Efekty olejowania paznokci / część 2 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-09-30, 09:37   #571
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość
ja uwielbiam zapach baby dream... jest taki fajny. dzidziusiowy
Ale rozumiem, że każdemu nie musi się podobać bo jest taki słodko-mdlący
Też bardzo lubię ten zapach ;P

Skrzypokrzywa-35 dzień
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2014-09-30, 12:52   #572
Regista
Meravigliosa creatura

Cytat:
ja uwielbiam zapach baby dream... jest taki fajny. dzidziusiowy
Ale rozumiem, że każdemu nie musi się podobać bo jest taki słodko-mdlący
No właśnie, dla mnie jest zbyt dzidziusiowy Na niemowlaku ten zapach to sama uroczość ale na moich dłoniach mnie drażni (dlatego mieszam z Alterrą pomarańczową). No bo wyobraźcie sobie:

Młoda kobieta, chcąca uchodzić za "sexy femme fatale" spotyka swego księcia na białym rumaku. Podaje mu rękę, by złożył na niej pocałunek pełen pasji, lecz i szacunku... Książę z gracją, szarmancko nachyla się ku pięknej, zadbanej dłoni, która pachnie... pachnie...
(tu zgrzyt igły spadającej z płyty winylowej)
Niemowlakiem!?
(tętent oddalających się rumakowych/rumaczych kopyt niesie się echem wśród okolicznych pagórków...)

Szukam filmiku z Doctora Who The Doctor's message to South Africa w rozdzielczości większej niż 360p, a najchętniej w Full HD

Kot(y), Doktor i Spółka
Instagram
Regista jest offline  
Stary 2014-09-30, 14:03   #573
Manula_
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
No właśnie, dla mnie jest zbyt dzidziusiowy Na niemowlaku ten zapach to sama uroczość ale na moich dłoniach mnie drażni (dlatego mieszam z Alterrą pomarańczową). No bo wyobraźcie sobie:

Młoda kobieta, chcąca uchodzić za "sexy femme fatale" spotyka swego księcia na białym rumaku. Podaje mu rękę, by złożył na niej pocałunek pełen pasji, lecz i szacunku... Książę z gracją, szarmancko nachyla się ku pięknej, zadbanej dłoni, która pachnie... pachnie...
Niemowlakiem!?
(tętent oddalających się rumakowych/rumaczych kopyt niesie się echem wśród okolicznych pagórków...)
hahaha...dobre, dobre. Regista Ty bajkopisarko...
Manula_ jest offline  
Stary 2014-09-30, 16:43   #574
Martyna991
Raczkowanie

Cytat:
Taka Owaka 77 prosiła mnie o dodanie jej zdjęć paznokci
TakaOwaka77 masz ładne paznokcie i całkiem sporą różową część

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość

Niemowlakiem!?
Dobreee Dobrze, że mój TŻ nie uciekł, gdy nakładałam go na włosy
Martyna991 jest offline  
Stary 2014-09-30, 18:12   #575
Drakan
Zadomowienie

Krótkie pytanko. Generalnie olejuję juz paznokcie od długiego, długiego czasu i wszystko byłoby ok gdyby nie baza pod lakier. Jest nią Nail Tek FoundationII. Generalnie rzecz świetna i polecam każdemu, kto chce wyciągnąć swoje pazury z dna rozpaczy Tym niemniej odżywka to co miała zrobić już dawno zrobiła i aktualnie jej używanie powoduje tylko przesuszenie paznokci, któremu nawet olejowanie nie pomaga. Wobec tego pytam się czy możecie polecić jakiś dobry base coat, który nie wysusza paznokci i który będzie chronił płytkę przed odbarwianiem? Na tym by przeddłużał trwałość mani aż tak mi nie zależy, prędzej na dostępności w drogeriach / galeriach oraz cenie która nie wydrenuje portfela

Drakan jest offline  
Stary 2014-09-30, 19:01   #576
kizdaM
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Krótkie pytanko. Generalnie olejuję juz paznokcie od długiego, długiego czasu i wszystko byłoby ok gdyby nie baza pod lakier. Jest nią Nail Tek FoundationII. Generalnie rzecz świetna i polecam każdemu, kto chce wyciągnąć swoje pazury z dna rozpaczy Tym niemniej odżywka to co miała zrobić już dawno zrobiła i aktualnie jej używanie powoduje tylko przesuszenie paznokci, któremu nawet olejowanie nie pomaga. Wobec tego pytam się czy możecie polecić jakiś dobry base coat, który nie wysusza paznokci i który będzie chronił płytkę przed odbarwianiem? Na tym by przeddłużał trwałość mani aż tak mi nie zależy, prędzej na dostępności w drogeriach / galeriach oraz cenie która nie wydrenuje portfela
NT to odżywka, której nie można stosować za długo, w przypadku Twojej są to 4-6 tyg. Trzeba ją nakładać codziennie i raz w tygodniu zmyć. Faktycznie pomaga, ale jak zaprzestaje się jej używać to efekt słabnie, a te przesuszenie to może wynikac pewnie ze zbyt długiego stosowania.

Aparatka
Góra 16.11.2015
Dół 22.02.2016
kizdaM jest offline  
Stary 2014-09-30, 19:33   #577
Anesthesia
Wtajemniczenie

Dziewczyny, a ja sobie przypomniałam o jednej rzeczy o olejowaniu, o której czytałam już na wielu innych stronach.

Bardzo ważne jest, aby Wasze mieszanki do olejowania miały w składzie olej jojoba!

Czytałam sporo na ten temat w różnych źródłach i wygląda na to, że to fakt Najbardziej łopatologicznie mówiąc, olej jojoba składa się z bardzo małych cząstek, podczas gdy inne oleje mają te cząstki dużo większe. Olej jojoba jest bardzo zbliżony do naszego naturalnego "oleju", sebum, który również odpowiada za zdrowe paznokcie. Nasze paznokcie składają się z wielu cieniutunieńkich płatków keratynowych i olej, aby wniknął w paznokcie i je wzmocnił, musi zmieścić się w tych mikro-przerwach między kolejnymi płatkami. Olej jojoba ma taką strukturę molekuralną, że jako jeden z niewielu olei (o ile nie jedyny!) jest w stanie to zrobić. Stosowany w mieszankach sprawia, że również inne olejki mają ułatwiony dostęp do paznokcia, bowiem jojoba niejako "transportuje" je razem z sobą.

Nie mówię oczywiście, że bez jojoby mieszanki i oleje nie będą skuteczne, jednak z pewnością ten olejek warto dodać do swoich mieszanek, bo może tylko pomóc paznokciom i wzmocnić rezultaty olejowania

Sprawdziłam listę mieszanek olejków z FAQ, analizując ich składy pod kątem obecności olejku jojoba i wyniki prezentują się następująco (znajdziecie go pod nazwą Simmondsia Chinesis Seed Oil lub Jojoba Oil:
*olejek Alterra migdał i papaja - TAK, ale bardzo daleko w składzie, tuż przed zapachem, ostatni na liście olejków
*olejek Alterra brzoza i pomarańcza - TAK, drugie miejsce w składzie

*olejek Alterra limetka i oliwa - TAK, 7. miejsce w składzie (gdzieś w połowie składu)
*olejek dla kobiet w ciąży Babydream fur Mama - TAK, przedostatnie miejsce w składzie pod kątem olejków
*olejek Babydream dla dzieci - TAK, 4. miejsce w składzie
*oliwka dla dzieci Hipp - nie ma
*odżywka keratynowa GAL - niebieska - nie ma
*Dermogal A+E GAL - nie ma
*Regenerum do paznokci - nie ma

PS: Proponuję dopisać to gdzieś do FAQ

Edytowane przez Anesthesia
Czas edycji: 2014-09-30 o 19:34
Anesthesia jest offline  
Stary 2014-09-30, 19:48   #578
kizdaM
Zadomowienie

To bardzo cena informacja sama mam olejek z Wellness & Beauty z jojoba. Nie byłam pewna ale odnosiłam wrażenie, ze po nim szybciej przyrost ruszał, teraz mam tę pewność i na pewno będę go używać częściej
http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...047_2_0861.jpg

Aparatka
Góra 16.11.2015
Dół 22.02.2016
kizdaM jest offline  
Stary 2014-09-30, 19:59   #579
fartuch
Zakorzenienie

o kurde !! bardzo dobra wiadomość. Kupie czystą jojobę na allegro i dodam go do mieszanki

Dzięki
Stary 2014-09-30, 20:06   #580
natalkaa7522
Zakorzenienie

Hej Wracam do olejowania, od zera Miałam mega ładne paznokcie po czym zaczełam prace w gastronomi W ciągu pierwszego tygodnia poszły wszystkie paznokcie, po 2 miesiącach przyrostu nie ma a nawet się cofnął, paznokcie w strasznym stanie więc jest o co dbać znowu
Stary 2014-09-30, 20:59   #581
SYLWIA160577
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lavender08 Pokaż wiadomość
trzymamy z całych sił !!!!

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

chyba skuszę się na hybrydy za jakiś czas

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

wytrwale olejuj, a po za tym kup sobie jakąś dobrą wzmacniającą odżywkę np. Eveline 8w1, Eveline diamentowa, Nail Tek. zadbaj też o zdrową dietę (korzyści nie tylko dla paznokci ale i dla całego ciała ), a po za tym polecam też z suplementów Revalid lub Merz Spezial, ale trzeba zażywać to regularnie 3 miesiące. możesz pić herbatki z pokrzywy (ziele pokrzywy jest do kupienia w aptece za parę zł, a wzmacnia włosy i paznokcie ).
Hej
odżywka Eveline 6 w 1 zniszczyla mi strasznie paznokcie dlatego unikam odżywek z tej firmy co do suplementów to chce zajść w ciąże więc staram się unikać jakichkolwiek tabsów prócz moich na tarczyce .mam nadzieję,że olejowanie powstrzyma dalsze rozdwajanie pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Polecam
Polecam również poczytać opinie ludzi co do pani, która będzie wykonywać hybrydy.
Bo znam osoby, które uważają, że hybryda jest beee a okazuje się, że robiła je koleżanka, która nie ma o tym pojęcia. (wiem wiem, praktyka czyni mistrza ale nie oddała bym paznokci osobie która się na tym nie zna i nie jest kosmetyczką/kosmetologiem)

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

SYLWIA160577 - co do wspomagaczy polecam Biotebal - to lek a nie suplement. Nie dość, że włosy rosną jak szalone to paznokcie również
Biotebal jest super ,ale ma dużą dawkę biotyny,a w razie ciąży nie można go brać stosowałam na wypadanie włosów
pozdrawiam
SYLWIA160577 jest offline  
Stary 2014-09-30, 21:05   #582
taka owaka 77
Raczkowanie

lavendero moje paznokcie teraz troszke inaczej wyglądają na zdjeciu mam wyciete skórki zaprzestałam wycinania bo wyczytałam ze nie wolno a ponadto miałam straszne zadziory wiec teraz skórki zachodza na płytke a skórki mam grube no i cofnoł sie przyrost został mi tylko na jednym paznokciu i na nim cały czas sie trzyma wiec płytka znowu jest troche mniejsza chociaz napewno ciut wieksz niz przed olejowaniem mnie etz czasem zniecheca to olejowanie ale nie mozemy sie poddawac olejując nic nie tracimy a mozemy tylko zyskac Anesthesia cenna nformacja jutro lece po olejejk jojoba tylko czy znajde 100% czystego olejku w zwykłym sklepie kosmetycznym
taka owaka 77 jest offline  
Stary 2014-09-30, 23:19   #583
201606220925
Konto usunięte

dziewczyny ja przecież prawie przez cały miesiąc stosowałam olej jojoba, a efekty przecież widziałyście. kupiłam w 100% czysty olej jojoba (bez żadnych dodatków) na stoisku Paese za 28 zł.

taka owaka 77 - lavender* jak coś :p w nicku mam cyfrę 0, a nie literkę o
201606220925 jest offline  
Stary 2014-10-01, 00:22   #584
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
dziewczyny ja przecież prawie przez cały miesiąc stosowałam olej jojoba, a efekty przecież widziałyście. kupiłam w 100% czysty olej jojoba (bez żadnych dodatków) na stoisku Paese za 28 zł.

taka owaka 77 - lavender* jak coś :p w nicku mam cyfrę 0, a nie literkę o
O kurka ja używam oliwki BD i BDFM w mieszance i może dlatego tak szybko mi paznokcie rosną

Skrzypokrzywa-35 dzień
Stary 2014-10-01, 08:17   #585
Drakan
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
NT to odżywka, której nie można stosować za długo, w przypadku Twojej są to 4-6 tyg. Trzeba ją nakładać codziennie i raz w tygodniu zmyć. Faktycznie pomaga, ale jak zaprzestaje się jej używać to efekt słabnie, a te przesuszenie to może wynikac pewnie ze zbyt długiego stosowania.
O tym co piszesz jest mój post Wiem, że nie mogę jej używać, więc pytam się o inną bazę - nie wysuszającą, łatwo dostępną etc.

Drakan jest offline  
Stary 2014-10-01, 09:43   #586
Anesthesia
Wtajemniczenie

Ja też poszukuję dobrej bazy bez formaldehydu. Z tego, co kojarzę, Majowa Rosa stosuje Ridge Filler od Inglota. Sama rozważam też budżetową wersję, czyli np. jakąś odżywkę do paznokci z Miss Sporty. Niektóre odżywki Killys nie mają też formaldehydu, a sprawdzają się całkiem dobrze - ja kiedyś stosowałam żel z wapniem (tak naprawdę to zwykła odżywka) - szału nie robi, ale spełniał swoją funkcję
Anesthesia jest offline  
Stary 2014-10-01, 09:49   #587
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

W może nowe odżywki Bielendy? Są bez f i czegoś jeszcze.I są 3kolory=inne funkcje

Skrzypokrzywa-35 dzień
Stary 2014-10-01, 10:02   #588
fartuch
Zakorzenienie

ja mam nail teka i złotą odżywkę sally hansen, mają super opinie, ale boje się je stosować, że zniszczą mi paznokcie... moja baza to bezbarwny lakier z miss sporty
Stary 2014-10-01, 10:18   #589
_kasias
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
Ja też poszukuję dobrej bazy bez formaldehydu. Z tego, co kojarzę, Majowa Rosa stosuje Ridge Filler od Inglota. Sama rozważam też budżetową wersję, czyli np. jakąś odżywkę do paznokci z Miss Sporty. Niektóre odżywki Killys nie mają też formaldehydu, a sprawdzają się całkiem dobrze - ja kiedyś stosowałam żel z wapniem (tak naprawdę to zwykła odżywka) - szału nie robi, ale spełniał swoją funkcję
Używam właśnie tej Ridge Filler z Inglota i polecam. Przyjemnie się ją stosuje. Konsystencja jest rzadka, bardzo szybko wysycha i nie gęstnieje, tzn. pewnie zgęstnieje jak będę przy dnie, ale kupiłam ją rok temu i zużyłam połowe i nadal jest bardzo dobra.

Ale też rozważałam kupić nową odżywkę z Bielendy, ale nie było ich jeszcze jakiś czas temu w rossmannie.
_kasias jest teraz online  
Stary 2014-10-01, 14:37   #590
Anesthesia
Wtajemniczenie

Kasias, to bardzo długo jej już używasz - ona jest tak wydajna, czy stosujesz ją sporadycznie? Średnio ile razy w tygodniu malujesz nią paznokcie?

A te odżywki z Bielendy wyglądają interesująco, pierwszy raz o nich słyszę
Anesthesia jest offline  
Stary 2014-10-01, 16:16   #591
_kasias
Rozeznanie

Jest wydajna Przynaje, że nie zawsze jej używałam, bo kiedyś stosowałm również odżywkę jako bazę, ale przy malowaniu 2 razy w tygodniu, na pewno starczy Ci na długo. Jej konsystencja jest dosyć rzadka, więc nakłada sie bardzo cieniutką warstwę. Tylko, że ja mam opakowanie gdzie sprzedawali 16 ml a nie 15
Stary 2014-10-01, 19:11   #592
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _kasias Pokaż wiadomość
Jest wydajna Przynaje, że nie zawsze jej używałam, bo kiedyś stosowałm również odżywkę jako bazę, ale przy malowaniu 2 razy w tygodniu, na pewno starczy Ci na długo. Jej konsystencja jest dosyć rzadka, więc nakłada sie bardzo cieniutką warstwę. Tylko, że ja mam opakowanie gdzie sprzedawali 16 ml a nie 15
A kolor jakiś daje?

Skrzypokrzywa-35 dzień
Stary 2014-10-01, 20:19   #593
_kasias
Rozeznanie

Jak nie zapomnę to jutro wstawię zdjęcia Ona ma taki cielisty kolor, ale jedna warstwa nie jest mocno kryjąca, ale podejrzewam, że przy dwóch już by coś było widać.
Stary 2014-10-01, 21:17   #594
taka owaka 77
Raczkowanie

ja tez poszukuje odzywki bez fornaldehydu jesli ktos ma jakąs fajną chetnie wypróbuje
taka owaka 77 jest offline  
Stary 2014-10-01, 22:05   #595
Kiwaczka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
ja tez poszukuje odzywki bez fornaldehydu jesli ktos ma jakąs fajną chetnie wypróbuje
1)Miss Sporty "5in1" nie ma formaldehydu, ale niestety odchodzi płatami ;/
2)Laura Conti to aktualnie mój ulubieniec- "strong and healty"- ok 8 zł w rossmanie, nie odchodzi, ładnie się trzyma paznokcia
3)odżywka z wapniem, taka niebieska kupiona w hebe, ale niestety nie pamiętam od kogo, ale polska firma.

hmmm, Majowa Roso! stęskniłam się za Twoimi pazurkami przybądź i dodaj otuchy!!
Kiwaczka jest offline  
Stary 2014-10-01, 23:33   #596
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość

hmmm, Majowa Roso! stęskniłam się za Twoimi pazurkami przybądź i dodaj otuchy!!
otóż to !! czekamy

dziewczyny, dzisiaj zmyłam ten piaskowy lakier z paznokci i przeżyłam szok... wydłużył mi się przyrost w ciągu 5 dni ?! jestem naprawdę zdziwiona, ale to prawda !! a nic go nie chciało nigdy już dalej "ruszyć". nie wiem czy to zasługa lakieru piaskowego, który może utwardził paznokcie bardziej niż zwykły lakier? zobaczcie na zdjęcia, które na dole wstawiłam !!! co myślicie ?

tak po za tym to kupiłam sobie dzisiaj lakier Wibo Leather Nail Polish (zdjęcia również poniżej, sorki za zalane skórki na jednym foto, potem domyłam zmywaczem na patyczku higienicznym ) i masakra.. kolor piękny, ale piękny byłby gładki.. natomiast ta struktura "efektu skóry" wygląda tragicznie... tak jak lakier który nam się odgniótł w nocy o pościel ;/ szkoda, że przed zakupem nie popatrzyłam na zdjęcia w necie teraz już zawsze będę tak robić !!! http://4.bp.blogspot.com/-gVLNjhKR1u...0/P1390850.JPG na dodatek kosmicznie długo schnie ;/użyłam go po raz pierwszy i ostatni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (27,1 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (32,2 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (28,4 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (33,9 KB, 64 załadowań)
Stary 2014-10-01, 23:38   #597
201606220925
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
2)Laura Conti to aktualnie mój ulubieniec- "strong and healty"- ok 8 zł w rossmanie, nie odchodzi, ładnie się trzyma paznokcia
ta odżywka zawiera formaldehyd, nawet na opakowaniu to pisze
Stary 2014-10-02, 07:22   #598
_kasias
Rozeznanie

Cytat:

tak po za tym to kupiłam sobie dzisiaj lakier Wibo Leather Nail Polish (zdjęcia również poniżej, sorki za zalane skórki na jednym foto, potem domyłam zmywaczem na patyczku higienicznym ) i masakra.. kolor piękny, ale piękny byłby gładki.. natomiast ta struktura "efektu skóry" wygląda tragicznie... tak jak lakier który nam się odgniótł w nocy o pościel ;/ szkoda, że przed zakupem nie popatrzyłam na zdjęcia w necie teraz już zawsze będę tak robić !!! http://4.bp.blogspot.com/-gVLNjhKR1u...0/P1390850.JPG na dodatek kosmicznie długo schnie ;/użyłam go po raz pierwszy i ostatni.
Może spróbuj pomalować topem ? Powinien wyrównać lakier bo kolor ładny, sama szukam takiego.
Stary 2014-10-02, 09:22   #599
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Ładny ale ja bym chciała taki zwykly

Pomalowałam topem z Celii biały lakier i zrobil sie taki brzydki zolty na drugi dzień -_- musze kupić jakiś wysuszacz nabłyszczający?

Skrzypokrzywa-35 dzień
Stary 2014-10-02, 10:07   #600
fartuch
Zakorzenienie

Lavender kolejny dowód na to, że malowanie paznokci pomaga na przyrost !!
Zamknij wątek

Tagi
olejowanie, paznokcie, płytka paznokcia, przyrost

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości