Kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-06-29, 12:59   #1
pretty little girl
Przyczajenie

Kosmetyki

Mam 14 lat. Jakiś czas temu zaczęłam się malować. Na początku tylko tuszem i kredką, ostatnio też zaczęłam używać korektora, pudru i antybakteryjnego kremu z Under Twenty. Jakich kosmetyków mogłabym jeszcze używać np. zamiennie, i czy to co teraz stosuje jest dobre. Dodam, że mam jasną i skłonną do alergii cerę.
pretty little girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 13:12   #2
Puszyslawa
Rozeznanie

Dot.: Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez pretty little girl Pokaż wiadomość
Mam 14 lat. Jakiś czas temu zaczęłam się malować. Na początku tylko tuszem i kredką, ostatnio też zaczęłam używać korektora, pudru i antybakteryjnego kremu z Under Twenty. Jakich kosmetyków mogłabym jeszcze używać np. zamiennie, i czy to co teraz stosuje jest dobre. Dodam, że mam jasną i skłonną do alergii cerę.
Zamiast 'jakich jeszcze mogę' należałoby raczej zapytać 'jakich w ogóle potrzebuję'.

Masz jasną karnację. Masz też jasne włosy? Nawet jeżeli nie, jesteś bardzo młoda. Ta kredka... Ja mam 20 i z kredką na oczach wyglądam idiotycznie.

Korektor, puder - potrzebujesz? Jeżeli nie, to odstaw, nie ma co się w to bawić.

Dodaj link do kremu na KWC ; )

Jak myjesz twarz? To jest najważniejsze! Jakoś trzeba się pozbyć wszystkiego, co się na nią nałoży.

Zbyt mało napisałaś o skórze. Na podstawie tego, co czytam, doradziłabym Ci zostać przy samym tuszu ; ) Skoro korektor i puder - masz cerę tłustą i trądzik?
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 13:17   #3
pretty little girl
Przyczajenie

Nie mam ani trądziku ani tłustej cery. Jest wręcz wysuszona. Często jednak pojawiają mi się na niej syfy i krostki, i bardzo "świeci mi się twarz.
Stary 2014-06-29, 15:14   #4
margitta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Masz jasną karnację. Masz też jasne włosy? Nawet jeżeli nie, jesteś bardzo młoda. Ta kredka... Ja mam 20 i z kredką na oczach wyglądam idiotycznie.
to, że ty wyglądasz idiotycznie, to nie znaczy, że wszyscy Większość kobiet używa kredki i dobrze wygląda. Więc nie wiem co to za rada

Zgadzam się co do tego, że oczyszczanie jest bardzo ważne. Napisz czego używasz.

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 16:02   #5
pretty little girl
Przyczajenie

Używam do oczyszczania, czy jak? Bo nie za bardzo zrozumiałam )
Stary 2014-06-29, 16:07   #6
margitta
Zakorzenienie

tak, czym myjesz twarz

Stary 2014-06-29, 16:23   #7
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
to, że ty wyglądasz idiotycznie, to nie znaczy, że wszyscy Większość kobiet używa kredki i dobrze wygląda. Więc nie wiem co to za rada
Z tym, że większość, to bym się sprzeczała Większość kobiet w ogóle się nie maluje, jeśli mówimy o podkładzie + makijażu oka.
Kredką łatwo sobie zrobić krzywdę, jak się za nią bierze ktoś, kto stawia pierwsze kroki w malowaniu się. Wg mnie najgorszy efekt osiągają blondynki (te którym czerń w ogóle nie pasuje) z małymi, głęboko osadzonymi oczami. Lub osoby z wyraźnymi mankamentami cery - dodać do tego czarną krechę i efekt bywa taki, że podkreślają wszystkie swoje niedociągnięcia.

Cytat:
Zgadzam się co do tego, że oczyszczanie jest bardzo ważne. Napisz czego używasz.
Z tym się zgadzam, właściwe oczyszczanie to podstawa pielęgnacji, jak coś szwankuje na tym etapie, to żaden krem ani makijaż tego nie ukryje. Z tym, że właściwe to dla każdej cery co innego. Dla jednej to będzie mydło, dla innej żel, dla jeszcze innej płyn micelarny.
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 21:55   #8
pretty little girl
Przyczajenie

Smile Dot.: Kosmetyki

Co do kredki, to nie robię nią kresek na powiece, tylko na linii wodnej. Mam jasno brązowe włosy i duże oczy, nigdy nie słyszałam by komuś się to nie podobało, w moim przypadku, a nawet docierały do mnie komplementy. Wieczorem używam kremu przeciwtrądzikowego też z Under Twenty i krosti itp. wodą utlenioną, bo wtedy "schodzą". A tak to wodą i tyle.

Edytowane przez pretty little girl
Czas edycji: 2014-06-29 o 22:18
Stary 2014-06-30, 09:02   #9
allmode
Wtajemniczenie

Z tego, co piszesz, niewłaściwie nawilżasz buzię i w ogóle brak tutaj dobrej pielęgnacji.
Krostki możesz punktowo traktować np. olejkiem z drzewa herbacianego.
Podstawa to właściwa pielęgnacja, oczyszczanie, nawilżanie. Nie niszcz sobie cery już w tym wieku, tym bardziej, że masz skłonności do podrażnień. Jak najbardziej naturalna, dobrze dobrana do potrzeb skóry pielęgnacja naprawdę potrafi zaprocentować. Na wizażu jest sporo wątków na ten temat, poszukaj, poczytaj.
Jeśli masz wysuszoną skórę, to może ona reagować nadmiarem produkcji sebum. To plus hormony (bo w końcu jesteś w wieku dojrzewania) powoduje różne skórne niespodzianki.
Z kolorówki to polecałabym delikatne podkreślenie rzęs, błyszczyk i kredka, jeśli dodaje Ci uroku. Może jakiś lekki krem tonujący i korektor punktowo.
Naprawdę masz jeszcze czas na pełny makijaż
allmode jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:12   #10
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z tym, że większość, to bym się sprzeczała Większość kobiet w ogóle się nie maluje, jeśli mówimy o podkładzie + makijażu oka.
Kredką łatwo sobie zrobić krzywdę, jak się za nią bierze ktoś, kto stawia pierwsze kroki w malowaniu się. Wg mnie najgorszy efekt osiągają blondynki (te którym czerń w ogóle nie pasuje) z małymi, głęboko osadzonymi oczami. Lub osoby z wyraźnymi mankamentami cery - dodać do tego czarną krechę i efekt bywa taki, że podkreślają wszystkie swoje niedociągnięcia.

Z tym się zgadzam, właściwe oczyszczanie to podstawa pielęgnacji, jak coś szwankuje na tym etapie, to żaden krem ani makijaż tego nie ukryje. Z tym, że właściwe to dla każdej cery co innego. Dla jednej to będzie myidło, dla innej żel, dla jeszcze innej płyn micelarny.
Jestem blondynką i uważam że kredką w wieczorowym makijażu, dobrze roztarta i w dobrana do kształtu oka działa cuda.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Napisane przez pretty little girl Pokaż wiadomość
Co do kredki, to nie robię nią kresek na powiece, tylko na linii wodnej. Mam jasno brązowe włosy i duże oczy, nigdy nie słyszałam by komuś się to nie podobało, w moim przypadku, a nawet docierały do mnie komplementy. Wieczorem używam kremu przeciwtrądzikowego też z Under Twenty i krosti itp. wodą utlenioną, bo wtedy "schodzą". A tak to wodą i tyle.
Kredką na lini wodnej to moim zdaniem zabawa na wieczór i to jeśli ma się dobrze zrobioną resztę makijażu.

Jesteś młoda , nie masz problemów skórnych . Mniej znaczy więcej Tusz do rzęs i puder matujący powinien wystarczyć. Postaw na pielęgnację . Za kilka lat to zaprocentuje.
Under 20 przeciwtrądzikowy może przesuszać, do tego woda utleniona, jeśli do tego systematycznie używasz pudru to przesuszasz skórę i nie dajesz jej nic w zamian ( tj nawilżenia).

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:

Większość kobiet kredki używa baaaardzo źle

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-06-30 o 09:11
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:15   #11
margitta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Większość kobiet kredki używa baaaardzo źle
to już inna sprawa, ale to nie wina biednej kredki

Poza tym kto powiedział, że kredki są tylko czarne

Stary 2014-06-30, 12:38   #12
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
to już inna sprawa, ale to nie wina biednej kredki

Poza tym kto powiedział, że kredki są tylko czarne
prawda niekt nie powiedział.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 19:20   #13
pretty little girl
Przyczajenie

Pudru używam sporadycznie. W jaki sposób w takim razie powinnam nawilżać tudzież pielęgnować moją skórę. Jakimi produktami itp.
Odpowiedz

Tagi
kosmetyki, makijaż

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości