Kropki po depilacji - uciążliwy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-07-08, 13:59   #1
Aliye
Przyczajenie

Kropki po depilacji - uciążliwy problem

Witam, mam problem, z którym walczę i walczę, wertuję całe forum wizażu, stosuję różne sposoby i nic nie pomaga - czuję się bezradna... Na nogach mam czerwone kropki - nie krostki, tylko plamki w miejscach cebulek włosów. Oczywiście po depilacji (jakiejkolwiek) są one bardziej widoczne, ale ogólnie mam je permanentnie, nawet wtedy, gdy włosków się nie pozbywam przez jakiś czas. Mam na nogach suchą skórę, więc dbam o to, by jej nie podrażnić, ale nawilżanie, stosowanie specjalnych pianek do golenia, dbanie o jakość i ostrze maszynki nie pomagają. Nie wiem już, co mam robić... Ktoś ma może jakieś rady? Dla większego przedstawienia problemu zamieszczam zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-20140708-00038.jpg (60,2 KB, 32 załadowań)
Aliye jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 14:31   #2
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl
Dot.: Kropki po depilacji - uciążliwy problem

Mi pomogla zmiana maszynki - uzywalam zwyklych, meskich za 2 czy 3zl (ale to stare czasy!). Zainwestowalam w koncu w porzadna maszynke Wilkinson'a dla kobiet i bardzo sobie chwale. Pamietaj o rgularniej wymianie nozyków. Czego uzywasz do golenia? Zastosuj odzywke do wlosow - bardzo zmiekcza wloski na nogach i lagodzi caly proces golenia.

Tez mialam ten problem, ale o dziwo mi minal po zastosowaniu wyzej wymienionych rad.

https://www.youtube.com/watch?v=iCfe1XLZuEI

Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 19:19   #3
Aliye
Przyczajenie

Używam maszynki Gillette Fusion dla panów, bo jest naprawdę dobra oraz pianki do golenia nivea - też dla panów, przestawiłam się na to z myślą, że może coś pomoże, ale niestety problem ciągle ten sam
Aliye jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 19:58   #4
Blazejcoffe
Przyczajenie

Postaraj się najpierw dobrze namoczyć włoski, potem nałożyć na nie żel/piankę do golenia. Warto też wspomnieć aby używać zawszę świeżej maszynki! Ponieważ te już używane naprawdę tak podrażniają jak to u Ciebie wygląda. Po takiej kuracji, odczekaj 4/5min i umyj to miejsce żelem to higieny intymnej.
Dobrze to wygładza skórę i przynosi pożądany efekt gładkiej i nie podrażnionej skóry po goleniu.

Taki żel do higieny intymniej kosztuje w Biedronce około 4zł, jest go dużo i jest bardzo gęsty. Starczy na długo.

Powodzenia!

Blazejcoffe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 22:57   #5
Rewella
Raczkowanie

Po goleniu nakładaj na nogi wode po goleniu, będzie szczypało ale po jakimś czasie zobaczysz efekty.
Rewella jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości