Mam 25 lat tłustą skórę i głębokie zmarszcki na czole co robić. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-07-16, 12:12   #1
madzix170
Raczkowanie

Mam 25 lat tłustą skórę i głębokie zmarszcki na czole co robić.

Jak w temacie. Mam dopiero 25 lat i tłustą skórę z rozszerzonymi porami cała buzia jest gładka jak u nastolatki ani jednej zmarszczki pod oczami w kącikach oczu czy ust ale czoło to istna makabra. Mam 3 głębokie długie na około 3 cm równoległe do brwi zmarszczki. Powstały w wyniku tego że bardzo często marszczę czoło i podnoszę brwi. Nigdy nie opalałam się na solarium ogólnie bardzo rzadko się opalam a jeśli już jestem narażona na prażące słońce ( wypady na działkę, jezioro itp) zawsze stosuję filtr 30 na ciało i 50 na twarz. Byłam u kosmetyczki poleciła kwasy i to była jedna wielka porażka - na twarzy wyszły mi plamy i czułam że moja skóra została poparzona. Jedyny efekt była taki że moja skóra przesuszyła się a zmarszczki tylko się wyostrzyły. Dopiero po 2 miesiacach udało mi się doprowadzić moją twarz do względnego porządku. I mam pytanie do was kochane Wizażanki. Co mogę zrobić by spłycić te zmarszczki. Uważam że na botoks jeszcze za wcześnie ale może się mylę. Będę wdzięczna za wszystkie rady.
madzix170 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:33   #2
lukaszewiczkarolina
Raczkowanie

Dot.: Mam 25 lat tłustą skórę i głębokie zmarszcki na czole co robić.

Szkoda, ze trafilas do nieodpowiedniej kosmetyczki;/
Kwasy lub mikrodermabrazja na pewno załatwi problem zmarszczek (wiem, bo jestem tego przykładem), ponadto pomoże w kwestii skóry tłustej.
Wcale nie potrzeba Ci botoksu w tym wieku, wystarczy to wszystko dobrze złuszczać i nawilżać
Stary 2014-07-19, 11:55   #3
madzix170
Raczkowanie

Dziękuję za radę. Teraz muszę pokonać mój strach przed niekompetentnymi kosmetyczkami i znaleźć kogoś kto na prawdę zna się na tym co robi. Widziałam fantastyczne efekty jakie daje mikrodermabrazja ( koleżanka miała brzydkie zmiany potrądzikowe i po serii 4 zabiegów jej twarz była praktycznie gładka a te naprawdę głębokie blizny ledwie widoczne.) Niestety gabinet w którym robiła mikrodermabrazję zamknięto i przeniesiono do Bielska Białej a z Gliwic to jednak kawałek. Na co zwrócić uwagę w gabinecie w którym wykonuje się ten zabieg?
Stary 2014-07-19, 12:51   #4
lukaszewiczkarolina
Raczkowanie

Hmm przede wszystkim poszukaj gabinetu, w którym bedzie kosmetyczka z która mozesz porozmawiac przed zabiegiem-jesli bedzie dzielic sie wiedzą, opowie Ci o przeciwskazaniach do zabiegu ( mozesz poczytac troche o mikro na blogach i wyczuc czy Pani wie o czym mowi), moze założy kartę klienta, wypyta o historie buzi, to już dużo.
Jeśli chodzi o zbaieg to prawidłowo wykonany powinien trwac ok 1h- 1.15 min, z tym samo złuszczanie mikrodermabrazją ok 35-50min- w zaleznosci od wrażliwosci skóry, potem jakis lekki masaż +maska. Podczas zabiegu nie mozes zodczuwac dyskomfortu.
Głowice od mikrodemrabrazji powinny byc świeżo wyjete z czystego pojemnika.
Stary 2014-07-21, 19:50   #5
Patrycjaa99
Raczkowanie

Wypróbowałam bardzo fajny olejek do twarzy, nazywa się Argan Face Oil, ja mam akurat z kwasem hialuronowym na zmarszczki, ale widziałam też jakiś regulujący niedoskonałości i wydzielanie sebum. Jest bardzo fajny bo szybko się wchłania, dobrze nawilża i nie zatyka twarzy. To chyba jest jakaś nowość bielendy
Patrycjaa99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 23:03   #6
kate_jk
Raczkowanie

też właśnie widziałam to ostatnio w rossmanie, jest promocja w tej chwili na produkty z olejkiem arganowym i m.in. wlasnie na ten face oil. troche sie zdziwialm ze to olejek, a jest na wydzielanie sebum. kupilam z ciekawosci i zobaczymy jak rezultaty
kate_jk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 13:35   #7
andolka
Raczkowanie

Ja mam pytanie odnosnie cery mieszanej ze sklonnoscia do wypryskow i zaskornikow, przesuszonej wokol ust i oczu. Mam 33 lata. Czy dobrym rozwiazanie bedzie stosowanie na noc kremow i fluidow matujacych a na noc serum i kremu nawilzajacego? Nie mam zbyt duzych problemow z cera i raczej nie musze sie ratowac aptecznymi specyfikami. Ale ostatnio skora na twarzy jest dosyc przesuszona mimo ze mieszana, a to dlatego ze spedzam wakacje w afrykanskim upale, po raz pierwszy i jak widze źle sie do tego przygotowalam.... czy moge prosic o polecenie jakiegoscdobrego serum czy kremu, który postawi moja skore do pionu? Z góry dziekuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
andolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 23:29   #8
madzix170
Raczkowanie

Byłam , zrobiłam moja skóra ożyła. Przede mną jeszcze 3 zabiegi ale po 2 jestem niesamowicie zadowolona. Pani kosmetyczka zostanie ze mną już chyba na zawsze. Po samym zabiegu pani robi masaż nakłada maseczkę łagodząco - nawilżającą a później jedną ampułkę na czoło na zmarszczki a na resztę buzi normalizującą. Zmarszczki spłyciły się, buzia stała się bardziej promienna a pory niewidoczne. A jak myślicie czy mikro to dobry zabieg na rozstępy? U mnie pojawiły się na plecach i udach w okresie dojrzewania.
Stary 2014-07-25, 07:54   #9
melisanda
Raczkowanie

Widać dużo zależy od kosmetyczki. Też byłam na mikro-, dużo sobie po tym zabiegu obiecywałam, ale się zawiodłam. Babka bała się "pojeździć' urządzeniem 30 minut, bo mam cerę naczynkową, sama mikro trwała może z 5-10.

Podobno alternatywą dla mikro-w przypadku mojej cery jest kawitacja.
Co myślicie o urządzeniu do kawitacji domowego użytku? Może nie jest tak wydajne, ale pozwala wykonywać mikro- nawet raz w tygodniu, co dla mnie jest nieosiągalne u kosmetyczki z uwagi na koszty.

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2014-07-25 o 07:58
melisanda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 10:05   #10
kate_jk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Widać dużo zależy od kosmetyczki. Też byłam na mikro-, dużo sobie po tym zabiegu obiecywałam, ale się zawiodłam. Babka bała się "pojeździć' urządzeniem 30 minut, bo mam cerę naczynkową, sama mikro trwała może z 5-10.

Podobno alternatywą dla mikro-w przypadku mojej cery jest kawitacja.
Co myślicie o urządzeniu do kawitacji domowego użytku? Może nie jest tak wydajne, ale pozwala wykonywać mikro- nawet raz w tygodniu, co dla mnie jest nieosiągalne u kosmetyczki z uwagi na koszty.
kurcze, szczerze mówiąc trochę bym się bała, że coś źle zrobię i zniszczę sobie skórę nieodwracalnie. a jak dokladnie taki zabieg wyglada? i ile kosztuje takie urzadzenie? uzywam na razie tylko tego kremu z olejkiem arganowym, ale moze tez bym w cos takiego zainwestowala..
kate_jk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości