 o 20:58
Kamikitten jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 20:34   #127
marcin.budek
Przyczajenie

a którego z tych rozwiązań nie potraficie zrealizować?
Stary 2005-11-08, 21:02   #128
Aneciak
Zadomowienie

GG do Aneciak

każdego (żartuję )
Stary 2005-11-09, 01:10   #129
svenja
Wtajemniczenie

Choc nie udzielam sie na MM i to chyba moja trzecia wizyta tutaj , wpadlam na pomysl odpowiedniego zabezpieczenia, przy okazji watku na technicznym. Najlepiej zahaslowac calkowicie dostep do forum i udzielac dostepu tym osobom, ktore zwroca sie do moderatora i w jakis sposob zasluza sie na forum (chocby zamieszcza wlasny makijaz, surowe to kryterium, ale sprawiedliwe, moim zdaniem). W ten sposob chroniona jest galeria zdjec przed i po na portalu chirurgii plastycznej i funkcjonuje to swietnie.
No, to tyle Pozdrowka dla wszystkich
Stary 2005-11-09, 08:31   #130
Aneciak
Zadomowienie

GG do Aneciak

Cytat:
Napisane przez svenja
Choc nie udzielam sie na MM i to chyba moja trzecia wizyta tutaj , wpadlam na pomysl odpowiedniego zabezpieczenia, przy okazji watku na technicznym. Najlepiej zahaslowac calkowicie dostep do forum i udzielac dostepu tym osobom, ktore zwroca sie do moderatora i w jakis sposob zasluza sie na forum (chocby zamieszcza wlasny makijaz, surowe to kryterium, ale sprawiedliwe, moim zdaniem). W ten sposob chroniona jest galeria zdjec przed i po na portalu chirurgii plastycznej i funkcjonuje to swietnie.

a wiesz svenja że to świetny pomysł?!

dziewczyny co Wy na to??
Stary 2005-11-09, 08:45   #131
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7

Cytat:
Napisane przez svenja
Przy takim systemie udostępniania forum:
- nadal nie ma gwarancji, że wpuścimy tam niepożądaną osobę;
- forum opustoszeje niemal całkowicie nawet, jeśli dopuścimy kilkaset osób - rozkład tych kilkuset osób na dobę jest dość niewielki
- jest to dodatkowe obciążenie dla admina, ponieważ tylko admin może to robić (protest!)

zlosliwiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 08:48   #132
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez svenja
Tez mi sie spodobal ten pomysl, ustosunkowalam sie do niego juz tej nocki... Svenja pisze: "Najlepiej zahaslowac calkowicie dostep do forum i udzielac dostepu tym osobom, ktore zwroca sie do moderatora i w jakis sposob zasluza sie na forum (chocby zamieszcza wlasny makijaz, surowe to kryterium, ale sprawiedliwe, moim zdaniem)" i ktos moglby powiedziec - ale ja nie umiem robic makijazu - ale przeciez to forum ma wlasnie sluzyc wzajemnemu udzielaniu sobie porad itp.

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Przy takim systemie udostępniania forum:
- nadal nie ma gwarancji, że wpuścimy tam niepożądaną osobę;
- forum opustoszeje niemal całkowicie nawet, jeśli dopuścimy kilkaset osób - rozkład tych kilkuset osób na dobę jest dość niewielki
- jest to dodatkowe obciążenie dla admina, ponieważ tylko admin może to robić (protest!)

A jakies "lzejsze" rozwiazanie tem podobne?

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2005-12-27 o 20:40 Powód: Post po poscie!!
Stary 2005-11-09, 09:38   #133
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
A jakies "lzejsze" rozwiazanie tem podobne?
Lżejsze? Niestety nie wiem - kolega wcześniej wyjaśnił, co robić ze zdjęciami, żeby obrzydzić złodziejom ich proceder - to jest "lżejsza" wersja.
zlosliwiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 10:06   #134
Kamikitten
Zadomowienie

Mnie też nawet spodobał się pomysł Svenji ale tylko przez moment. Po przeczytaniu wypowiedzi Złosia przyznaję mu jednak rację bo faktycznie to spore obciążenie dla niego samego plus ograniczenia forum. Z drugiej strony... może poszukałoby sie wśród zaufanej osoby, np. z tych ze stażem na forum i przedewszystkim kogoś chętnego kto mógłby sie zając tym problemem zabezpieczeń hasłem forum...? . Nie wiem, to tylko głupia propozycja od Iny która wstała 15 minut temu i już się wymandrza
Osobiście wzięłam sie już za 'ostre' podpisywanie moich fotem zarówno tych na MM jak i na mojej stronie. Mam nadzieję, że to poskutkuje
Stary 2005-11-09, 10:34   #135
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kamikitten
Mnie też nawet spodobał się pomysł Svenji ale tylko przez moment. Po przeczytaniu wypowiedzi Złosia przyznaję mu jednak rację bo faktycznie to spore obciążenie dla niego samego plus ograniczenia forum. Z drugiej strony... może poszukałoby sie wśród zaufanej osoby, np. z tych ze stażem na forum i przedewszystkim kogoś chętnego kto mógłby sie zając tym problemem zabezpieczeń hasłem forum...? . Nie wiem, to tylko głupia propozycja od Iny która wstała 15 minut temu i już się wymandrza
Osobiście wzięłam sie już za 'ostre' podpisywanie moich fotem zarówno tych na MM jak i na mojej stronie. Mam nadzieję, że to poskutkuje
Gdyby byla potrzebna jakas dodatkowa kontrola, wejscie na haslo - ot, taki mala makijazowa zakamuflowana armia - to sie zglaszam do pomocy. Choc nie wiem jak by to mialo wygladac w praktyce i Zlos chyba jednak jest przeciwny zabezpieczeniom na haslo... PS Ostatnio jestem cos w tematach ostrych rezimow, hehe... [B]
Stary 2005-11-09, 12:13   #136
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Pomysł Svenji spodobał mi się już w nocy.

Jest dobry, rozumiem jednak Złosia i jego przemęczenie w tej kwestii.
Gdyby była potrzebna pomoc AGnieszce to ja służę swoją osobą. Nie tylko w kwestii hasłowania forum MM.
Stary 2005-11-09, 12:20   #137
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Pomysł Svenji spodobał mi się już w nocy.

Jest dobry, rozumiem jednak Złosia i jego przemęczenie w tej kwestii.
Gdyby była potrzebna pomoc AGnieszce to ja służę swoją osobą. Nie tylko w kwestii hasłowania forum MM.
To juz jest nas dwie.
Stary 2005-11-09, 12:49   #138
Kamikitten
Zadomowienie

Ja bym też chętnie pomogła ale jak narazie raczkuję wiec odpadam i zostawiam to bardziej doświadczonym wizażankom
Ale w pszyszłości możecie na mnie liczyć!
Stary 2005-11-09, 13:00   #139
xanka
Zadomowienie

GG do xanka

Cytat:
Tez mi sie spodobal ten pomysl, ustosunkowalam sie do niego juz tej nocki... Svenja pisze: "Najlepiej zahaslowac calkowicie dostep do forum i udzielac dostepu tym osobom, ktore zwroca sie do moderatora i w jakis sposob zasluza sie na forum (chocby zamieszcza wlasny makijaz, surowe to kryterium, ale sprawiedliwe, moim zdaniem)" i ktos moglby powiedziec - ale ja nie umiem robic makijazu - ale przeciez to forum ma wlasnie sluzyc wzajemnemu udzielaniu sobie porad itp.

Dziewczyny ja też na MM dosyć rzadko zaglądam, od czasu do czasu i to głównie żeby obejrzeć czy Aga, Femme i jeszcze pare osób "zmalowały" coś nowego
I do osobnego hasłowania MM podchodzę sceptycznie.
Po pierwsze "udzielanie dostępu zasłużonym osobom, czyli np takim które umieszczą swój makijaż" ... no dobra, to jak, ktoś całkiem nowy, ma umieścić swoje zdjęcie, skoro nie ma dostępu do forum ?

A po drugie osoba, która się poświeci na pilnowanie tego "podwórka" i zobowiąże się do udzielania haseł, może być narażona na krytykę i oskarżona o kumoterstwo , bo niby według jakiego kryterium będzie udzielać dostępu?
Już i tak co chwile pojawiają się żale (chociaż ostatnio coś rzadziej, tfu tfu żeby nie zapeszyć ) że "stare bywalczynie" nie ułatwiają "nowym" życia, że są "kluby wzajemnej adoracji" i "nowi" pozostają w cieniu, niezauważeni.

Ktoś może powiedzieć, nie zaglądasz na MM to się nie wtrącaj ale od ponad 3 lat żyję wizażem i nie jest mi obojętne co się tu dzieje i chyba nie chciałabym, żeby powstawało "państwo w państwie"

xanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 13:06   #140
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez xanka
Dziewczyny ja też na MM dosyć rzadko zaglądam, od czasu do czasu i to głównie żeby obejrzeć czy Aga, Femme i jeszcze pare osób "zmalowały" coś nowego
I do osobnego hasłowania MM podchodzę sceptycznie.
Po pierwsze "udzielanie dostępu zasłużonym osobom, czyli np takim które umieszczą swój makijaż" ... no dobra, to jak, ktoś całkiem nowy, ma umieścić swoje zdjęcie, skoro nie ma dostępu do forum ?

A po drugie osoba, która się poświeci na pilnowanie tego "podwórka" i zobowiąże się do udzielania haseł, może być narażona na krytykę i oskarżona o kumoterstwo , bo niby według jakiego kryterium będzie udzielać dostępu?
Już i tak co chwile pojawiają się żale (chociaż ostatnio coś rzadziej, tfu tfu żeby nie zapeszyć ) że "stare bywalczynie" nie ułatwiają "nowym" życia, że są "kluby wzajemnej adoracji" i "nowi" pozostają w cieniu, niezauważeni.

Ktoś może powiedzieć, nie zaglądasz na MM to się nie wtrącaj ale od ponad 3 lat żyję wizażem i nie jest mi obojętne co się tu dzieje i chyba nie chciałabym, żeby powstawało "państwo w państwie"

Mozna sie jeszcze zastanowic nad jakimis dodatkowymi zabezpieczeniami, bo w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o spokoj Wizazanek tu makijaze zamieszczajace, o spokoj ich i ich fotek. Pewnie, ze powinny sie logowac tu nowe Wizazanki, ale wlasnie chodzi o jakies dodatkowe kryteria w mozliwosci zalogowania sie. Jakie? Hmmm, pomyslmy...
Stary 2005-11-09, 13:24   #141
tanzanit
Wtajemniczenie

Tez mi sie podoba pomysl Svenii Na wielu portalach to funkcjonuje wiec mylse ze i tu tez To forum tworzy i tak grono osob zawsze piszacych w prawie wszystkich watkach. Nowe osoby ktore dochodza i wnosza cos do dyskusji przewaznie prezentuja cos same albo maja duzy staz na innych dzialach wizazu . Wiec dla takich uzytkownikow i tak dostep bedzie bardzo latwy.

Aby nie obciazac admina mozna powolac dosc duza grupe moderatorow, ktorzy sami beda regulowac dopuszczanie do ogladania zdjec.
tanzanit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 13:37   #142
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tanzanit
Tez mi sie podoba pomysl Svenii Na wielu portalach to funkcjonuje wiec mylse ze i tu tez To forum tworzy i tak grono osob zawsze piszacych w prawie wszystkich watkach. Nowe osoby ktore dochodza i wnosza cos do dyskusji przewaznie prezentuja cos same albo maja duzy staz na innych dzialach wizazu . Wiec dla takich uzytkownikow i tak dostep bedzie bardzo latwy.

Aby nie obciazac admina mozna powolac dosc duza grupe moderatorow, ktorzy sami beda regulowac dopuszczanie do ogladania zdjec.
Ech, trzebaby sie na prawde powaznie zastanowic nad czyms takim, widzac, ze WIZAZ jest wciaz coraz bardziej liczny...
Stary 2005-11-09, 14:47   #143
tanzanit
Wtajemniczenie

Cytat:
Ech, trzebaby sie na prawde powaznie zastanowic nad czyms takim, widzac, ze WIZAZ jest wciaz coraz bardziej liczny...
Dokladnie. Na innych forach w wyniku roznych nieprzyjemnosci juz doszlo do tego ze na portalach typu yahoo tworzone sa zamkniete grupy z fotkami do ktorych dopuszczani sa czlonkowie o ilus tam postach albo za ktorych ktos tam poreczy. Oczywiscie do takiej grupy kazdy sprytny komputerowiec sie dostanie ale juz nie jakas tam paniusia ktora wklei zdjecia w portalu randkowym z nudow.
tanzanit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 17:24   #144
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez tanzanit
Dokladnie. Na innych forach w wyniku roznych nieprzyjemnosci juz doszlo do tego ze na portalach typu yahoo tworzone sa zamkniete grupy z fotkami do ktorych dopuszczani sa czlonkowie o ilus tam postach albo za ktorych ktos tam poreczy. Oczywiscie do takiej grupy kazdy sprytny komputerowiec sie dostanie ale juz nie jakas tam paniusia ktora wklei zdjecia w portalu randkowym z nudow.
trzeba będzie dokładnie rozważyć ten pomysł- jest to ostry "reżim" ale w ten sposób w większym stopniu zdjęcia będą chronione- teraz te napisy bardzo łatwo pousuwać...
Ja melduję pełną gotowość jeśli zajdzie potrzeba (choć chyba zrozumiecie jeśli w najbliższych tygodniach nie będę nion stop na forum-załatwiamy mieszkanie, potem przeprowadzka no i przy okazji chodzę jeszcze do pracy
Generalnie pomysł svenji to jakieś wyjście z sytuacji-jeżeli da radę tak zrobić to bardzo dobrze

Stary 2005-11-09, 17:29   #145
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agabil1
trzeba będzie dokładnie rozważyć ten pomysł- jest to ostry "reżim" ale w ten sposób w większym stopniu zdjęcia będą chronione- teraz te napisy bardzo łatwo pousuwać...
Ja melduję pełną gotowość jeśli zajdzie potrzeba (choć chyba zrozumiecie jeśli w najbliższych tygodniach nie będę nion stop na forum-załatwiamy mieszkanie, potem przeprowadzka no i przy okazji chodzę jeszcze do pracy
Generalnie pomysł svenji to jakieś wyjście z sytuacji-jeżeli da radę tak zrobić to bardzo dobrze
Pewnie, ze rozumiemy! Na bycie non stop na forum malo kto moze sobie pozwolic... (A szkoda ) W razie czego - pomozemy.
Stary 2005-11-09, 17:41   #146
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3
Smile Dot.: Apel do dziewcząt umieszczających swoje fotki na MM.

Cytat:
Napisane przez agabil1
Dlatego zgłosiłam chęć pomocy, bo zdaję sobie sprawę jak to może być [z czasem obciążenie] dla jednej osoby.

Pomysł wydaję się być fajny, tylko pytanie na ile on jest realny dla Wizażu?
Stary 2005-11-09, 17:52   #147
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Pewnie, ze rozumiemy! Na bycie non stop na forum malo kto moze sobie pozwolic... (A szkoda ) W razie czego - pomozemy.
wiem że mogę na Was liczyć zwykle daję sobie spokojnie radę ale teraz zacznie mi sie gorący okres...na dodatek dowiedziałam się że nie ma możliwości przełącznia netu przez mojego dostawcę w nowe miejsce i muszę kombinować inny sposób

Stary 2005-11-09, 17:57   #148
aleksandra999
Wtajemniczenie

Zdecydowanie jestem za zahaśleniem MM.Od czasu rozpoczęcia tego wątku przez Femme zapchałam sobie komputer makijażami,a boję się wkleić je na forum pod pręgierz Waszej opinii Być może moje obawy są irracjonalne,ale jakoś tak...Nieswojo sie poczułam po opowieści Femme
aleksandra999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:05   #149
magdziaS
Podróżniczka

A ja jestem rzeczywiście ciekawa w jaki sposób będziecie rzodzielać hasła? Tu już nie chodzi o reżim, ale o to że tak naprawdę zamkniecie to forum tylko dla siebie. Rozumiem wasze obawy i w pelni popieram zainteresowanie jakimś skutecznym zabezpieczeniem, ale to troche nie fair w stosunku do obserwatorek - takich jak ja. Nigdy nie zamieszczalam i nie zamieżam zamieszczać swoich makijaży na MM bo moim zdaniem nie mam sie czym chwalić, ale bardzo często czerpię z tego forum inspiracje, oraz z ciekawości oglądam prace Agi, Femme czy Pomadki. Daltego też nie chciałabym żebście oraniczyły dostęp do tego forum tylko tym , które makjaże wstawiają, zarożwno mnie jak i pewnie innym wizażnkom zrobiło się w tym momencie przykro. Nie taki jest cel tego forum by zrobić w nim zamknięty krąg. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.

mikroREKLAMA
Moje paznokciowe królestwo
Zapraszam do siebie :)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 649 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
magdziaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:08   #150
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
Zdecydowanie jestem za zahaśleniem MM.Od czasu rozpoczęcia tego wątku przez Femme zapchałam sobie komputer makijażami,a boję się wkleić je na forum pod pręgierz Waszej opinii Być może moje obawy są irracjonalne,ale jakoś tak...Nieswojo sie poczułam po opowieści Femme
Szczerze mowiac - ja tez bym sie bezpieczniej poczula, zeby forum bylo na "klodke i kluczyk"... Aga - szybko wrocisz, zobaczysz, ze tak bedziesz kombinowac, ze wymyslisz. Tesknota bedzie zbyt wielka...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości