Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-03-02, 09:17   #31
Mirabellak
Przyczajenie

Dot.: Tani, dobry szampon bez sls..

bez sls i sles polecić mogę seboradin sensitive, ja go stosuje i dla mnie jest bardzo korzystny, nie podrażnia mojej skóry głowy, cena tez nie jest jakas kosmiczna, oięknie pachnie, ja się z nim zaprzyjaźniłam
Mirabellak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 10:57   #32
ruppi
Raczkowanie

Niedroga jest seria Perfect Me. Jeśli wczytacie się w skład to nie ma tam parabenów, sztucznych barwników oraz innych kwiatków takich jak pochodne ropy naftowej, które bywają nawet w tych droższych kosmetykach.

Na początku kupowałam sobie maski w Biedronce bo są tam w niewielkich opakowaniach ale w zeszłym tygodniu odkryłam,że większe opakowanie jest w Hebe. Tak wie mozecie sobie przetestować saszetke w biedrze a jesli będzie Wam odpowiadało to potem wybrać się do Hebe.
Mam obecnie dwie wersje. Do włosów farbowanych i jeszcze dokupiłam sobie szampon z olejkami:
ruppi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 07:07   #33
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ruppi Pokaż wiadomość
Niedroga jest seria Perfect Me. Jeśli wczytacie się w skład to nie ma tam parabenów, sztucznych barwników oraz innych kwiatków takich jak pochodne ropy naftowej, które bywają nawet w tych droższych kosmetykach.

Na początku kupowałam sobie maski w Biedronce bo są tam w niewielkich opakowaniach ale w zeszłym tygodniu odkryłam,że większe opakowanie jest w Hebe. Tak wie mozecie sobie przetestować saszetke w biedrze a jesli będzie Wam odpowiadało to potem wybrać się do Hebe.
Mam obecnie dwie wersje. Do włosów farbowanych i jeszcze dokupiłam sobie szampon z olejkami:
Te szampony mają sól(sodium chloride)?

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 09:54   #34
vilthid
Raczkowanie

Dot.: łagodny szampon? -pomocy

Cytat:
Napisane przez malalama993 Pokaż wiadomość
Witam szanowne Wizażanki! Wybaczcie, ale nie mogłam znaleźć żadnego wątku związanego konkretnie z moim pytaniem, a mianowicie:
JAKI szampon polecacie/ stosujecie do codziennego mycia bez SLS, SLES i innego świństwa?

Jestem początkującą włosomaniaczką, dużo czytam na ten temat, ale... Mam nadal w głowie mentlik. Pewna 'kosmetolożka' poradziła mi, żeby do moich suchych, puszących się włosów zastosować szampon Alterra i odstawić SLS. Ok, tak zrobiłam, ale po zagłębieniu się we włosotematyczną lekturę odkryłam, że nie jest to wcale łagodny szampon... Zawiera SCS - Sodium Coco Sufate (tak to się pisze?) , a jest to naturalny odpowiednik SLS pozyskiwany z kokosa... Czytałam opinie na temat Babydream i Facelle, ale kompletnie się u mnie nie sprawdziły- Babydream tak splątał włosy, że nie mogłam go nawet spłukać bez nałożenia zwykłego szamponu ('na wierzch'), a Facelle nie domył włosów.

Dodam, że obawiam się stosować szampony ziołowe, bo słyszałam, że mogą wysuszać włosy- a moje są i bez tego suche, potrzebują niesamowitego dociążenia i nawilżenia.

Dziewczyny, pomóżcie! Powiedzcie czym myjecie włosy!

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
Miałam ten sam problem. Babydream, Facelle i alterra nie sprawdziły się. Polecam Yves Rocher Volume. Ostatnio też polubiłam się z nowymi wersjami barwy (nowymi bo zatrzymałam się na tych z zakręcaną butlą )
vilthid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 10:23   #35
DagaOlczyk89
Przyczajenie

Według mnie wszystkie te szampony dla dzieci i niemowląt powinny nie zawierać SLS, ale tak nie jest. Jakie było moje zdziwienie jak kiedyś wrzuciłam jeden z szamponów do koszyka, bez czytania składu, a po prostu z pewnością, że skoro dla niemowląt to na pewno tego SLS nie ma. W domu jednak okazało się, że ma. No cóż za głupotę trzeba płacić. Teraz kupuję szampon HIPP (bez SLS). Jestem zadowolona, a cena też nawet bardziej niż przystępna
DagaOlczyk89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 11:22   #36
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Te szampony mają sól(sodium chloride)?
Smerfetko, te kosmetyki zawierają zarówno SLES, jak sól, jak również silikony, wbrew temu co głoszą spamerzy Biedronki.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 12:36   #37
czarnaJago
Raczkowanie

O ile dobrze kojarzę to szampony dla dzieci najczęściej nie mają sls. Chyba w rossmanie były niedrogie.
czarnaJago jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości