Differin- jak stosować i jakich kremów używać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-07-02, 13:17   #1
Studentka_torun
Raczkowanie

Differin- jak stosować i jakich kremów używać?

Hej dziewczyny,
wczoraj po raz pierwszy użyłam kremu differin. Pani dermatolog powiedziała,że rano mam używać kremu nawilżającego z wysokim filtrem. Mogłybyście polecić coś dobrego lecz na studencką kieszeń?

Jaki żel do mycia twarzy mogę stosować podczas stosowania tego kremu?
Studentka_torun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 08:29   #2
lexi221
Rozeznanie

Dot.: Differin- jak stosować i jakich kremów używać?

Differin silnie wysusza, a w dodatku wychodzenie po posmarowaniu się nim na słońce grozi powstaniem przebarwień. Wiem coś o tym bo sama mam trądzik, na szczęście nie mam przebarwień.
Stosuję krem Pharmaceris emolientowy Krem nawilżający na dzień SPF 20, a na noc Krem Lipidowy Iwostin 40 % lipidów skóry - oba wachają się w granicach 40 zł ale starczą ci na długo.
Możesz też spróbować żelu do mycia twarzy z Iwostinu dla cery trądzikowej starcza na długo, polecam łykanie cynku + witamy A i odstawienie czekolady.

Możesz mieć po nim wysyp i to duży, mój problem stanowi czoło.

Edytowane przez lexi221
Czas edycji: 2014-07-04 o 08:34
lexi221 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 13:20   #3
Studentka_torun
Raczkowanie

Podobno nie można używać żeli antybakteryjnych i żadnych specyfików antybakteryjnych, to prawda? Jak na razie nie pogorszył się stan skóry, mama nawet zauważyła jakby było mniej zaskórników. Wiem,że na efekty trzeba poczekać. Na razie używam kremu nawilżającego nivea SPF 15.

Bardzo obawiam się tych przebarwień. A używasz jakiegoś podkładu do twarzy? Odkąd zaczęłam używać Differin, tylko raz nałożyłam podkład na twarz, bo boję się,że będzie coś nie tak.
Studentka_torun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 19:35   #4
lexi221
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Studentka_torun Pokaż wiadomość
Podobno nie można używać żeli antybakteryjnych i żadnych specyfików antybakteryjnych, to prawda? Jak na razie nie pogorszył się stan skóry, mama nawet zauważyła jakby było mniej zaskórników. Wiem,że na efekty trzeba poczekać. Na razie używam kremu nawilżającego nivea SPF 15.

Bardzo obawiam się tych przebarwień. A używasz jakiegoś podkładu do twarzy? Odkąd zaczęłam używać Differin, tylko raz nałożyłam podkład na twarz, bo boję się,że będzie coś nie tak.
Dokładnie ja nie używam w ogóle a jak mnie bardzo wysypało też nie stosowało bo to grozi dodatkowym wysuszeniem. Możesz kupić jakiś delikatny apteczny żel do mycia twarzy, peeling polecam ale tylko enzymatyczny, albo stosować maseczkę z płatków owsianych. Obecnie stosuję podkład mineralny bell ale naprawdę nie zawsze i nie dużą ilość, albo puder bambusowy i róż na policzki. Niestety trądzik nie jest łatwy do wyleczenia
lexi221 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości