Pozbyłam się pryszczy i zaskórników :-) /Mleko/ - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-31, 12:37   #541
wobysk
Przyczajenie

Dot.: Pozbyłam się pryszczy :-)))))))

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
A ja może nie do końca na temat chociaż trądzik mam już raczej pozostałości i wyleczyłam nie na mleku;D ale apropos tej Kleopatry, polecam kąpiel w wannie z mlekiem pełnowitaminowym sproszkowanym dla dzieci;D miodzio, boska skóra, bardzo odżywcza kąpiel
Ha! A ja się zastanawiałam co zrobić z puszką mleka
Stary 2008-07-31, 13:13   #542
malamaluczka87
Zadomowienie

no kąpiele są boskie. A odnośnie uczulenia na mleko...wiele osób przechodzi przez skazę białkową i te sprawy , ja też jestem maksymalnym alergikiem, ale na zewnątrz to działa inaczej. prawda jest taka że po trzecim roku życia w organizmie człowieka zanika enzym służący to przetrawienia mleka jako takiego. Co innego maślanka albo kefir- to jest zdecydowanie zdrowsze. Dlatego białka i wapnia organizmowi nie powinnyśmy dostarczac organizmowi za pomocą właśnie mleka- jego przetwory bardziej dopuszczalne, natomiast na moją skórę od zewnątrz działa świetnie

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 13:58   #543
AryaxD
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 15
Dot.: Pozbyłam się pryszczy :-) /Mleko/

Ja przecierałam dwa tygodnie twarz mlekiem, i jak odstawilam, było tak samo.
Ja nie miałam wysypu.
Stary 2008-07-31, 15:37   #544
Karla1983
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
Ja przecierałam dwa tygodnie twarz mlekiem, i jak odstawilam, było tak samo.
Ja nie miałam wysypu.
Ciesz sie bo ja po tej mlecznej kuracji przez bardzo dluuugi czas nie moglam sobie poradzic z cera.....
Stary 2008-07-31, 15:53   #545
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie

Jeśli chodzi o tą cebule to codzienne przecieram dobrze oczyszczoną twarz grubym plasterkiem świeżej cebuli. Delikatnie wcieram cebule w twarz przez ok. 5 minut (do czasu kiedy plasterek zrobi się suchy Zostawiam to na twarzy przez ok.20-30 minut,zmywam i wcieram krem nawilżający(cebula ma to do tego,że wysusza,także nie polecam zostawiania tego na noc,bo zamiast polepszenia może to przynieść naszej skórze efekt odwrotny). Jak narazie jestem bardzo zodowolona,stan skóry nieco mi się poprawił. Ale trzeba w tym byc naprawdę wytrwałym.

WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 18:41   #546
włoczykijka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez facilmente_irritabile Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o tą cebule to codzienne przecieram dobrze oczyszczoną twarz grubym plasterkiem świeżej cebuli. Delikatnie wcieram cebule w twarz przez ok. 5 minut (do czasu kiedy plasterek zrobi się suchy Zostawiam to na twarzy przez ok.20-30 minut,zmywam i wcieram krem nawilżający(cebula ma to do tego,że wysusza,także nie polecam zostawiania tego na noc,bo zamiast polepszenia może to przynieść naszej skórze efekt odwrotny). Jak narazie jestem bardzo zodowolona,stan skóry nieco mi się poprawił. Ale trzeba w tym byc naprawdę wytrwałym.
Oo dobrze,ze to napisałaś,ale mam pytanie.Ile tygodni/dni/miesięcy trzeba sie ,,trzeć"cebulą?
Stary 2008-08-18, 01:38   #547
black-bubu
Zakorzenienie

Hej dziewczynki przebrnełam przez wątek, a raczej przez większość muszę wypróbować mleko, bo z syfami już 10 lat się borykam. A mam do was jeszcze pytanie czy myjecie czymś buźkę przed przetarciem mlekiem, jeśli tak to czym ? nakładacie potem jakiś krem ?
black-bubu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:02   #548
Swintushek
Przyczajenie

Red face Dot.: Pozbyłam się pryszczy :-) /Mleko/

Chyba wypróbuję sposób z mlekiem ;P
Przeczytałam tylko pierwszą stronę i ostatnią, więc jeśli znajdzie się ktoś, kto odpowie na moje pytania, będę bardzo wdzięczna!

Na pierwszej stronie piszą że nieważne iluprocentowe. Prawda?
Czy mleko przypadkiem nie rozjaśnia skóry? Nie będzie po nim plam na twarzy?
Czy dobrze robię: myję twarz mydłem do twarzy, a potem mleko na wacik jak tonik ;>??

A czy można cukier potraktować jako peeling? Gdzieś coś czytałam ale nie wiem dokładnie nic.
Swintushek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 00:23   #549
black-bubu
Zakorzenienie

Ja jako peelingu używam soli i jestem bardzo zadowolona, a co do mleka to nieważne ilu procentowe, co do mydła a potem mleka to dobrze robisz, ale co do rozjaśniania to nie mam pojęcia.
Stary 2008-08-19, 22:11   #550
PaulinkaBratkowska
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez singielka1 Pokaż wiadomość
heh, właśnie... ja też zauważyłam, że np jak używam mniej kosmetyków ( maseczek, peelingów, kremów itp) to stan skóry poprawia sie... To dziwne, bo pownno być na odwrót, ale wsniosek taki, że im bardziej dbasz tym cera jest gorsza
Sama już nie wiem ile kasy wydałam na kosmetyki... chyba to całe dbanie ma się czasem nijak do stanu skóry
Stary 2008-08-19, 22:20   #551
AryaxD
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 15

bo większośc kosm. wysusza a duże wysuszania nie wpływa prawidłowo na skórę

ja dziś po całodziennym główkaniu doszłam do tego czego będe używać i stwierdzam, że po tym twarz chyba będe mieć ok - wągrów tylko ciut ęde mieć, ale one naprawde mi nie przeszkadzają.

a w mój składwchodzi bratek w tabletkach,krem tonujacy nuno ziaja 01,korektor Synergena(dobry jest) i Benzacne - ale to tylko raz na 1,5 tyg. i tylko na nos.
Stary 2008-08-22, 14:44   #552
ninewest94
Raczkowanie

Skoro to mleczko tak rozjaśnia skórę to może mi też rozjaśnić cienie pod oczami?
ninewest94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 01:17   #553
black-bubu
Zakorzenienie

Dziewczyny czy u was też było normalne, że po mleku strasznie wam się skóra wysuszyła. Mi już od tygodnia skóra z nosa schodzi, zastanawiam sie kiedy to wróci do normy.
Stary 2008-09-06, 15:28   #554
martuskaa2
Raczkowanie

GG do martuskaa2

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy u was też było normalne, że po mleku strasznie wam się skóra wysuszyła. Mi już od tygodnia skóra z nosa schodzi, zastanawiam sie kiedy to wróci do normy.
Po samym zmyciu mleka też mi się skóra wysusza, ale jak nałożę krem to wszystko wraca do normy. Mleko to świetna sprawa, nakładam je po umyciu buźki, trzymam 20-30 minut i skórę mam o wiele lepszą niż kiedyś.

W życiu zdarzają się chwile gdy jedynym wyjściem jest stracić kontrolę.

martuskaa2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 17:35   #555
olkaa_pw
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez facilmente_irritabile Pokaż wiadomość
nie wiem jak cebula, ale przypomniało mi się coś z młodzieńczych lat
z jakieś 5 lat temu, gdy twarz miałam całkowicie zasypaną i walczyłam z upartym trądzikiem tata znalazł mi "extra" przepis w kalendarzu - zetrzeć czosnek i trzymać 30 min na przyszczach. myślę sobie, ok, w końcu działanie antybakteryjne. nałożyłam, po sekundzie zaczęło mnie piec jak diabli, tata na mnie wrzeszczy, że mam trzymać, bo krzywda mi się nie dzieje, po 7 min tak mnie piekło, że aż się rozpłakałam, zmyłam to szybko i co? została mi na czole rana. po prostu jakby.. czosnek wypalił mi skórę. następnego dnia poszłam do dermatolożki, powiedziała mi, że mogłabym walczyć o odszkodowanie. wzięłam od niej maść i więcej czosnku moja skóra nie widziała. cebuli raczej też nie zobaczy..
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 04:11   #556
black-bubu
Zakorzenienie

Ja właśnie zostawiam mleko na całą noc na buźce, na początku zmywałam , ale że osóbka ze mnie leniwa tak więc nie chciało mi się latać do łaźienki po 30 minutach i zmywać, jak na razie używam kremu nawilżającego tylko rano. Myślałam że to wysuszanie to chwilowe i skóra wróci do normy zobaczymy. A dziewczyny po ilu dniach lub tez tygodniach używania mleka syfki wam poznikały? Po używam już miesiąc , a poprawy nie widzę na razie, ale to też może być moja wina, bo jestem wprost uzależniona od wyciskania syfów.
Stary 2008-09-09, 12:57   #557
kolli87
Raczkowanie

Hej dzieczyny
Dzis rafilam na ten topik, z mlekiem mialam doczynienia juz wczesniej, bo moj brat, ktory byl obficie wysypany pryszczami, zaczal stosowac ta technike

poszlam za jego przykladem i efekty sa swietne, mam gladka skore i w sumie bez wypryskow, a nawet moge powiedziec ze zwezyly mi sie od tego mleka wagry.

balam sie tylo ze nadmiernie skora sie wysuszy wiec po mleku stosuje masc z witamina A( do kupienia w aptekach za 2zl okolo) i dzieki niej dodatkowo poprawila mi sie cera a wiekszosc przebarwien i blizn poznikala, do tego skora dobrze nawilzona.

mysle ze to niezly duet no i polecam mleko, a profesjonalne "niby" kosmetyki mozna odstawic, nie ma to jak walka z niedoskonalosciami naturalnym sposobem pozdrawiam
kolli87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 13:13   #558
Ag4
AGA :)

czy maść z wit A nie zapycha?
wogole jak działa?
ostatnio kupowała dziewczyna w przedemną w aptece, no ale ja nie kupiłam bo nie byłam pewna na co jest...

Aga
Ag4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 18:06   #559
quleczka
Zakorzenienie

niestety mnie troche zapycha bo w skladzie ma glownie wazeline
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 21:47   #560
Ag4
AGA :)

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
niestety mnie troche zapycha bo w skladzie ma glownie wazeline
Właśnie tego się obawiam :/

dziękuje za odpowiedz

Aga
Ag4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 17:22   #561
Weroonisiek
Raczkowanie

Drogie Panie (i panowie)!

Dziekuje serdecznie za poradę zwiazana z 'mleczną kuracja'. Moze (a raczej na pewno nadinterperetuje) rezultaty, ale po dwóch dniach stosowania (kilka razy dziennie nakładam mleko) widzę same pozytywne zmiany na mojej buźce!
Jest to po prostu.. niesamowite.

pozdrawiam!
Weroonisiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 17:25   #562
quleczka
Zakorzenienie

nie przesadzaj z ta czestotliwoscia - 2 razy dziennie wystarczy czesciej nie ma potrzeby bo jeszcze moze za bardzo wysuszyc
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 17:44   #563
Weroonisiek
Raczkowanie

Ja zawsze taka zapobiegliwa.. nie zawsze sie jednak to dobrze konczy. No ale jak widze TAKIE efekty po mleku (gdzie żaden inny lek, kosmetyk nie dawał porównywalnego rezultatu) to aż wacik z mlekiem sam wędruje na twarz, mam nadzieje, że sie nie pospieszylam z tymi pochwałami, a sie okaze za dwa dni ze dostane jakiegos koszmarnego wysypu :P
Weroonisiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 11:07   #564
zabkaa
Raczkowanie

Użylam wczoraj tego mleczka i jeden efekt naprawde mnie zaskoczyl moja twarz sie nie swiecila po calej nocy Rano tez zaaplikowalam sobie mleko na twarz zobaczymy jak sobie poradzi w ciągu dnia ale buźka jest taka gladka i matowa

Odstawiam powoli te chemiczne kosmetyki (poza filtrem i kwasem) moze w pozniejszym wieku nie wystarcza naturalne sposoby ale poki co poszukam kosmetyków w kuchni
zabkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 19:14   #565
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
Napisane przez zabkaa Pokaż wiadomość
Użylam wczoraj tego mleczka i jeden efekt naprawde mnie zaskoczyl moja twarz sie nie swiecila po calej nocy Rano tez zaaplikowalam sobie mleko na twarz zobaczymy jak sobie poradzi w ciągu dnia ale buźka jest taka gladka i matowa

Odstawiam powoli te chemiczne kosmetyki (poza filtrem i kwasem) moze w pozniejszym wieku nie wystarcza naturalne sposoby ale poki co poszukam kosmetyków w kuchni
skoro stosujesz filtr+kwas, kiedy używasz mleka? bo ja teraz też jestem w trakcie kuracji kwasowej i sie zastanawiam... przed umyciem, po umyciu, przed kremem z kwasem?

Ja kiedyś smarowałam twarz mlekiem, moja babcia mnie tego nauczyła-myła rano zawsze mlekiem buzię, wieczorem mlekiem przecierała i miała rewelacyjna cerę! a krem to wyłącznie nivea i nigdy nie miała żadnych problemów skórnych. dożyła 93 lat a jej cera wyglądała przepięknie! jestem pewna ze to z powodu mleka myślę jednak, że ma też znaczenie to że ona sie przecierała mlekiem od własnej krowy takie co kupujemy w sklepach nie jest już tak w 100% naturalne

gdy babcia zmarła jakoś mi się o tym mleku zapomniało, a teraz mi przypomniałyście

I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2008-12-11 o 19:16
WinlyEm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 13:03   #566
Breakaway
Przyczajenie

to ja troszke odswieze temat
mysle, ze cos w tym mleku musi byc... moj organizm ostatnio (przez okres miesiaca) domaga sie bialka, jestem praktycznie uzalezniona od jajek na sniadanie i kubka mleka przed snem. nie dosc, ze jestem o wiele bardziej wypoczeta, to i cera sie poprawila
przetarlam skorke mlekiem i czekam, mam nadzieje ze to pomoze
Breakaway jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 19:58   #567
Wenress
Zakorzenienie

A mnie to mleko jakoś dziwnie wysuszyło i już nie robię tych maseczek. Na początku faktycznie były efekty. Stosowałam ponad miesiac, może dwa, 2 razy dziennie ale czasem zapominałam. I po tym smarowałam twarz kremem bambino.
Może jeszcze do tego wrócę, ale nie wiem czy taka maseczka ma sens jak będę ją robić np tylko 2 razy w tygodniu...

No chyba, że to uczulenie, bo po jakimś czasie policzki i brwi mnie mocno swędziały, ale myślę, że to też z wysuszenia..

Ćwiczę!
Wenress jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 04:30   #568
black-bubu
Zakorzenienie

Ja też zostawiłam to mleko, ale głównie z tego powodu, że nie widziałam efektów, na początku może troszkę, a potem wszystkie syfy wróciły.
Stary 2009-01-28, 12:55   #569
Sussie
Przyczajenie

hm... nie zaszkodzi sprobowac
Mam tylko pytanko: czy cos sie moze stac jak po zmyciu mleka naloze na twarz lekarstwo od dermatologa (Zineryt)????
Stary 2009-02-18, 11:49   #570
streetwork
Raczkowanie

Zauwazylam poprawe mojej cery po uzywaniu preparatów z kwasem mlekowym! Postanowilam poszperac troche w sieci znalazlam ten wątek Skusilam sie na tę kuracje! chociaz czytalam ze mleko ma malo tego kwasu lub wcale ??
ale jednak wybiore sie do osiedlowego sklepiku po mleko w woreczku! w supermarketach ciezko je znalezc! aaa i lece przygotowac tonik aspirynowy

Tagi
paski na nos, trądzik, wągry, zaskórniki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości