Pozbyłam się pryszczy i zaskórników :-) /Mleko/ - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-17, 08:59   #1021
pastelowa22
Rozeznanie

Dot.: Pozbyłam się pryszczy i zaskórników :-) /Mleko/

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość

pastelowa - co masz na myśli pisząc "wystarcza mi narazie 15" ? W sensie skąd wiesz, że wystarcza skoro przebarwienia moga pojawić się nie od razu, a za X czasu?
piszę tak ponieważ póki co stosuje krem pod podkład z filtrem 15 i sam podkład też zawiera ten sam filtr. nie używam wyższego bo nie znalazłam jeszcze kremu który by mnie nie zapychał przy wysokim filtrze. liczę się z tym że przebarwienia mogą się kiedyś pojawić, ale mam też cichą nadzieje że sie nie pojawią

kurację z mlekiem stosuje od tygodnia, narazie sobie chwalę, nic mi się nie łuszczy. skóra stała się jakby bardziej gładka. wg mnie w świeżym mleku nie ma za dużo kwasu mlekowego, są to ilości śladowe i tego będę się twardo trzymać
pastelowa22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 09:49   #1022
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość

Jednak wybranie dobrego filtra to będzie pewnie poniekąd metoda prób i błędów, tak jak i z każdą inną rzeczą do pielęgnacji.

Cytat:
Napisane przez pastelowa22 Pokaż wiadomość
piszę tak ponieważ póki co stosuje krem pod podkład z filtrem 15 i sam podkład też zawiera ten sam filtr. nie używam wyższego bo nie znalazłam jeszcze kremu który by mnie nie zapychał przy wysokim filtrze. liczę się z tym że przebarwienia mogą się kiedyś pojawić, ale mam też cichą nadzieje że sie nie pojawią
A próbowałaś lirene sensitive - mineralna emulsja albo filtr z sorayi [30 lub 50]? Ja pierwszego używam o faktorze 50 i mam skórę skłonną do zapychania i jestem bardzo zadowolona, bo nie bieli i wchłania się do matu, chroni b. dobrze, jest delikatny, nie podrażnia. Jesli chodzi o soraye to nie raz dziewczyny na wizażu się wypowiadały, że dobry filtr.
Stary 2012-03-17, 15:33   #1023
pastelowa22
Rozeznanie

moja mama ma lirene też 50, jej nie próbowałam na swojej skórze, bo zawsze myślałam że dla mnie (mam 22lata) to za duży filtr ale nie zaszkodzi jej troszke podkraść i spróbować.
niczka87 - dziękuje za poradę
pastelowa22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 10:01   #1024
Kinia_F
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Jednak mleko nie działa. Przynajmniej na mnie. początkowo było ok, ale teraz znów moja cera wygląda tragicznie...
Kinia_F jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:09   #1025
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kinia_F Pokaż wiadomość
Jednak mleko nie działa. Przynajmniej na mnie. początkowo było ok, ale teraz znów moja cera wygląda tragicznie...
To nie znaczy, że nie działa. Może właśnie wyciąga podskórny syf i dlatego masz wysyp. Mocno zanieczyszczona buzię miałaś?
Stary 2012-03-19, 19:31   #1026
biedronka91
Zakorzenienie

zgadzam się u mnie pierwsze dwa tygodnie oprócz pozytywnego rozjaśnienia skóry wywaliło mi wszystko co było pod skórą i jeszcze niekiedy wywala. Jednak z dnia na dzień było a teraz już jest coraz lepiej. Ta kuracja jest dla cierpliwych..
Stary 2012-03-19, 20:06   #1027
iamcookie
Rozeznanie

Wielu z was pisalo, ze mleko bardzo dobrze matowalo wam skore twarzy. Ja zauwazylam, ze u mnie jest wrecz odrwotnie - skora mi sie strasznie swieci mleko wcieram od 5 dni, ogolnie widze, ze juz zniknely mi pryszcze a buzia jest taka gladka i przyjemna w dotyku

aparatka

31.01.2013 - góra

iamcookie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 18:08   #1028
ol233333
Przyczajenie

Dot.: Pozbyłam się pryszczy :-)))))))

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Nie mam skóry suchej, keidyś tak myślałam. Moja cera jest mieszana ze skłonnością do zaskórników i grudek. W wyniku stosowania preparatów antytrądzikowych(zewnętrz nie i wewnętrznie) skóra stała się przesuszona, ale teraz nie mam z nią problemów, stała się gładka i nawilżona Z mlekiem możesz spróbować, najwyżej zobaczysz jak skóra reaguje

Aaaa...juz wiem, przepraszam Mój profil robiłam dawno, tak''na odwalonego'', musiałam się zagapić, myszką przesunąć... Tak więc już zmieniłam: mam cerę mieszaną(jak na razie )
Ja do mycia twarzy używam szklanki letniej wody z dwoma łyżkami mleka krowiego.Efekty są zadowalające, ponieważ dzięki niemu pozbyłam sie w dużym stopniu trądziku.Polecam ten sposób wszystkim typom cery.Na trądzik pomaga w taki sposób że zapobiega powstawaniu ropnym wypryskom.Na cere suchą lepiej użyć samego mleka .Ma działanie łagodzące ,kojące ,nawilżające a także złuszcza naskórek
ol233333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 18:19   #1029
prettysimple
Zadomowienie

Ostatnimi czasy dodałam notkę na bloga o właściwościach mleka :

http://wieczniemloda.com/?p=538&preview=true

Polecam
Stary 2012-05-02, 13:56   #1030
marlena3334
Przyczajenie

Jak miło, że jest taki wątek

Dzisiaj wieczorem wypróbuję sposób z mlekiem ;]
Mam nadzieję, ze będzie lepiej Moja twarz jest ciągle zaczerwieniona, mam trochę krostek i do tego naczynka Już mam dosyć. Mam nadzieję, że mleko będzie moim 'wybawcą'
marlena3334 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:52   #1031
kaaludia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez marlena3334 Pokaż wiadomość
Jak miło, że jest taki wątek

Dzisiaj wieczorem wypróbuję sposób z mlekiem ;]
Mam nadzieję, ze będzie lepiej Moja twarz jest ciągle zaczerwieniona, mam trochę krostek i do tego naczynka Już mam dosyć. Mam nadzieję, że mleko będzie moim 'wybawcą'
Ja stosuje OCM i Mleko od 7 kwietnia i musze przyznać, że jeszcze nigdy w życiu nie mialam tak czystej i tak dobrze oczyszczonej skóry. A dodam, że jestem z tych osob ktore lubią wyciskać wszystko co tylko znajdą....
Probowalam wiele rzeczy- peeling, parówki, listki czy tez płatki do nosa, maseczki etc, ale nic takie nie oczyściło mojej twarzy jak te 2 rzeczy. A przede wszystkim, żeby efekt pozostał
Wszystkie zaskórniki sa o 90% mnie widocznie, moge wrecz powiedziec , ze znikneły. Mialam zawsze okropne czoło bo nosze grzywke. Dzieki temu wreszczie moge je pokazac bez zadnych obaw.
Jakis tydzien temu mialam drobny wysyp na policzkach ale wszystko wraca powoli do normy.
Polecam jak najbardziej wszystkim.
Dodam, że mam cere mieszaną : tłusta w streefie T i suchą na policzkach.
kaaludia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 19:23   #1032
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaaludia Pokaż wiadomość
Ja stosuje OCM i Mleko od 7 kwietnia i musze przyznać, że jeszcze nigdy w życiu nie mialam tak czystej i tak dobrze oczyszczonej skóry. A dodam, że jestem z tych osob ktore lubią wyciskać wszystko co tylko znajdą....
Probowalam wiele rzeczy- peeling, parówki, listki czy tez płatki do nosa, maseczki etc, ale nic takie nie oczyściło mojej twarzy jak te 2 rzeczy. A przede wszystkim, żeby efekt pozostał
Wszystkie zaskórniki sa o 90% mnie widocznie, moge wrecz powiedziec , ze znikneły. Mialam zawsze okropne czoło bo nosze grzywke. Dzieki temu wreszczie moge je pokazac bez zadnych obaw.
Jakis tydzien temu mialam drobny wysyp na policzkach ale wszystko wraca powoli do normy.
Polecam jak najbardziej wszystkim.
Dodam, że mam cere mieszaną : tłusta w streefie T i suchą na policzkach.
A jak stosujesz? Przecierasz i po jakimś czasie zmywasz, zostawiasz na całą noc, czy jak?
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 15:34   #1033
201607040946
Konto usunięte

Mam cerę mieszaną, odwodnioną, ale strasznie się tłuszczy, niestety, mleko działa zbyt ściągająco, normalnie mam po tym pustynię (nawet czoło), a po godzinie organizm zaczyna produkować łój ze zdwojoną prędkością
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 08:39   #1034
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną, odwodnioną, ale strasznie się tłuszczy, niestety, mleko działa zbyt ściągająco, normalnie mam po tym pustynię (nawet czoło), a po godzinie organizm zaczyna produkować łój ze zdwojoną prędkością
Czyli w mysl zasady na kazdego dziala co innego.

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 12:34   #1035
kaaludia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A może spróbuj rozcieńczyć mleko wodą ? Podobno tez bardzo dobrze działa, a nie będzie aż tak bardzo ściągać skóry

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A jak stosujesz? Przecierasz i po jakimś czasie zmywasz, zostawiasz na całą noc, czy jak?
Odpisałam wszystko i moderator pozarł mój post i nie chce go dodać
Opisze wszystko jeszcze raz:
Najpierw używam OCM. Później na dobrze oczyszczoną twarz nakładam mleko. Mleko jest prosto z lodówki, wiec wlewam do małej miseczki i podgrzewam kilka sekund w mikrofali do temperatury pokojowej ( zimne mleko podobno źle działa na skóre naczynkową. Jednak trzeba również uważać zeby nie przegrzać za bardzo mleko, gdyż wysoka temperatura również nie jest najlepsza dla tego typu cery).
We wczesniejszych postach wyczytałam, że cieple mleko działa o wiele szybciej niz zimne.
Zwykłym płatkiem kosmetycznym przecieram całą buzie mlekiem. Raz trzymam 30 minut, raz tylko chwile. W zależności od moich chęci i czasu
Najważniejsze by mleko wchłoneło sie w twarz. Poczujesz wtedy, że skóra jest niezle sciągnieta.
Zmywam mleko letnią wodą i przecieram twarz delikatnie recznikiem.
Gdy czuje, że skóra na buzi jest za bardzo ściągnieta, nakładam jeszcze jakis krem nawilzający.
Maseczke z mleka stosuje zawsze wieczorem, gdyż mam wiecej czasu na takie zabawy
Napisz czy zdecydowałaś się spróbować, no i oczywiście jakie efekty były... Po pierwszym razie nie ma co się spodziewać cudów, choć muszę przyznać, że czułam różnice
Stary 2012-05-07, 00:17   #1036
Pustax33
Przyczajenie

Bardzo ważne pytaniee ! Prosze o pomoc ! Jeśli mam popękane naczynka na twarzy to moge używać tego sposobu z mlekiem albo nakładać maść ichtilową < czy jakoś tak > ? Czy ktoś już nakładał mleko chodź ma popękane naczynka ?

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

PIEGI ! proszee o pomoc . Jeśli mleko rozjaśnia cere to piegi będą bardziej widoczne ? Pytaniesz szczegółnie do osób z piegami na twarzy .
Z góry dziękuje .
Pustax33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 08:47   #1037
omninek
Przyczajenie

na pekajace naczynka dobre sa kosmetyki firmy flos lek,sa rózne kremy,balsamy
np
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,69...poltlusty.html

temat mleka i jego wartości obecnie jest dużo informacji.
Doktor Eugeniusz Zbigniew Siwik, autorytet w dziedzinie ginekologii i położnictwa, Twierdzi, że zawarte w mleku składniki powodują uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych człowieka, nieodwracalne zmiany w układzie naczyniowym, sercowym i kostnym.
- Mleko, wbrew powszechnemu mniemaniu, nie wzmacnia kości, tylko je osłabia.
Zawarte w nim białko wypłukuje wapń z organizmu.
Mleko przetworzone to najlepszy przepis na wózek inwalidzki.
Kilka lat temu zrzeszająca pięć tysięcy członków międzynarodowa organizacja Lekarze na Rzecz Medycyny Odpowiedzialnej wydała oświadczenie, w którym ostrzega przed piciem mleka.
W 2001 roku nowozelandzki badacz doktor Corrie McLachlan ogłosił wyniki badań, z których wynikało, że mleko, a właściwie zawarta w nim kazeina (rodzaj białka), jest przyczyną chorób serca.
Wnioski naukowca umieszczono w międzynarodowym internetowym serwisie o wymownej nazwie "No milk page"
Mleko jest jednym z najgroźniejszych alergenów pokarmowych. Ma aż pięć składników, które mogą być fatalnie tolerowane przez człowieka - przyznaje profesor Edward Tadeusz Zawisza, jeden z najwybitniejszych polskich alergologów, Ale groźne mogą być także zanieczyszczenia mleka, takie jak penicylina i białka pszenicy.
Przypuszczam, że każdy z państwa myśli jak to przecież mleko jest takie zdrowe!
NIESTETY NIE to, które kupujemy w sklepach, gdyż jest ono pasteryzowane- właśnie proces pasteryzacji zamienia mleko w zupę pełną martwych, toksycznych bakterii, które zatruwają organizm i powodują kolejne alergie.

Nie leczona alergia na mleko nie zawsze kończy się zgonem, ale może kończyć się poważną chorobą. Przewlekłe alergie pokarmowe, w tym także alergia na mleko, mogą pośrednio prowadzić do schorzeń ocznych, z zapaleniem rogówki oka włącznie - przyznaje doktor Anna Ambroziak ze Szpitala Okulistycznego w Warszawie.
Pionier nauki o żywieniu doktor Max Bircher-Benner o szkodliwości mleka trąbił już pod koniec XIX wieku (dziś w Zurychu istnieje słynna klinika jego imienia). Twierdził, że mleko powinno być najwyżej dodatkiem do diety. Wyjątkiem są, według niego, łatwiej przyswajalne dla człowieka kwaśne produkty mleczne (jogurty, sery) i mleko pełne, prosto od krowy karmionej trawą.
Dlaczego?
Mleko przede wszystkim krowie mleko jest bogate w kazeinę.
Dla człowieka jest ona bardzo szkodliwa, gdyż produkuje ona w organizmie ludzkim molekułę homocysteinę, której obecność powoduje blokowanie żył i tętnic oraz osłabienie tkanki łącznej, powoduje powstawanie guzów w różnych częściach ciała, kamieni w nerkach, deformacje palców rak a inne niestrawione składniki mleka zostają w naszych tkankach i ścięgnach w postaci śluzu.
A śluz to substancja, która aż roi się od bakterii chorobotwórczych
Ponadto z kazeiny... robi się guziki i kleje.
Kazeina to surowiec do produkcji kleju organicznego.
Mleko krowie, zawiera duże ilości hormonu wzrostu i jest przystosowane do szybkiego wzrostu tkanki mięśniowej i kostnej, ale z kolei "zaniedbuje" mózg, który w przypadku bydła nie ma tak wielkiego znaczenia jak w przypadku ludzi.
Mleko ludzkie jest przystosowane do szybkiego rozwoju kory mózgowej, ale znacznie mniejszego tkanki mięśniowej i kostnej.
omninek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 09:19   #1038
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pustax33 Pokaż wiadomość
Bardzo ważne pytaniee ! Prosze o pomoc ! Jeśli mam popękane naczynka na twarzy to moge używać tego sposobu z mlekiem albo nakładać maść ichtilową < czy jakoś tak > ? Czy ktoś już nakładał mleko chodź ma popękane naczynka ?

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

PIEGI ! proszee o pomoc . Jeśli mleko rozjaśnia cere to piegi będą bardziej widoczne ? Pytaniesz szczegółnie do osób z piegami na twarzy .
Z góry dziękuje .
Na te piegi to moze bardziej sok z cytryny niz mleko.

Stary 2012-05-07, 15:36   #1039
Pustax33
Przyczajenie

Czyli że mleko ZASZKODZI mi jeśli jestem naczyńkowcem Musze sie pozbyć trądziku to co mam zrobić , rózne kremu pogarszają tylko , dostaje więcej wytrysków

A co do PIEGÓW to nie chodzi o to , że chce żeby były jaśniejsze , tylko czy nie bedą bardzo widoczne jeśli bede uzywała mleka , aby sie pozbyć trądziku
Stary 2012-05-07, 16:08   #1040
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Czyli że mleko ZASZKODZI mi jeśli jestem naczyńkowcem Musze sie pozbyć trądziku to co mam zrobić , rózne kremu pogarszają tylko , dostaje więcej wytrysków

A co do PIEGÓW to nie chodzi o to , że chce żeby były jaśniejsze , tylko czy nie bedą bardzo widoczne jeśli bede uzywała mleka , aby sie pozbyć trądziku
Nic mi nie wiadomo, by to szkodziło na naczynka Ja smaruję i nic się z nimi nie dzieje
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 16:55   #1041
kaaludia
Przyczajenie

Cytat:
Osobiście uważam, że nie powinno to mieć wpływ na naczynka jeśli jak wczesniej pisałam mleko bedzie mieć temperature pokojową
Mozesz sprobować i zobaczyc co i jak. Obserwuj dokładnie miejsca gdzie masz popękane naczynka. Mozesz również codziennie zrobic zdjecia twarzy i porównać czy coś sie z nimi (naczynkami) dzieje czy tez nie.
Kuracje w każdej chwili możesz przestać. Dlatego spróbuj, bo do zyskania jest naprawde wiele
Stary 2012-05-07, 20:12   #1042
Rubinka01b
Raczkowanie

kaaludia, czy mogłabyś zdradzić jakich olejów używasz i jak dokładnie wygląda Twoje OCM ? zabiegi z mleka opisałaś wystarczająco i dziękuje za to

gratuluje sukcesu

Rubinka01b jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 21:54   #1043
Pustax33
Przyczajenie

Cytat:
Osobiście uważam, że nie powinno to mieć wpływ na naczynka jeśli jak wczesniej pisałam mleko bedzie mieć temperature pokojową
Mozesz sprobować i zobaczyc co i jak. Obserwuj dokładnie miejsca gdzie masz popękane naczynka. Mozesz również codziennie zrobic zdjecia twarzy i porównać czy coś sie z nimi (naczynkami) dzieje czy tez nie.
Kuracje w każdej chwili możesz przestać. Dlatego spróbuj, bo do zyskania jest naprawde wiele
Dzięęękuje bardzo. Wieelka pomoc , bo sie tego obawiałam . Więć kuracje zaczne , zobaczymy jak podziała . Napisze rezultaty
Stary 2012-05-07, 22:58   #1044
kaaludia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Rubinka01b Pokaż wiadomość
kaaludia, czy mogłabyś zdradzić jakich olejów używasz i jak dokładnie wygląda Twoje OCM ? zabiegi z mleka opisałaś wystarczająco i dziękuje za to
Cieszę się bardzo i mam nadzieje, że ktoś skorzysta
Tak jak już pisałam OCM stosuje przed maseczką z mleka.
Mam skórę mieszaną (strefa T - tłusta, policzki-sucha).
To już moja druga mieszanka: wcześniejsza była zbyt tłusta przed zbyt dużą ilość oliwy z oliwek. Moja mieszanka zawiera:
-olej rycynowy -30%
-olej z orzechów włoskich -50%
-oliwa z oliwek -20%

Procenty odmierzam linijka- robie skale od 1 do 10 cm na buteleczce.
1 cm =10%. Tak jest chyba najłatwiej i najprecyzyjniej
Gotową mieszankę najlepiej trzymać w suchym i ciemnym miejscu, bądź tez w ciemnej buteleczce. gdyż niektóre oleje tracą swoją wartość gdy są wystawione na działanie słońca.

Przed stosowaniem nie myje niczym buzi. OCM stosuje na makijaż- działa idealnie, chociaż mam trochę problemów z tuszem. Chwilkę trzeba potrzeć najlepiej kolistymi ruchami. Efekt pandy jest naprawdę cudowny
Ale przechodząc do szczegółów:
Przed użyciem należy wstrząsnąć parę razy buteleczką alby oleje dokładnie się wymieszały.
Małą ilość wylewam na dłoń (rozprowadzam go tak jakbym rozsmarowywała krem po wewnętrznej stronie dłoni). Kolistymi ruchami zaczynam masować buzie - najpierw policzki, czoło, broda, nos i na końcu oczy. Osobiście wykonuje masaż dość szybko- zajmuje mi to mniej niż minute. Mocze ściereczkę z mikrofibry w ciepłej wodzie. Należy pamiętać, aby woda nie była zbyt gorąca! Taką ciepłą sciereczke przykładam do twarzy i czekam aż wystygnie. Po czym znowu ją mocze i robię to samo. Tą samą czyność powtarzam 2-3 razy. Pory ładnie sie otworzą i olej bedzie mógł sie dostać do środka.
Po skończonych okładać przekupuje szmatkę jeszcze raz jednak tym razem kolistymi ruchami zaczynam 'ściągac olej' z buzi. Zaczynam od czoła schodząc w dół. Jednak oczy zostawiam na samym końcu. Kolejność nie ma tutaj znaczenia, mnie jest poprostu tak najwygodniej. Nie wolno trzeć buzi za bardzo gdyż może to sprawić ze pękną nam naczynka albo się 'rozleją'.
Na sam koniec opukuje twarz zimna wodą aby zamknąć pory. Przykładam do twarzy delikatnie ręcznik by osuszyć twarz.
W moim przypadku skóra po OCM jest naprawdę nawilżona wiec nie potrzebuje żadnego kremu.

Przez pierwsze parę razy byłam zszokowana ilością brudu na ściereczce. Nie maluje się mocno. Od czasu do czasu używam tylko mascary, a wieczorem ściereczka wygląda tak jakbym dopiero co się malowała, a w ciągu dnia nie poprawiam makijażu
Naprawdę OCM świetnie oczyszcza skórę.

Zamiast mikrofibry można stosować ściereczkę muślinową- podobno działa jeszcze lepiej niż mikrofibra. Trzeba pamiętać aby wyprać ściereczkę po każdym użyciu!
Stary 2012-05-07, 22:59   #1045
kaaludia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Rubinka01b Pokaż wiadomość
To już moja druga mieszanka: wcześniejsza była zbyt tłusta przed zbyt dużą ilość oliwy z oliwek. Moja mieszanka zawiera:
-olej rycynowy -30%
-oliwa z oliwek -20%

Gotową mieszankę najlepiej trzymać w suchym i ciemnym miejscu, bądź tez w ciemnej buteleczce. gdyż niektóre oleje tracą swoją wartość gdy są wystawione na działanie słońca.

Przed stosowaniem nie myje niczym buzi. OCM stosuje na makijaż- działa idealnie, chociaż mam trochę problemów z tuszem. Chwilkę trzeba potrzeć najlepiej kolistymi ruchami. Efekt pandy jest naprawdę cudowny
Przed użyciem należy wstrząsnąć parę razy buteleczką alby oleje dokładnie się wymieszały.
Małą ilość wylewam na dłoń (rozprowadzam go tak jakbym rozsmarowywała krem po wewnętrznej stronie dłoni). Kolistymi ruchami zaczynam masować buzie - najpierw policzki, czoło, broda, nos i na końcu oczy. Osobiście wykonuje masaż dość szybko- zajmuje mi to mniej niż minute. Mocze ściereczkę z mikrofibry w ciepłej wodzie. Należy pamiętać, aby woda nie była zbyt gorąca! Taką ciepłą sciereczke przykładam do twarzy i czekam aż wystygnie. Po czym znowu ją mocze i robię to samo. Tą samą czyność powtarzam 2-3 razy. Pory ładnie sie otworzą i olej bedzie mógł sie dostać do środka.
Po skończonych okładać przekupuje szmatkę jeszcze raz jednak tym razem kolistymi ruchami zaczynam 'ściągac olej' z buzi. Zaczynam od czoła schodząc w dół. Jednak oczy zostawiam na samym końcu. Kolejność nie ma tutaj znaczenia, mnie jest poprostu tak najwygodniej. Nie wolno trzeć buzi za bardzo gdyż może to sprawić ze pękną nam naczynka albo się 'rozleją'.
Na sam koniec opukuje twarz zimna wodą aby zamknąć pory. Przykładam do twarzy delikatnie ręcznik by osuszyć twarz.
W moim przypadku skóra po OCM jest naprawdę nawilżona wiec nie potrzebuje żadnego kremu.

Przez pierwsze parę razy byłam zszokowana ilością brudu na ściereczce. Nie maluje się mocno. Od czasu do czasu używam tylko mascary, a wieczorem ściereczka wygląda tak jakbym dopiero co się malowała, a w ciągu dnia nie poprawiam makijażu

Zamiast mikrofibry można stosować ściereczkę muślinową- podobno działa jeszcze lepiej niż mikrofibra. Trzeba pamiętać aby wyprać ściereczkę po każdym użyciu!
Stary 2012-05-08, 22:06   #1046
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
-olej rycynowy -30%
-oliwa z oliwek -20%

Hej,
a ja bardzo lubie oczyszczac buzie olejkami ale kompletnie nie moge uzywac do tego szmatek. Mialam przygode z muslinowa, ktora bardzo podraznila mi twarz mimo, iz bylam bardzo delilatna. Na drugi dzien rano na twarzy pelno czerwonych wypryskow.
Wiec olejki na tak, ale szmatki na nie.

Stary 2012-05-08, 22:40   #1047
Pustax33
Przyczajenie

Czeeść . Pytanie do dziewcyn , które już zaczeły tą kuracje . Czy wy to robicie tak , że wacik maczacie w mleku i wycieracie tym twarz ? Czy może jakoś inaczej ?
Stary 2012-05-08, 22:41   #1048
Inspire
Kuźnia inspiracji

właśnie tak, potem spłukać.

WYMIANA
Inspire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 15:21   #1049
mln
Rozeznanie

Ja też tak robię. Zmywam po ok. 30 minutach.
mln jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 16:38   #1050
marlena3334
Przyczajenie

Cytat:

Spokojnie Ja mam naczynka i stosuję mleko, tylko że troszkę je podgrzewam, żeby zimne nie było i na razie jest ok, nie pogłębiają się ani nic z tych rzeczy Od ciepłego mleka przecież nic im nie będzie
marlena3334 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
paski na nos, trądzik, wągry, zaskórniki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości