skutki makijazu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-07-12, 14:26   #1
beautiful20
Przyczajenie

skutki makijazu

czy kosmetyki typu
-podklad
-krem bb
-puder
-roz
moga niszczyc cere?
beautiful20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 19:36   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Dot.: skutki makijazu

przy nieodpowiedniej pielęgnacji cery, używania słabej jakości kosmetyków kolorowych lub ich za dużej ilości może to niszczyć cerę.

Sama widzę po sobie, że koleżanki z gimnazjum co już wtedy używały podkładów obecnie mają więcej zmarszczek i gorszą cerę ode mnie (ja mam już 23 lata i dopiero od roku używam czego innego niż tylko tusz do rzęs i błyszczyk). Pewnie to było spowodowane tym, że używały najtańsze kosmetyki jakie były, albo kupowały podróbki dobrych firm.

Ogółem uważam, że lepiej malować się jak najmniej. Osobiście używam obecnie na krem samego pudru, albo kremu bb, na większe wyjścia lub ważne spotkania nakładam fluid, puder i róż. Z cieniami na powieki też staram się ich jak najmniej używać.
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 09:35   #3
Gazzzowana
Wtajemniczenie

Sam makijaż nie zniszczy cery, pod warunkiem że jest to lekki make up podkreślający urodę, a nie zakrywający twarz.

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja- nawilżanie, odżywianie, peeling. Bez podstaw pielęgnacji skóra będzie w gorszym stanie niezależnie od tego czy się malujesz czy nie.

I bardzo, ale to bardzo ważna sprawa- nie wolno zapominać o dokładnym demakijażu. Pozostawienie makijażu na noc może działać niekorzystnie na skórę.

Dobrze jest zrobić sobie raz na jakiś czas dzień bez makijażu, żeby skóra mogła trochę odpocząć.
Gazzzowana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:10   #4
psycho_social
doktór potwór

Cytat:
Napisane przez Gazzzowana Pokaż wiadomość
Sam makijaż nie zniszczy cery, pod warunkiem że jest to lekki make up podkreślający urodę, a nie zakrywający twarz.

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja- nawilżanie, odżywianie, peeling. Bez podstaw pielęgnacji skóra będzie w gorszym stanie niezależnie od tego czy się malujesz czy nie.

I bardzo, ale to bardzo ważna sprawa- nie wolno zapominać o dokładnym demakijażu. Pozostawienie makijażu na noc może działać niekorzystnie na skórę.

Dobrze jest zrobić sobie raz na jakiś czas dzień bez makijażu, żeby skóra mogła trochę odpocząć.
100% popieram Maluję się lekko i używam dobrych kosmetyków z apteki, ale mimo to moja skóra wygląda o wiele lepiej, gdy daję jej odpocząć i nie robię makijażu. Makijaż nie jest niczym złym, ale myślę, że jak tylko jest ku temu okazja to warto dać skórze pooddychać. No i zwracać uwagę na to, czy w pudrze, czy podkładzie są filtry przeciwsłoneczne. Sam fakt nałożenia kryjącego fluidu nie oznacza ochrony przed słońcem,a często się o tym zapomina, co widzę po cerze moich koleżanek. Używam kremu z filtrem 25 od 1 klasy liceum i nie mam ani jednego przebarwienia, o bruzdkach wokół oczu nie wspominając.

Ja idę, on się patrzy.

Edytowane przez psycho_social
Czas edycji: 2014-07-13 o 10:13
psycho_social jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:35   #5
BiteAddict
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez beautiful20 Pokaż wiadomość
czy kosmetyki typu
-podklad
-krem bb
-puder
-roz
moga niszczyc cere?
Mogą ale nie muszą, zależy od jakości, niektóre nawet pielęgnują (tak, nawet kolorówka, głównie chodzi mi o kosmetyki mineralne). I też wydaje mi się, że sporo zależy od samej skóry, niektóre mają większą podatność na zapychanie czy uczulenia.
Ale zgadzam się, czasami warto dać skórze odpocząć.
Stary 2014-07-13, 15:33   #6
haru_haru
Rozeznanie

Tak, mogą, dlatego warto obserwować swoją skórę i jeśli się pojawią jakieś niepokojące objawy np. zaczerwienienia, pryszcze, krostki, podrażnienia, sucha skóra to odstawić szkodliwy kosmetyk.
Dlatego też warto znać swoją skórę i wiedzieć, jakiej pielęgnacji potrzebuje .
Dobrze też poczytać recenzje kosmetyków przed zakupem i pomyśleć, czy są na pewno dla nas. I subiektywnie - polecam kupowanie sprawdzonych kosmetyków i znanych (jak nie w PL to na świecie) marek a nie polecam ''bazarkowych''kosmetyków (także tych z dużych hipermarketów za podejrzanie niską cenę, bez składu, firmy XXX o której się nigdy nie słyszało i nawet internet milczy na jej temat ).
I też popieram pomysł z nie malowaniem się raz na jakiś czas.
haru_haru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 00:07   #7
201607111040
Konto usunięte

Moim zdaniem moga jeśli są złe. Złe kosmetyki to dla mnie takie nie wiadomo jakiego pochodzenia, czyli podkład za 5 z bazaru. Jesli się go nie zmywa. Podkład źle dobrany, który po prostu zapycha naszą cere. Nie ma sensu też katować skóry podkładem mocno kryjącym jeśli nie ma takiej potrzeby.
201607111040 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 11:04   #8
rousse
BAN stały

dodam jeszcze, że ważne jest oczyszczanie, nagromadzone kosmetyki moga zatykac pory itp. Często mleczka czy płyny micelarne tak na prawdę nie zmywają zupełnie makijażu można to sprawdzić, np. zmyć mleczkiem a potem olejem migdałowym - mimo, że na skórze juz nic nie widać na waciku bedzie makijaż

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
a nie polecam ''bazarkowych''kosmetyków (także tych z dużych hipermarketów za podejrzanie niską cenę, bez składu, firmy XXX o której się nigdy nie słyszało i nawet internet milczy na jej temat ).
I też popieram pomysł z nie malowaniem się raz na jakiś czas.
Jak mowa o bazarkowcyh, warto wspomnieć też o chińskich podróbkach markowych kosmetyków , które moga zawierać niebezpieczne substancje w składzie.
rousse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 14:49   #9
Grazka86
Przyczajenie

Oj dziewczyny, nie ma co ukrywać się za makijażem. Ja wiele lat zmagałam się z trądzikiem i czerwone plamy przykrywałam makijażem, ale przez ciężkie i nieodpowiednie kosmetyki szkodziłam sobie, bo to tylko zamiatanie problemów pod dywan, a w tym wypadku pod makijaż
Teraz co prawda jest wiele kosmetyków do wyboru i nie zapychają aż tak porów, więc zależy od wyboru. Bazarowe i chińskie podróbki wiadomo że będą gorsze.
Grazka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 13:44   #10
MissChievousTess
Zakorzenienie

Kosmetyki nie niszczą cery jeśli są dobrej jakości i świeże.
Większość kobiet sięga po przeterminowane kosmetyki, nie myje przyborów do makijażu i stąd problemy z cerą. Poza tym najlepszy makijaż nie pomoże jeśli się zaniedba pielęgnację i np. nie chroni cery przed promieniowaniem UV
Odpowiedz

Tagi
makijaz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości