Efekty olejowania paznokci / część 2 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-12-09, 21:00   #1111
Regista
Meravigliosa creatura

Dot.: Efekty olejowania paznokci / część 2

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Regista, według mnie lepiej wyglądają paznokcie z pierwszego foto Ja na Twoim miejscu zaokrąglałabym brzegi, bo takie ostre boki, w moich oczach, poszerzają optycznie Twoja płytkę przy wolnym końcu
Dzięki Mam podobne odczucia i jak podrosną, to będę dążyć do ładnego zaokrąglenia. Ale wiesz, tak mi się podobają u ludzi kwadraty, że musiałam spróbować

Szukam filmiku z Doctora Who The Doctor's message to South Africa w rozdzielczości większej niż 360p, a najchętniej w Full HD

Kot(y), Doktor i Spółka
Instagram
Regista jest offline  
Stary 2014-12-09, 22:03   #1112
Isfet
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Witam
Nie udzielam się, ale cały czas po cichu podczytuję
Wstawiam dzisiejsze zdjęcie, efekty po miesiącu, w końcu widać jakiś biały kolor, wcześniej ta dłuższa część była żółtawa i przezroczysta. Efekt może nie powala, ale mi się podoba Nie krzyczcie za jakość i jeszcze nieopiłowone pazurki
Pierwsze zdjęcie sprzed miesiąca, drugie dzisiejsze.
Piękne paznokcie ale ja bym chciała żeby mi tak w miesiąc urosły :P
Stary 2014-12-09, 22:08   #1113
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Dzięki Mam podobne odczucia i jak podrosną, to będę dążyć do ładnego zaokrąglenia. Ale wiesz, tak mi się podobają u ludzi kwadraty, że musiałam spróbować
Mi też, ale moje paznokcie są takie, że nie mogę mieć strice kanciastych kwadratów, zawsze muszę trochę zaokrąglać
201612060923 jest offline  
Stary 2014-12-10, 12:57   #1114
rombek
Wtajemniczenie

Dotarły do mnie olejki Jedna buteleczka odrobinę zatłuszczona, ale ubytku w zawartości nie ma, więc zakładam, że przy przelewaniu coś się ulało.

Teraz tylko skończyć obecną mieszankę i zacznę testowanie

77
rombek jest offline  
Stary 2014-12-10, 14:59   #1115
Lavi92
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Dotarły do mnie olejki Jedna buteleczka odrobinę zatłuszczona, ale ubytku w zawartości nie ma, więc zakładam, że przy przelewaniu coś się ulało.

Teraz tylko skończyć obecną mieszankę i zacznę testowanie
A jak z zapachem?
Stary 2014-12-10, 17:13   #1116
JossStone
Zakorzenienie

Dziewczyny, Wy wszystkie nosicie cały czas pomalowane paznokcie? Bo nie wiem czy malować czy lepiej nakładać olejki też na płytkę.

Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.
M. Bulhakov

Moje życiowe motto: Karma is a bitch. So am I!

Wymienię lakiery Essie!
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post50778991
JossStone jest offline  
Stary 2014-12-10, 17:25   #1117
201612060923
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Wy wszystkie nosicie cały czas pomalowane paznokcie? Bo nie wiem czy malować czy lepiej nakładać olejki też na płytkę.
Ja w tygodniu noszę cały czas pomalowane paznokcie
Możesz olejować i na polakierowane-olejki dotrą przez macierz oraz skórki
Stary 2014-12-10, 17:25   #1118
Lavi92
Zakorzenienie

Cytat:
Spokojnie możesz nosić, oleje wnikają przez macierz dlatego ważne żeby je w niego wcierać.
Stary 2014-12-10, 17:35   #1119
Trelek
Raczkowanie

Bez pomalowanych to chyba miałabym połowę połamaną już w drodze do pracy z rana

Używając bazy lub odżywki + lakierów 3free i 5 free spokojnie można nosić cały czas pomalowane, a raz w tygodniu w weekend ciepła kąpiel nagusków

Dziewczyny szeroko wyjaśniały to w pierwszej części wątku i byłam zachwycona czytając, bo nagich w życiu bym nie zapuściła
Trelek jest offline  
Stary 2014-12-10, 17:44   #1120
JossStone
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi Moje jakoś strasznie się nie łamią, ale w sumie lakier chroni też przed wodą i detergentami.

Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.
M. Bulhakov

Moje życiowe motto: Karma is a bitch. So am I!

Wymienię lakiery Essie!
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post50778991
JossStone jest offline  
Stary 2014-12-10, 17:57   #1121
Trelek
Raczkowanie

A właśnie.. Ostatnio podczas robienia sobie małego SPA łazienkowego zaczęłam się zastanawiać jaki wpływ na paznokcie (głównie przyrost) mają następujące produkty:
- peeling mechaniczny gdy ziarenka wchodzą pod pazury

- peeling enzymatyczny (tego głównie używam), bo zawiera bromelinę, czyli ten sam ścinający enzym który jest w świeżym ananasie

- różnego rodzaju maseczki, kremy, płyny z różnymi kwasami itp.

Zasadniczo w trakcie stosowania wszystko wchodzi pod paznokcie chociaż na chwilę, a nie wyobrażam sobie stosowania peelingu czy maseczki w rękawiczkach gdy np, biorę kąpiel.

Co o tym sądzicie? Czy jak świeży ananas psuje przyrost to peeling enzymatyczny również może rozpuścić martwą skórkę, która jest zaczątkiem nowego przyrostu?
Trelek jest offline  
Stary 2014-12-10, 19:09   #1122
Martinezzzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Moje włosy lubią jojobę bo po dłuższej przerwie nakładam BDFM i są genialne podejrzewam, że to jojobę tak robi, ale pewności nie mam bo tam są chyba jeszcze z 4 oleje
Ja spróbowałam, raz jeden jedyny, jojobe na włosy! Ło matko! W życiu takiego puszu nie miałam!
Nie olejuje bo w sumie nie czuje takiej potrzeby, a teraz tym bardziej

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Pokazuje Wam paznokcie skrócone dnia bodajże 11.15 a w poście nr 886 dnia 11.13 pokazywałam Wam jakie są długie
ło tu:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=886
Nie wiem czy wejdzie Wam
Takie czy takie, są bardzo ładne, ale prawdą jest, że w dłuższych gubisz kształt. Chociaż nie sądzę żeby na żywo ktoś to dostrzegał. No chyba, że jakaś pazurkomaniaczka :p

Cytat:
Ooo to będziecie się masować na całego może Twojemu tżtowi poprawią się też paznokcie?
Dokładnie o tym samym pomyślałam :p

Cytat:
Pokazuję Wam moje około 3 tygodniowe pseudo-kwadraty. Wprawdzie miałam skrócić ponad tydzień temu, ale szkoda mi ich było Kształt boków to na razie totalna samowola, pozwoliłam im na początek rosnąć bez piłowania, żeby zobaczyć z czym mam do czynienia. Jak widzicie, mimo że końcówki paznokci są wypiłowane idealnie prosto, to krzywizna płytki sprawia, że wyglądają na lekko zaokrąglone. No i jedne rosną w miarę równo, wskazujący nawet się zwęża odrobinę, za to serdeczny... najkrótsza różowa część, więc i łopatka na całego U drugiej ręki znowu (fota nie wyszła) kłopoty sprawia wskazujący, bo rośnie krzywo i tunel jest pofalowany i, dla odmiany, łopatkujący środkowy
Cytat:
Przed chwilą pokazywałam lewą rękę. I tak coś mnie naszło, że jednak skrócę paznokcie, żeby do świąt odrosły. Zaczęłam od prawej ręki Tu już ogarnęłam boczki. Chyba pasuje mi taki pośredni kształt, ni to kwadraty, ni to okrągłe. W każdym razie rożki na pewno muszę zaokrąglać, bo tak mi płytka rośnie, że nawet zaostrzone zawijają się pod spód i i tak wyglądają, jakby były wypiłowane, a jak patrzę od strony tunelu, to te wywinięte ostre kanty są tam ni w pięć ni w dziewięć
Co o tym sądzicie? Pasuje mi coś takiego jak na poprzednim i tym zdjęciu? W przyszłości celowałabym w jeszcze odrobinę bardziej zaokrąglone rożki, żeby zwęzić i wysmuklić optycznie płytkę. Będzie ok?
Jakoś nie mogę się zdecydować czy mi się podobają czy nie. Przepraszam

Cytat:
Napisane przez creatives Pokaż wiadomość
Witam
Nie udzielam się, ale cały czas po cichu podczytuję
Wstawiam dzisiejsze zdjęcie, efekty po miesiącu, w końcu widać jakiś biały kolor, wcześniej ta dłuższa część była żółtawa i przezroczysta. Efekt może nie powala, ale mi się podoba Nie krzyczcie za jakość i jeszcze nieopiłowone pazurki
Pierwsze zdjęcie sprzed miesiąca, drugie dzisiejsze.
Ładniusie

Cytat:
No pewnie, że pomalowane!
Jak już dziewczyny pisały, wszystkie dobroci przedostają się przez macierz i skórki.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Trelek Pokaż wiadomość
A właśnie.. Ostatnio podczas robienia sobie małego SPA łazienkowego zaczęłam się zastanawiać jaki wpływ na paznokcie (głównie przyrost) mają następujące produkty:

- peeling enzymatyczny (tego głównie używam), bo zawiera bromelinę, czyli ten sam ścinający enzym który jest w świeżym ananasie

Zasadniczo w trakcie stosowania wszystko wchodzi pod paznokcie chociaż na chwilę, a nie wyobrażam sobie stosowania peelingu czy maseczki w rękawiczkach gdy np, biorę kąpiel.

Co o tym sądzicie? Czy jak świeży ananas psuje przyrost to peeling enzymatyczny również może rozpuścić martwą skórkę, która jest zaczątkiem nowego przyrostu?
O kurcze, zagięłaś mnie. Sama jestem ciekawa odpowiedzi chociaż peeling stosuję jedynie z kawy :p Okrutnie po nim cuchnę, ale lepszego nie "odkryłam" :p

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Zapomniałam o najważniejszym.
Czy sądzicie, że odżywka może powodować wzmożoną łamliwość paznokci? Od jakiegoś czasu okrutnie się łamią, jeden po drugim. Oprócz trzech paznokci, których nadłamania spiłowałam po złamanym na amen kciuku, mam jeszcze 3 łaty (przy różowej części dlatego nie spiłowuję).
Dzisiaj uświadomiłam sobie, że dzieje się to od momentu kiedy używam Bomby Witaminowej Killys.
Kupiłam już inną odżywkę, ale chciałam wiedzieć czy faktycznie może mieć to jakiś związek
Stary 2014-12-10, 19:27   #1123
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość
Ja spróbowałam, raz jeden jedyny, jojobe na włosy! Ło matko! W życiu takiego puszu nie miałam!

Takie czy takie, są bardzo ładne, ale prawdą jest, że w dłuższych gubisz kształt. Chociaż nie sądzę żeby na żywo ktoś to dostrzegał. No chyba, że jakaś pazurkomaniaczka :p

Ładniusie

Jak już dziewczyny pisały, wszystkie dobroci przedostają się przez macierz i skórki.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

O kurcze, zagięłaś mnie. Sama jestem ciekawa odpowiedzi chociaż peeling stosuję jedynie z kawy :p Okrutnie po nim cuchnę, ale lepszego nie "odkryłam" :p

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Czy sądzicie, że odżywka może powodować wzmożoną łamliwość paznokci? Od jakiegoś czasu okrutnie się łamią, jeden po drugim. Oprócz trzech paznokci, których nadłamania spiłowałam po złamanym na amen kciuku, mam jeszcze 3 łaty (przy różowej części dlatego nie spiłowuję).
Dzisiaj uświadomiłam sobie, że dzieje się to od momentu kiedy używam Bomby Witaminowej Killys.
Kupiłam już inną odżywkę, ale chciałam wiedzieć czy faktycznie może mieć to jakiś związek
Ja nie jestem pewna czy to zasługa jojobe bo BDFM ma też w składzie inne olejki

No wiem.One tak same jakoś uciekają chamsko na bogi :/ ale nie widać tego dopiero Wy zauważyłyście no i ja a tak w domu poza to nikt ale to dobrze dobrze

Skrzypokrzywa-35 dzień
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2014-12-10, 19:59   #1124
Drakan
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Martinezzzz Pokaż wiadomość

Ładniusie

Bardzo możliwe, że po odżywce lecą, wszak większośc lakierowych służy utwardzeniu, a często słyszę, że posiadaczki twardych paznokci skarżą się na suchość i łamliwość. Mnie tak Nail Tek załatwił, ale on ma formaldehyd, więc to w zasadzie zrozumiałe.

Drakan jest offline  
Stary 2014-12-10, 20:02   #1125
poison.iv
Wtajemniczenie

Cytat:

Wydaje mi się, że im bardziej inwazyjny kosmetyk, tym większy może mieć wpływ na przyrost. Maseczki, kremy, balsamy, odżywki nawilżające czy odżywcze krzywdy na pewno nie zrobią, ale kwasy, czy mocne peelingi mogą jakiś tam wpływ mieć. Pytanie tylko jaki? Pewnie to też kwestia osobnicza, jedna osoba nie zauważy żadnego wpływu, inna już może.
Oczywiście to tylko moje przemyślenia, niczym nie poparte

Kupiłam dziś kolejny olejek Kupowałam leki w SuperPharm i pan przy kasie skusił mnie promocją na olejek Evree Multioils Bomb 7 Oils za około 13 zł.
poison.iv jest offline  
Stary 2014-12-10, 20:46   #1126
rombek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
A jak z zapachem?
Katar mam aktualnie, nic nie czuję dopóki mi nie wybuchnie w twarz

77
rombek jest offline  
Stary 2014-12-10, 20:56   #1127
Trelek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe, że po odżywce lecą, wszak większośc lakierowych służy utwardzeniu, a często słyszę, że posiadaczki twardych paznokci skarżą się na suchość i łamliwość. Mnie tak Nail Tek załatwił, ale on ma formaldehyd, więc to w zasadzie zrozumiałe.
Zgadzam się w 100%. Z formaldehydowych uważam że najlepiej zrezygnować w ogóle, dlatego właśnie też nie kupiłam tak zachwalanej ani Microcell ani Herome. Dobranie oleju do pazurów da o wiele większe efekty, tylko często niecierpliwość robi swoje

Odżywkę również trzeba dobrać pod siebie - próbować i patrzeć

Paznokcie mogą mieć również swój "słabszy okres" najzwyczajniej w świecie. Uświadomiłam to sobie po obserwacji swoich i kilku radach od dziewczyn tutaj
Narzekałam na rozdwojenia po 3 miesiącach olejowania, ale jednak płytka musi odrosnąć w całości żeby ocenić całkowity efekt. 20 grudnia miną 4 miesiące a rozdwaja mi się ich coraz mniej

Strasznie radykalna się stałam haha NIKT już mi nie wmówi że jakakolwiek odżywka w lakierze da chociaż porównywalne efekty do olejowania
Trelek jest offline  
Stary 2014-12-11, 00:36   #1128
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Zgadzam się w 100%. Z formaldehydowych uważam że najlepiej zrezygnować w ogóle, dlatego właśnie też nie kupiłam tak zachwalanej ani Microcell ani Herome. Dobranie oleju do pazurów da o wiele większe efekty, tylko często niecierpliwość robi swoje

Paznokcie mogą mieć również swój "słabszy okres" najzwyczajniej w świecie. Uświadomiłam to sobie po obserwacji swoich i kilku radach od dziewczyn tutaj
Narzekałam na rozdwojenia po 3 miesiącach olejowania, ale jednak płytka musi odrosnąć w całości żeby ocenić całkowity efekt. 20 grudnia miną 4 miesiące a rozdwaja mi się ich coraz mniej

Strasznie radykalna się stałam haha NIKT już mi nie wmówi że jakakolwiek odżywka w lakierze da chociaż porównywalne efekty do olejowania
Testowałam obie i Herome(słabsza wersja) bardzo fajnie się spisywała nie to co Eveline...MicroCell stosuje rzadko pod lakier.Ale Herome ma odżywkę jedną bez f taką różową

Zgadzam się ja jutro idę kupić którąś z Bielendy.

Skrzypokrzywa-35 dzień
Smerfetka696969 jest offline  
Stary 2014-12-11, 01:36   #1129
Drakan
Zadomowienie

Cytat:

Nie no, formaldehyd to nie takie zło, niektórzy bez problemu tolerują. U mnie też było cycuś-glancuś, ale zabrakło olei natomiast odżywka była w nadmiarze (kładziona pod każde mani). No i mam za swoje

Za to do ewelinki 8w1 na pewno nie wrócę.

Edytowane przez Drakan
Czas edycji: 2014-12-11 o 01:37
Drakan jest offline  
Stary 2014-12-11, 06:58   #1130
Isfet
Rozeznanie

hej
podczytując was tak cały czas, zrobił mi się smaczek na więcej olejów od jakiegoś czasu gościł u mnie jedynie W&B, ale wczoraj uzupełniłam swoje zapasy teraz tylko wykończyć starą mieszankę i zrobić coś nowego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20141210_002.jpg (82,8 KB, 83 załadowań)
Stary 2014-12-11, 09:07   #1131
Klementyna12
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
hej
podczytując was tak cały czas, zrobił mi się smaczek na więcej olejów od jakiegoś czasu gościł u mnie jedynie W&B, ale wczoraj uzupełniłam swoje zapasy teraz tylko wykończyć starą mieszankę i zrobić coś nowego
Ja mam z olejków etja z pestek moreli i z pszenicy. Bardzo fajnie się spisują
Klementyna12 jest offline  
Stary 2014-12-11, 09:16   #1132
Isfet
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Klementyna12 Pokaż wiadomość
Ja mam z olejków etja z pestek moreli i z pszenicy. Bardzo fajnie się spisują
Też się zastanawiałam czy ich nie kupić, ale to może następnym razem. Tylko do paznokci używasz czy też do twarzy/włosów?
Stary 2014-12-11, 12:09   #1133
Trelek
Raczkowanie

Cytat:
hej
wow, jakie piękne zapasy
Trelek jest offline  
Stary 2014-12-11, 13:35   #1134
rombek
Wtajemniczenie

Cytat:
hej
Gdzie kupiłaś takie cuda?

77
rombek jest offline  
Stary 2014-12-11, 14:12   #1135
Klementyna12
Zadomowienie

Cytat:
Też się zastanawiałam czy ich nie kupić, ale to może następnym razem. Tylko do paznokci używasz czy też do twarzy/włosów?
głównie do paznokci, ale do włosów i twarzy też, zwłaszcza ten z pszenicy

kupuje je w drogerii
Klementyna12 jest offline  
Stary 2014-12-11, 14:30   #1136
Isfet
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Gdzie kupiłaś takie cuda?
Ja kupiłam je w sklepie zielarskim, ale widziałam kiedyś na allegro.
Mogę podać ci stronę internetową na pw tego sklepu gdzie ja kupuję, ale jeśli masz inną możliwość je znaleźć to poszukaj gdzie indziej, bo tam w stosunku do allegro mają drogo, ja tam kupuję tylko dlatego że odbieram osobiście więc oszczędzam na przesyłce :P
Stary 2014-12-11, 15:37   #1137
rombek
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja kupiłam je w sklepie zielarskim, ale widziałam kiedyś na allegro.
Mogę podać ci stronę internetową na pw tego sklepu gdzie ja kupuję, ale jeśli masz inną możliwość je znaleźć to poszukaj gdzie indziej, bo tam w stosunku do allegro mają drogo, ja tam kupuję tylko dlatego że odbieram osobiście więc oszczędzam na przesyłce :P
A poproszę w takim razie adres

77
rombek jest offline  
Stary 2014-12-11, 16:50   #1138
201612060923
Konto usunięte

No i musiałam skrócić moje pazurki
Rozdwojenie na środkowym prawej ręki było masakryczne. Opiłowałam je maksymalnie-zostawiłam tylko troszkę końcówki na ewentualny przyrost. Przyda im się taki reset, bo były już zmęczone ciągłym malowaniem i zmywaniem
Alterra Migdał i Papaja pachnie płynem do garów, ale moje paznokcie go pokochały
Stary 2014-12-11, 17:46   #1139
Joasiunia:)
Zakorzenienie

GG do Joasiunia:)
Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

To ja pokaze moje.Byly biedne bo miesiac temu sama sciagnelam hybrydy... Ale olejuje systematycznie wiec wygladaja tak...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1418316391179.jpg (55,3 KB, 92 załadowań)
Joasiunia:) jest offline  
Stary 2014-12-11, 18:18   #1140
201612060923
Konto usunięte

Dot.: Wydłużenie łóżyska za pomocą olejów - możliwe?

Cytat:
Napisane przez Joasiunia:) Pokaż wiadomość
To ja pokaze moje.Byly biedne bo miesiac temu sama sciagnelam hybrydy... Ale olejuje systematycznie wiec wygladaja tak...
Jak Wy to robicie, że macie takie bieluśkie, śliczne końcówki?
Zamknij wątek

Tagi
olejowanie, paznokcie, płytka paznokcia, przyrost

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości