Pozbyłam się pryszczy i zaskórników :-) /Mleko/ - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-12, 09:07   #1081
biedronka91
Zakorzenienie

Dot.: Pozbyłam się pryszczy i zaskórników :-) /Mleko/

Cytat:
Napisane przez MrsStatham Pokaż wiadomość
U mnie doskonale sprawdza się połączenie odstawienie słodyczy + czosnek dwa razy dziennie. Powiem zgodnie z prawdą, że efekty są za każdym razem tak samo fenomenalne Czosnek naprawdę pięknie wysusza mi pryszcze, więc polecam!
Czosnek? Ale jak stosowany?
Stary 2012-06-12, 14:01   #1082
MrsStatham
Rozeznanie

GG do MrsStatham

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Czosnek? Ale jak stosowany?
Całość wygląda tak: biorę wacik z tonikiem z alkoholem - przecieram buzię delikatnie; obieram ząbek czosnku, rozcinam na pół i przecieram sokiem 'skupiska pryszczy' (u mnie tak to wygląda, bo mam głównie wokół ust i na środku czoła). Nie zmywam tego później. Powtarzam rano i wieczorem, starając się nie dotykać buzi przez cały dzień.
Czasami jak mnie podkusi do drapania to 'dezynfekuję' sobie miejscowo właśnie czosnkiem.
Sposób jest maminy, stary, ale działa
MrsStatham jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:40   #1083
biedronka91
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MrsStatham Pokaż wiadomość
Całość wygląda tak: biorę wacik z tonikiem z alkoholem - przecieram buzię delikatnie; obieram ząbek czosnku, rozcinam na pół i przecieram sokiem 'skupiska pryszczy' (u mnie tak to wygląda, bo mam głównie wokół ust i na środku czoła). Nie zmywam tego później. Powtarzam rano i wieczorem, starając się nie dotykać buzi przez cały dzień.
Czasami jak mnie podkusi do drapania to 'dezynfekuję' sobie miejscowo właśnie czosnkiem.
Sposób jest maminy, stary, ale działa
Ciekawe, nie znałam tego sposobu. Może wypróbuję, dzięki za opis.
Stary 2012-06-12, 16:23   #1084
szlamek1000
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez kaaludia Pokaż wiadomość
Stosuje OCM juz jakis czas, wszystko jest super ale najbardziej martwi mnie ze o wiele bardziej swieci mi sie buzia. Nie wiem co robie zle, moze ktos mi pomoze w ogarnieciu przyczyny nadmiernego 'swiecenia sie'
Mam- w tej chwili nie jestem juz pewna jaka mam cere ale przed OCM Mialam tlusta strefe w okolicach T i sucha na policzkach. Dlatego zrobilam mieszanke OCM w takich proporcjach:
30%- oleju rycynowego
50%-oleju z orzechow wloskich
20%- oliwy z oliwek

Przeczytalam tez, ze skora ktora jest (za)sucha moze dzialac odwrotnie-produkuje naturalne nawilzenie zeby wyrownac poziom sebum.
Postanowilam wiec zmienic OCM - zmiejszylam z 30% do 10% oleju rycynowego. Moze moja skora zmienila sie z tlustej na normalna dlatego zbyt wysokie stezenie oleju rycynowego wysusza ja za bardzo co powoduje nadmierne swiecenie sie (???)
Mylam twarz nowa mieszanka juz pare razy ale caly czas jest to samo.
Moze troszeczke mniej sie swieci ale nie jestem pewna.
Dziewczyny doradzcie mi cos, bo skora jest ladnie oczyszczona ale swiece sie przeokropne i to jakos malo fajnie wyglada.
Hm.... A może to wina oliwy? Nie wiem jakie masz z nią 'stosunki' ale np. moja skóra się z nią nie polubiła - a była wtedy przesuszona. Może daj jeszcze parę dni nowej mieszance, bo czasem potrzeba czasu a potem ewentualnie spróbuj z samym orzechowym +rycyna?
szlamek1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:42   #1085
softgrey
Zadomowienie

Czy któraś z was nie zmywa mleka? Z Ja nie czuję potrzeby zmywania, ale zastanawiam się, jakie mogą być efekty
softgrey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:23   #1086
maleoreggaerockers
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Czy któraś z was nie zmywa mleka? Z Ja nie czuję potrzeby zmywania, ale zastanawiam się, jakie mogą być efekty
ja czesto wieczorem jak nałoze to zmyje rano:p i nie widze zeby cos zlego sie działo same plusy widze, buzka gladsza i nie widac krostek ktore były zaczerwienione, rano zmywam normalnhe buzke, nakladam krem i jest super

Mój album włosowy <3
maleoreggaerockers jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 18:58   #1087
ciezarna_zakonnica
Raczkowanie

mleko naprawde dziala, widze nawet sama po sobie, a bawie się w to dopiero tydzień
ciezarna_zakonnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 09:36   #1088
pink_pocket
Rozeznanie

Hej dziewczyny dołączam się i ja postanowiłam wypróbować tę metodę bo mojej okropnej cerze już chyba nic nie zaszkodzi wiec może tylko pomóc. Właśnie przetarłam oczyszczoną skórę wacikiem nasączonym mlekiem i za jakieś 15 minut mam zamiar zmyć tonikiem i normalnie nałożyć krem- mam nadzieje, że coś pomoże przy regularnym stosowaniu
pink_pocket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 10:26   #1089
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Wracam do mleka. Jeszcze nigdy moja twarz nie wyglądała tak źle jak teraz

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 18:41   #1090
MrsStatham
Rozeznanie

GG do MrsStatham

Dziewczyny, zapomniałam wspomnieć, że ten czosnek MUSI być biały, polski! Nie ten fioletowy - chiński! Chiński nie ma swoich antybiotycznych właściwości i kompletnie nic Wam nie da.
MrsStatham jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:35   #1091
olusja
Raczkowanie

hej dziewczyny, ja tez uzywam mleka na buzie na noc i jest super a na dzien serum one essential diora...nie ma nic lepszego!!! jednak to co stosuje sie powierzchniowo nigdy nie wyeliminuje calkowicie problemu gdyz zwykle jest on w srodku - tzn. nie powinno sie jesc nabialu ani kurczakow, produktow o wysokim indeksie glikemicznym gdyz gwaltowne skoki glukozy rowniez wplywaja zle na skore jestem dietetykiem , w razie pytan piszcie
olusja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 22:39   #1092
Falabella
Zakorzenienie

Od dzisiaj jestem z Wami. Stosuję tonik pichtowy (są efekty!) i teraz mleko. Umyłam twarz, użyłam toniku, poczekałam kilka minut i przetarłam całą twarz wacikiem mocno nasączonym mlekiem. Ciekawe, czy można łączyć oba sposoby Zobaczymy jak to będzie. Póki co po kilku minutach odczuwam lekkie ściągnięcie, twarz jest jednak gładka i ładnie mlecznie pachnie. Zaraz idę przemyć wodą i nałożę krem.
Przez te upały moja skóra woła o pomoc i pojawiło mi się kilka niespodzianek, chociaż już dawno miałam z tym spokój

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 09:02   #1093
Disnejova
Zadomowienie

Witajcie zaczynam również Mleczkiem smarować buźkę mam nadzieje ze zobacze efekty szybko jak Wy bo mam straszną cerę szara bez życia ;| zmeczoną ..

Nina Zilli - Mi Hai Fatto Fare Tardi
Ascolta Ti Amo Italia

Unconditional love
Disnejova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 10:55   #1094
Falabella
Zakorzenienie

Pierwsze spostrzeżenia:

Mleko:

-matuje (na kilka godzin na pewno)
-rozjaśnia, ujednolica

Na razie tyle

Stary 2012-07-09, 20:13   #1095
Alde
Raczkowanie

Tak czytam ten wątek i zastanawiam się... czy mleko faktycznie nie powinno być stosowane przy cerze ze skłonnością do pękających naczynek? Czy chodzi tu jedynie o to, aby wówczas nie nakładać zimnego mleka prosto z lodówki.

Kusi mnie ta kuracja
Alde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 13:02   #1096
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alde Pokaż wiadomość
Tak czytam ten wątek i zastanawiam się... czy mleko faktycznie nie powinno być stosowane przy cerze ze skłonnością do pękających naczynek? Czy chodzi tu jedynie o to, aby wówczas nie nakładać zimnego mleka prosto z lodówki.

Kusi mnie ta kuracja
Sama co prawda nie mam pękających naczynek, ale od zwykłego peelingu, zielonej glinki i produktów z kwasami robi mi się taki lekko piekący rumień.
Mogę polecić Ci mleko, ale nie takie z lodówki. No i zmywaj je po kilkunastu minutach

Stary 2012-07-24, 17:41   #1097
Alde
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Sama co prawda nie mam pękających naczynek, ale od zwykłego peelingu, zielonej glinki i produktów z kwasami robi mi się taki lekko piekący rumień.
Mogę polecić Ci mleko, ale nie takie z lodówki. No i zmywaj je po kilkunastu minutach

Aha, czyli nakładać mleko stojące w temperaturze pokojowej? Też zauważyłam, że po kwasach i glince stan naczynek pogarsza się, a peelingi robię tylko delikatne.
Na pewno zastosuję się do Twojej rady, dzięki!
Stary 2012-07-24, 20:56   #1098
izus1990
Zadomowienie

Cześć wszystkim
trochę Was dziś podczytałam i skuszę się na to mleko. Sama borykam się z zaskórnikami na nosie. Była już stosowana i soda i plastry z żelatyny ale jakoś nie potrafiłam wyrobić konsekwencji w nakładaniu. Od dziś będę przecierać wieczorem twarz mlekiem, tak jak polecacie. Odezwę się za tydzień z wynikami obserwacji. Trzymajcie kciuki
izus1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:03   #1099
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izus1990 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
trochę Was dziś podczytałam i skuszę się na to mleko. Sama borykam się z zaskórnikami na nosie. Była już stosowana i soda i plastry z żelatyny ale jakoś nie potrafiłam wyrobić konsekwencji w nakładaniu. Od dziś będę przecierać wieczorem twarz mlekiem, tak jak polecacie. Odezwę się za tydzień z wynikami obserwacji. Trzymajcie kciuki
a to ciekawa jestem jak pojdzie. ja coprawda nie stosowalam ale chetnie poczytam, jak wyniki

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:16   #1100
pink_pocket
Rozeznanie

Ja zdam relacje stosuje mleko już prawie miesiąc, codziennie rano lub wieczorem przecieram twarz i zmywam za ok 15 minut. Jeśli chodzi o zaskórniki nie widzę za bardzo różnicy może jest ich odrobinę mniej, zniknęły mi za to moje ropne pryszcze i podskórne gulki. Oczywiście moja cera dalej pozostawia wiele do życzenia ale jestem zaskoczona bo nie spodziewałam się aż takiej poprawy, wiele osób, które widują mnie codziennie też widzi różnicę Mogę więc szczerze polecić, myślę, że warto wypróbować
Stary 2012-07-25, 13:55   #1101
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
Ja zdam relacje stosuje mleko już prawie miesiąc, codziennie rano lub wieczorem przecieram twarz i zmywam za ok 15 minut. Jeśli chodzi o zaskórniki nie widzę za bardzo różnicy może jest ich odrobinę mniej, zniknęły mi za to moje ropne pryszcze i podskórne gulki. Oczywiście moja cera dalej pozostawia wiele do życzenia ale jestem zaskoczona bo nie spodziewałam się aż takiej poprawy, wiele osób, które widują mnie codziennie też widzi różnicę Mogę więc szczerze polecić, myślę, że warto wypróbować
oo czyli jednak sa efekty, przyznam szczerze, ze nadal jestem do tego sceptycznie nastawiona nie wiem dlaczego

Stary 2012-07-25, 21:34   #1102
pink_pocket
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
oo czyli jednak sa efekty, przyznam szczerze, ze nadal jestem do tego sceptycznie nastawiona nie wiem dlaczego
ja też początkowo nie byłam przekonana ale stwierdziłam, że nic mi już raczej nie zaszkodzi w tym samym czasie zaczęłam pić też bratka więc pewnie i on coś pomógł
Stary 2012-07-26, 10:12   #1103
nz1994
Przyczajenie

Hej
Ja stosuję mleko na twarz jakiś tydzień.
I zniknęły mi wągry z nosa! Różnica jest kolosalna. Od podstawówki miałam ciemne, okropne kropki na nosie, a teraz nie ma po nich śladu!
Jestem w szoku. Zwykłe mleko....
Jeśli chodzi o resztę twarzy, to póki co nie zauważyłam poprawy (czoło w sumie mam w porządku, ale na policzkach ostatnimi czasy często mi coś wyskakuje), ale w sumie to dopiero tydzień używam mleka. Zobaczymy co będzie za następny tydzień. Zdam relację !
nz1994 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 15:31   #1104
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
ja też początkowo nie byłam przekonana ale stwierdziłam, że nic mi już raczej nie zaszkodzi w tym samym czasie zaczęłam pić też bratka więc pewnie i on coś pomógł
kusicie, kusicie

Cytat:
Napisane przez nz1994 Pokaż wiadomość
Hej
Ja stosuję mleko na twarz jakiś tydzień.
I zniknęły mi wągry z nosa! Różnica jest kolosalna. Od podstawówki miałam ciemne, okropne kropki na nosie, a teraz nie ma po nich śladu!
Jestem w szoku. Zwykłe mleko....
Jeśli chodzi o resztę twarzy, to póki co nie zauważyłam poprawy (czoło w sumie mam w porządku, ale na policzkach ostatnimi czasy często mi coś wyskakuje), ale w sumie to dopiero tydzień używam mleka. Zobaczymy co będzie za następny tydzień. Zdam relację !
Nie mam raczej problemow z wagrami a raczej z pojedynczymi wypryskami od czasu do czasu i ze starymi przebarwieniami. Wiec bardziej pod tym katem mnie interesuje czy dziala.

Stary 2012-08-02, 18:09   #1105
izus1990
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
a to ciekawa jestem jak pojdzie. ja coprawda nie stosowalam ale chetnie poczytam, jak wyniki
Hej obiecałam, że odezwę się po tygodniu kuracji. Zdaję sobie sprawę, że to jeszcze zbyt krótki czas ale wstępnie mogę coś opisać. Smarowałam co wieczór codziennie, po 30 minut zmywałam. Coś w tym jest, że mleko rozjaśnia trochę twarz. Nie wyskoczyły mi żadne nowe krostki na twarzy przez ten czas. Ale zaskórników nic a nie nie ruszyło. Te moje chyba ze mną zostaną już do końca mych dni.. Ale profilaktycznie będę sobie smarować twarz dalej
izus1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 23:47   #1106
Octowa
Przyczajenie

Gdy tylko przeczytalam ze mleko m.in. rozjasnia cere od razu postanowilam sprobowac.

Mam cere plytkounaczyniona, raczej sucha (na pewno odwodniona) i niestety niedoskonalosci w okolicy nosa.
Uzywam mleka lub kefiru (w zaleznosic co mam w lodowce) i nie zauwazylam jakis spektakularnych zmian jesli chodzi o oczyszczenie. Moze za krotko trzymam? 8minut to u mnie max. poniewaz niesamowicie sciaga skore.
Za to wielkim plusem jest to, ze mleko/kefir (zwlaszcza to drugie) pozostawia moja skore bardzo miekka.
Bede kontynuowac mleczny eksperyment. Mam nadzieje ze wkrotce zobacze to moje upragnione oczyszczenie i rozjasnienie .

Czy ktos uzywal mleka w czasie kuracji retinoidami? Zamierzam za miesiac wrocic do Retin-A i zastanawiam sie czy taki duet nie bedzie dzialal podrazniajaco na skore. A moze wrecz przeciwnie? Lagodzaco Przeciez jednym z domowych sposobow na podrazniona sloncem skore jest wlasnie oklad z kefiru lub smietany. Wiem ze podraznienia spowodowane retinoidami i sloncem to nie to samo, ale z drugiej strony podraznienie to podraznienie
Octowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:18   #1107
deszczowypies
Zakorzenienie

o, pomysł wydaje się świetny nie wiem, czy dam radę odpuścić sobie całą pielęgnację, ale trochę mleka nie zaszkodzi

deszczowypies jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:35   #1108
Mariposanegro
Przyczajenie

Ja również przemywam twarz mlekiem lub mocze waciki i tak z tymi wacikami siedzę , aż nie odpadną pomaga Zabawna sprawa z tym mlekiem- picie zaostrza trądzik , a mycie nim go wysusza xD
Stary 2012-08-16, 21:32   #1109
Marhefa
Przyczajenie

Nie wiedziałam, że mleko rozjaśnia! W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałam... spróbuję, może pomoże trochę na moje przebarwienia...
Wielu ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć
Marhefa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 20:59   #1110
Skarfejs
Zakorzenienie

Ja również postanowiłam przemywać twarz mlekiem, zobaczymy co z tego wyniknie. Nie odczuwam jakiegoś szczególnego ściągnięcia więc chodzę z nim na twarzy nawet cały dzień, do tego zrezygnowałam z kremów, żeli do mycia twarzy, toników i codziennie pije drożdże

Tagi
paski na nos, trądzik, wągry, zaskórniki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości